02143859
ایران ، تهران

کشور ترکیه

کشور ترکیه، یکی از کشور‌ های استراتژیک در خاورمیانه به حساب می‌آید که در آسیا و اروپا واقع شده است. بسیاری از ایرانیان، از بخش اروپایی ترکیه به عنوان پُلی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی استفاده می‌کنند.
کشور ترکیه

آنچه در این مقاله می‌خوانیم
خدمات بالدانو در کشور ترکیه

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور ترکیه وجود دارد. برخی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور عبارتند از؛ مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق خرید ملک و مهاجرت از طریق ازدواج.

شما باید ابتدا روش مناسب خود را انتخاب کنید و سپس بر اساس آن، اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله، قصد داریم تا ابتدا اطلاعاتی جامع را در مورد کشور ترکیه به شما ارائه دهیم و سپس، روش‌های مهاجرت به این کشور را بیان کنیم. اگر شما هم می‌خواهید اطلاعات خود را در زمینه مهاجرت به ترکیه افزایش دهید، تا پایان با ما همراه باشید.

دریافت مشاوره رایگان
با تکمیل فرم زیر کارشناسان مهاجرتی بالدانو با شما تماس خواهد گرفت

 جدول اطلاعات کلی درباره کشور ترکیه

قبل از ارائه اطلاعاتی جامع در مورد کشور ترکیه و روش های مهاجرت به این کشور، بهتر است تا اطلاعاتی کلی را در قالب یک جدول به شما توضیح دهیم؛

کشور ترکیه
نام انگلیسیTurkey
قارهآسیا و اروپا
پایتخت کشورآنکارا
جمعیت کشور ترکیه84٬680٬273
دین رسمیاسلام
زبان رسمیترکی
سایر زبان های رایجلازی، کردی، عربی و چرکسی
واحد پول کشور ترکیهلیر
دامنه رسمی وب سایت ها.tr
پیش شماره تلفن کشور90+
نوع حکومتجمهوری
مساحت کل کشور783٬356

شهر های مهم و بزرگ ترکیه

همانگونه که در پاراگراف های قبل نیز درباره کشور ترکیه بیان کردیم، این سرزمین یکی از مقاصد اصلی ایرانیان برای مهاجرت است. علت این امر نیز نزدیک بودن فرهنگ دو کشور به همدیگر و امکان مهاجرت به کشور های اروپایی از طریق ترکیه است. همچنین، اقتصاد مثبتِ کشور ترکیه و آب و هوای آن (وضعیت آب و هوایی مشابه با ایران)، از دیگر عوامل موثر در مهاجرت ایرانیان به این کشور است.

شما اگر قصد مهاجرت به ترکیه را داشته باشید، باید قبل از هرگونه اقدامی، شهرهای بزرگ و مهم این کشور را بشناسید. به همین دلیل، در این بخش قصد داریم تا مهمترین شهر های ترکیه را به شما معرفی کنیم؛

استانبول

بزرگ ترین شهرِ ترکیه، استانبول است. این شهر جمعیتی حدود 14 میلیون نفر دارد و بین دریای مدیترانه و دریای سیاه قرار گرفته است. از آنجایی که مهاجران بسیاری وارد استانبول می شوند، جمعیت این شهر سالانه ۳/۵ درصد افزایش می یابد.

شهر استانبول در ترکیه

آنکارا

پس از استانبول، دومین شهرِ بزرگِ کشور ترکیه، آنکارا است. این شهر پایتخت ترکیه است و جمعیت آن حدود پنج میلیون نفر است. فرصت های شغلی در آنکارا، نسبت به سایر شهرهای ترکیه، بسیار بیشتر است.

ازمیر

سومین شهر مهم و پر جمعیتِ ترکیه، ازمیر است. در ازمیر، یهودی های بسیاری زندگی می کنند و روستاییان نیز از نواحی اطراف، به این شهر آمده اند. فرصت های شغلی در ازمیر به حدی زیاد است که مهاجران نیز می توانند بدون مشکل، شغلی مناسب با تحصیلات خود را پیدا کنند.

آنتالیا

چهارمین شهر مهم کشور ترکیه که قصد معرفی آن را داریم، آنتالیا است. جمعیت آنتالیا، تنها 1 میلیون نفر است اما به دلیل جاذبه های توریستی، این شهر به عنوان یکی از مهمترین مراکز اقتصادی ترکیه، شناخته می شود. برجسته ترین جاذبه توریستی آنتالیا، سواحل زیبای آن است.

اقتصاد کشور ترکیه

طی سال های اخیر، کشور ترکیه، رشد مثبت و قابل توجهی از نظر اقتصادی داشته است. این کشور با آغاز جنگ بین روسیه و اوکراین، مسیری امن را برای انتقال مواد غذایی و غلات بین دو کشور ایجاد کرد و این مهم، نقشی موثر در پیشرفت اقتصادی ترکیه داشت.

بسیاری از صنایع در ترکیه، وابسته به کشورهای اروپایی می باشند اما این موضوع به معنی عدم مشارکت کشور ترکیه در تعیین سیاست های این صنایع نیست. به عبارت دیگر، سهام داران اکثر صنایع ترکیه ای، شرکت ها و افراد اروپایی هستند اما سیاست های کلی هر صنعت را مقامات کشور ترکیه تعیین می کنند.

همچنین، اگر به بانک های کشور ترکیه نگاه کنیم، خواهیم دید که از بین 92 بانک این کشور، 83 بانک، خصوصی هستند و سهام داران آنها نیز اغلب خارجی می باشند. ورود این سهام داران خارجی به ترکیه، خود عاملی دیگر برای پیشرفت اقتصادی این کشور است.

فرهنگ مردم کشور ترکیه

همانگونه که بیان کردیم، یکی از دلایل انتخاب کشور ترکیه برای مهاجرت توسط ایرانی ها، نزدیک بودن فرهنگ دو کشور است. ترک ها همانند ایرانی ها، بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند. اگر شما در خیابان های ترکیه راه بروید، خواهید دید که بسیاری از مردم ترکیه با خوشحالی به سمتتان می آیند و با شما صحبت می کنند.

در کشور ترکیه، دین رسمی همانند ایران، اسلام است و اکثر مردم این کشور نیز مسلمان هستند. مردم ترکیه در سراسر این کشور با زبان ترکی صحبت می کنند اما برخی از آنها تا حدودی با زبان انگلیسی و عربی نیز آشنایی دارند. بنابراین، اگر به ترکیه مهاجرت کردید، ممکن است ترک ها در مواجهه با شما، به زبان های انگلیسی یا عربی نیز صحبت کنند.

فرهنگ مردم کشور ترکیه

قوانین جالب کشور ترکیه

در کشور ترکیه، قوانین مختلفی وجود دارد و هدف تمامی این قوانین، ایجاد نظم و هماهنگی در کشور است. برخی از قوانین جالب این کشور عبارتند از؛

  • در ترکیه، اگر صاحب یک ماشین هستید (حتی در صورت عدم استفاده)، باید آن را بیمه کنید.
  • در کشور ترکیه، با هر بار جریمه رانندگی، یک امتیاز منفی دریافت خواهید کرد و اگر این امتیاز به منفی هشت برسد، ماشین شما توقیف خواهد شد.
  • در ترکیه، کودکان تا قبل از رسیدن به سن 12 سالگی، امکان نشستن در صندلی جلو خودرو را ندارند.
  • در کشور ترکیه، حداقل سن برای ازدواج، 18 سال است.
  • در ترکیه، رانندگان حقِ بوق زدن بعد از ساعت 12 شب را ندارند.
  • در ترکیه، اگر شما بخواهید یک ملک را بسازید، باید زمان دقیق اتمام کار را به شهرداری منطقه اعلام کنید. در صورت عدم اتمام فرآیند ساخت در موعد مقرر، قرارداد ساخت و ساز شما لغو خواهد شد.
  • در کشور ترکیه، اگر پلیس وسیله نقلیه فردی را متوقف کند و پس از انجام تست متوجه شود که در خون آن فرد، الکل وجود دارد، خودرو وی را به مدت 6 ماه، توقیف خواهد کرد.
  •  اگر شما بخواهید یک قالی قدیمی را از کشور ترکیه خارج کنید، باید از موزه ملی ترکیه، مجوز بگیرید. همچنین، خارج کردن قالی های معمولی از ترکیه نیز، نیاز به ارائه فاکتور خرید دارند.

قوانین جالب کشور ترکیه

خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور ترکیه

در ایران، یکی از معتبرترین موسسات جهت مهاجرت به ترکیه، بالدانو نام دارد. نقش موسسه بالدانو، تنها مشاوره دادن در امور مهاجرتی نیست. این موسسه با یک برنامه ریزی دقیق، شما را تا آخرین مرحله مهاجرت به کشور ترکیه همراهی خواهد کرد. بنابراین، به منظور انتخاب کشور ترکیه برای زندگی، اولین و مهمترین قدم، مشاوره با موسسه مهاجرتی بالدانو است. در ادامه این مقاله، برخی از خدمات این موسسه را به شما توضیح خواهیم داد.

مشاوره اخذ ویزای ترکیه

همانگونه که در ابتدای این مقاله نیز بیان کردیم، روش های مختلفی برای اخذ ویزا و مهاجرت به کشور ترکیه وجود دارد. شما باید ابتدا روش مهاجرتی مناسب را انتخاب کنید و سپس بر اساس آن، اقدامات لازم را انجام دهید. موسسه مهاجرتی بالدانو، در این راه می تواند به کمک شما بیاید.

این موسسه، با بکارگیری متخصصین حرفه ای، بهترین مسیر مهاجرتی را انتخاب و در زمینه گرفتن ویزا به شما کمک می کند.

مشاوره اخذ ویزای ترکیه

مشاوره کاریابی در ترکیه

یکی از روش های محبوب برای مهاجرت به ترکیه، اخذ ویزای کاری است. در این روش، شما باید از یک کارفرمای ترک، پیشنهاد کاری دریافت کنید. سیاستِ کشور ترکیه، به گونه ای است که استخدام شهروندان ترک را به اتباع خارجی، ترجیح می دهد. به همین دلیل، یافتن شغلی مناسب در ترکیه برای ایرانیان، کاری دشوار است.

در زمینه کاریابی در ترکیه، شما می توانید از خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو استفاده کنید. این موسسه، با توجه به سوابق کاری و تحصیلی، بهترین شغل در ترکیه را برای شما پیدا می کند.

پس از اخذ ویزای کاری، اقامت شما به صورت سالانه تمدید می شود. اگر شما به مدت پنج سال مداوم در ترکیه مشغول به کار باشید، پاسپورت ترکیه ای را دریافت خواهید کرد و از آن به بعد، شهروند این کشور به حساب خواهید آمد.

مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه

یکی دیگر از خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو، مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه است. شما می توانید از طریق سرمایه گذاری در یک صنعت و یا خرید ملک، اقامت دائم ترکیه را به دست آورید. لازمه سرمایه گذاری در ترکیه، انجام امور اداری پیچیده ای است که توسط مراجع قانونی این کشور، اعلام شده است.

اگر بخشی از امور اداری فوق اشتباه انجام شود، روند صدور ویزای شما با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین، برای سرمایه گذاری در ترکیه، بهتر است تا از خدمات موسسه بالدانو استفاده کنید. این موسسه، فرآیند صدور ویزای سرمایه گذاری شما را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد داد.

مشاوره مهاجرت و اقامت در ترکیه

قبل از سفر به ترکیه، شما باید شیوه مهاجرت و محل اقامت خود (در ترکیه) را مشخص کنید. از آنجایی که شما قبل از مهاجرت به کشور ترکیه، با این کشور آشنایی ندارید، می توانید در زمینه اقدامات فوق از موسسه بالدانو مشاوره بگیرید.

مشاوره تحصیل در ترکیه

کشور ترکیه طی سال های اخیر، با کشور های اروپایی بسیاری در ارتباط بوده است. همین عامل نیز سبب شده است تا در شهر های ترکیه، دانشگاه های معتبری ساخته شود. سطح آموزش آکادمیک در دانشگاه های ترکیه، قابل قبول و بالا است. بنابراین، اگر شما در دانشگاه های این کشور تحصیل کنید، مدرکتان از ارزش بالایی برخوردار خواهد بود.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در ترکیه، داشتنِ مدرک تومر، الزامی است. آزمون تومر در دانشگاه های ترکیه برگزار می شود. شما در صورتِ اخذ نمره مجاز در این آزمون و داشتن حداقل معدل قابل قبول در سطوح تحصیلی قبلی، مجوز ورود به دانشگاه های ترکیه را کسب خواهید کرد.

همچنین، به منظور اخذ ویزای تحصیلی ترکیه، شما باید تمامی مدارک شخصی، آکادمیک و کاری خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید و فرآیند های اداری آن را نیز انجام دهید. از آنجایی که انجام مراحل فوق دارای پیچیدگی های خاصی است، شما در این زمینه می توانید از موسسه مهاجرتی بالدانو مشاوره بگیرید. این موسسه با بکارگیری پرسنل مجرب، فرآیند اخذ ویزای تحصیلی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد.

مشاوره تحصیل در ترکیه

مشاوره اخذ تابعیت ترکیه

اخذ تابعیت کشور ترکیه، از راه های مختلفی امکان پذیر است. به عنوان مثال، شما می توانید از طریق ویزای کاری به ترکیه مهاجرت کرده و پس از پنج سال اقامت، تابعیت این کشور را دریافت کنید.

البته، انجام مراحل اخذ تابعیت، نیازمند تخصص و تجربه است و ممکن است شما به تنهایی قادر به انجام این مراحل نباشید. بنابراین، اگر قصد گرفتن اقامت دائم ترکیه را دارید، قبل از انجام هر گونه اقدامی، با مشاورین موسسه مهاجرتی بالدانو، صحبت کنید. این مشاورین، بهترین روش اخذ اقامت دائم را به شما معرفی خواهند کرد.

سوالات متداول

بیشترین سوالات کاربران درباره کاریابی در خارج

کشور ترکیه، از لحاظ کاری و تحصیلی، موقعیت های مناسبی را در اختیار مهاجرین قرار می دهد. به همین دلیل، این کشور مقصدی مناسب برای مهاجرت و زندگی است.

شهر های استانبول، آنکارا و ازمیر، جزء شهر های بزرگ و مناسب برای زندگی است. در این شهر ها، فرصت های شغلی و تحصیلی بسیاری برای مهاجرین وجود دارد.

این موضوع به نحوه مهاجرت شما بستگی دارد. اگر قصدِ مهاجرت با ویزای تحصیلی را دارید، داشتن مدرک زبانی معتبر، ضروری است.

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت