02143859
ایران ، تهران

مهاجرت به ترکیه

ترکیه از جمله کشورهایی است که در چند سال اخیر با توجه به زیبایی‌هایی که در خود ایجاد کرده، مردم زیادی را اعم از گردشگر و مهاجر جذب کرده است. مهاجرت از جمله مواردی است که ممکن است در هر برهه از زمان برای افراد مورد توجه قرار بگیرد. ترکیه از جمله کشورهایی است که در نزدیکی ایران قرار دارد. همین مسئله توانسته مهاجرت به این کشور اروپایی را برای مردم ما آسان کند. این نزدیکی و همسایگی بین کشور ما و ترکیه سبب شده است، شباهت‌های فرهنگی و مذهبی بین ایرانیان و مردم ترکیه به وجود بیاید. اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، باید بگوییم که مهاجرت به این کشور جزء انتخاب‌های فوق‌العاده‌تان خواهد بود. شاید برایتان دلیل این انتخاب سوال باشد. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب از مجموعه مهاجرتی بالدانومجموعه مهاجرتی بالدانو، صفر تا صد مهاجرت به ترکیه را با شما به اشتراک بگذاریم.

مهاجرت به ترکیه

آشنایی با ترکیه

در ابتدا گفتیم که مهاجرت به این کشور انتخاب خوبی برایتان است. همچنین اشاره کردیم که در چند سال گذشته دولت ترکیه اقدامات بسیار زیادی جهت جذب توریست و مهاجر انجام داده است. همین امر سبب شده ترکیه از جمله کشورهایی باشد که در زمینه جذب توریسم موفقیت‌های بسیاری را در چند سال اخیر به دست آورده است. این کشور از این نقطه به عنوان نقطه قوت خود استفاده کرده و روز به روز برای جذب بیشتر توریست، تلاش می‌کند. مدیریت درست در این کشور باعث شده است که مناطق مختلف مثل، سواحل دریای سیاه ، کشتیرانی‌های بی‌نظیر، مناطق زیبای ییلاقی به بهترین شکل استفاده شود تا برای توریست‌ها جذابیت داشته باشد. این موارد می‌توانند مهاجرت به ترکیه را به یک انتخاب جذاب و مهیج تبدیل کنند.

اگر شما به عنوان توریست به این کشور مهاجرت کنید، به مدت ۹۰ روز می‌توانید در این کشور بمانید. این امکان برای ایرانیان بدون ویزا و به مدت 3 ماه می‌باشد، البته در طول این مدت به هیچ وجه اجازه کار یا تحصیل در این کشور را ندارید. در مواردی افراد دوست دارند به دلایل مختلفی بیشتر از 3 ماه در ترکیه برای گردشگری اقامت بگیرند. برای این کار باید در این کشور خانه اجاره کنید و با ارائه اجاره‌ نامه خود ویزای توریستی را ۶ ماه دیگر تمدید کنید. این امکان برای شما وجود دارد که پس از ۶ ماه مجدد به مدت ۱ سال اقامت در ترکیه تمدید کنید. همه این موارد تحت شرایطی اجرایی خواهد شد که شما به هیچ وجه کار یا تحصیل و یا هرگونه فعالیت اقتصادی در این کشور نداشته باشید. حال که اطلاعات جزئی در خصوص این کشور همسایه به دست آوردید، باید سعی کنید شرایط مهاجرت به ترکیه را بسنجید.

آشنایی با ترکیه

راه‌های مهاجرت به ترکیه

از چند روش می‌توان به ترکیه مهاجرت کرد؟ راه‌های مهاجرت به این کشور کدامند؟ آیا ترکیه نیز مانند دیگر کشورهای اروپایی در بحث تحصیل پیشرفت کرده است؟  به نظر شما مهاجرت از طریق تحصیل به ترکیه کار درستی است؟  آیا شما می‌توانید آینده فرزندان خود را از نظر تحصیل در این کشور را تامین کنید؟ پاسخ تمام این سوالات مثبت است. ترکیه از جمله کشورهای اروپایی است که توانسته در چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری در اقتصاد، بازار کار و شرایط عملی و تحصیلی خود ایجاد کند. برای مهاجرت به ترکیه، راه‌های مختلفی پیش رویتان است. کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو در این قسمت به معرفی برخی از شایع‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور اروپایی خواهند پرداخت.

راه های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

ترکیه در چند دهه اخیر به دلیل ارتباط با اروپا دانشگاه‌های معتبر زیادی را در شهرهای مختلف خود ساخته است. سطح کیفی بالای آموزش در دانشگاه‌های ترکیه این اطمینان خاطر را به شما می‌دهد که آموزش در این دانشگاه‌ها به درستی و با کیفیت بالایی انجام می‌شود و شما هر آنچه از اهداف تحصیلی خود در سر دارید به دست آورید. اما قبل از حضور در دانشگاه‌های ترکیه فرد متقاضی باید مدرک تومر داشته باشد. شاید برایتان سوال پیش بیاید که مدرک تومر چیست و چگونه باید آن را دریافت کرد؟

برای دریافت مدرک تومر که توسط مرکز آموزش زبان ترکی برگزار می‌شود، افراد می‌توانند در این آزمون شرکت کنند و نمره قبولی را کسب کنند. این آزمون هر ساله توسط دانشگاه‌های ترکیه برگزار می‌شود. با توجه به نتایج این آزمون و شرط معدل اجازه تحصیل در این دانشگاه‌ها را دریافت خواهید کرد. اما این شرایط در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت است. اگر قصد گرفتن کارشناسی ارشد و دکتری را در دانشگاه ترکیه داشته باشید باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل باشید. این آزمون هر ساله دو بار در ترکیه برگزار می‌شود. تحصیل در ترکیه در هر مقطعی می‌تواند به آینده تحصیلی  شغلی شما کمک کند.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

ازدواج

ازدواج یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به ترکیه است. اگر می‌خواهید از طریق ازدواج با شهروند ترکیه‌ای به این کشور مهاجرت کنید، بهتر است این کار را به صورت قانونی انجام داده و از ازدواج صوری برای مهاجرت به این کشور خودداری کنید. همچنین دولت ترکیه در رابطه با متقاضیانی که قصد مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج را دارند شرایط خاصی در نظر گرفته است. این شرایط به این صورت است که باید به مدت ۳ الی ۵ سال از ازدواج شما با فرد تابع ترکیه گذشته باشد در غیر این صورت شما بیش از ۹۰ روز نمی‌توانید در ترکیه اقامت داشته باشید.

بهتر است در خصوص مهاجرت به این کشور اروپایی از طریق ازدواج، اطلاعات تکمیلی را به دست آورید. نداشتن اطلاعات کافی در این خصوص می‌تواند مشکلات زیادی را برایتان به وجود بیاورد. امروزه بازار ازدواج‌های صوری بسیار داغ است. بهتر است تحت تاثیر تبلیغات فضای مجازی قرار نگیرید. با یک اشتباه ممکن است آینده خود را به خطر بیندازید. مهاجرت به ترکیه راه‌های ساده تری دارد که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید.

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

در ادامه این مقاله از گروه مهاجرتی بالدانو قصد داریم ساده‌ترین راه مهاجرت به این کشور را به شما معرفی کنیم. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای به دست آوردن اقامت دائم ترکیه، خرید ملک در این کشور است. در این خصوص دولت به صاحب ملک اجازه اقامت یک ساله را خواهد داد. این روش تنها روشی است که شما می‌توانید به آسانی در ترکیه اقامت دائم را به دست آورید. شما با انتخاب این روش پس از یکسال می‌توانید به مدت ۵ الی ۸ سال اقامت خود را به صورت یک بار در سال تمدید کنید. بعد از گذشت این چند سال، فرد پس از اینکه برای اقامت دائم اقدام نمود، مجوز کار به وی داده می‌شود و همچنین می‌تواند به همراه خانواده در ترکیه زندگی کند. اگر قصد دارید تا مهاجرت به ترکیه را برای خود ساده‌تر کنید، بهتر است به هیچ روش دیگری به جز خرید ملک فکر نکنید. خرید ملک یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است.

مهاجرت با ثبت شرکت

از دیگر روش‌های مهاجرت به ترکیه، ثبت شرکت است البته این راه سرمایه بسیار زیادی را می‌طلبد. اگر افراد سرمایه‌گذار بتوانند شرکت خود را در این کشور ثبت کنند، می‌توانند به راحتی اقامت دائم ترکیه را بگیرند. از جمله کسب و کارهایی که می‌توان با این روش راه‌اندازی کرد، باز کردن رستوران ، آرایشگاه و هر نوع فعالیت اقتصادی و تجاری است اما فرد سرمایه‌گذار مسیر راحتی را در پیش نخواهد داشت. ابتدا باید یک طرح توجیهی در کنسولگری ترکیه در ایران تایید شود و پس از تایید کنسولگری برای گرفتن مجوز از وزارت کار ترکیه اقدام کنند و در آخر نیز باید برای اساسنامه و نام تجاری شرکت خود را در سامانه مرسی ثبت کنند.

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت وسرمایه‌گذاری شاید مزایای رفاهی بسیار زیادی را برایتان در این کشور به ارمغان بیاورد اما به هزینه هنگفتی نیاز دارد. اگر قصد دارید مهاجرت به این کشور را به ارزان‌ترین شکل خود رقم بزنید، بهتر است قید مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت را بزنید. این روش هزینه زیادی دارد و مراحل پیچیده‌ای را طی می‌کند.

مهاجرت کاری به ترکیه

یکی از روش‌های باب شده برای مهاجرت به این کشور اروپایی، ویزای کار ترکیه است. اغلب متقاضیان مهاجرت به این کشور با فرض این که مهاجرت به این کشور از این طریق کار راحتی است، دست به انتخاب این روش می‌زنند اما برای هر کاری، تحقیق و تفحص لازم است. بهتر است هیچ کاری را بدون تحقیق انجام ندهید. در این قسمت کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو، آماری را راجع به مهاجرت به ترکیه از طریق کار به دست آورده اند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

یکی از مسائل مهم و مشکلاتی که در کشور ترکیه وجود دارد، پیدا کردن کار است زیرا دولت و ملت در امور کاری خود شهروندان ترک را بر خارجی‌ها ارجحیت می‌دهند و در صورت نبودن فرد برای همکاری، کارفرما می‌تواند یک خارجی را استخدام کند اما قبل از آن اولویت استخدام با اتباع ترکیه است. در روشی مانند ارسال دعوت‌نامه کارفرما می‌تواند نیرویی را از خارج از کشور برای کار به ترکیه دعوت کند. اگر افراد از طریق دعوت‌نامه برای کار به این کشور مهاجرت کنند، به آن‌ها اقامت یک ساله در ترکیه داده خواهد شد. اگر فرد متقاضی به مدت 5 سال به صورت مداوم در ترکیه کار کند قادر خواهد بود اقامت دائم این کشور را نیز کسب کند.

مهاجرت کاری به ترکیه

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه

حال که با راه‌های مهاجرت به این کشور آشنا شدید، باید شرایط مهاجرت به این کشور اروپایی و مدارکی را که باید برای مهاجرت به این کشور جمع‌آوری کنید، بشناسید. لازم است بدانید که مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور به هر روشی که برای مهاجرت اتخاذ می‌کنید بستگی دارد. راه‌های مهاجرت به ترکیه، مدارک متفاوتی را نیاز دارند بنابراین باید ابتدا از بین راه‌های مهاجرت به این کشور، یک راه را انتخاب کنید و سپس به دنبال جمع‌آوری مدارک باشید.

  • بیمه نامه
  • عدم سوءپیشینه
  • فرم تکمیل شده
  • دعوت نامه کاری
  • مدارک رزور هتل
  • مدرک زبان
مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه

مشاوره مهاجرت به ترکیه

تا این قسمت از مطلب همه آنچه در مورد مهاجرت به این کشور نیاز داشتید را شناختید. حال باید برای مهاجرت به ترکیه چه کرد؟ اکنون نوبت آن است تا در بین راه‌های مهاجرت به این کشور، یکی را انتخاب کنید. اما بهترین راه کمک گرفتن از مشاوره مهاجرت به این کشور اوپایی است. شما باید قبل از اینکه اقدام به مهاجرت کنید، جلسات مشاوره را پشت سر بگذارید. مشاور می‌تواند با سنجیدن شرایط مهاجرت به ترکیه، بهترین راه را پیش رویتان قرار دهد.

شما برای این کار می‌توانید گروه مهاجرتی بالدانو را انتخاب کنید. مشاوران گروه مهاجرتی بالدانو می‌توانند بهترین راه کارها را برای مهاجرت به این کشور اروپایی به شما ارائه کنند. شما می‌توانید به صورت 24 ساعته با مشاوران ما ارتباط بر قرار کنید. با توجه به روابطی که مشاوران ما در ایران و ترکیه دارند، می‌توانند کار مهاجرت به ترکیه را در مدت زمان کمتر برای شما انجام دهند.

مشاوره مهاجرت به ترکیه

نتیجه‌گیری

مهاجرت به ترکیه از طریق راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. دانستید که شرایط اقتصادی و رفاهی این کشور به چه صورت است. در این مطلب از مجموعه مهاجرتی بالدانو سعی کردیم مهم‌ترین شرایط مهاجرت به این کشور را به شما معرفی کنیم تا با آمادگی بیشتری برای مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت آن اقدام کنید. مهاجرت به ترکیه می‌تواند تاثیر مثبتی بر ادامه زندگی شما بگذارد.

3.7/5 - (10 امتیاز)
43 دیدگاه
ابراهیم

سلام وقت بخیر بنده یک کناف کار هستم و درحال تحصیل و قصدسفر ب ترکیه را دارم ایا امکان پیدا کردن کار و اقامت در ترکیه شدنیه؟ و برای سفر ب ترکیه باید چ مراحلی طی کرد ،

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. متاسفانه بالدانو در حال حاضر برای ترکیه اقدامی ندارد. موفق باشید

علیرضا ابراهیمی

سلام وقت بخیر من ومادرم قصد مهاجرت به کشورترکیه وشهرزیبای استانبول را داریم ما همه مدارک را میتوانیم جورکنیم ولی مدرک زبان ترکی استانبولی خیر ومن 12سالمه وششم تمام کردم وامتحانات را دارم وامروز1402/3/3سالروز ازادی خرمشهر امتحان پاسان ترم زبان level40english داشتیم ویمنواهم بدانم چگونه مدرک زبان راجورکنیم وایا انجا برای مهاجرین زبان ترکی می اموزند

نگین سلطانی

سلام وقتتون بخیر. متاسفانه بالدانو در حال حاضر برای کشور ترکیه اقدامی ندارد. موفق باشید

maseood

سلام من قسته مهاجرت در ترکیه دارم و میخام در آن جا تحصیل کنم و یک سوال داشتم میخام با فامیل برم که البته آبجیمم درس میخونه

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. متاسفانه بالدانو در حال حاضر برای کشور ترکیه اقدامی ندارد. موفق باشید.

ایمان

برای کاریابی در ترکیه سعی تلاشم بر این است ک ب هدف دررامد زایی و بهتر زندگی کردن

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. مجموعه بالدانو در حال حاضر تنها از طریق تحصیل برای کشور ترکیه اقدام دارد. موفق و سربلند باشید.

عبادالله

میخواهم ویزای تحصیلی رایگان کشور فرانسه را از تهران دریافت کنم

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. باید مدرک زبان فرانسه بگیرین. تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی رایگان هست. موفق باشید.

Erfan

سلام اونایی که وضع مالی مناسبی ندارند چطوری برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه وارد شوند؟

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. برای تحصیل در ترکیه باید شرایط شما به صورت دقیق بررسی بشه. برای مشاوره اولیه تلفنی و رایگان با ۰۲۱۴۳۸۵۹ تماس بگیرید، در خدمتتون هستیم.

سلام خوب شوهر کن بعد برو تا ویزا هم بهت بدن

انشالله که موفق باشی من می شناسم میای که رفتن عالی شده

سلام خوب شوهر کن بعد برو تا ویزا هم بهت بدن

به نظرمن عالی میشه بری اون ور

افسانه رمضانی

برای ویزای کاری یاتحصیلی

نگین سلطانی

سلام وقت بخیر. ما در بالدانو از هر دو روش تحصیلی و کاری اقدام داریم. پیشنهادمون به شما دریافت مشاوره رایگان تلفنی از بالدانو هست. شماره تماس ما: 02143859

آیدا

سلام من میخوام ترکیه تحصیل کنم ولی متاسفانه خودم تنهام و نمیدونم چجوری باید پیش بره

نگین سلطانی

سلام. شرایط شما باید بررسی شود تا بتونیم راهنماییتون کنیم. توصیه ما این هست که مشاوره تلفنی و رایگان ما رو تجربه کنید تا به پاسخ سوال هاتون برسید. شماره تماس ما: 02143859 سپاس از شما.

سلام خوب شوهر کن بعد برو تا ویزا هم بهت بدن

به نظرمن عالی میشه بری اون ور

Erfan

سلام دوست عزیز میشه به شماره من 09308713905 در تلگرام پیام بدی میخام در این موضوع باهاتون حرف بزنم

امیر

سلام
ببخشید میشه رفت ترکیه اقامت توریستی گرفت و خونه اجاره کرد و بعد از اقامت توریستی کار پیدا کرد و مجوز کار گرفت؟؟

نگین سلطانی

سلام سپاس از شما بله شدنیه. موفق باشین

عبدالله شجاعی

سلام
محاجران افغانستانی هم میتواند از ایران اقدام سفر به ترکیه کند؟ اگر بله؛ شرایط اش چیست؟

نگین سلطانی

سلام سپاس از شما. بله میتوانید برای مهاجرت اقدام کنین در صورتی که مدارک کافی هویتی و تحصیلی در اختیار باشه. موسسه بالدانو خدماتی در این موارد ندارد بنابراین تحقیقات خودرا تکمیل کنین.سپاس

محمد جواد نبی زاده

سلام من سال 12رشته انسانی هستم. برای تحصیل در رشته تربیت بدنی و عضویت در تیم فوتبال چه مراحلی رو باید طی کنم و کدام کشور برای مهاجرت بهتر است. متشکرم

نگین سلطانی

سلام و سپاس از شما. برای ادامه تحصیل در رشته تربیت بدنی مشکلی وجود ندارد مگر سطح زبان شما، که باید نسبت به مقصد به سطح خوبی برسید و در ادامه در کشور مقصد شروع به فعالیت های ورزشی مورد علاقه خودتان کنین.

علی

سلام من دانشجوی ارشدادبیاتم میتونم بیام ترکیه وتدریس کنم ؟یابایدآزمون استخدامی بدم؟ واگه بخوام پزشکی بخوانم بهتره بازبان انگلیسی بیام یاترکی

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. متوجه پرسش شما در مورد مهاجرت به ترکیه نشدیم لذا در صورت تمایل با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید ۰۲۱۴۳۸۵۹

محمد

سلام من سری تراشی و باغبونی رنگ کاری الکترواستاتیک بلدم کار پیدا می شه در ترکیه

شبنم نصیری

با سلام
ما برای کشور ترکیه فقط به صورت تحصیلی اقدام می کنیم.

شایان حیدری

سلام وقت بخیر برای مهاجرت به ترکیه
داشتن مدرک چه زبانی احتیاج است؟

شبنم نصیری

با سلام
در صورتی که برای تحصیل بخواهید اقدام کنید باید مدرک زبان ترکی داشته باشید. برای مشاوره بیشتر خدمت شما تماس گرفته می شود.

ناشناس

turkite

فائزه بهادری

مشاوره مهاجرت ترکیه

کارشناس

سلام بله مشاوره مهاجرت به ترکیه به صورت رایگان انجام می پذیرد.

فرنوش هوشمندپور

من برای کارکردن میخوام برم ترکیه واقامت بگیرم بایدچه کارای انجام بدم

کارشناس

سلام سپاس از شما. ابتدا باید شغلی در ترکیه بیابید سپس قرارداد کاری و بیمه و مالیات مشخص شده باشد بعد از آن اقدام برای اقامت کاری. در نظر داشته باشید برای مهاجرت به ترکیه از طریق کار باید کارفرمای شما ترک باشد.

سجاد

چه ازمونی رو برای رشته ی داروسازی باید بدیم برای ورود به دانشگاه های ترکیه؟

کارشناس

سلام آزمون های یوس یا ست را برای پذیرش باید قبول شوید.

امیرضا

برای رشته ی پزشکی کدوم دانشگاه ترکیه بهتر هست؟

کارشناس

سلام دانشگاه های زیادی وجود دارد که مورد تایید وزارت بهداشت هم هست .تعدادشون بالاست.

نرگس طباطبایی

سلام برای کار در ترکیه نیاز به ویزا هست؟

شبنم نصیری

سلام و سپاس. بله برای کار در ترکیه نیاز به مجوز کار خواهید داشت. دقت داشته باشید کارفرمای شما باید شهروند ترکیه باشد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!