02143859
ایران ، تهران

سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان یکی از روش های مهم مهاجرت به این کشور است. برای مهاجرت به خارج از کشور، روش های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد که مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی، برخی از روش های مهاجرت به خارج از کشور می باشند. در این بین، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان، مزایای بیشتری را برایتان به همراه خواهد داشت. آلمان کشوری با جاذبه های بسیار دیدنی و اقتصادی بسیار عالی است. انتخاب این کشور برای مهاجرت می تواند زندگی تان را دگرگون کند. اما قبل از اینکه به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور فکر کنید، باید اطلاعات کافی در خصوص سرمایه گذاری در این کشور را به دست آورید. تا انتهای این مطلب با کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو همراه باشید تا با شرایط مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری آشنا شوید.

سرمایه گذاری در آلمان

آلمان

آلمان کشوری بسیار زیبا با جاذبه های گردشگری فراوان است. این کشور به عنوان یکی از قوی ترین کشورهای دنیا در زمینه فعالیت های اقتصادی به شمار می رود. پیش گرفتن سیاست های درست اقتصادی، آلمان را به یکی از ابر قدرت های دنیا تبدیل کرده است. این کشور نه تنها از نظر داشتن قدرت اقتصادی بسیار قوی، بلکه به خاطر داشتن جاذبه های بسیار زیبا نیز یکی از بهترین مقاصد دنیا برای مهاجرت است.

آلمان در فهرست 10 کشور پر بازدید دنیا قرار گرفته است. سرمایه گذاری در آلمان جزء بهترین تصمیم هایی است که در زندگی خود خواهید گرفت. این کشور با جمعیت 80 میلیونی خود، یکی از ارزشمند ترین کشورها برای سرمایه گذاری می باشد. شرایط رفاهی و زندگی در این کشور به قدری ایده آل است، که می توان آلمانی ها را جزء مرفه ترین مردم دنیا دانست. شما می توانید با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان، آینده خود و خانواده تان را تامین کنید.

نرخ بیکاری در آلمان

دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری یکی از تصمیم های بسیار مهم و پر ریسک است که نباید بدون آگاهی انجام شود. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، دو روی مثبت و منفی دارد. به همان میزان که سرمایه گذاری می تواند برایتان مفید و موثر واقع شود، به همان میزان نیز شانس از بین رفتن سرمایه وجود دارد، به همین دلیل باید قبل از مهاجرت با شرایط اقتصادی و بازار کار این کشور به خوبی آشنا شوید.

یکی از موضوعات مهم در خصوص ارزیابی اقتصادی کشور آلمان، توجه به بازار کار آن می باشد. آلمان از بازار کار بسیار خوبی برخوردار است. اما این کشور همواره با کمبود نیروی کار دست و پنجه نرم می کند. حتی جمعیت 80 میلیونی آلمانی ها نیز نتوانسته پاسخگوی نیاز گسترده به نیروی کار این کشور باشد. نرخ بیکاری در آلمان زیر 6 درصد است و این مسئله به خوبی نمایانگر بازار کار قدرتمند آلمان می باشد. آشنایی با این مسئله به شما کمک می کند بدون ترس از دست دادن سرمایه خود، به سرمایه گذاری در آلمان فکر کنید.

نرخ بیکاری در آلمان

مهم ترین اقدامات برای سرمایه گذاری در آلمان

برای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان پس از اینکه وارد این کشور شدید، باید سلسله اقداماتی را پشت سر هم انجام دهید. البته انجام این کارها باید با همکاری وکلای مختلف انجام شود. حال به ادامه مطلب توجه کنید تا اقدامات مهم برای سرمایه گذاری در آلمان را بشناسید.

انجام امور محضری مثل اخذ گواهی های مربوطه، بررسی ملک های تجاری گوناگون جهت اجاره شرکت و دریافت اجاره نامه اولیه، انجام تمامی اقدامات لازم برای انجام دادن امور مالیاتی، افتتاح حساب پس از دریافت اجاره نامه، مراجعه به اداره ثبت شرکت های کشور مقصد جهت ثبت تجاری کسب و کار خود و مراجعه به اداره بازرگانی از مهم ترین اقداماتی است که باید پس از رسیدن به آلمان به صورت دقیق و مرحله به مرحله آن ها را انجام دهید. این مراحل باید خیلی دقیق انجام شوند زیرا در صدور اقامت سرمایه گذاری در این کشور نقش مهمی را ایفا می کنند.

مهم ترین اقدامات برای سرمایه گذاری در آلمان

راه های سرمایه گذاری در آلمان

برای دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری باید روش های مختلف اخذ اقامت آلمان را بلد باشید. شما می توانید با سرمایه گذاری در آلمان از طریق روش های مختلفی اقامت دائم این کشور را به دست آورید. هر چند کسب اقامت دائم آلمان از طریق سرمایه گذاری، یک پروسه پیچیده را دنبال می کند. قبل از اینکه به فکر اقامت دائم این کشور باشید، باید روش های گوناگون سرمایه گذاری در این کشور اروپایی را بشناسید. برای سرمایه گذاری در آلمان 8 راه وجود دارد.

 1. تاسیس شعبه
 2. تاسیس شرکت مدنی
 3. تاسیس شرکت سهامی
 4. آغاز فعالیت حرفه ای و فردی مانند آرایشگاه
 5. تاسیس شرکت های شخصی
 6. شعبه وابسته مانند انبار پخش
 7. دفتر نمایندگی
 8. ساخت شرکت با مسئولیت های محدود

راه های سرمایه گذاری در آلمان

فرآیند دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در آلمان

دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان می تواند اقامت دائم این کشور را برایتان به ارمغان بیاورد. اما باید با پروسه دریافت اقامت دائم آشنا شوید. دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در آلمان، چندین مرحله دارد. پروسه دریافت اقامت آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی مدت زمان کمتری از شما می گیرد.

مدت زمان پروسه مهاجرتی برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در آلمان را دارند، 5 تا 9 ماه خواهد بود. ممکن است در این بازه زمانی به درخواست شما پاسخ داده شود. بعد از اینکه مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری را تامین کردید، ابتدا اقامت 1 ساله آلمان برایتان صادر خواهد شد. این اقامت روند صعودی 1 به 2 سال را به خود خواهد دید. در صورتی که در این مرحله، کسب و کار راه اندازی شده  توسط شما شرایط لازم را داشته باشد، اقامت 2 ساله شما به 5 ساله تبدیل خواهد شد. بعد از اینکه در این 5 سال نیز اقامت شما تایید شد و توانستید شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم آلمان را داشته باشید، اقامت های موقتتان به اقامت دائمی تبدیل خواهد شد.

شرط تمدید اقامت از طریق سرمایه گذاری

در قسمت بالا گفتیم که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان ابتدا با دریافت اقامت موقت این کشور امکان پذیر می شود. همچنین گفتیم که اقامت شما ابتدا 1، 2 و سپس 5 ساله خواهد بود. اما چه زمانی این اقامت های موقت به اقامت دائمی آلمان تبدیل می شوند؟

برای دریافت اقامت دائم باید در این بازه های چند ساله که اقامت موقت را در اختیار دارید، مرتب هیچ گونه خطایی نشوید. فعالیت غیر قانونی در این زمان نه تنها اقامت موقت شما را باطل می کند بلکه می تواند راه کسب اقامت دائم این کشور را از شما سلب کند. شرکت راه اندازی شده شما باید 3 شرط دیگر را داشته باشد. فعال بودن شرکت، پرداخت به موقع مالیات و استخدام کارمند، 3 شرطی است که شرکتتان باید در مدت زمان اقامت موقت برای کسب اقامت دائمی داشته باشد.

مهم ترین دلایل سرمایه گذاری در آلمان

دولت آلمان به منظور کمتر شدن نرخ بیکاری کشور خود، به دنبال جذب سرمایه گذاران کشورهای خارجی است. از آن جایی که فرصت های شغلی زیادی در آلمان وجود دارد، دولت این کشور نه تنها درب کشور را به روی سرمایه گذاران خارجی باز کرده است بلکه شرایط حضور نیروی کار ماهر و متخصص را نیز فراهم کرده است. آن ها به دنبال رساندن نرخ بیکاری آلمان  به زیر 3 درصد هستند. سرمایه گذاری در آلمان دلایل محکمه پسند خود را دارد.

مهم ترین دلایل سرمایه گذاری در آلمان

توسعه زیر ساخت ها، مزایای مالیاتی، داشتن اقتصادی پایدار، شرایط اقتصاد برابر، چهارچوب سرمایه گذاری های پایدار و مداوم، جذب نیروی کار حرفه ای و بهره مندی از آن و حمایت از طرح استارت آپ این کشور، از جمله مهم ترین دلایل سرمایه گذاری در آلمان هستند. دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان یا حتی ویزای کار در آلمان نسبت به کشورهای دیگر ساده تر است.

سرمایه گذاری در آلمان چه مزایا و معایبی دارد؟

آشنایی با مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور به شما کمک می کند راحت تر در مورد اقامت در آلمان از طریق سرمایه گذاری تصمیم گیری کنید. در این قسمت، کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو با تحقیقات کاملی که در مورد کشور آلمان به دست آورده اند توانسته اند مهم ترین مزایا و معایب سرمایه گذاری در این کشور را برایتان به دست آورند. به ادامه مطلب توجه کنید تا مزایا و معایب سرمایه گذاری در آلمان را بشناسید.

مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در آلمان

 • شرایط امن سرمایه گذاری در آلمان
 • دعوت به سرمایه گذاری در پروژه های پر سود
 •  کیفیت بالای زندگی در آلمان
 • شرایط مالیاتی ایده آل
 • برخورداری از نیروی کار فوق العاده
 • مدت زمان کوتاه دریافت اقامت این کشور

این 6 مورد ذکر شده از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در آلمان هستند. آلمان به عنوان تولید کننده برتر اتحادیه اروپا شناخته می شود. این مسئله به شما اطمینان خاطر می دهد در یک کشور بزرگ و قوی مشغول سرمایه گذاری هستید. تا زمانی که ویزای سرمایه گذاری شما اعتبار داشته باشد، می توانید خانواده تان را در کنار خود داشته باشید. برخورداری از تحصیل و خدمات عمومی مانند حق بیمه و سلامت و بهداشت از دیگر مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است.

مهم ترین معایب سرمایه گذاری در آلمان

برای اینکه شناخت کافی در مورد کشور مقصد را به دست آورید، نباید تنها به آشنایی با مزایای مهاجرت سرمایه گذاری در آن اکتفا کنید. برخی کشورها علاوه بر مزایایی که دارند، دارای عیوب بی شماری نیز هستند. آشنایی با معایب سرمایه گذاری در آلمان کمک زیادی برای رسیدن به اهدافتان خواهد کرد. حال با مهم ترین این معایب آشنا شوید.

 1.  هزینه بالای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری
 2.  لزوم ارائه مدارک مربوط به فعالیت اقتصادی
 3.  بالا بودن حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری
 4.  قوانین سفت و سخت برای صدور مجوز جهت افتتاح شعبه یا نمایندگی
 5. عدم وجود دریافت اقامت از طریق خرید ملک
 6.  جمعیت کهنسال آلمان و تاثیر آن بر رشد اقتصادی این کشور

مهم ترین معایب سرمایه گذاری در آلمان

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان مدارکی جهت تکمیل پرونده متقاضی و ارسال درخواست مورد نیاز است. کپی پاسپورت، اثبات تمکن مالی، گذرنامه معتبر، بیمه درمانی مسافر، گواهی ثبت شرکت، داشتن هزینه اخذ ویزا (60 یورو)، اثبات وضعیت مدنی متقاضی، برنامه کامل جلسات برای اقامت به مدت زمان بیشتر از 1 ماه، ارائه فرمی کامل جهت دریافت اقامت موقت، داشتن دعوت نامه معتبر از شرکای تجاری ساکن در آلمان، ارائه فیش حقوقی در صورت شاغل بودن و گردش حساب بانکی 3 ماهه خود از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری در آلمان هستند.

البته این موارد ذکر شده تمام مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا نبودند. باید به این مدارک ذکر شده، مدارکی همچون: اثبات محل اقامت از طریق سند، ارائه گواهی مالکیت در صورت داشتن شغل مستقل و داشتن برنامه دقیق برای سفر را اضافه کرد.

ریجکت ویزای سرمایه گذاری آلمان

یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان به وجود می آید، مواجه با ریجکت شدن ویزا است. گاهی ممکن است درخواست شما مبنی بر سرمایه گذاری در آلمان توسط سفارت این کشور مورد قبول واقع نشود و آن ها به درخواستتان پاسخ منفی بدهند. به نظر شما دلایل ریجکت شدن ویزا چه مسائلی می توانند باشند؟

وجود هرگونه اشکال یا نقص در مدارک ارسالی متقاضی باعث می شود درخواست آن ها برای اقامت رد شود. ارائه پاسپورت آسیب دیده، عدم جلب اعتماد دولت آلمان جهت داشتن تمکن مالی مورد نیاز، سرمایه گذاری غیر قانونی، بیمه مسافرتی فاقد اعتبار و ارائه گواهی ها و مدارک جعلی از جمله دلایلی هستند که می توانند باعث ریجکت شدن ویزای شما شوند. پس از مواجه شدن با ریجکت شدن درخواستتان جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری آلمان، باید با رعایت اصول مهم نسبت به نامه ریجکتی، اعتراض نامه ای را ارسال کنید تا درخواست شما مجددا بررسی شود.

مشاوره سرمایه گذاری در آلمان

در این مطلب با بهترین راه دریافت اقامت آلمان آشنا شدید. توضیحات ارائه شده در این مطلب مختص گروه مهاجرتی بالدانو می باشد. در این مطلب شما پاسخ اکثر سوالات خود در خصوص سرمایه گذاری در آلمان را دریافت کردید. مطالعه این متن می تواند کمک خوبی برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت این کشور باشد. اگر سوالی نیز در خصوص سرمایه گذاری در آلمان دارید، می توانید با کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی کاملی برای این کار در اختیارتان قراردهند.

5/5 - (2 امتیاز)
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!