02143859
ایران ، تهران

سرمایه گذاری در چین

چین یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که توانسته بخش بزرگی از مهاجران خارجی را به کشور خود جذب کند. شرایط ایده آل زندگی در این کشور باعث شده، مهاجرت به چین یک انتخاب پرطرفدار در میان مهاجران باشد.

سرمایه گذاری در چین
آنچه در این مقاله می‌خوانیم
خدمات بالدانو در کشور چین

شما روش های زیادی برای مهاجرت به چین پیش رو دارید. اما قطعا یکی از بهترین راه های مهاجرت به چین، سرمایه گذاری در چین است. سرمایه گذاری در چین که خود یکی از بهترین و قدرتمندترین اقتصادهای دنیا را در اختیار دارد، باعث می شود به درآمد بسیار عالی برسید و زندگی باکیفیتی را برای خود و خانواده تان بسازید. با توجه به اهمیت این مسئله قصد داریم در این مطلب در مورد شرایط سرمایه گذاری در چین و روش هایی که می توانید با استفاده از آن ها در چین سرمایه گذاری کنید، با شما صحبت کنیم.

دریافت مشاوره رایگان
با تکمیل فرم زیر کارشناسان مهاجرتی بالدانو با شما تماس خواهد گرفت

چرا باید سرمایه گذاری در چین را انتخاب کنیم؟

اگر نگاهی به آمار مهاجران به چین بیندازید، متوجه خواهید شد که بیشتر از یک سوم افرادی که به چین مهاجرت کرده اند، روش سرمایه گذاری را برای مهاجرت به چین انتخاب کرده اند و سایر روش های مهاجرت، مابقی هر کدام سهم کوچکی دارند. به نظر شما دلیل این کار چیست؟ چرا باید سرمایه گذاری در چین را به روش های دیگر مهاجرت ترجیح دهیم؟ اصلا چرا باید در بین کشورهای قدرتمند اروپایی، کشورهای قاره آمریکا و حتی دیگر کشورهای قاره آسیا، سرمایه گذاری در چین را انتخاب کنیم؟

دلایل زیادی برای این انتخاب وجود دارد. کشور چین قطب اقتصادی قاره آسیا و یکی از بزرگ ترین کشورهای جهان است. این کشور بعد از آمریکا به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان شناخته می شود. سرمایه گذاری در کشوری که ظرفیت های اقتصادی زیادی داشته باشند و اقتصاد آن مقاوم و کارآمد باشد، قطعا سودآور خواهد بود. داشتن اقتصاد پایدار و پویا، توسعه روزافزون سیستم حمل و نقل، پیشرو در صنایع علم و فناوری، تنوع پذیری بازار چین، وجود مناطق آزاد در سراسر کشور و استقبال از بازار محلی تنها برخی از دلیلی است که باعث می شود سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در چین ترغیب شوند. علاوه بر این موارد، چین ارزش پولی قوی دارد و امکان پس انداز و عدم بدهی نیز در آن وجود دارد. حتی می توان امید داشت که با توجه به پیشرفت های همه جانبه این کشور، واحد پولی چین در بازارهای جهانی رشد مثبتی را به خود ببیند. با این شرایط و وضعیتی که چین در آن قرار دارد، کمتر سرمایه گذاری را می بینید که به سرمایه گذاری در چین فکر نکند. شما نیز می توانید با انتخاب یکی از روش های سرمایه گذاری در چین، به درآمد کلان و زندگی توام با آرامش برسید.

چرا باید سرمایه گذاری در چین را انتخاب کنیم

معرفی روش های سرمایه گذاری در چین

کشوری با این ارزش ها و شرایط اقتصادی ایده آل می تواند بهترین انتخاب شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باشد. کسانی که به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به چین فکر می کنند باید ابتدا روش های سرمایه گذاری در چین را بشناسند و سپس از میان روش های موجود، بهترین روش را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند. روش های گوناگونی برای سرمایه گذاری در چین وجود دارد. در ادامه این مطلب، کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو در مورد برخی از مهم ترین و بهترین روش های سرمایه گذاری در چین با شما صحبت خواهند کرد.

معرفی روش های سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در چین با ثبت شرکت

ثبت شرکت نه تنها یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در چین بلکه یکی از رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کشورهای دنیا برای سرمایه گذاران خارجی است. اغلب افرادی که به سرمایه گذاری در خارج از کشور فکر می کنند، با ثبت شرکت می توانند به سود کلانی دست پیدا کنند. ثبت شرکت در چین همان طور که یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در چین است به عنوان یکی از سخت ترین روش ها نیز شناخته می شود. شما باید یک پروسه 2 الی 4 ماهه را برای ثبت شرکت در چین پشت سر بگذارید. مهم ترین روش های ثبت شرکت به شرح ذیل می باشند.

 • ثبت شرکت ساحلی در چین
 • ثبت دفتر شعبه در چین
 • ثبت شرکت متعلق به شرکت های خارجی در چین
 • ثبت شرکت سرمایه گذای مشترک با سهام چین
 • ثبت شرکت منطقه آزاد
 • ثبت دفتر نمایندگی در چین

 شما می توانید برای سرمایه گذاری در چین از طریق ثبت شرکت، یکی از این روش ها را انتخاب کرده و به فعالیت بپردازید. نکته بسیار حائز اهمیت این است که شما می توانید تنها با داشتن سرمایه ای 10 هزار یوآنی در چین، تمام کارهای مربوط به ثبت شرکت را انجام دهید. البته برای اینکه بتوانید اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید، باید صبر کنید 3 سال از تاسیس و فعالیت شرکت شما بگذرد. به علاوه باید در طول این سال، شرکت شما علاوه بر فعالیت های مثبت و سودآور، سابقه پرداخت مالیاتی خوبی هم از خود به جای گذاشته باشد. اخذ اقامت دائم چین با ثبت شرکت اصلا کار راحتی نخواهد بود.

سرمایه گذاری در چین با خرید ملک

سرمایه گذاری در چین از طریق خرید ملک یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در چین است که طرفداران زیادی دارد. اما لازم است بدانید چین یکی از سخت گیرترین کشورهای دنیا در زمینه مالکیت اموال است. مقرراتی که چینی ها در این زمینه وضع کرده اند کمی کار را برای افراد سرمایه گذار سخت کرده است. اصلی ترین مسئله ای که باید در این باره بدانید، این است که برای سرمایه گذاری در چین از طریق خرید ملک تنها زمانی می توانید اقدام کنید که سابقه 1 سال زندگی، کار و یا تحصیل در چین را داشته باشید. علاوه بر این لازم است بدانید که شما ملک خریداری شده را تنها می توانید با هدف مسکونی خریداری کنید و در صورتی که با خرید ملک در چین سرمایه گذاری کنید، نمی توانید آن را به کسی اجاره ندهید. بد نیست از هزینه خرید ملک و مراحلی که باید برای خرید پشت سر بگذارید نیز مطلع شوید. هزینه خرید ملک در کشور چین بر حسب متراژ و موقعیت ملک خواهد بود.

قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر 28/507746 یوان است. در حالی که قیمت در هر مترمربع برای خرید آپارتمان در خارج از شهر 47/25783 یوان خواهد بود. از آن جایی که قوانین چین در این زمینه سفت و سخت است، باید مراحل سرمایه گذاری در چین از طریق خرید ملک را به درستی و با دقت پشت سر بگذارید.

 1. دریافت مدرک اقامت چین
 2. پیدا کردن ملک برای فروش در چین
 3. امضاء توافق نامه
 4. امضاء قرارداد فروش رسمی
 5. انتقال نام به مالک

این موارد ذکر شده تمامی مراحلی هستند که باید برای خرید ملک پشت سر بگذارید.

آپارتمان اجاره بهای ماهایانه به یوان
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 445563
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 241847
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 1009607
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 467775

سرمایه گذاری در کشور چین با خرید سهام

سرمایه گذاری در چین با خرید سهام یکی دیگر از روش های شایع برای سرمایه گذاری در این کشور است که شما می توانید از طریق آن اقامت چین را به دست بیاورید. افرادی که متقاضی انتخاب این روش هستند می توانند 3 نوع سهام را خریداری کنند و به واسطه آن ها اقامت چین را به دست بیاورند. سهام A، سهام B و سهام H سهام هایی هستند که می توانید آن ها را خریداری کنید. اما هر سهام چه ویژگی دارد؟

سهام A در بازارهای شانگهای و شنزن خرید و فروش می شود. هر کسی قادر به خرید این سهام نخواهد بود و تنها افرادی که سرمایه گذار شرکت های معتبر خارجی باشند می توانند این سهام را خریداری کنند. البته این تعریف برای افراد خارجی است و افراد ساکن در چین نیز قادر به خرید سهام A هستند. سهام B در واقع سهامی است که در بورس اوراق بهادار شنزن و شانگهای تجارت خواهد شد. خرید این سهام برای اکثر سرمایه گذاران خارجی امکان پذیر خواهد بود و بدون محدودیت می توانید این سهام را برای سرمایه گذاری در چین خریداری کنید. سهام H مختص به سرمایه گذاران هنگ کنگی است چرا که این سهام تنها در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ تجارت خواهد شد. شما می توانید سهام H را از تمام سرمایه گذاران هنگ کنگی خریداری کنید. به طور کلی سرمایه گذاران خارجی، سرمایه گذاری با خرید سهام را یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در چین می دانند.

سرمایه گذاری در چین با خرید سهام

هزینه سرمایه گذاری در چین چقدر است؟

حال که با برخی از روش های سرمایه گذاری در چین آشنا شدید، لازم است هزینه های سرمایه گذاری در این کشور را نیز بشناسید. شرایط سرمایه گذاری در چین را باید با دقت بررسی کنید و سپس به دنبال بهترین راه سرمایه گذاری در این کشور باشید. برآورد هزینه در واقع یکی از مهم ترین کارهایی است که سرمایه گذاران باید انجام دهند. به طور تقریبی می توان گفت برای آغاز سرمایه گذاری در چین شما باید سرمایه ای بین 500 هزار تا 2 میلیون دلار را داشته باشید. اگر قصد سرمایه گذاری در برخی از صنعت ها را داشته باشید باید چیزی حدود 500 هزار دلار سرمایه در اختیار داشته باشید.

 برای سرمایه گذاری در غرب این کشور و شهرهای فقیرنشین، داشتن تنها 500 هزار دلار سرمایه کفایت می کند و می توانید از طریق آن، اقامت چین را کسب کنید. اما اگر شما سرمایه گذاران به دنبال سرمایه گذاری در مرکز کشور چین باشید، باید سرمایه کلان تری را برای سرمایه گذاری در نظر بگیرید. مقدار بودجه تقریبی برای سرمایه گذاری در این بخش حدود یک میلیون دلار در نظر گرفته شده است. بنابراین می توان نتیجه گیری کرد که هزینه سرمایه گذاری در چین به عوامل زیادی بستگی دارد به خصوص به اینکه شما در چه قسمتی سرمایه گذاری می کنید.

برای دریافت اقامت دائم چین چه مدارکی مورد نیاز است؟

اخذ اقامت دائم چین نیاز به مدارکی دارد که متقاضی باید آن ها را تهیه و ارائه کند. قبل از اینکه به معرفی مدارک مورد بپردازیم، باید بگوییم که جمع آوری و ارائه دقیق و کامل مدارک بسیار حائز اهمیت است. در صورتی که نقصی در مدارک ارسالی شما وجود داشته باشد، شانس دریافت اقامت این کشور را از دست خواهید داد.

 • اصل گذرنامه
 • گواهی سلامت
 • مجوز کار
 • اصل و کپی از مجوز تجاری شرکت
 • فیش حقوقی در 4 سال گذشته
 • اصل و کپی از گواهی تایید شرکت
 • رسید مالیاتی در 4 سال گذشته
 • اصل و کپی از گواهی تایید شرکت
 • فرم ثبت نام اقامت دائم
 • دو عدد عکس گذرنامه 5/3 یا 5/4

این موارد ذکر شده تمامی مدارکی اند که باید برای دریافت اقامت دائم کشور چین ارائه کنید. با سرمایه گذاری در چین و ارائه این مدارک می توانید گرین کارت چین را دریافت کنید و به اقامت دائم در این کشور برسید.

شرایط اخذ ویزا با سرمایه گذاری در چین

زمانی که یک فرد خارجی در چین اقدام به سرمایه گذاری کند باید ابتدا به مدت 3 سال فعالیت دائم داشته باشد. داشتن 3 سال سابقه فعالیت و سابقه مالیاتی خوب می تواند اقامت دائم کشور چین را برایتان به همراه داشته باشد. اما برای اینکه بتوانید ویزای سرمایه گذاری دریافت کنید باید یک سری از شرایط را هم مهیا کنید.

 • حداقل 10 میلیون یوان معادل 43/1 میلیون دلار در چین سرمایه گذاری کرده باشد.
 • شرکت هایی با فناوری بالا یا نوآوری در چین راه اندازی کرده باشد.
 • در زمینه هایی که توسط دولت چین تشویق شده، سرمایه گذاری انجام داده باشد.

مشاوره سرمایه گذاری در چین در بالدانو

حال که اطلاعات لازم در مورد سرمایه گذاری در چین را به دست آوردید، باید برای مهاجرت به این کشور تصمیم گیری کنید. مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما برای زندگی در خارج از کشور باشد. اما کسانی که به فکر سرمایه گذاری در چین هستند باید شرایط سرمایه گذاری در چین را بشناسند و شرایط لازم را برای خود فراهم کنند. با توجه به قوانین سفت و سخت کشور چین، پیشنهاد می کنیم از یک موسسه مهاجرتی معتبر و مورد اطمینان برای مهاجرت کمک بگیرید. شما می توانید با کمک گرفتن از یک موسسه مهاجرتی، تمامی کارهای مربوط به مهاجرت و مراحل آن را به موسسه و کارشناسان آن واگذار کنید. اما پیدا کردن یک موسسه مهاجرتی معتبر و مورد اطمینان برای بسیاری از افراد یک کار سخت خواهد بود. با وجود موسسه مهاجرتی بالدانو لازم نیست نگران مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باشید. کارشناسان ما در گروه مهاجرتی بالدانو می توانند مشاوره های لازم برای سرمایه گذاری در چین را در اختیارتان قرار بدهند. قطعا تجربه کارشناسان ما و شناختی که به شرایط اقتصادی چین دارند باعث می شوند بتوانید به موفق ترین حالت ممکن سرمایه گذاری در چین را انجام دهید. کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی ها و تجربیات خود را برای سرمایه گذاری در چین در اختیارتان بگذارند.

5/5 - (2 امتیاز)
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت