02143859
ایران ، تهران

مهاجرت

بسیاری از افراد رویای زندگی در کشور هایی خارج از سرزمین خود را دارند. از گذشته ای نه چندان دور این مسئله وجود داشته است که برخی از مردم یک کشور به دلایل مختلف به کشور دیگری بروند و سعی بر اقامت در آن سرزمین کنند. این جا به جایی کشور به کشور امروزه به عنوان کلمه مهاجرت رواج دارد. مهاجرت به کشور‌های خارجی امروزه در کشور ما نیز از رونق بسیار خوبی برخوردار است. مردم زیادی برای زندگی در کشور های خارجی علاقه نشان داده اند. اما اینکه به چه شیوه و روشی میتوان این کار را به سرانجام رساند، به تحقیق و بررسی نیاز دارد. در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو قصد داریم در خصوص راه و روش‌های مختلف این کار با شما صحبت کنیم و به تمامی سوال های موجود در ذهنتان پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

مهاجرت یعنی چه؟

شاید مطرح کردن این سوال کمی عجیب باشد چرا که امروزه از کوچک و بزرگ با معنی و مفهوم مهاجرت آشنا هستند. این کلمه در بررسی لغوی به معنای ترک سرزمین و سکونت در سرزمینی دیگر است. این مسئله می تواند به شیوه های مختلف فردی و جمعی انجام شود. البته این کار ممکن است، ارادی، غیر ارادی و یا همان اجباری باشد. شیوه های این کار بسیار گسترده است.

مهاجرت

برخی شیوه های قانونی برای این کار را انتخاب می کنند و برخی دیگر از شیوه های غیر قانونی اقدام به این کار می کنند. شیوه های غیر قانونی این کار چندان سرپوشیده نیست و امروزه در اکثر کشور های دنیا رایج است. معمولا افرادی که شرایط لازم برای این کار را دارند، دست به شیوه غیر قانونی نمی زنند. اما در مقابل افرادی که از اوضاع مالی ضعیفی برخوردارند و شرایط لازم برای خارج شدن از کشور را ندارند، به دنبال این هستند تا از هر روشی، به کشور دیگر هجرت کنند. اما بهتر است بنا به هر دلیلی، رئش غیر قانونی را از ذهن خود بیرون کنید و به هیچ وجه به این کار فکر نکنید چرا که تبعات قانونی و حقوقی که مهاجرت غیر قانونی دارد، بسیار سنگین خواهد بود.

مهاجرت یعنی چه؟

عوامل تاثیر گذار

زمانی که یک شخص یا گروهی از افراد اقدام به مقیم شدن در خارج از کشور می کنند، عواملی از پیش بر آن ها تاثیر گذاشته است. ممکن نیست که شخصی بدون دلیل تصمیم به ترک وطن خود بگیرد. عوامل تاثیر گذار بر تصمیم گیری برای مهاجرت را می توان به دسته های گوناگونی تقسیم کرد. یکی از این عوامل تاثیر گذار مربوط به کشور مبدا است. شخص ممکن است به خاطر نبود شرایط لازم در کشور خود تصمیم به این کار را بگیرد. برای مثال زمانی که شرایط کاری، رفاهی و تحصیلی در کشور مبدا خوب نباشد، فرد تصمیم به هجرت و سفر کردن از کشور مبدا را می گیرد.

عامل دوم تاثیر گذار بر تصمیم گیری برای سفر کردن، کشور مقصد است. ممکن است شخصی به خاطر تبلیغاتی که از یک کشور مشاهده می کند، تصمیم بگیرد. این عامل به صورت کاملا محسوس بر فرد تاثیر می گذارد. افراد در این مواقع حیرت زده شرایط ایده آل کشور مقصد می شوند و تصمیم به مهاجرت به آن می گیرند. دیگر عامل تاثیر گذار بر تصمیم افراد برای جا به جایی از کشور خود به کشور دیگر، موانع و عوامل بازدارنده است. برخی از افراد با موانعی که بر سر راه خود در کشور خود مشاهده می کنند، تصمیم به این کار را می گیرند. آن ها به خاطر اینکه اجازه فعالیت دلخواه خود را در کشور ندارند تصمیم می گیرند به کشور دیگری بروند و ادامه زندگی را در آن کشور سپری کنند.

به تمام این موارد می توان مهم‌ترین دلیل و عاملی که در این کار نقش دارد را اضافه کرد. تصمیم شخصی مهمترین عامل و محرک اصلی ادامه زندگی در خارج از کشور است. هیچ شخصی بدون اراده نمی تواند اقدام به این کار کند. هر فردی بنابر تصمیم شخصی خود و دلیلی که پشت آن دارد می تواند اقدام به ادار زندگی در کشور دیگر کند. سعی کنید اگر این کار را می کنید ابتدا روش ها و شرایط این کار را بشناسید و سپس با توجه به هدف خود، بهترین تصمیم را بگیرید.

انواع روش‌‌های مهاجرتی

حال که به طور کلی با موضوع مهاجرت آشنا شدید، وقت آن است تا راه های مختلف این کار را بشناسید و بدانید به چه طریقی می تواند از کشور خود به کشور دیگر بروید. در این قسمت کارشناسان گروه بالدانو، تصمیم گرفته اند، تمامی این راه ها را در قالب انواع روش‌ها به شما معرفی کنند. به ادامه مطلب توجه کنید تا هر یک از راه ها را خوب بشناسید.

انواع مهاجرت

سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش‌های در این کار است. در این روش شما با در دست داشتن سرمایه ای مشخص می توانید اقدام به سرمایه گذاری در کشور های خارجی کنید. این روش نسبت به راه های دیگر مزایای بیشتری برایتان دارد. اکثر کشور های دنیا به خاطر شکوفایی اقتصاد خود، درب های کشور خود را به روی سرمایه گذاران باز می کنند تا با تزریق سرمایه، اقتصاد کشورشان شکوفا شود. اگر سرمایه و بودجه لازم برای این کار را دارید بهتر است به هیچ روش دیگری فکر نکنید.

دریافت اقامت دائم با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری راحت تر خواهد بود. با انتخاب این روش، شما شرایط رفاهی بهتر و ایده آل تری در کشور مقصد خواهید داشت. البته برای اینکه این روش را انتخاب کنید باید خیلی دقیق به موضوع مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بپردازید و تمامی مدارک و شرایط این روش را فراهم کنید. معمولا انتخاب این روش، مدت زیادی از شما سلب نخواهد کرد به شرط اینکه شرایط این کار را از طریق سرمایه گذاری را خیلی دقیق و با استفاده از یک مشاور فراهم کنید.

سرمایه گذاری

کار

در معرفی انواع مهاجرت به خارج از کشور نوبت به مهاجرت کاری ( ویزای کار ) رسید. کار یکی از مهم ترین دلایل رفتن مردم از کشور خودشان است. دلیلی که می تواند هم به خاطر شرایط ضعیف کشور مبدا و هم به خاطر شرایط ایده آل کشور مقصد باشد. استفاده از این روش به خاطر استفاده از کار معمولا نسبت به راه های دیگر، طرفداران بیشتری دارد. بسیاری از کسانی که این شیوه را انتخاب می کنند، به دنبال ساختن یک زندگی  یا شغلی جدید در کشور دیگری هستند.

معمولا این دسته از افراد که برای کار به کشور دیگر می روند، اهداف مالی و رفاهی را در زندگی خود دنبال می کنند. پیشنهاد می کنیم، اگر قصد انتخاب این راه را دارید، ابتدا به بازار کار کشور مقصد توجه کنید. بسیاری از کشور ها به خاطر جمعیت خوبی که دارند، نیازی به نیروی کار جدید نخواهند داشت. شما باید ابتدا خیلی دقیق و موشکافانه، بازار کار کشور مقصد را بررسی کنید و سپس برای رفتن به آن تصمیم بگیرد. معمولا کشور های خارجی، برای جذب مهاجر از این طریق، آن ها را به دو دسته نیروی کار ساده و نیروی کار ماهر تقسیم بندی می کنند. برای اینکه بتوانید در کشور مقصد شروع به فعالیت کنید باید با یک کارفرما در ارتباط باشید و نامه دعوت به کار را داشته باشید. فراموش نکنید که جمع آوری دقیق مدارک از هر چیزی در این شیوه مهاجرت مهم تر است.

کار

تحصیل

جا به جایی از کشوری به کشور دیگر به قصد تحصیل، یکی دیگر از مهم‌ترین و شایع‌ترین روش‌ها در این کار است. امروزه مشاهده می کنید که کشور های بزرگ دنیا به دنبال افراد برتر کشور های دیگر هستند. این مورد از انواع مهاجرت بسته به سه عامل تاثیر گذار در تصمیم  گیری اشخاص دارد. ممکن است برخی از دانشجویان بنا بر تصمیم شخصی خود تصمیم به این کار بگیرند یا ممکن است تحت تاثیر شرایط تحصیلی ایده آل کشور مقصد نسبت به انجام این کار اقدام کنند.

در هر صورت خارج شدن از کشور مبدا و رفتن به کشور دیگر برای تحصیل امروزه باب شده است. برخی از کشور های بزرگ دنیا مانند روسیه، سعی می کنند با ارائه آفر های جذاب و وسوسه انگیز، افراد نخبه کشور های دیگر را به کشور خود بکشانند. سعی کنید سطح و اعتبار دانشگاه های کشور مقصد را قبل از سفر خود مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید انتخابتان درست است یا خیر. برای مهاجرت تحصیلی باید شرایط خاص آن را فراهم کنید. جمع آوری و ترجمه مدارک مورد نیاز تحصیلی گذشته تاثیر بالایی بر عدم ریجکت درخواست شما دارد.

تحصیل

ازدواج

از سری راه های رایج مهاجرت به خارج از کشور، ازدواج با فردی از تبعه کشور های خارجی است. برای مثال اگر قصد مهاجرت به روسیه را دارید، می توانید از ازدواج با فردی روسی که در خاک این کشور زندگی می کند، اقامت این کشور را دریافت کنید. ازدواج معمولا به دو صورت قانونی و غیرقانونی یا همان صوری اتفاق می افتد. متاسفانه برخی افراد برای اینکه اقامت کشور مد نظر خود را بگیرند، تن به ازدواج های صوری و ساختگی می دهند.

شما می توانید از طریق ازدواج، آینده فرزند خود را تضمین کنید. فرزندی که حاصل این ازدواج است، به او تابعیت آن کشور تعلق خواهد گرفت. ازدواج با فردی بومی کشور خارجی جزء راه هایی است که می توان برای این از آن استفاده کرد. اما اگر قصد انجام این کار را از طریق ازدواج صوری را دارید بهتر است قید آن را بزنید. انتخاب این شیوه عاقبت خوبی را برای شما نخواهد داشت. بهتر است شیوه های دیگر را جایگزین این روش غیر قانونی و غیر اخلاقی کنید.

هزینه مهاجرت به خارج از کشور

میزان هزینه همواره یکی از مهم ترین موضوعات مطرح شده در زمینه جا به جایی از کشوری به کشور دیگر بوده است. این موضوع برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند، دارای اهمیت خارق العاده ای است. حال قصد داریم در این قسمت، چگونگی تخمین هزینه مورد نیاز برای هجرت کردن و انجام این کار به خارج از کشور را به شما معرفی کنیم. توضیحاتی که کارشناسان گروه بالدانو در این خصوص ارائه کرده اند، با دقت مطالعه کنید.

هزینه این کار معمولا بنابر فاکتور های مختلفی مشخص می شود. شما از همان زمان درخواست خود برای رفتن به خارج از کشور، باید هزینه کنید. اینکه شما چه کشوری را انتخاب می کنید، در هزینه ها تاثیر بالایی دارد. برای مثال، برای مهاجرت به ترکیه نیازی به ویزا نخواهید داشت. از طرفی ترکیه در همسایگی کشور ما قرار دارد و شما هزینه زیادی برای جا به جایی لازم ندارید. علاوه بر این برای برآورد هزینه خود باید به روشی که برای این کار اتخاذ می کنید نیز اهتمام بورزید. برای مثال اگر بخواهیم از روش سرمایه گذاری اقدام کنید، باید بودجه زیادی را برای این کار در نظر بگیرید.

مشاوره مهاجرت به خارج از کشور

حال که با روش های گوناگون و شرایط هجرت به خارج از کشور آشنا شدید، باید سعی کنید از بین راه های مختلف، یکی را انتخاب کنید. انتخابی که متناسب با هدف خود باشد نه تنها به خاطر خارج شدن از کشور مبدا و زندگی در یک کشور دیگر. بهترین راه رقم زدن یک مهاجرت موفقیت آمیز و بدون درد سر، گرفتن مشاوره قبل از انجام جا به جایی است. بهتر است بعد از اینکه مسئله اقامت در خارج از کشور در ذهنتان شکل گرفت، با یک فرد ماهر و با تجربه که در این زمینه فعالیت می کند، صحبت کنید تا بهترین راه و شرایط در این کار را به شما گوشزد کند. برای این کار می توانید روی کمک مجموعه بالدانو حساب کنید. مشاوره مهاجرت به کشور های اروپایی و آمریکایی، توسط بهترین کارشناسان فعال در این زمینه توسط گروه مهاجرتی بالدانو به شما علاقه مندان ارائه می شود.

مشاوره مهاجرت به خارج از کشور

نتیجه گیری

مهاجرت یکی از بحث های مهم و حیاتی روز جامعه است که باید به آن توجه شود. اگر تصمیم به جا به جایی دارید، بهتر است از پیش با یک مشاور گفت و گو کنید و جلسات مشاوره را به خوبی پشت سر بگذارید. مشاور به شما کمک می کند تا بهترین شرایط و بهترین روش برای انجام این کار را بشناسید و در بین انواع مهاجرت، بهترین انتخاب را کنید. برای اینکار کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو آماده کمک و همراهی به شما هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
6 دیدگاه
ایناز عزیزی

سلام وقت شما بخیر
من برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت دارم اما هیچ اطلاعاتی ندارم البته من در حوزه ی برنامه نویسی هم کار میکنم.

شبنم نصیری

با سلام و سپاس؛
شرایط شما با توجه به سطح زبان و علاقه شما باید بررسی شود. جهت مشاوره با شماره 02143859 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید.

عبدالهی

من بازنشسته ۵۰سال دارم . قصد زندگی در آلمان را دارم. راهنمایی بفرمایید

محمدحسین آقایی

با سلام و وقت بخیر؛
لطفا با شماره 02143852 تماس بگیرید تا کارشناسان ما بصورت کامل شما راهنمایی کنند.

عبدالتمیم امین

محترم من یک افغانی هستم و در ارتش افغانستان بودم و مقدار پولی که داشتم تا ایران با فامیل امدم تمام کردم اگر امکان دارد که مه برم خارج و اونجا کار کنم باز پول شماره بتم من را ثبت نام کنین اگر لازم باشه زمانت هم میتم که در اونجا فرار نکنم

کارشناس

سلام و سپاس از شما . شرایط شمارا درک می کنیم و متاسف هستیم برای این اتفاق امیدواریم شرایطی باشه بتوانیم به شما کمکی کنیم .در حال حاضر مجموعه برنامه ای غیر از پاسپورت های ایرانی در اختیار ندارد تشکر از شما

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!