02143859
ایران ، تهران

مهاجرت به ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای توسعه یافته قاره اروپا است. اجرای برنامه‌های اقتصادی مناسب سبب شده ایتالیا از نظر زندگی، سطح بالایی از رفاه را برای مردم خود فراهم کند. داشتن شهرهای بسیار بزرگ و پیشینه تاریخی قوی سبب شده، شهرت این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی در جهان بیشتر باشد. اگر بنا بر سنجیدن شرایط ایتالیا باشد، می‌توان گفت این سرزمین از هر نظر یکی از بهترین‌ها است. اغلب افرادی که در فکر مهاجرت هستند، به دنبال کشوری با این شرایط می‌گردند. مهاجرت به ایتالیا یکی از بهترین تصمیم‌هایی است که می‌توانید در زندگی خود بگیرید. اما قبل از تصمیم‌گیری، باید شرایط مهاجرت به این کشور و مراحل آن را به خوبی بشناسید.

آنچه در این مقاله می‌خوانیم

ایتالیا یکی از مطرح‌ترین کشورهای اروپایی است. این کشور در قسمت جنوبی قاره سبز قرار گرفته است. ایتالیا در درون خود دو ایالت سن ماریو و واتیکان را جای داده است. اگر بخواهیم به دسترسی این کشور اشاره کنیم، باید بگوییم با کشورهایی همچون اتریش، فرانسه، اسلوونی و سوئیس همسایه است. زندگی در ایتالیا بسیار لذت بخش خواهد بود چرا که این کشور پشتوانه تاریخی بسیار قدرتمندی دارد. بخش عمده‌ای از شهرهای ایتالیا را، موزه‌ها تشکیل داده‌اند. داشتن قدمت طولانی این کشور سبب به وجود آمدن موزه‌های مختلف شده است. همین مسئله باعث شده ایتالیا از نظر گردشگری یکی از کشورهای قدرتمند اروپا باشد چرا که سالیانه تعداد زیادی گردشگر تنها برای بازدید از بناهای تاریخی ایتالیا، به این کشور سفر می‌کنند.

مهاجرت به ایتالیا

حال که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید، بهتر است در خصوص آب و هوای این سرزمین نیز اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید. آب و هوای ایتالیا به دو قسمت تقسیم می‌شود. آب و هوای شمال و جنوب این کشور با یکدیگر قابل مقایسه نیستند. اگر قصد دارید در یک منطقه سرد زندگی کنید، باید به شمال این کشور و شهرهای آن منطقه روی بیاورید. شمال ایتالیا به خاطر قرارگیری کوه های آلپ، آب و هوا سردی دارد اما در مقابل، آّب و هوای جنوب این کشور گرم و خشک است.

راه‌ های مهاجرت به ایتالیا

در قسمت قبل به معرفی کشور ایتالیا پرداختیم. حال که آشنایی نسبی با این کشور پیدا کردید، باید برای مهاجرت به ایتالیا تصمیم‌گیری کنید. مهاجرت به این کشور علاقه‌مندان زیادی در سراسر دنیا دارد. به طور کلی 2 شیوه برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد. شما می‌توانید یا به صورت کوتاه مدت و یا به صورت بلند مدت به ایتالیا مهاجرت کنید. هر یک از این شیوه‌ها بنا به دلیلی ویژه خواهند بود. اگر قصد دارید تا به صورت توریستی وارد این کشور شوید، باید اقامت موقت را انتخاب کنید. برخی افراد به خاطر درمان، عمل جراحی یا حتی به خاطر گشت و گذار در این شهر، اقامت کوتاه مدت را انتخاب می‌کنند.

در اقامت کوتاه مدت، شما نمی‌توانید با مهاجرت به ایتالیا، مدت زمان زیادی را در این کشور بمانید. افرادی که از این شیوه مهاجرت به ایتالیا استفاده می‌کنند، باید پس از گذشت 6 ماه، خاک این کشور را ترک کنند. یعنی نهایتا با داشتن اقامت موقت، می‌توانید 6 ماه در ایتالیا بمانید. اما این موضوع در اقامت دائم، کاملا برعکس است. اگر بخواهید بیش از 6 ماه در ایتالیا بمانید، باید به دنبال دریافت اقامت دائم این کشور باشید.

راه های مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا برای تحصیل

یکی از شایع‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور که مورد قبول بسیاری از مهاجران است، مهاجرت تحصیلی به این کشور است. مهاجرت تحصیلی یکی از راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به ایتالیا برای ما ایرانیان است. هزینه‌های تحصیل در ایتالیا به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بسیار به صرفه است. شما با ساختن یک زندگی دانشجویی می‌توانید به راحتی آینده خود را در این کشور تضمین کنید. اگر به شهرها و دانشگاه‌های جنوب ایتالیا مراجعه کنید، دانشجویان ایرانی بسیار زیادی را در این قسمت از ایتالیا مشاهده خواهید کرد. چنانچه موفق به دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا شوید، می‌توانید به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنید. برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا باید مدارک لازم را به همراه نام دانشگاه، مقطع تحصیلی و رشته خود را برای پذیرش ارائه کنید. مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به صورت ذیل می‌باشند.

 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه
 • ترجمه رسمی مدارک
 • رزومه فرد متقاضی
 • دستاوردهای تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریزنمرات مقاطع تحصیلی قبلی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه

شما باید برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، تمام این مدارک ذکر شده را با دقت جمع‌آوری کنید. در صورتی که در مدارک ارسالی شما نقصی وجود داشته باشد، قادر نخواهید بود در دانشگاه‌های این کشور پذیرفته شوید. افرادی که در مدارک ارسالی شان نقص وجود داشته باشد، اصطلاحا با ریجکتی مواجه خواهند شد. ریجکت به معنای رد درخواست برای اقامت تحصیلی است.

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری یکی دیگر از شیوه‌های مهاجرت به ایتالیا است که می‌توانید آن را انتخاب کنید. مهاجرت کاری معمولا یکی از اولین راه‌های مهاجرت به این کشور است که در ذهن شما رخنه می‌کند. باید قبل از این که هر یک از راه‌های مهاجرت به این کشور را انتخاب کنید، باید شرایط مهاجرت به ایتالیا در هر کدام را بررسی کنید. کسانی که قصد کار در ایتالیا را دارند، باید ویزای کار ایتالیا را اخذ کنند و در خصوص بازار کار این کشور و نرخ بیکاری مردم ایتالیا تحقیق کنند. شرایط مهاجرت به این کشور برای کار چندان ایده آل نیست. نرخ بیکاری در ماه گذشته، در ایتالیا 11 درصد بوده است.

اگر بخواهیم نرخ بیکاری را با دیگر کشورهای اروپا مقایسه کنیم، شما انتخاب‌های بهتری برای مهاجرت کاری خواهید داشت. درآمد ماهیانه مردم ایتالیا نیز چندان مناسب نیست. طبق آخرین آمار به دست آمده و معتبر از سال 2021، میانگین دستمزد ماهیانه‌ای که مردم شاغل ایتالیا دریافت می‌کردند، 2700 یورو بوده است. با این تفاصیل، اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید، بهتر است شیوه‌های دیگر را انتخاب کنید. شرایط مهاجرت به ایتالیا برای کار چندان ایده‌آل نیست.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

سومین روشی که قصد داریم برای مهاجرت به‌ این کشور به شما معرفی کنیم، مهاجرت سرمایه‌گذاری به ایتالیا است. مهاجرت سرمایه‌گذاری نسبت به روش‌های دیگر رفاه بیشتری را برایتان به همراه خواهد داشت. سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند با سرمایه‌گذاری بودجه خود اقامت ایتالیا را به دست آورند. در این روش مهاجرت به ایتالیا، ابتدا یک اقامت 2 ساله به شما سرمایه‌گذاران داده می‌شود، پس از این که کسب و کار و فعالیتتان موفقیت‌آمیز بود، اقامت شما 3 سال تمدید خواهد شد. در صورتی که این دوره‌ها (در مجموع 5 سال) به اتمام رسید، می‌توانید اقامت دائم ایتالیا را بگیرید.

یکی از مزایای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری، همراه داشتن خانواده در مدت زمان اقامت است. اما در هر یک از شیوه‌های مهاجرت به این کشور، باید به معایب آن نیز بپردازید. مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری، هزینه بسیار زیادی برایتان خواهد داشت. برای مثال شما برای ایجاد کارآفرینی حداقل باید سرمایه‌ای 500 هزار یورویی در اختیار داشته باشید یا اگر بخواهید پول خود را در یک شرکت ایتالیایی سرمایه‌گذاری کنید، باید 1 میلیون یورو سرمایه داشته باشید.

در روش سرمایه‌گذاری در ایتالیا ابتدا یک اقامت دو ساله به شما داده می‌شود و اگر در کسب و کار شما موفقیت حاصل شود، اقامت شما 3 سال تمدید خواهد شد.

 مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به این کشور اروپایی است که به هیچ کس توصیه نمی‌کنیم. در حقیقت همان‌طور که از نام این روش پیداست، شما باید به عنوان یک پناهنده، به کشور ایتالیا خود را معرفی کنید. افرادی که این شیوه را برای مهاجرت به ایتالیااتخاذ می‌کنند، در واقع آینده خود را به دست افراد دیگری می‌سپارند، تا دیگران برایشان تصمیم‌گیری کنند. شاید بتوان پناهندگی را یک انتخاب بدون بازگشت تلقی کرد. فردی که مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی را انتخاب می‌کند، در آینده آسیب‌های روانی و اجتماعی بسیاری را به دلیل پذیرفته نشدن در جامعه به خود وارد می‌کند. در بین شیوه‌هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، پیشنهاد می‌کنیم قید مهاجرت از طریق پناهندگی را بزنید. مجموعه مهاجرتی بالدانو این روش را پیشنهاد و اجرا نمی‌کند. این مطلب فقط جهت اطلاع‌رسانی به شما قرار داده شده است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق پیوست به خانواده

حال نوبت به معرفی آخرین شیوه مهاجرت به این کشور است. افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا در این شیوه را دارند، باید با یکی از شهروندان ایتالیا ازدواج کنند. البته ازدواج انجام شده باید کاملا قانونی و به ثبت رسیده باشد. امروزه بازار ازدواج‌های صوری و تقلبی برای اخذ مهاجرت بسیار داغ است. انجام این کار تبعات بسیار زیاد به همراه خواهد داشت. بهتر است برای جلوگیری از گرفتاری‌های احتمالی، تنها زمانی اقدام به مهاجرت به این کشور از طریق پیوست به خانواده کنید که ازدواجتان کاملا قانونی باشد. شاید کلمه خانواده در این قسمت کمی ذهنتان را سرگرم کند. منظور از خانواده در این قسمت، پدر و مادر، فرزندان کمتر از 18 سال و همسر هستند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق خانواده

مهاجرت به ایتالیا از طریق ورزش

آخرین شیوه مهاجرت به ایتالیا، مهاجرت از طریق ورزش است. برای استفاده از این شیوه، مهاجران به 2 دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول تنها افرادی هستند که قصد شرکت در مسابقات بین‌المللی را دارند. آن ها تنها به ویزا و اقامت کوتاه مدت نیاز خواهند داشت. این ویزا به ویزای رویدادهای ورزشی نام‌گذاری شده است.

اما برخی از ورزشکاران هستند که قصد دارند در کشورهای خارجی به فعالیت‌های ورزشی خود ادامه دهند. آنها باید به دنبال نوعی ویزای مخصوص به خود باشند که اکنون ویزای کاری گفته می‌شود. این شیوه از مهاجرت به ایتالیا برای ورزشکارانی است که از یک کارفرمای ایتالیایی پیشنهاد کاری دریافت کنند.

مهاجرت به ایتالیا برای زندگی

یکی از مهم‌ترین و پرتکرارترین سوالاتی که در خصوص مهاجرت به ایتالیا وجود دارد، هزینه‌های زندگی در ایتالیا است. برای این که تصمیم نهایی در خصوص مهاجرت به ایتالیا را بگیرید باید هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف ایتالیا را بررسی کنید. با توجه به تحقیقاتی که گروه مهاجرتی بالدانو انجام داده است، هزینه‌های زندگی در شهرهای ایتالیا نسبت به کشورهای دیگر اروپایی پایین‌تر است. برای مثال شما برای زندگی در رم، تنها باید 816 دلار هزینه کنید. یا هزینه زندگی در تورین تقریبا 730 دلار است. البته نباید برای تصمیم‌گیری، سطح پایین درآمدها و دستمزدها را نادیده بگیرید.

برای اینکه بهتر بتوانید هزینه‌های زندگی در ایتالیا را بشناسید، باید ابتدا فاکتورهایی که میزان هزینه شما را برای زندگی در ایتالیا مشخص می‌کند، بشناسید. شما برای زندگی در کشور زیبای ایتالیا در هر یک از شهرهای آن باید هزینه مسکن، هزینه تهیه مواد غذایی، هزینه حمل و نقل، هزینه ورزش و تفریح، هزینه‌های تحصیلی، هزینه غذا و رستوران و هزینه‌های خرید لباس را پرداخت کنید. با شناخت و بررسی هر یک از این هزینه‌ها به صورت مجزا می‌توانید هزینه‌های زندگی در ایتالیا را تخمین بزنید. کارشناسان ما در خصوص هر یک از این دسته هزینه‌ها به صورت مجزا و کامل با شما صحبت خواهند کرد.

تحصیل در ایتالیا

هزینه تحصیل یکی از مهم‌ترین هزینه‌هایی است که برای زندگی در ایتالیا پیش رو خواهید داشت. بسیاری از افراد به قصد تحصیل در ایتالیا راهی این کشور می‌شوند. از این رو افرادی که به فکر تحصیل در این سرزمین هستند، به دنبال بررسی هزینه‌های خود می‌باشند. هزینه تحصیل در ایتالیا به دانشگاه، رشته تحصیلی و شهر محل اقامت شما بستگی دارد. شما باید تمام این موارد را به صورت جزء به جزء بررسی کنید.

میانگین شهریه برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در ایتالیا، 850 الی 5 هزار یورو در سال است. گران‌ترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل 3 شهر میلان، بولونیا، رم هستند و ارزان‌ترین شهرهای ایتالیا برای تحصیل نیز 3 شهر، تورین، پیزا و پادوا می‌باشند. در ادامه برخی از شهریه دانشگاه‌ها و هزینه‌های مربوط به اقامت را به شما معرفی می‌کنیم.

نام دانشگاه شهریه سالانه
دانشگاه بولونیا 3000 یورو
دانشگاه پلی تکنیک میلان 3900 یورو
دانشگاه پادوا 2600 یورو
دانشگاه ترنتو 4000 یورو

گران ترین شهرهای ایتالیا جهت تحصیل میلان، بولونیا، رم هستند.

اجاره مسکن دانشجویی

هزینه محل اقامت یا اجاره مسکن دانشجویی نیز جزء هزینه‌های تحصیلی مهم شما برای زندگی در کشور ایتالیا است. شما بر اساس انتخابی که می‌کنید هزینه‌های خود را مشخص می‌کنید. برای مثال برخی از دانشجویان خوابگاه‌های دانشجویی را برای اقامت انتخاب می‌کنند که هزینه آن‌ها حداکثر 260 یورو است. اما برخی دیگر به دنبال زندگی در آپارتمان‌های شیکی هستند که در مرکز شهر قرار دارند. به جدولی که در ادامه برایتان آوردیم دقت کنید تا بتوانید هزینه اجاره مسکن دانشجویی را محاسبه کنید. فراموش نکنید که در صورت اقامت در هر مسکن باید هزیه پرداخت قبوض، آب، برق، گاز و اینترنت را به اجاره بهای ماهانه اضافه کنید.

نوع محل اقامت اجاره بهای ماهیانه
سالن‌های اقامت دانشجویی 200 الی 300 یورو
هاستل‌های دانشجویی 20 الی 30 یورو
اجاره یک آپارتمان 250 الی 600 یورو
اقامت در یک خانواده میزبان 450 یورو به همراه یک وعده غذایی

تهیه مواد غذایی

هر انسانی برای زندگی به مصرف مواد غذایی نیاز دارد. تمامی کسانی که به مهاجرت فکر می‌کنند باید هزینه تهیه مواد غذایی را برای زندگی در نظر بگیرند. البته این بخش از هزینه‌های شما برای مهاجرت به ایتالیا بیشتر به میزان مصرف شما و سبک زندگی که دارید مشخص خواهد شد. هر چند قیمت اقلام در هر شهر نیز در بالا و پایین شدن هزینه‌ها بی‌تاثیر نیست. برای اینکه بتوانید این دسته از هزینه‌های خود را بررسی کنید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا اطلاعات کافی در خصوص قیمت هر ماده غذایی را به دست آورید و سپس بر اساس نیاز ماهانه خود، هزینه‌هایتان را محاسبه کنید. کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو در ادامه فهرستی از مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین مواد غذایی برای شما ارائه خواهند کرد.

اقلام غذایی هزینه ها
1 لیتر شیر 1.14 یورو
1 کیلوگرم برنج سفید 1.88 یورو
12 عدد تخم مرغ 2.80 یورو
500 گرم نان سفید تازه 1.55 یورو
1 کیلوگرم گوشت گاو 14.64 یورو
1 کیلوگرم پنیر محلی 12.25 یورو
1 کیلوگرم سینه مرغ 8.30 یورو
1 کیلوگرم پیاز 1.31 یورو
1 کیلوگرم پرتقال 1.80 یورو
1 کیلوگرم سیب زمینی 1.24 یورو
1 کیلوگرم گوجه فرنگی 2 یورو
1 کیلوگرم موز 1.63 یورو
هزینه تهیه مواد غذایی

حمل و نقل

مسلما می‌توان حمل و نقل را یکی از حیاتی‌ترین نیازهای انسان معرفی کرد. هر فردی نیاز به جابه جایی دارد. افرادی که مهاجرت به ایتالیا را برای ادامه زندگی انتخاب می‌کنند، باید چه بودجه‌ای را برای هزینه حمل و نقل در نظر بگیرند؟ شما با توجه به نیازی که به جا به جایی دارید، هزینه پرداخت خواهید کرد. هر چند باید به نوع وسیله حمل و نقل و نرخ قیمت آن نیز توجه کنید. بر اساس جدولی که در ادامه برایتان آورده‌ایم، می‌توانید هزینه حمل و نقل خود را حساب کنید.

وسیله حمل و نقل هزینه ها
 بلیط یک طرفه برای حمل و نقل با مترو 1.50 یورو
بلیط ماهانه ( استفاده معمول ) 35 یورو
شروع تاکسی 5 یورو
تاکسی به ازای هر کیلومتر 1.20 یورو
تاکسی به ازای هر ساعت 27.40 یورو
1 لیتر بنزین 1.53 یورو

اجاره و خرید آپارتمان

بدون تردید قبل از هر چیزی برای زندگی در ایتالیا به یک سرپناه نیاز خواهید داشت. شما باید یا به دنبال اجاره آپارتمان باشید و یا به دنبال خرید آن. در هر صورت باید برای اجاره و یا خرید، به محل قرارگیری آپارتمان و متراژی که دارد توجه کنید. با توجه به جدولی که در ادامه برایتان آورده‌ایم، می توانید تصمیم خود را برای اجاره و یا خرید آپارتمان بگیرید.

نوع آپارتمان برای اجاره اجاره بهای ماهیانه
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 580 یورو
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 440 یورو
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1000 یورو
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 735.23 یورو

هزینه اجاره مسکن

هزینه غذا و رستوران در ایتالیا

ایتالیا یک از مشهورترین کشورهای جهان است که بسیاری از مردم دنیا آن را با غذاهای معروف و خوشمزه‌ای که دارد می‌شناسند. آمار مصرف غذا در رستوران‌های ایتالیا بسیار بالا است چرا که اغلب رستوران‌ها تعرفه مناسبی را برای منوی غذایی خود در نظر گرفته‌اند. افرادی که مهاجرت به ایتالیا را انتخاب می‌کنند، توجه زیادی به مصرف غذا در رستوران دارند. بد نیست با لیست هزینه‌های خوراک در کشور ایتالیا نیز آشنا شوید.

رستوران هزینه
1 وعده غذا در رستوران متوسط 15 یورو
3 وعده غذا برای 2 نفر 54 یورو
یک وعده غذا در فست فودهای زنجیره‌ای 8 یورو
نوشابه ( 0.33 لیتری) 2.1 یورو
کاپوچینو 1.34 یورو
آب ( 0.33 لیتری) 1 یورو

گرانترین و ارزانترین شهرهای ایتالیا برای مهاجرت

با تصمیم‌گیری برای مهاجرت به ایتالیا، زندگی در شهرهای بسیار زیادی برای شما امکان‌پذیر است. کشور ایتالیا شهرهای زیادی دارد که هر یک از آن‌ها جزء معروف‌ترین شهرهای قاره اروپا هستند. اغلب افرادی که تصمیم خود را برای مهاجرت به ایتالیا می‌گیرند، سعی می‌کنند ارزان‌ترین شهر را به جهت زندگی انتخاب کنند. فلورانس، جنوا، تورین، میلان، لوکا، پینزا، بلونیا، پیستویا، مونتریجونی، پالرمو و رم، برخی از معروف‌ترین شهرهای ایتالیا برای زندگی هستند.

پارما، میلان و جنوا از گرانترین شهرها و پالرمو از ارازنترین شهرهای ایتالیا برای زندگی است.

مزایا و معایب مهاجرت به ایتالیا

بد نیست حال که قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید، مزایا و معایب مهاجرت به این کشور را نیز بشناسید. مهاجرت به این کشور چندین مزیت خواهد داشت. اما نباید از معایب آن چشم‌پوشی کنید. در ادامه ابتدا به معرفی مزایا و سپس معایب مهاجرت به ایتالیا خواهیم پرداخت.

مزایای مهاجرت به ایتالیا

 • بالا بودن کیفیت مراقبت‌های بهداشتی و هزینه‌های ارزان زندگی
 • امکان انجام تفریحات متنوع
 • پایین بودن هزینه‌های زندگی
 • دارا بودن دانشگاه‌های معتبر با هزینه‌هایی معقول
 • تنوع بالای مواد غذایی

معایب مهاجرت به ایتالیا

 • نرخ بالای بیکاری در برخی از شهرهای ایتالیا
 • طولانی بودن مدت زمان مورد نیاز برای دریافت اقامت
 • آب و هوای متغیر
 • سخت بودن زبان ایتالیایی
مزایا و معایب

مشاوره مهاجرت به ایتالیا

تا این قسمت از مطلب، هر آنچه را لازم بود در خصوص مهاجرت به ایتالیا شناختید. پس از آشنایی با راه‌های مهاجرت به این کشور اروپایی، نوبت به پیگیری کارهای مهاجرت است. زمانی که تصمیم خود را برای مهاجرت گرفتید، باید به دنبال فراهم کردن شرایط باشید. پیگیری راه‌های مهاجرت به ایتالیا کمی دشوار است. بنابراین بهتر است برای مهاجرت به این کشور از یک موسسه مهاجرتی کمک بگیرید. مشاوره مهاجرت به این کشور از یک موسسه مهاجرتی به شما کمک می‌کند بدون مواجه شدن با مشکلی، اقامت ایتالیا را به دست آورید. مشاوره مهاجرت به ایتالیا سبب می‌شود، پاسخ تمامی سوالات خود را به دست آورید.

اما این که چگونه بتوانید یک موسسه مهاجرتی معتبر را بیابید، دغدغه مهمی است. موسسه مهاجرتی بالدانو یکی از بزرگترین موسسات مهاجرتی کشورمان است مجموعه بالدانو با داشتن کارشناسان بسیار ماهر و توانمند، می‌تواند صفر تا صد کارهای مهاجرت به ایتالیا را برایتان انجام دهد. در صورتی که به مشاوره مهاجرت به ایتالیا نیاز داشتید، می‌توانید روی کمک ما حساب کنید. کارشناسان ما آماده‌اند، مشاوره‌های لازم برای زندگی و اقامت در ایتالیا را در اختیارتان قرار دهند.

سوالات متداول

بیشترین سوالات کاربران درباره مهاجرت به ایتالیا

بیشترین تعداد درخواست جهت مهاجرت به ایتالیا از راه تحصیلی است.

شهر پالرمو نسبت به بقیه شهرهای ایتالیا هزینه های زندگی کمتری دارد.

4.9/5 - (8 امتیاز)
36 دیدگاه
کایم حسنی

صنعتی جوشکاری

Snuniop

For example, clinicians may fail to adequately educate and counsel the patient or support person who may be responsible for purchasing food, cooking, and administering medications propecia amazon His Nixon interviews were the most widely watched news programs broadcast anywhere until that time

مهرالله بیگزاده

طالبان افغانستان را گرفت من بی سر پناه ماندم مهرالله هستم 18ساله هستم

نگین سلطانی

سلام، همراه عزیز، بابت این موضوع بسیار متاسفیم اما کمکی از ما ساخته نیست.

ادیبه سادات صامدی

مناز افغانستان هستم یک سال میشه ترکیه هستم میخوای که به ایتالیا برم امام پول ندارم میخوای به ویزه های بشهر دوستانه سفت نام کنم امان نمیتانم درست معلومات ندارم ۶ دانه طفل دارم از دو. شوهر شوهر اولی فود کرده ۵ دانه طفل دارم شوهر دوم یک دانه پسر دارم زیاد مشکلات دارم در اینجا زندهگی نامعلوم هست لطفن همرای من کمک کنین که اولادهایم درس بخوانه و من هم به در وتحصیل خود ادامه بتم

نگین سلطانی

سلام. همراه عزیز ما از طریق بشردوستانه اقدام نداریم. موفق و سربلند باشید.

Ahmadreza

سلام
من طراح و تولیدکننده ی زیورآلات سه بعدی هستم الان به بیشتر کشورهای دنیا ارسال عمده هم دارم ولی حالا میخوام از طریق تخصصم به ایتا لیا مهاجرت کنم
مدرک تحصیلی دیپلم و مدرک فنی حرفه ای تخصصی دارم
میخواستم راهنماییم کنین🙏🏻

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. مجموعه بالدانو در حال حاضر تنها به صورت تحصیلی برای ایتالیا اقدام دارد. موفق و موید باشید.

Aylin

سلام خسته نباشید
من امسال انتخاب رشته دارم و رشته مدنظرم هم طراحی مد هستش میخواستم بدونم با رشته ای که مد نظر من هست و اگه بتونم زبان ایتالیاییم رو قوی کنم میتونم بورسیه ایتالیا بشم؟

نگین سلطانی

سلام وقتتون بخیر. بله میتونید اقدام بکنید و حتی با زبان انگلیسی از بورس استانی ایتالیا استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم که در این مورد مشاوره تلفنی و رایگان ما رو از دست ندید. شماره تماس ما:021438589 سپاس از همراهی شما

Aylin

سلام خسته نباشید
من امسال انتخاب رشته دارم و رشته مدنظرم هم طراحی مد هستش میخواستم بدونم با رشته ای که مد نظر من هست و اگه بتونم زبان ایتالیاییم رو قوی کنم میتونم بورسیه ایتالیا بشم

نگین سلطانی

سلام وقتتون بخیر. بله میتونید اقدام بکنید و حتی با زبان انگلیسی از بورس استانی ایتالیا استفاده کنید. پیشنهاد میکنیم که در این مورد مشاوره تلفنی و رایگان ما رو از دست ندید. شماره تماس ما:021438589 سپاس از همراهی شما

حمیده

و اینکه برای مهاجرت تحصیلی میخواهم اقدام کنم در پایه ارشد و دکتری

حمیده

درود من دارای لیسانس معماری با معدل ۱۹.۳۰ هستم و درحال تحصیل زبان برای گرفتن مدرک ایلس هستم از نظر مالی وضع خوبی ندارم امکان اخذ بورسیه تحصیلی به ایتالیا را میتونم داشته باشم یا اینکه خیر

نگین سلطانی

سلام. بله امکان گرفتن بورس استانی ایتالیا هست. توصیه میکنیم برای مشاوره کامل تر با ما در تماس باشید. سپاس از همراهی شما

نگین سلطانی

سپاس.

Alireza

سلام وقتتون بخیر
من ۱۶سالم هست و رشته تجربی هستم
معدلم بالای ۱۹هستش و می‌خوام سال یازدهم رو جهش بزنم که بتونم قبل از ۱۸سالگی برم که مانعی نباشه
ولی سابقه شرکت در المپیاد و… رو ندارم
رشته ی مورد علاقمم روانشناسیه و ترجیح میدم که یه روزی به ایران برگردم
میخواستم ببینم چه روش های هست واسه مهاجرت و تحصیل و اینکه با توجه به این شرایط که گفتم امکانش هست؟
با تشکر🌹

نگین سلطانی

سلام و سپاس از شما. قطعا شدنی هست شما در سن بسیار مناسبی برای تمامی تصمیمات بزرگ و کوچک در زندگی خود هستین. ابتدا آرزوی موفقیت داریم برای شما و در انتها لازم به ذکر است پیشنهاد بالدانو شرکت در کالج برای گرفتن دیپلم در اروپاست و پیشنهاد بعدی این که بعد از اخذ دیپلم برای شرکت در دانشگاه های خارج از کشور اقدام نمایید. سطح زبان هم فراموش نشه. سپاس

محدثه

سلام
چطور میشه ک یه دانشجوی رشته کامپیوتری ک توی دانشگاه ازاد درس میخونه بورسیه دانشگاه های ایتالیا رو بگیره ؟ بعد اینکه حتما نیاز زبان ایتالیایی رو بلد باشم ؟ چون یسری مطالعاتی رو ک داشتم در بابت تحصیل در برخی از دانشگاه های ایتالیا یسری از رشته ها ب زبان انگلیسی تدریس میشه

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. در مورد بورسیه باید بگیم که شرایط خیلی خاصی داره و بیشتر هم برای مقطع دکتری هست. اما شما میتونید از طریق بورس استانی ایتالیا اقدام بکنید و با آیلتس 6 آکادمیک در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدین. توصیه میکنیم که از مجموعه بالدانو مشاوره کامل رو دریافت بکنید. شماره تماس ما: 02143859

عبدالحسین اصغری

سلام وقت بخیر شرایط تحصیل برای دبیرستان و راهنمایی هم وجود دارد؟ میشه برای این مقطع هم برنامه ریزی کرد؟ ممنونم

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. برای مدارس و تحصیل زیر 18 سال، خدمات مجموعه بالدانو برای دو کشور کانادا و مجارستان ارائه میشه. میتونید در این مورد با کارشناسان ما در تماس باشید و اطلاعات تکمیلی رو دریافت کنید. شماره تماس ما: 02143859

هلیا پروانه

سلام میشه بدون آزمون ورودی از دانشگاه های ایتالیا بورسیه گرفت ‌و اگر میشه شامل چ رشته هایی هستش؟

شبنم نصیری

با سلام
بله در بعضی از دانشگاه ها و رشته ها امکان ورود بدون آزمون وجود دارد.

نسیم الله سیرت

شرایط پذیرش برای شهروندهای افغانستان چه جوری استش
بعد هزینه دندان پزشکی چقدرمیشود
آیا دانشجو کارمند مصرف خود را درآورده میتواند

کارشناس

سلام وقت خوش من متوجه سوال شما نشدم می تونین با مجموعه در تماس باشین قربان. 02143859

فاطمه ممبینی

سلام رشته های پزشکی رو هم میشه ایتالیا رایگان خوند؟

کارشناس

با سلام در صورتی که بتونین بورسیه استانی اخذ کنین بیشتر هزینه تحصیل و زندگی تامین خواهد شد .

میلاد اشرفی

رشتم معماری هست میخواستم ببینم برای کارشناسی ارشد میتونم ایتالیا رایگان درس بخونم؟

میلاد شعبانی نژاد

برای دریافت مشاوره ی حضوری از چه طریق میشه وقت گرفت؟

کارشناس

سلام سپاس از شما. لطفا با تلفن 02188744001 تماس گرفته و وقت برای مشاوره رزرو کنید.

نعیمه فرشادی

از هزینه های زندگی دانشجویی در ایتالیا اطلاعی دارید؟

کارشناس

سلام خدمت شما دوست عزیز. میانگین هزینه زندگی در ایتالیا بین 800 الی 1000 یورو در ماه برآورده شده است. با کار دانشجویی می توانید تا حدودی در تامین هزینه موفق باشید.

سارگل محمدی

سلام برای رشته ی عمران و معماری ایتالیا کشور مناسبی است؟

کارشناس

سلام. بله رشته معماری از رشته های پرطرفدار در ایتالیا محسوب می شود. در صورت داشتن شرایط از بورسیه استانی نیز غافل نشوید. مشاوره ما را از دست ندهید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!