02143859
ایران ، تهران

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به خارج از کشور، طرفداران و علاقه مندان زیادی پیدا کرده است. بسیاری از جوانان علاقه مند هستند تا زندگی خود را در خارج از کشور ادامه دهند و در کشور هایی زندگی کنند که شرایط رفاهی بیشتری برایشان فراهم است. مهاجرت به خارج از کشور از طریق راه های زیادی امکان پذیر است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی، از مهم ترین و شایع ترین روش های مهاجرت هستند. بعد از مهاجرت، شرایط اقامت در کشور های خارجی فراهم می شود. اما اینکه کدام روش را برای مهاجرت کردن انتخاب می کنید، شرایط خاص خود را دارد. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در بین روش های موجود، رفاه بیشتری برایتان به همراه خواهد داشت. اما برای این روش از مهاجرت به ویزای سرمایه گذاری نیاز خواهید داشت. در این مطلب کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو به صورت تمام و کمال در خصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و تمامی مراحل آن صحبت کرده اند. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

منظور از مهاجرت سرمایه گذاری چیست؟

در ابتدای مطلب گفتیم که مهاجرت به خارج از کشور، از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است. شما می توانید برای تحصیل در دانشگاه های عالی خارج از کشور از سرزمین خود خارج شوید. یا می توانید برای کار به قاره های مختلف دنیا سفر کنید. اما در این بین گفتیم که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، انتخاب بهتری برایتان است. منظور از مهاجرت سرمایه گذاری چیست؟ آیا باید در کشور مقصد شروع به پس انداز کنیم؟

برخی از کشور های دنیا که به دنبال داشتن اقتصادی قدرتمند هستند، درب های ورود کشور خود را به روی صاحبان سرمایه باز می گذارند. کشور هایی مانند فرانسه و آلمان ، برای اینکه اقتصاد خود را شکوفا کنند، به افرادی که در کشور آن ها سرمایه گذاری کنند، تابعیت خود را می دهند. شما می توانید با سرمایه گذاری مبلغی، تابعیت آن کشور خارجی را به دست آورید. البته به دست آوردن تابعیت خارجی و حتی راه های سرمایه گذاری، پروسه پیچیده ای است. برای سپری کردن مراحل اخذ ویزای کاری به راهنمایی و مشاوره افراد متخصص و کاربلد نیاز خواهید داشت.

اهمیت مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای کشور مقصد، مزیت های زیادی به همراه خواهد داشت. به واسطه سرمایه ای که مهاجرت کنندگان در کشور مقصد قرار می دهند، اقتصاد آن کشور شکوفا می شود. البته این سرمایه گذاری باید به صورت نقدی باشد. سرمایه غیر نقد را نمی توانید در کشور مقصد سرمایه گذاری کنید.

اهمیت مهاجرت سرمایه گذاری

سرمایه نقدی که مهاجرت کنندگان می پردازند، صرف پروژه های دولتی می شود. پروژه های دولتی با کمک سرمایه ای که مهاجرت کننده می پردازد، احداث می شود. اما شما باید از قبل، منبع پول را مشخص کنید. منبع پول شما باید یا از طریق فروش ملک، ارث و یا پس انداز باشد. این موارد را باید قبل از اقدام برای دریافت ویزای سرمایه گذاری مشخص کنید. البته باید توجه کنید که سرمایه به دست آمده شما نباید از راه های غیر قانونی باشد. در صورت بی توجهی به این موضوع، اقامت را دریافت نخواهید کرد.

حداقل مبلغ لازم برای مهاجرت سرمایه گذاری

اطلاع از حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری جزو مهم ترین سوالات مهاجرت سرمایه گذاری است. لازم است بدانید حداقل مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. برای اخذ این نوع ویزا باید حداقل مبلغ مشخص شده در هر کشور را به صورت نقدی در اختیار داشته باشید. مبلغ پرداختی شما توسط کشور مقصد بلوکه خواهد شد تا مراحل صدور ویزای سرمایه گذاری به اتمام برسد.

در صورتی که مدارک و اطلاعات تکمیل شده شما توسط دولت خارجی تایید شد، دولت آن کشور می تواند این پول را برای اجرای پروژه های دولتی استفاده کند و تابعیت آن کشور را برای شما صادر کند. در صورت که درخواست شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری توسط کشور مقصد، ریجکت شود، شما می توانید سرمایه خود را برداشت کنید. توجه کنید که برداشت سرمایه توسط هیچ شخصی به غیر از خودتان امکان پذیر نیست.

حداقل مبلغ لازم برای مهاجرت سرمایه گذاری

هزینه های اخذ ویزای سرمایه گذاری

گفتیم که دریافت این ویزا، پروسه طولانی را دنبال می کند. شما باید علاوه بر مهیا کردن سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت، به فکر هزینه هایی که در طول این مسیر برای دریافت ویزای سرمایه گذاری دارید نیز باشید. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، هزینه های قانونی زیادی وجود دارند که باید بپردازید.

هزینه کارشناسی، هزینه تمبر، هزینه ترجمه کردن مدارک و هزینه پست از سایر هزینه هایی هستند که باید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری توسط فرد مهاجرت کننده پرداخته شود. شما باید این هزینه ها را برای تایید صلاحیت خود بپردازید. البته برخی هزینه های جانبی مثل هزینه بلیط هواپیما برای سفر به کشور مقصد وجود دارد که باید آن را در نظر گرفت.

هزینه های اخذ ویزای سرمایه گذاری

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

هیچ روشی مانند مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای مهاجرت کنندگان دارای مزیت نخواهد بود. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باعث دریافت اقامت دائم کشور های خارجی می شود. شما با مهاجرت سرمایه گذاری به خارج از کشور، برای همیشه شهروند آن کشور محسوب می شوید. بر خلاف سایر روش های مهاجرت که معمولا اقامت موقت دارند، اقامت سرمایه گذاری دائم است. شما باید تنها هر 10 سال یکبار  برای تمدید پاسپورت خود اقدام کنید که آن هم هزینه چندان زیادی برایتان نخواهد داشت.

با دریافت این ویزا می توانید در کشور خارجی، مانند شهروند های بومی آن کشور زندگی کنید. به راحتی در بانک های مختلف حساب داشته باشید، از خدمات تحصیلی آن کشور بهره ببرید، خدمات درمانی و آموزشی آن را استفاده کنید و ملک خرید و فروش کنید. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری شما را دارای حق و حقوق قانونی کشور انتخاب شده می کند. داشتن این مزایا باعث شده، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، یک راه محبوب برای مردم در سراسر دنیا شود.

مدارک لازم برای اقامت در خارج از کشور

برای اینکه ویزای سرمایه گذاری را دریافت کنید، باید مدارک لازم را جهت این کار تهیه کنید. قبل از اینکه با مدارک لازم برای دریافت آن آشنا شوید، باید بدانید که تمامی این مدارک قبل از ارسال باید ترجمه شوند. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری عبارتند از: مدارک شناسایی فرد مهاجر، مجوز کسب و کار، مدارک تکمیلی فعالیت شرکت معتبر و مدارک مالی برای اثبات توانایی مالی فرد.

این موارد ذکر شده را باید تهیه و ترجمه کنید و برای دولت کشور خارجی ارسال کنید تا مدارکتان بررسی شود. باید توجه کنید که مدارک مبتنی بر فعالیت شرکتی معتبر باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد. شما برای تاسیس دفتر نمایندگی و یا ثبت شرکت باید حتما مدارکی را تهیه کنید که در کشور مبدا یک سال سابقه فعالیت داشته باشد.

مدارک لازم برای اقامت در خارج از کشور

انواع راه های سرمایه گذاری برای مهاجرت

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، راه های گوناگونی دارد. شما می توانید با توجه به نیاز کشور مقصد، در زمینه های مختلفی سرمایه گذاری یا ایجاد شغل کنید. این مسئله با توجه به نیاز هر کشور، مشاغلی را دارا می باشد. اما یک اصول کلی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری وجود دارد و آن هم چند شغل مرتبط است. انواع شرایط و راه های سرمایه گذاری به 8 دسته تقسیم می شوند.

  1.  ثبت شرکت سهامی
  2. ثبت شعبه وابسته
  3. دفتر نمایندگی
  4. ثبت شرکت سهامی
  5. ثبت شرکت شخصی
  6. ثبت شعبه مستقل
  7. ثبت شرکت مدنی
  8. ایجاد فعالیت های فردی مانند آرایشگاه

برای اینکه بتوانید هر یک از فعالیت های ذکر شده را آغاز کنید، باید یک برنامه تجاری را مشخص کنید. برنامه تجاری شما باید نشان دهنده سود آوری کسب و کار شما باشد. برای مثال شما باید در این برنامه، مواردی مانند هزینه اجاره دفتر، حقوق سالیانه کارمندان و هزینه تبلیغات را مشخص کنید تا دولت متوجه سود آوری یا عدم سودآوری فعالیت شما شود. این برنامه تجاری 1 ساله می باشد.

انواع راه های سرمایه گذاری برای مهاجرت

مراحل دریافت ویزای سرمایه گذاری

صدور این ویزا مراحلی دارد که باید خیلی دقیق انجام شود. پروسه ای که برای دریافت ان  پشت سر می گذارید اهمیت زیادی دارد. در این قسمت کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو مراحل اخذ ویزا و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به خارج از کشور را به صورت مفصل برایتان شرح خواهند داد.

در مرحله اول باید مدارک جمع آوری شده و مورد نیاز به همراه ترجمه مدارک برای سفارت کشور مقصد ارسال کنید. مدارک ارسالی شما به دست کارشناسان سفارت کشور خارجی خواهد رسید. پس از دریافت مدارک، باید مدارک کسب و کار شما توسط اداره ثبت شرکت ها تایید شود. این اداره برایتان اجازه فعالیت اقتصادی را صادر خواهد کرد. گذر از این مرحله و کسب تاییدیه می تواند نوید مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را به شما بدهد. پس از این تاییدیه مدارک به کشور مبدا ارسال خواهد شد تا مرحله گرفتن تابعیت نهایی شود.

توجه به چند نکته در زمان دریافت ویزا

برای اینکه ویزای سرمایه گذاری برخی کشور ها را دریافت کنید، باید به یک مسئله توجه کنید. گفتیم که اخذ این ویزا، اقامت دائم را برایتان به ارمغان خواهد آورد. اما این قانون برای برخی کشور ها دارای یک شرط است. برخی از کشور های اروپایی پس از اینکه قرارداد اشخاص را نهایی کردند، اجازه اقامت موقت را به مهاجرت کنندگان می دهند. این مجوز با اعتباری 3 ساله تنظیم شده است.

در صورتی که کسب و کار راه اندازی شده، اعتبار کافی و شرایط استاندارد را در این بازه زمانی کسب کند، می تواند اقامت دائم و اجازه فعالیت دائمی را دریافت کند. تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم ملزم به داشتن چند شرط است. باید در این زمان همه مالیات ها را به صورت کاملا منظم و بدون تاخیر پرداخت کنید. عدم پرداخت یا حتی ایجاد تاخیر در پرداخت مالیات می تواند شانس شما را برای دریافت اقامت دائم از بین ببرد.

شرط دیگری که باید کسب و کار ایجاد شده شما داشته باشد، رسیدن به موفقیت است. کسب و کار راه اندازی شده شما باید در این بازه 3 ساله به موفقیت و سوددهی برسد. در صورتی که نتوانید انتظارات دولت خارجی را به دست آورید، اقامت شما باطل خواهد شد. بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، راه های موفقیت شغلی در خارج از کشور را بلد باشید.

شرایط لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری شینگن

برای اینکه بتوانید ویزای سرمایه گذاری شینگن را دریافت کنید، باید از شرایط دریافت این ویزا مطلع باشید. افرادی که به دنبال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با دریافت ویزای شینگن هستند باید شرط سنی لازمه را داشته باشند. این افراد مهاجر نباید زیر 55 سال سن داشته باشند. ویزای سرمایه گذاری شینگن برای افراد بالای 55 سال صادر خواهد شد. البته این موضوع در برخی از کشور های عضو شینگن صدق نمی کند.

برای سرمایه گذاری حداقل مبلغی مورد نیاز است. در اواسط مطلب گفتیم که برای دریافت آن باید حداقل مبلغ مورد نیاز را داشته باشید. گفتیم که حداقل مبلغ از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. این موضوع درباره کشور های عضو شینگن، 150 هزار یورو است. اگر قصد دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور های عضو شینگن را دارید، باید حداقل 150 هزار یورو سرمایه در اختیار داشته باشید.

دلایل ریجکت شدن ویزای سرمایه گذاری

برای هر نوع ویزایی ممکن است مشکل ریجکت شدن رخ دهد. ریجکت شدن به معنای رد درخواست شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. بهتر است قبل از اینکه با ریجکت شدن درخواست خود رو به رو شوید، از دلایل آن مطلع شوید. در این قسمت که توسط گروه مهاجرتی بالدانو برای شما تهیه شده است، مهم ترین دلایل ریجکت ویزای سرمایه گذاری را بیان کردیم.

داشتن سابقه کیفری، عدم اعتبار پاسپورت یا گذرنامه، ارائه نامه های نامعتبر، نداشتن برنامه سفر، نداشتن بیمه مسافرتی معتبر، مشخص نشدن هدف متقاضی از درخواست ویزای سرمایه گذاری، داشتن گذرنامه یا پاسپورت آسیب دیده و شناسنامه غیر قابل قبول از جمله مهمترین دلایل ریجکت شدن در خواست مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هستند. توجه به این موضوعات و دقت در تهیه آن ها می تواند این روش برای مهاجرت را سهل و آسان کند.

چگونگی رفع ریجکت ویزا

حال که با دلایل ریجکت شدن ویزا آشنا شدید، باید به دنبال رفع این مشکل باشید. کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو، کامل ترین توضیحات را در خصوص چگونگی رفع ریجکت ویزای سرمایه گذاری در اختیارتان قرار داده اند. به ادامه مطلب توجه کنید تا متوجه این امر شوید.

برای رفع ریجکتی ویزا باید صبر کنید چیزی حدود 200 روز از رد درخواست شما بگذرد. پس از اینکه 6 ماه از ریجکت شدن درخواست شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری گذشت، می توانید مدارک خود را مجددا تکمیل کنید و پس از بررسی کامل، بار دیگر مدارکتان را برای سفارت کشور مقصد ارسال کنید. مشکلات ویزای تان باید خیلی دقیق بررسی و اصلاح شود و مدارک خود را به همراه نامه ای حاوی توضیحات تکمیلی در خصوص ریجکت شدن برای کشور مقصد ارسال کنید. در این نامه باید دلایل کافی برای قانع شدن سفارت کشور مقصد برای رفع ریجکتی عنوان شده باشد.

مشاوره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

در این مطلب با یکی از بهترین روش های مهاجرت آشنا شدید. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، بهترین روش مهاجرت است چرا که در مقایسه با سایر روش های مهاجرت، رفاه بیشتری را برایتان به همراه خواهد داشت. برای این نوع مهاجرت، باید ویزای لازمه را در اختیار داشته باشید. قبل از اینکه به مهاجرت سرمایه گذاری فکر کنید، باید راهنمای کاملی را در این زمینه به دست آورید. این مطلب که از گروه مهاجرتی بالدانو برایتان تهیه شد، می تواند راهنمای بسیار خوبی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برایتان باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
4 دیدگاه
زهرا

سلام من میخوام مدرک آرایشگری ام رو بگیرم
وازطریق همین حرفه مهاجرت کنم.
بنظرتون مهاجرت به کانادا چقدر هزینه بر هست ؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

نگین سلطانی

سلام و سپاس. متاسفانه کانادا پذیرش برای آرایشگری نداره. توصیه میکنیم که برای بررسی شرایط برای مشاغل دیگه، حتما با کارشناسان بالدانو مشورت کنید. شماره تماس ما: 02143859 موفق باشید.

زهرا

خب چه کشور هایی پذیرش از طریق حرفه ی آرایشگری رو دارن؟
شرایطشون چیه؟

نگین سلطانی

سلام مجدد. مجموعه بالدانو در حال حاضر در زمینه مهاجرت کاری برای دو کشور آلمان و کانادا اقدام دارد و هیچ کدوم از این دو کشور برای حرفه آرایشگری پذیرش ندارن متاسفانه. موفق باشید و سربلند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!