02143859
ایران ، تهران

کشور آمریکا

کشور آمریکا به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی، کار و تحصیل است. اگر به دنبال مهاجرت هستید، کشور آمریکا برای مهاجرت می‌تواند بهترین گزینه ممکن باشد.

کشور امریکا

آنچه در این مقاله می‌خوانیم
خدمات بالدانو در کشور آمریکا

جدول اطلاعات کلی درباره کشور آمریکا

در این بخش به معرفی اطلاعات کلی درباره آمریکا در قالب یک جدول می‌پردازیم:

درباره کشور آمریکا
نظام سیاسی آمریکاجمهوری فدرال بر مبنای قانون اساسی کشور آمریکا
مساحت کشور آمریکا9.8 میلیون کیلومترمربع، دومین کشور پهناور جهان.
کشور آمریکا واحد پولدلار
جمعیت کشور آمریکابیش از 330 میلیون نفر.
درآمد سرانه مردم آمریکا68309 دلار آمریکا.
میانگین حقوق مردم آمریکا۳۱۱۳۳ دلار آمریکا.
میانگین هزینه‌های زندگی در آمریکا2500 تا 3500 دلار در ماه
آب و هوای کشور آمریکااز اقیانوسی در شمال غربی تا صحرایی در جنوب
جایگاه علمی آمریکارهبر علمی جهان پس از جنگ جهانی دوم
جایگاه آمریکا در تولیداتجایگاه دوم جهان

 

شهرهای مهم و بزرگ آمریکا

در اینجا به شهرهای مهم و بزرگ آمریکا و اطلاعاتی درباره آن‌ها می‌پردازیم.

 • نیویورک: نام مستعار سیب بزرگ، واقع در ساحل اقیانوس اطلس در دهانه رودخانه هادسون که احتمالاً مشهورترین شهر جهان است.
 • لس‌آنجلس (کالیفرنیا): لس‌آنجلس «شهر فرشتگان» بزرگ‌ترین شهر ایالت کالیفرنیا و دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده است.
 • شیکاگو (ایلینوی): شهر بادگیر بزرگ‌ترین شهر در ایالت ایلی نویز است، این شهر در نوک جنوب غربی دریاچه میشیگان واقع شده است.
 • هیوستون (تگزاس): بزرگ‌ترین شهر در ایالت تگزاس و چهارمین شهر پرجمعیت ایالات متحده است.
 • فیلادلفیا (پنسیلوانیا): بزرگ‌ترین شهر پنسیلوانیا و پنجمین شهر پرجمعیت ایالات متحده است.
 • فونیکس (آریزونا): ششمین شهر بزرگ ایالات متحده است که مرکز ایالت آریزونا از سال 1889 است.
 • سن آنتونیو (تگزاس). دومین شهر بزرگ در تگزاس است که یکی از شهرها با رشد سریع در ایالات متحده شناخته می‌شود.
 • سن دیگو (کالیفرنیا): بندر دریایی در جنوب کالیفرنیا است که یک مرکز فناوری و دفاعی بزرگ در ایالات متحده است.
 • دالاس (تگزاس): سومین شهر بزرگ در ایالت تگزاس که مرکز اصلی آموزش برای بسیاری از جنوب مرکزی ایالات متحده است.
 • سن خوزه (کالیفرنیا): مرکز شهرستان سانتا کلارا که بخش عمده‌ای از سیلیکون‌ولی است.

کشور آمریکا

دریافت مشاوره رایگان
با تکمیل فرم زیر کارشناسان مهاجرتی بالدانو با شما تماس خواهد گرفت

اقتصاد کشور آمریکا

کشور آمریکا دارای اقتصادی آزاد و توسعه‌یافته است که بیشترین تولید ناخالص داخلی در جهان و همچنین بیشترین میزان ثروت را دارد. کشور آمریکا از نظر میزان برابری قدرت خرید در جایگاه دوم پس از کشور چین قرار دارد. واحد پول این کشور که دلار است، توسط کشورهای دیگر نیز به عنوان پول رسمی برگزیده شده است. این کشور بزرگ‌ترین واردکننده و دومین صادرکننده در جهان بوده و جایگاه معاملات بین‌المللی کشور آمریکا در بالاترین رتبه‌های جهانی قرار دارد.

این کشور از نظر منابع طبیعی و معدنی نیز در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به منابع عظیم نفت و گاز در این کشور اشاره نمود. مردم این کشور از نظر درآمدی در وضعیت بسیار مناسبی در جهان قرار دارند که رفاه و وضعیت اجتماعی مردم این کشور نیز تحت‌تأثیر این شرایط استثنایی قرار بگیرند.

کشور آمریکا بزرگ‌ترین بازار داخلی در جهان را داشته و تجارت خدمات نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این کشور از نظر شاخص سرمایه‌گذاری جهانی تحقیق و توسعه در جایگاه اول جهان و برای شاخص‌های مانند سهولت ایجاد کسب و کار و یا رقابت‌پذیری جهانی در رتبه‌های اول جهان قرار گرفته است. به طور خلاصه اگر بگوییم، با مهاجرت به کشور آمریکا وضعیت زندگی شما و خانواده‌تان بسیار مساعد خواهد بود.

اقتصاد کشور آمریکا

فرهنگ مردم کشور آمریکا

برای آشنایی با فرهنگ مردم کشور آمریکا بهتر است تا ابتدا با ارزش‌های فرهنگی مردم این کشور آشنا شوید. آمریکایی‌ها به استقلال و خوداتکایی، برابری و فردگرایی تا جایی که به حقوق دیگران لطمه وارد نشود، پایبند هستند. رعایت حریم خصوصی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و مباحثی همچون ملی‌گرایی، دموکراسی، اخلاق کاری، نوآوری و کارایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

از لحاظ فرهنگ رایج بین مردم کشور آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره نمود. ارتباطات در آمریکا معمولاً رک و بدون حاشیه روی است، البته این کار به هیچ وجه بی‌احترامی تلقی نمی‌شود. آمریکایی‌ها احترام زیادی به حریم خصوصی قائل بوده و رعایت حریم فاصله شخصی ۵۰ سانتی‌متری را برای اطرافیان بیش از یک‌متری را برای غریبه‌ها ترجیح می‌دهند.

جایگاه خانواده در آمریکا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. با این حال، مفاهیم جدیدی از خانواده نیز در این کشور ورود پیدا کرده و رایج شده است. در آمریکا بین زنان و مردان در کارهای داخل خانه و بیرون خانه معمولاً تفاوتی قائل نمی‌شوند. خانم‌های باردار می‌توانند برای دوران بارداری خود از کارفرمایشان مرخصی بگیرند. با این حال ممکن است که با حقوق و یا بدون حقوق باشد. از خانم‌ها در دوران عادت ماهیانه انتظار می‌رود که فعالیت‌های تحصیلی و شغلی خود را ادامه بدهند.

جایگاه سالمندان در کشور آمریکا ممکن است به‌اندازه کشورهای دیگر نباشد. سالمندان در این کشور معمولاً به طور مستقل و یا در خانه‌های سالمندان زندگی می‌کنند. در کشور آمریکا چندهمسری مجاز بوده و داشتن حق طلاق در زوجین قانونی و پذیرفتنی است. همچنین ازدواج همجنس‌گرایان نیز در این کشور قانونی بوده و هیچ‌گونه مشکلی از این بابت برای این افراد وجود نخواهد داشت.

قوانین جالب کشور آمریکا

کشور آمریکا با توجه به قانونی مدرن و پیشرفته زبانزد جهان است. با این حال، در قوانین کشور آمریکا مواردی را می‌یابید که بعضاً جالب و یا عجیب هستند. اگر فکر می‌کنید که چنین چیزی وجود ندارد، بهتر است ۲۰ قانون زیر را مطالعه کنید. البته اینها بیشتر قوانین اجتماعی هستند تا اینکه جزئی از قانون اساسی باشند.

 1. در گلندیل، آریزونا، استفاده از دنده‌عقب در اتومبیل غیرقانونی است، بنابراین تقریباً همه افراد در پارکینگ مرکز خرید قانون را زیر پا می‌گذارند.
 2. در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا، پاک‌کردن ماشین با لباس زیر استفاده شده غیرقانونی است.
 3. در کویتمن، جورجیا، تعویض لباس در مانکن ویترین فروشگاه غیرقانونی است، مگر اینکه کرکره‌ها پایین باشند.
 4. در نیواورلئان، لوئیزیانا، غرغره کردن درملأعام خلاف قانون است.
 5. در ایالت ماساچوست برای پوشیدن لباس از موی بز باید مجوز داشته باشید.
 6. در مینه‌سوتا، زنان ممکن است به دلیل جعل هویت بابانوئل با 30 روز زندان روبرو شوند.
 7. در هورنی تاون، کارولینای شمالی، افتتاح سالن ماساژ غیرقانونی است.
 8. در فارگو، داکوتای شمالی، درازکشیدن و خوابیدن با کفش غیرقانونی است.
 9. در آکسفورد، اوهایو، لباس پوشیدن یک زن در مقابل عکس مرد غیرقانونی است. اما اگر چشمان او در عکس بسته باشد قانونی است.
 10. در ماریون، اورگان، وزرا از خوردن سیر یا پیاز قبل از ایراد خطبه منع شده‌اند.
 11. در موریس ویل، پنسیلوانیا، زنان برای آرایش‌کردن نیاز به مجوز دارند.
 12. در داکوتای جنوبی، درازکشیدن و به خواب‌رفتن در یک کارخانه پنیرسازی غیرقانونی است.
 13. در رستوران‌های ممفیس، تنسی، همه دسرها باید در محل خورده شوند، زیرا بردن دسر ناتمام به خانه غیرقانونی است.
 14. در یوتا، پرندگان در تمام بزرگراه‌ها حق‌تقدم دارند.
 15. در سیاتل، واشنگتن، زنانی که در اتوبوس یا قطار روی پاهای مردان می‌نشینند بدون اینکه بالش بین آنها قرار دهند، به طور خودکار شش ماه حبس می‌شوند.
 16. در شهرستان نیکلاس، ویرجینیای غربی، هیچ یک از روحانیون نمی‌توانند در طول مراسم کلیسا جوک یا داستان‌های طنز را از منبر بیان کنند.
 17. در سنت کروکس، ویسکانسین، زنان مجاز به پوشیدن لباس قرمز در اماکن عمومی نیستند.

قوانین کشور آمریکا

خدمات مؤسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور آمریکا

مؤسسه مهاجرتی بالدانو یکی از برترین مؤسسات مهاجرتی در کشور است که در حوزه مهاجرت از طریق شغل، تحصیل و دریافت تابعیت و شهروندی کشورهای اروپایی و آمریکایی فعالیت می‌کند. این مؤسسه با بهره‌مندی از کادر وکلای با تجربه بیش از ۱۵ سال می‌تواند به شما در خدمات زیر کمک کنند‌.

مشاوره اخذ ویزای آمریکا

اگر کشور آمریکا برای زندگی انتخاب کرده‌اید، احتمالاً می‌دانید که فرایند دریافت ویزای آمریکا مدتی است که برای ایرانیان اندکی مشکل شده است. افراد زیادی در روند دریافت ویزای آمریکا مشکل دارند و همان‌طور که می‌دانید ناقص بودن مدارک منجر به رد درخواست ویزا خواهد شد. همچنین افراد ممکن است که در انتخاب ویزای مناسب برای سفر به آمریکا نیاز به مشاوره و راهنمایی داشته باشند. تمامی این خدمات با بهره‌مندی است خدمات مشاوره کارشناسان مؤسسه مهاجرتی بالدانو ممکن خواهد بود. در جلسات مشاوره که برای شما به صورت اختصاصی برگزار خواهد شد، شرایط شما برای دریافت ویزای موردنظر بررسی شده و راهنمایی‌های لازم برای طی نمودن صحیح روند درخواست ویزای آمریکا داده می‌شود.

مشاوره کاریابی در آمریکا

در صورتی که کشور آمریکا را برای مقصد شغلی آینده خود انتخاب کرده‌اید، باید بدانید که کشوری را انتخاب کرده‌اید که به کار و حرفه شما اهمیت فراوانی قائل هستند. برای کاریابی در آمریکا باید ابتدا مدارک مربوط به سوابق شغلی، مدارک تحصیلی و حرفه‌های قابل احراز را آماده نمایید. همچنین باید مدارک زبان خود را آماده کرده و برای کاریابی و دریافت پیشنهاد شغلی آماده شوید. نکته‌ای که وجود دارد این است که دریافت جاب آفر از یک کارفرمای آمریکایی زمانی که با پیگیری یک مؤسسه دارای دفتر کاری در قاره آمریکا همراه است، بسیار آسان‌تر خواهد بود. کارشناسان مؤسسه حقوقی بالدانو می‌توانند در قبل و بعد از دریافت جاب آفر راهنمای شما باشند.

مشاوره سرمایه‌گذاری در آمریکا

یکی دیگر از خدمات مؤسسه حقوقی بالدانو دروازه مشاوره سرمایه‌گذاری در آمریکا است. سرمایه‌گذاری در آمریکا اگر بخواهد که منجر به دریافت گرین کارت این کشور بشود، مستلزم انجام سرمایه‌گذاری صحیح در یک کسب و کار مطمئن است. در صورتی که توسعه آن کسب و کار در اولویت کشور آمریکا باشد، سرمایه‌گذاری شما سودآور خواهد بود و آینده شما در آمریکا تضمین خواهد شد.

مشاوره سرمایه گذاری در آمریکا در بالدانو

مشاوره مهاجرت و اقامت در آمریکا

گروهی که کشور آمریکا را برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند، باید بر اساس روال قانونی پیش رفته و تمام شرایط موردنیاز را احراز کنند‌. وکلای گروه مهاجرتی بالدانو به دلیل داشتن چندین پرونده موفق می‌توانند روند دریافت اقامت آمریکا برایتان آسان کنند.

مشاوره تحصیل در آمریکا

گروهی که کشور آمریکا را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند، باید اطلاعات جامعی درباره دانشگاه‌های این کشور، شرایط دریافت پذیرش تحصیلی، بورسیه‌ها، ددلاین‌ها و هزینه‌های تحصیل داشته باشند. مسلماً تحقیق‌کردن درباره این موضوعات آن هم در شرایطی که در دانشگاه شرایط خاص خود را برای پذیرش تحصیلی دارد، کاری وقت‌گیر خواهد بود. راهکار پیشنهادی کمک گرفتن از متخصصین دریافت مشاوره مهاجرت تحصیلی به آمریکا از کارشناسان مربوطه خواهد بود.

مشاوره اخذ تابعیت آمریکا             

مؤسسه مهاجرتی بالدانو به عنوان یکی از برترین مؤسسات فعال در حوزه مهاجرت به آمریکا، آلمان و کانادا می‌تواند روند اخذ تابعیت آمریکا را برای افراد آسان کند. فرقی نمی‌کند که در کدام مرحله از روند دریافت ویزای آمریکا هستید یا اینکه برای اینکه برای کدام ویزا درخواست می‌کنید، کارشناسان مؤسسه مهاجرتی بالدانو می‌توانند راهنمای شما برای دریافت ویزای کشور آمریکا باشند.

سوالات متداول

بیشترین سوالات کاربران درباره کشور آمریکا

آمریکایی‌ها بالاترین میانگین درآمد خانوار را دارند و اگر به دنبال بهترین کشور برای زندگی خود و خانواده‌تان هستید، کشور آمریکا انتخاب شما خواهد بود.

واحد پول کشور آمریکا دلار است.

به گزارش وب‌سایت Niche بهترین شهر در کشور آمریکا برای زندگی، شهر کمبریج ایالت ماساچوست است.

بله برای مهاجرت به آمریکا نیاز به نمره مناسب در یکی از آزمون‌های زبان مانند تافل یا آیلتس خواهد بود.

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت