02143859
ایران ، تهران

مهاجرت به مجارستان

مجارستان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای سفر و مهاجرت است. شاید این کشور شهرت بسیار زیادی در مقایسه با کشورهای آلمان، اسپانیا و انگلیس نداشته باشد، اما یکی از بهترین کشورهای دنیا برای زندگی است. اقتصاد بسیار قوی که این کشور دارد، باعث شده در سال‌های اخیر آمار مهاجرت به مجارستان روز به روز بالاتر از گذشته شود. توجه داشته باشید هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار پایین است. بازار کار، تحصیل و زندگی ایده‌آلی در مجارستان منتظر شماست. در این مطلب از سایت بالدانو قصد داریم در خصوص مهاجرت به این کشور اروپایی با شما صحبت کنیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانیم

آیا مهاجرت به مجارستان مناسب من است؟

کشور مجارستان جمعیت بسیار زیادی ندارد. اغلب مردم مشغول به کسب درآمد هستند و در این کشور خشونت کمی نسبت به سایر کشورهای اروپایی رخ می‌دهد. مجارستان جمعیتی حدود 10 میلیون نفری دارد. این جمعیت با توجه به وسعتی که کشور مجارستان دارد، ایده‌آل به نظر می‌رسد. این سرزمین زیبا وسعتی نزدیک به 100 هزار کیلومتر مربعی دارد. در این کشور شما می‌توانید جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بسیاری را مشاهده کنید. هر ساله جمعیت زیادی توریست از سراسر دنیا برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری مجارستان به این کشور مراجعه می‌کنند. معمولا افراد که مهاجرت به مجارستان را انتخاب می‌کنند، سعی دارند در قسمتی از پایتخت این کشور، یعنی شهر بوداپست ساکن شوند. برای اینکه بدانیم آیا لهستان کشور مناسبی برای مهاجرت است باید با این کشور بیشتر آسنا شویم. در ادامه مطلب به معرفی بیشتر این کشور می‌پردازیم.

موقعیت مکانی مجارستان

مجارستان در اروپای مرکزی قرار گرفته است، از این رو دسترسی از مجارستان به سایر کشورهای اروپایی بسیار آسان می‌باشد. این کشور از شمال با کشور اسلواکی، از جنوب با صربستان، از شرق با رومانی و از غرب با اسلوونی همسایه است. می‌توان گفت کشورهای کرواسی، اوکراین و اتریش نیز جزء کشورهای همسایه مجارستان هستند.

شاید برایتان سوال باشد که چرا در بین این همه کشور اروپایی باید مهاجرت به مجارستان را انتخاب کنیم؟ از موقعیت مکانی و قرار گرفتن در مرکز اروپا تا طبیعت سرسبز، معماری‌های ارزشمند، توان اقتصادی بسیار بالا، شرایط تحصیل ایده‌آل و خوش‌رفتاری مردم این کشور، همه و همه دلیلی برای انتخاب مهاجرت به مجارستان هستند. مردم این کشور بسیار خوش‌برخورد هستند و نسبت به مردم سایر جوامع واکنش اعتراضی چندانی نشان نمی‌دهند.

موقعیت مکانی مجارستان

دین و واحد پولی مردم مجارستان

بد نیست قبل از انتخاب مهاجرت به مجارستان، اطلاعات کافی را در خصوص این کشور و مردمان آن به دست آورید. جمعیت 10 میلیونی مجارستان همگی از واحد پولی فورینت استفاده می‌کنند. آن‌ها در معاملات خود، این واحد پول را ملاک قرار می‌دهند. اگر برای تفریح و سفر به مجارستان سفر می‌کنید، باید حتما واحد پولی این کشور را اخذ کنید.

دین رسمی مجارها مسیحی است. آن‌ها با زبان واحدی به نام مجاری صحبت می‌کنند و نقطه مشترک همه مردم این کشور، گویش آن‌ها است. مردم مجارستان اغلب پیرو دو مذهب پروتستان و کاتولیک هستند اما احترام به سایر ادیان جزء وظایف عمومی مردم این کشور است. هیچ شهروندی حق بی‌احترامی به سایر دین‌ها را ندارد و در غیر این صورت طبق قانون مجازات خواهد شد.

شهرهای مهم در مهاجرت به مجارستان

تمامی کسانی که قصد مهاجرت به مجارستان را دارند، باید با شهرهای مهم این کشور آشنا شوند. آشنایی با شهرهای مهم این کشور جزئی از شرایط مهاجرت به این کشور است. اگر برای کار یا تحصیل مهاجرت به مجارستان را انتخاب می‌کنید، باید شهرهای این کشور را بشناسید تا بهترین انتخاب را برای محل اقامت خود داشته باشید. مجارستان بیش از 145 شهر دارد که هر کدام از آن‌ها، از ویژگی‌های خاصی برخوردارند. در ادامه قصد داریم برخی از مهم‌ترین شهرهای این کشور را به شما معرفی کنیم تا بهترین تصمیم را برای خود بگیرید.

شهرهای مهم مجارستان

بوداپست

بوداپست، بزرگترین و قدیمی‌ترین شهر مجارستان است. اغلب کسانی که قصد مهاجرت به مجارستان را دارند، ترجیح می‌دهند در این شهر اقامت کنند. بوداپست یکی از توریست‌پذیرترین شهرهای مجارستان است چرا که اغلب جاذبه‌های گردشگری و مراکز مهم کشور مجارستان در این شهر قرار دارند. این مسئله طبیعی است چرا که بوداپست پایتخت مجارستان است.

موزه ملی، ساختمان جواهرات سلطنتی، موزه هنرهای زیبا و ساختمان پارلمان برخی از مهم‌ترین بناهایی هستند که در پایتخت این کشور یعنی بوداپست قرار گرفته‌اند. اگر قصد مهاجرت به مجارستان را دارید، بهتر است به اقامت در بوداپست فکر کنید چرا که شرایط کار و تحصیل در بوداپست نسبت به شهرهای دیگر ایده‌آل‌تر است.

شهر سگد

سگد جزء زیباترین شهرهای کشور مجارستان است. این شهر زیبا شکل و شمایل بسیار خاصی دارد. طبیعت زیبا، باغ گل‌های بسیار زیاد، پوشش گیاهی بسیار خاصی را در این شهر به وجود آورده است. در هر قسمت شهر سگد، پارک‌های مختلفی را مشاهده می‌کنید. شکل و شمایل مدرنی که سگد دارد باعث شده، اکثر جوانان پس از مهاجرت به مجارستان، در صدد اقامت در این شهر باشند.

دبرسن

دبرسن یکی از بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای مجارستان است. این شهر در گذشته‌ای نه چندان دور، پایتخت مجارستان بوده است از این رو شهرت بسیار زیادی در این کشور دارد. شاید برایتان سوال باشد که چرا افرادی که مهاجرت به مجارستان را انتخاب می‌کنند اغلب به شهر دبرسن می‌آیند؟ بخش عمده‌ای از مهاجرین در شهر دبرسن ساکن هستند. اصلی‌ترین دلیل این تراکم بالای جمعیت مهاجران در این شهر به خاطر دانشگاه‌های متعددی است که در آن وجود دارد. در دبرسن بیش از هر شهر دیگر مجارستان، دانشگاه وجود دارد. مهم‌ترین دانشگاه‌های این کشور در دبرسن قرار گرفته‌اند. افرادی که هدف خود از مهاجرت به این کشور را ادامه تحصیل عنوان کرده‌اند، می‌توانند در این شهر اقامت کنند. دبرسن برای دانشجویان بهترین فرصت را فراهم کرده است تا مسیر خود را ادامه دهند.

آشنایی با مجارستان

روش های مهاجرت به مجارستان

حال که با یکی از بهترین کشورهای اروپایی آشنا شدید و شرایط مهاجرت به مجارستان را مطلع شدید، وقت آن است تا بدانید از چه طریقی می‌توانید اقدام به مهاجرت به این کشور کنید. برای مهاجرت کردن از ایران به سایر کشورهای جهان مانند مجارستان، راه‌های مختلفی وجود دارد. برخی برای درس و تحصیل، برخی برای کار و برخی دیگر برای ثبت شرکت و کارآفرینی به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. در این قسمت با مجموعه مهاجرتی بالدانو همراه باشید تا تمامی راه‌ها و شرایط مهاجرت به مجارستان را بشناسید.

انواع راه های مهاجرت به مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق کار

مهاجرت کاری یکی از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. معمولا افرادی که این شیوه مهاجرت به مجارستان را انتخاب می‌کنند، تلاش می‌کنند تا در پایتخت این کشور ساکن شوند. مهاجرت کاری به مجارستان می‌تواند کمک کند با درآمدی که در همان ماه‌های اولیه به دست می‌آورید، شرایط زندگی و اقامت خود در مجارستان را فراهم آورید.

هر کشوری شرایط ویژه‌ای را برای مهاجرت از طریق کار در نظر گرفته است. برای مثال کشور استرالیا در سال‌های اخیر جذب مهاجر یا همان نیروی کار را از طریق امتیازبندی امکان‌پذیر کرده است. برای مثال اگر قصد مهاجرت به مجارستان را دارید باید به چند مسئله سطح سواد، تحصیلات، سن و سابقه کاری و یا مهارتی که دارید، توجه کنید. معمولا شرایط ویزای کار مجارستان برای نیروی کار جوان و با مهارت بالا که تخصص لازم را دارد آسان‌تر است.

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

یکی‌دیگر از پر طرفدارترین راه‌های مهاجرت به مجارستان، مهاجرت از طریق تحصیل به مجارستان است. این شیوه مهاجرت طرفداران بسیار زیادی دارد. به جرات می‌توان گفت بخش عمده‌ای از مهاجران مجارستان برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده‌اند. همان‌طور که گفتیم، دبرسن به خاطر دانشگاه‌های متعددی که دارد، مهاجران بسیاری را به سمت خود کشانده است. باید قبل از انتخاب تحصیل در مجارستان، چند نکته را در نظر بگیرد. مهاجرت و تحصیل شما برایتان هزینه‌بر خواهد بود. شما باید تمکن مالی لازم را برای پرداخت شهریه دانشگاه و تامین هزینه‌های زندگی داشته باشید.

علاوه بر این باید توجه کنید که از آخرین مدرک تحصیلی شما مدت زمان زیادی نگذشته باشد تا بتوانید از طریق تحصیل به مجارستان مهاجرت کنید. شما می‌توانید در این کشور به راحتی در مقاطع مختلف، دبیرستان، راهنمایی و دانشگاهی تحصیل کنید. در مجارستان برخلاف کشورهایی همچون استرالیا، اگر بر زبان کشور تسلط داشته باشید، می‌توانید بدون پرداخت شهریه در دانشگاه‌های دولتی این کشور تحصیل کنید. اگر تسلط کافی بر زبان مجاری را ندارید، باید زبان مجاری را فرا بگیرید تا امکان تحصیل برای شما فراهم شود. مهاجرت از طریق کار یکی از راه‌های مهاجرت به مجارستان است که می‌توانید با تکیه بر آن مهاجرتی بی‌دردسر داشته باشید.

مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه‌گذاری

یکی‌دیگر از پرمتقاضی‌ترین راه‌های مهاجرت به مجارستان، سرمایه‌گذاری است. شما می‌توانید با سرمایه‌ای که در دست دارید، در کشور مقصد سرمایه‌گذاری کنید و اقامت آن کشور را بگیرید. شرایط مهاجرت به این کشور با سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است. در بین راه‌های مهاجرت به مجارستان، سرمایه‌گذاری برایتان رفاه و آرامش بیشتری به همراه دارد. با انتخاب این روش شما می‌توانید درآمد ثابت خود را در مجارستان داشته باشید البته باید به چند فاکتور مهم در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در مجارستان توجه کنید. مهم‌ترین این فاکتورها عبارتند از

  • میزان مالیات بر درآمد
  • کنترل فساد اداری در مجارستان
  • نرخ مصادره اموال

شما می‌توانید به چندین روش سرمایه‌گذاری خود را انجام دهید. سرمایه‌گذاری در خرید ملک،  ثبت شرکت و خود حمایتی از مهم‌ترین راه‌های سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به مجارستان است. انتخاب هر کدام از این روش‌ها می‌تواند شرایط مهاجرت به این کشور را برایتان محیا کند. در انتخاب راه‌های مهاجرت به مجارستان دقت داشته باشید.

هزینه مهاجرت به مجارستان

حال که تمامی اطلاعات مورد نیاز برای مهاجرت به مجارستان را کسب کردید، نوبت آن است تا بدانید به چقدر بودجه برای مهاجرت به این کشور نیاز دارید. قبل از مهاجرت لازم است از ریزهزینه‌های خود مطلع شود تا با مشکل مواجه نشوید. گفتیم که مجارستان به واسطه اقتصاد بسیار قوی که دارد، شرایط آسانی را برای زندگی مردم خود فراهم کرده است. اغلب جمعیت 10 میلیونی مجارستان در رفاه هستند. با این شرایط باز هم افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، نباید نسبت به هزینه‌های زندگی در این کشور بی‌توجه باشند. امیدواریم این مطلب که توسط گروه مهاجرتی بالدانو نوشته شده است، به شما کمک کند تا بتوانید به راحتی به مجارستان مهاجرت کنید. این مطلب می‌تواند مرجع و راهنمایی بسیار قوی برای مهاجرت به مجارستان برای شما باشد. به ادامه مطلب توجه کنید تا با ریزهزینه‌های مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

هزینه زندگی در مجارستان چقدر است؟

هزینه مسکن

مسکن یکی از مهم‌ترین نیازهای زندگی هر انسانی است. قبل از اینکه تصمیم به مهاجرت به مجارستان را بگیرید، باید ریزهزینه‌های خود را مورد توجه قرار دهید. مسکن یکی از عمده‌ترین و اصلی‌ترین هزینه‌هایی است که هر شخص باید برای اقامت در هر یک از شهرهای مجارستان بپردازد. در این قسمت هزینه‌هایی از خرید و اجاره ملک در بوداپست مجارستان را برایتان ارائه خواهیم کرد تا بتوانید هزینه زندگی در مجارستان را راحت‌تر محاسبه کنید.

  • برای اجاره آپارتمان یک خوابه: 833 یورو در ماه
  • اجاره آپارتمان دو خوابه: 1300یورو در ماه
  • هزینه اجاره آپارتمان 3 خوابه: 2000 یورو در ماه

شایان ذکر است در خارج از شهر با هزینه کمتر نیز می‌توان آپارتمان مورد نظر خود را اجاره کنید.

هزینه اقلام اساسی و خوراکی

هر انسانی برای زندگی به مواد غذایی نیازمند است. در مهاجرت به مجارستان، باید در آغاز یک سری از مواد غذایی و کالاهای اساسی را خریداری کنید تا بتوانید رفته رفته به زندگی در این کشور عادت کنید. فروشگاه‌ها و رستوران‌های بسیار زیادی در مجارستان وجود دارند. تنوع غذایی و محصولات آن بسیار زیاد است اما به واسطه اقتصاد قوی این کشور، محصولات با قیمت پایینی ارائه می‌شوند. در ادامه قیمت برخی از کالاها و هزینه‌های مربوط به خوراکی ها را مشاهده خواهید کرد.

وعده غذاییقیمت
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت5.62 یورو
۲ وعده غذا در رستوران معمولی26.17 یورو
هزینه غذا در مک دونالد4.60 یورو
نوشابه0.07 یورو
آب معدنی0.93 یورو

این لیست قیمت غذا بود که شما باید در رستوران‌های مجارستان پرداخت کنید. علاوه بر این بهتر است از قیمت کالاها نیز آگاهی یابید تا بتوانید خیلی سریع‌ترخود را با شرایط زندگی در مجارستان وفق دهید.

مواد غذاییقیمت
شیر یک لیتری0.69 یورو
تخم مرغ ۱۲ عددی1.5 یورو
۱ کیلوگرم موز1.25 یورو
۱ کیلوگرم برنج0.9 یورو
۱ کیلوگرم پیاز0.73 یورو
1 کیلوگرم سیب زمینی0.69 یورو
1 کیلوگرم گوشت قرمز7.26 یورو
1 کیلوگرم پنیر5.20 یورو
نان 500 گرمی0.65 یورو

مشاوره مهاجرت به مجارستان

چنانچه با شرایط مهاجرت به این کشور و راه‌های مهاجرت به مجارستان آشنا نیستید، می‌توانید از بالدانو کمک بگیرید. با استفاده از مجموعه مهاجرتی بالدانو به راحتی هر چه تمام‌تر می‌توانید راه‌های مهاجرت به این کشور و شرایط مهاجرت به مجارستان را مورد بررسی قرار دهید و بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای مهاجرت خود انتخاب نمایید. دریافت مشاوره تحصیلی یا مشاوره مهاجرت با بالدانو آسان می‌شود.

4.2/5 - (8 امتیاز)
20 دیدگاه
ابوالفضل

سلام من حدودا۱۵سالمه میتونم برای ویزای تحصیل و کار اقدام کنم؟

نگین سلطانی

سلام. همراه عزیز، بالدانو برای مدارس کانادا و مجارستان برای شما امکان اقدام دارد. برای مشاوره بیشتر میتونید با ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید. موفق باشید.

موسی کرمی

من ۶۰ ساله هستم میتوانم برای کار به مجارستان بروم

نگین سلطانی

سلام وقت شما بخیر. متاسفانه بالدانو در حال حاضر خدماتی برای روش کاری مجارستان ندارد اما با توجه به توضیحات شما، پیشنهاد ما اقدام از طریق سرمایه گذاری کانادا هست. مانا و برقرار باشید.

Zohrearabzade11@gmail.com

سلام من ناخن کار حرفه ای هسم و دارم سطح پیشرفته زبان هم میخونم ایا امکان دریافت ویزای کاری دراین کشور امکان داره؟

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. خدمات بالدانو در مورد کشور مجارستان فقط به صورت تحصیلی ارائه میشه. شما میتونید با دریافت مشاوره تلفنی بالدانو از شرایط مهاجرت کاری به آلمان یا کانادا مطلع بشید. موفق و سربلند باشید.

زهره

سلام من ناخن کار حرفه ای هسم دارم سطح پیشرفته زبان هم میخونم امکان دریافت ویزای کاری ازین کشور هست؟

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. خدمات بالدانو در مورد کشور مجارستان فقط به صورت تحصیلی ارائه میشه. شما میتونید با دریافت مشاوره تلفنی بالدانو از شرایط مهاجرت کاری به آلمان یا کانادا مطلع بشید. موفق و سربلند باشید.

میثم امینی نژاد

با سلام .من تعمیرکار پکیج هستم.با خانواده و با سرمایه تقریبا یک میلیارد میتونم اقامت بگیرم و زندگی کنم

نگین سلطانی

سلام وقت بخیر. بله با تخصصتون میتونید برای کار در کانادا اقدام بکنید. پیشنهاد ما به شما دریافت مشاوره تلفنی و رایگان ما هست تا راهنمایی های کامل را دریافت کنید. شماره تماس ما: 02143859

Anofel

درود من آرایشگر هستم و زبان هم هیچی بلد نیستم میشه کاریش کرد و چقدر هزینه باید کرد ؟

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. امکان مهاجرت بستگی به شرایط دقیق تر شما مثل سن و سابقه و مسیر انتخابی کار یا تحصیل دارد. پیشنهاد ما به شما دریافت یک مشاوره تلفنی رایگان با بالدانو است. شماره تماس ما: 02143859 موفق و موید باشید.

فاطمه ضیایی سانیج

ویزای تحصیلی مجارستان برای کالج زبان انگلیسی

شبنم نصیری

با سلام
برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان باید شرایط شما بررسی شود. برای مشاوره بیشتر با شما تماس گرفته خواهد شد. سپاس

فریبا

سلام اگه واقعا زبان بلد نباشم و در حد صفر باشم هیچ راهی برای مهاجرت ندارم

محمدحسین آقایی

با سلام و وقت بخیر؛
در صورتیکه مدرک زبان ندارید، مشکلی برای مهاجرت نخواهید داشت، اما بایستی در ابتدا در کالج زبان مشغول به تحصیل شوید و زبان را از آن طریق بیاموزید.

سجاد

سلام من ۴۰ ساله متاهل دارای ۲ فرزند . مدرک کارشناس ارشد تولید محصولات گلخانه ای دارم .۱۳ ساله تدریس می کنم .میشه با این شرایط اقامت مجارستان را بگیرم از طریق ویزای کار؟

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. مجموعه بالدانو در حال حاضر تنها از طریق تحصیل برای کشور مجارستان اقدام دارد. موفق و سربلند باشید.

اتنا مظاهری

سلام برای کالج زبان کدوم شهر مجارستان رو پیشنهاد میکنید؟

کارشناس

سلام بستگی به کالج مورد نظر داره ولی بوداپست بسیار مناسب است.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!