02143859
ایران ، تهران

مهاجرت به روسیه

آیا تا به حال به مهاجرت فکر کرده‌اید؟ چه کشورهایی و با چه شرایطی مد‌ نظرتان است؟ آیا شرایط اقتصادی و تحصیلی کشورهای مختلف را بررسی کرده‌اید؟ به نظر شما بهترین کشور برای مهاجرت کدام است؟ این‌ها تنها تعدادی از سوالات افرادی است که قصد مهاجرت به روسیه را دارند. شاید در نگاه اول روسیه که بزرگترین کشور جهان است بهترین مقصد برای مهاجرت باشد، اما شما باید جوانب مختلف برای مهاجرت خود به روسیه را بسنجید و ببینید آیا این انتخاب برایتان مناسب است یا خیر. در این مطلب از مجموعه مهاجرتی بالدانو قصد داریم در خصوص راه‌های مهاجرت به این کشور با شما صحبت کنیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا هر آنچه را لازم است در خصوص مهاجرت به این کشور اوراسیا بشناسید.

مهاجرت به روسیه

روسیه

روسیه جزء کشورهای وسیع دنیا است که ممکن است مقصد بسیاری از مهاجران از جمله ایرانیان باشد. همان‌طور که می‌دانید و یا شنیده‌اید، روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی از جمله روسیه وجود دارد. قبل از هر چیزی شما باید قبل از ورود به هر کشوری این کشور را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهید تا ببینید آیا می‌توانید در آن کشور زندگی کنید یا خیر. روسیه کشوری است در قاره اروپا و با جمعیت حدود ۱۷ میلیون، بزرگترین کشور جهان را تشکیل داده است. این مسئله می‌تواند نشانه خوبی باشد که انتخاب مهاجرت به روسیه، تصمیم کاملا درستی است.

روسیه

اگر بخواهیم از آب و هوای این کشور بگوییم، باید اشاره کنیم، آب و هوای سردسیری این کشور باعث شده که  بخش‌های زیادی از آن خالی از سکنه باشد. اما روسیه شهرهای زیادی برای زندگی کردن دارد. شهرهایی همچون، مسکو، سن پترزبورگ از بهترین شهرهای دنیا هستند. این مسئله نوید یک انتخاب ایده‌آل برای مهاجرت به روسیه را می‌دهد. بد نیست قبل از اینکه فکر مهاجرت به این کشور را در ذهن خود بپرورانید، یک شهر را برای اقامت خود انتخاب کنید.

آشنایی با پایتخت و شرایط اقتصادی برای مهاجرت به روسیه

اغلب مردم دنیا شهر مسکو را به عنوان پایتخت روسیه می‌شناسند.مردم در کشور روسیه به زبان رسمی کشور یعنی روسی صحبت می‌کنند. روسیه کشوری است که جمعیتی ۱۴۵ میلیونی را درخود جای داده است. نکته قابل توجه برای کسانی که می‌خواهند مهاجرت به روسیه را انتخاب کنند، باید بدانند زندگی کردن در این کشور هزینه بالایی ندارد. اما این شرایط در شهرهای بزرگ این کشور و به خصوص مسکو اینگونه نیست و هزینه‌های زندگی در این شهر بیشتر است. اما همه این شرایط بستگی به نوع زندگی کردن شما و خرج و مخارجی است که برای خود در نظر می‌گیرد. مسکو یکی از زیباترین شهرهای اروپایی است که امکانات و جاذبه‌های بسیار زیادی در آن وجود دارد.

برای اینکه مهاجرت به روسیه را انتخاب کنید، باید هزینه‌های زندگی خود را در نظر بگیرید. گفتیم که هزینه‌ها به روش زندگی شما بستگی دارد. آیا با یک درآمد 800 یورویی می‌توان در روسیه زندگی کرد؟ لازم است بدانید روسیه در چند سال اخیر به خاطر سیاست‌های اقتصادی بسیار درستی که اتخاذ کرده است، موفق شده رفاه مردمش را تا حد زیادی افزایش دهد. اجناس و محصولات مختلف اعم از محصولات غذایی، پوشاک و سایر موارد در این کشور با درآمدی که مردم کسب می‌کنند، همخوانی دارد. تمامی کسانی که مهاجرت به این کشور را از بین مهاجرت به سایر کشورهای اروپایی انتخاب کرده‌اند، باید بدانند بهترین تصمیم را برای آینده خود گرفته‌اند. شما می‌توانید با سنجیدن شرایط مهاجرت به این کشور، به راحتی در این سرزمین زندگی کنید.

اهمیت مهاجرت به روسیه

یکی از نکات مهم و زیبا در این کشور روابط خوب و مسالمت‌آمیزی است که با اتباع دیگر در کشور خود انجام می‌دهند. خوشبختانه این رفتار در برابر ایرانیان نیز قابل مشاهده است. مردم روسیه جدا از طبع سردی که در کشورشان رایج است، مردم بسیار خونگرم و مهربانی هستند. رفتار زیبای مردم روسیه در برخورد با شهروندان غیر روسی زیبایی این کشور را دو چندان می‌کند و این مسئله باعث نمایانگر شدن اهمیت مهاجرت به روسیه می‌شود.

اهمیت مهاجرت به روسیه

راه‌های مهاجرت به روسیه

برای اینکه بتوانید کار مهاجرت به این کشور را به سرانجام برسانید باید ابتدا هدف خود از مهاجرت به روسیه را بدانید. به راستی چرا باید هدف خود از مهاجرت را دانست؟ مهاجرت به این کشور اروپایی راه‌های زیادی دارد. قبل از اینکه تصمیم به مهاجرت بگیرید، باید راه‌های مهاجرت به روسیه را بشناسید تا بتوانید از بین راه‌های موجود بهترین راه را انتخاب کنید. معرفی راه‌های مهاجرت به این کشور را با معرفی مهاجرت کاری به این کشور آغاز می‌کنیم.

راه های مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق کار

متقاضیان مهاجرت به روسیه می‌توانند از طریق ویزای کار روسیه برای اخذ اقامت اقدام نمایند. در کشور روسیه این امر به سادگی امکان‌پذیر نیست زیرا طبیعی است که هر کشور برای شهروندان خود اولویت بیشتری نسبت به دیگر شهروندان در نظر بگیرد. نکته قابل توجه درباره کار در این کشور این است که افرادی که در شغلی توانایی و مهارت دارند، در روسیه بیکار نخواهند ماند. این نکته برای افرادی که به واسطه مهاجرت کاری به روسیه می‌روند باید قابل تامل باشد. بررسی شرایط کاری در این کشور نشان می‌دهد که نرخ بیکاری در روسیه در سال ۲۰۲۰ به ۴.۶ درصد رسیده است. برای اینکه مهاجرت کاری به روسیه را انتخاب کنید، باید بازار کار این کشور را نیز بسنجید و اطلاعات لازم در خصوص آن را به دست آورید. بازار کار روسیه به واسطه سرمایه عظیمی که دولت این کشور برای تاسیس شرکت‌ها اختصاص داده، از رونق بسیار بالایی برخوردار است. اقتصاد شکوفای روسیه می‌تواند دلیل خوبی برای مهاجرت به روسیه و آگاهی یافتن از بازار کار مناسب آن باشد. شما می‌توانید به آسانی در زمینه‌های مختلف در روسیه مشغول به کار شوید.

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به روسیه، گرفتن اقامت تحصیلی است. روسیه نیز مانند برخی کشورها از زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلی خود استفاده می‌کند. تحصیل در روسیه به دو زبان انگلیسی و روسی امکان‌پذیر است. اگر فردی در دانشگاه‌های دولتی و به زبان روسی در این کشور به تحصیل بپردازد، هزینه تحصیل او بین ۳ تا ۷ هزار یورو در سال خواهد بود. این هزینه با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه متفاوت خواهد بود. روسیه نیز مانند دیگر کشورها دوره‌های خاص خود را دارد. دوره پادفک، دوره آمادگی برای ورود به دانشگاه است که برای رفتن به روسیه و اخذ پذیرش دانشگاه‌های دولتی روسیه قبولی در این دوره الزامی می‌باشد.

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

همان‌طور که گفته شد هزینه‌های تحصیل و زندگی در روسیه پایین است که این امر این امکان را به افراد می‌دهد که برای ادامه تحصیل  یا زندگی روسیه را انتخاب کنند. با این اوصاف‌ می‌توان گفت مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل یکی از بهترین روش‌هایی است که شما می‌توانید برای اقامت در این کشور انتخاب کنید. با توجه به روابط خوب کشور ایران با روسیه، تمامی افرادی که از مهاجرت به این کشور اهداف تحصیلی را دنبال می‌کنند، می‌توانند با خیال راحت برای تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام کنند.

مهاجرت سرمایه‌گذاری به روسیه

به نظر شما مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر است؟ سرمایه گذاری در روسیه یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به این کشور است کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو در این خصوص توضیحاتی را برایتان ارائه کرده‌اند که می‌تواند به شما کمک کند.

سرمایه‌گذاران می‌توانند از طریق روشی ساده مانند سرمایه‌گذاری برای مدت سه سال حداقل ۱۰% سهام  شرکت روسی را در اختیار داشته باشند. اما این شرکت فقط می‌تواند در زمینه‌های تجاری و تحت نظر دولت روسیه فعالیت کند.. اگر شخصی قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشد، می‌تواند در مواردی چون کشاورزی، نفت و گاز، انرژی، فناوری اطلاعات، دارو و فرآورده‌های غذایی به فعالیت خود درروسیه ادامه دهد.

مهاجرت سرمایه گذاری به روسیه

مهاجرت با ازدواج و تولد فرزند

در چند سال اخیر با توجه به سخت‌گیری‌هایی که در کشورهای مختلف ایجاد شده، افراد علاقه‌مند می‌توانند برای تولد فرزند خود کشوری را انتخاب کنند تا فرزند در آینده بتواند به راحتی  به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کند. تولد فرزند در هر یک از کشورها از جمله روسیه زمانی باعث دریافت اقامت می‌شود که یکی از والدین این کودک تابعیت روسیه داشته باشد. به طور کلی تولد فرزند در روسیه منجر به دریافت اقامت روسیه برای پدر و مادر وی نخواهد بود.

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج است. در واقع افراد می‌توانند از این روش و با ازدواج با فرد تبعه آن کشور و پس از گذشت سه سال از ازدواج خود با آن فرد برای گرفتن اقامت دائم در روسیه اقدام نمایند در غیر این صورت اگر شخص قبلاً ازدواج کرده باشد و به هر دلیلی مانند فوت همسر قبلی یا جدا شدن از وی صورت گرفته باشد باید حتما مدارک لازم را قبل از ازدواج ارائه کنند. همچنین تمکن مالی کافی از جمله مواردی است که برای دولت روسیه حائز اهمیت است. یعنی فرد بتواند سالیانه ۲۰ هزار دلار درآمد داشته باشد. اما اگر فکر می‌کنید با استفاده از ازدواج صوری می‌توانید تابعیت روسیه را بگیرید بهتر است این را بدانید که سرانجام خوبی در انتظار شما نخواهد بود.

مهاجرت با ازدواج و تولد فرزند

پناهندگی به روسیه

در بعضی از موارد برخی افراد بدترین روش ممکن را انتخاب می‌کنند. پناهندگی از جمله مواردی است که برخی از افراد بدون توجه به عواقب آن، این روش انتخاب می کنند. این روش برای عموم افراد قابل اقدام نیست. اگر فرد به صورت غیر قانونی به هر کشوری از جمله روسیه وارد شود در ابتدا باید خود را به اداره پلیس مهاجرت معرفی کند و درخواست پناهندگی خود را نیز ارائه کند. در اینجا اگر شخص بتواند مامور بازرسی را در رابطه با حضور خود آن هم به صورت پناهنده در کشور دیگر قانع کند می‌تواند در این کشور به صورت پناهنده زندگی کند و اقامت آن را دریافت کند در غیر این صورت به کشور خود بازگردانده می‌شود.

مشاوره مهاجرت به روسیه

حال که توضیحات کاملی را در خصوص مهاجرت به این کشور به دست آوردید، وقت آن است تا برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید. اما بهتر است قبل از اینکه به مهاجرت فکر کنید، شرایط مهاجرت به روسیه را با یک مشاور در میان بگذارید و راهنمایی‌های لازم را از او دریافت کنید. مشاوره مهاجرت به این کشور می‌تواند علاوه بر معرفی بهترین راه، شرایط مهاجرت به روسیه از هر روش را برایتان شرح دهد و به شما کمک کند در بازه زمانی کمتر و بدون مشکل به این کشور مهاجرت کنید. شما می‌توانید برای گرفتن مشاوره مهاجرت به این کشور، روی کمک گروه مهاجرتی بالدانو حساب باز کنید. مشاوران و کارشناسان ما می‌توانند کمک بسیار زیادی به شما برای مهاجرت به این کشور کنند.

حرف آخر

در این مطلب از گروه مهاجرتی بالدانو هر آنچه را که لازم بود در خصوص مهاجرت به روسیه شناختید. دانستید که راه‌های مهاجرت به این کشور چقدر گسترده و وسیع است. شما می‌توانید با انتخاب روسیه برای اقامت، آینده خود را تامین کنید. البته فراموش نکنید که باید با توجه به هدف خود، به روسیه مهاجرت کنید. شما متقاضیان مهاجرت به روسیه می‌توانید بهترین مشاوره را از کارشناسان ما دریافت کنید. کارشناسان و مشاوران ما در مجموعه مهاجرتی بالدانو به شما کمک می‌کنند، تا سریع‌تر به هدف خود برسید.

4.3/5 - (9 امتیاز)
13 دیدگاه
محمد داروغه گی

خوب

فرشید

سلام
مهندسی it میتونه به روسیه مهاجرت کنه؟

نگین سلطانی

سلام و سپاس. برای ادامه تحصیل باید شرایط سنی و… شما بررسی شود. اما اگر علاقه شما به کار هست، متاسفانه در حال حاضر بالدانو این خدمت را در مورد روسیه ارائه نمیکند. موفق و موید باشید.

ناشناس

سلام من 15 سالمه میشه در روسیه اقامت گرفت و اونجا ادامه تحصیل کنم بدون پدر و مادر البته رضایت جفتشون هست ولی نمیتونن بیان باهم اگه میشه باید چه کارهایی انجام بدم ؟

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. بعد از اخذ دیپلم بله میتوانید اقدام کنین. موفق و سربلند باشید.

ناشناس

سلام،وقت بخیر،ببخشید از طریق ورزش میشه مهاجرت کرد؟ ورزش رزمی ام ام ای،اگه مستند داشته باشی که ورزشکاری و مسابقه دادی و میخوای برای ورزش مهاجرت کنی

شبنم نصیری

با سلام و احترام
باید مدارک و شرایط شما دقیق بررسی شود. برای مشاوره رایگان تلفنی با شما تماس گرفته خواهد شد.

هانا لنگرودی

برای دانشگاه های مسکو میشه میشه فاندتحصیلی گرفت؟

کارشناس

سلام بله.

الهام اوتادی

برای رشته ی داروسازی کدوم دانشگاه روسیه رو پیشنهاد میکنید؟و اینکه هزینه ی تحصیل در این رشته حدودا چقدر است؟

کارشناس

سلام دانشگاه هایی مثل سماشکو و هزینه در حدود 7000 دلار .

علی کاظمی

سلام. داشتن سرتیفیکیت ها چقدر میتونه در روند کارمون تاثیر گذار باشه؟

کارشناس

سلام بستگی به نوع مدرک شما دارد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!