02143859
ایران ، تهران

زندگی در فرانسه

زندگی در فرانسه به خاطر شرایط مناسب کار و اقتصاد مطلوب و هزینه پایین تحصیل می تواند برای هر مهاجری جذاب باشد. البته در کنار مزایای فوق، اهمیت بالای آزادی باعث شده تا زندگی در این کشور رویای محبوبی برای مهاجران محسوب شود. بررسی شرایط زندگی در فرانسه نشان می دهد، که در سال های اخیر جمعیت کشور فرانسه به صورت محسوسی افزایش پیدا کرده است، البته در گزارش هایی که از شرایط زندگی در این کشور تهیه شده است، نکاتی مانند نرخ بالای امید به زندگی به ویژه در بین خانم ها از گزینه های اساسی افزایش جمعیت در فرانسه عنوان شده است. برای اینکه بتوانید کشور فرانسه را برای زندگی انتخاب کنید، باید با شرایط مهاجرت به این کشور آشنا باشید. شاید بتوانید پس از آشنایی با این سرزمین، فرانسه را بهترین کشور برای مهاجرت قلمداد کنید.

موقعیت کشور فرانسه

فرانسه کشوری است، که در اروپای غربی قرار گرفته است و از قدیمی ترین کشورهای جهان است، که در علم و سیاست و اقتصاد در بین کشورهای جهان مشهور می باشد. ناگفته نماند که از نظر فرهنگی نیز کشور فرانسه دارای قدمت و شهرت بسیار بالایی می باشد. نام فرانسه از واژه لاتین Francia که به معنی کشور فرانک ها است، گرفته شده است و شکل آن در نقشه به صورت چند ضلعی است، که سه ضلع آن به آب ختم شده است.

فرانسه با مساحت 643.801 کیلومتر مربع بزرگترین کشور اروپای غربی است، که در قاره اروپا سومین کشور بزرگ محسوب می شود و با دو کشور مراکش و اسپانیا مرز آبی مشترک و با کشورهای بلژیک، آلمان، ایتالیا، لوکزامبورگ، موناکو، اسپانیا و سوئیس مرز خاکی دارد. در تقسیمات کشوری نیز فرانسه 22 ناحیه و همین طور 96 شهرستان دارد، که همگی تحت نظر دولت مرکزی هستند. این آشنایی نسبی برای مهاجرت به فرانسه ضروری است و به شما کمک می کند تا بدانید می توانید برای زندگی در فرانسه کدام قسمت ها را انتخاب کنید.

موقعیت کشور فرانسه

دین برای زندگی در فرانسه

در مورد دین در کشور فرانسه آمار دقیقی تا کنون به دست نیامده است، اما طبق آنچه که از نظر سنجی ها بدست آمده ، حدود 11.5 میلیون کاتولیک و 2.1 میلیون نفر مسلمان  و 150 هزار نفر بودایی و 125 هزار نفر یهودی در فرانسه در کنار هم به خوبی زندگی می کنند، البته مابقی مردم هم بدون دین هستند. البته باید خاطر نشان کنم، که فرانسه یک کشور سکولار است. شما باید برای زندگی در فرانسه با دین این کشور نیز آشنا باشید.

زندگی در فرانسه بدون شناخت کامل به این کشور امکان پذیر نخواهد بود. شما زمانی می توانید زندگی در این کشور را انتخاب کنید که خیلی دقیق با شرایط زندگی در فرانسه آشنا باشید. دین یکی از مهم ترین موضوعاتی بود که باید برای زندگی در فرانسه با آن آشنا می شدید، بسیاری از کسانی که قصد زندگی در کشورهای خارجی را دارند، گمان می کنند که به خاطر دین خود دچار محدودیت هایی می شوند. اما وضعیت دین در کشور فرانسه به این گونه نیست و شما می توانید با هر دین و مذهبی که دارید وارد این کشور شوید و برای زندگی در این کشور دچار هیچ محدودیتی نخواهید بود.

شرایط زندگی در فرانسه

فرانسه به دلیل اینکه موقعیت جغرافیایی مطلوبی دارد و آب و هوای معتدل و خاک مساعد برای کشاورزی را دارا می باشد، از قدیم اقوام مختلفی به فرانسه مهاجرت کردند و در آن جا ساکن شدند، در نتیجه نژاد مردم فرانسه ترکیبی از اقوام سلتی، آلمانی و نوردیک است. در سال های 2020 و 2021 موج مهاجران به فرانسه باعث شد، تا جمعیت این کشور تحت تاثیر مهاجران قرار گیرد و افزایش پیدا کند، ناگفته نماند که بیشتر مهاجران از کشورهای شمال آفریقا و سایر مناطق اروپا بوده اند، که کشور خود را به مقصد فرانسه ترک کردند. فرانسه دارای نظامی پیشرفته است و در زمینه های فراوانی استانداردهای بین المللی دارد، از جمله این استانداردها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  استاندارد بین المللی در زمینه بهداشت و سلامت
 •  آموزش و پرورش
 •  امید به زندگی
 •  توریست

همه این شرایط زندگی در این کشور اروپایی باعث شده انتخاب این سرزمین برای زندگی جزء  بهترین تصمیماتی باشد که می توانید آن را بگیرید. این شرایط به خوبی به شما نشان خواهد داد که زندگی در فرانسه تا چه حد انتخابی ایده آل و به صرفه است. با توجه به استانداردهای بالایی که برای زندگی در فرانسه وجود دارد، شما هیچ نگرانی بابت مهاجرت به این کشور نخواهید داشت.

شرایط زندگی در فرانسه

شرایط شغلی برای زندگی در فرانسه

در فرانسه بر خلاف سایر کشورهای اروپای غربی فعالیت اقتصادی و شغل های بسیاری فعال است.، یک سوم زمین های کشاورزی در اتحادیه اروپا در کشور فرانسه قرار دارد و رتبه چهارم دنیا را محصولات کشور فرانسه از آن خود کرده اند. در جنوب غربی فرانسه محصول اصلی کشاورزان ذرت است و در شمال فرانسه کشت گندم رواج دارد. در فلات جنوبی فرانسه کشاورزان علاوه بر کشت محصولات کشاورزی به پرورش گوسفند و بز نیز مشغول هستند، که باعث شده پنیر معروف فرانسه از همین فلات جنوبی فرانسه باشد.مهم ترین محصولات کشاورزی و دامداری فرانسه چغندر قند، شراب، شیر و انواع  گوشت گاو، گوشت گوساله، انواع آبجو و نوشیدنی و همین طور غلات و دانه های روغنی است. شرایط کشاورزی در فرانسه نشان دهنده این است که شما برای پیدا کردن شغل در این کشور دچار مشکل نخواهید شد.

فرانسه یکی از ابرقدرت های اقتصاد اروپا نیز می باشد. اقتصاد فرانسه به خاطر سیاست های درستی که دولت این کشور اعمال کرده است، دچار تغییر و تحولات بسیاری شده و همین مسئله شرایط راحت زندگی در فرانسه را برای اکثر مهاجران مهیا کرده است. شما می توانید با انتخاب مهاجرت کاری به فرانسه به راحتی اقامت این کشور را به دست آورید. پیدا کردن شغل جهت زندگی در این شهر بسیار راحت است. شما برای ایجاد شغل در فرانسه نیز دچار پیچیدگی های زیادی نخواهید بود. این مسئله نیز گواه انتخاب مناسب زندگی در فرانسه برایتان است. نرخ بیکاری در کشور فرانسه حدود 8 درصد است. برای اینکه بتوانید به راحتی شغلی مناسب در کشور فرانسه پیدا کنید، باید بهترین شغل ها و سطح درآمد هر یک از آن ها را بشناسید. در ادامه جدولی از میزان درآمد برخی از شغل ها به شما ارائه خواهیم کرد.

عنوان شغلی میزان درآمد
حسابدار 2770 یورو
مدیر مالی شرکت 8230 یورو
خلبان 6690 یورو
مترجم 3960 یورو
مدیر پروژه 5150 یورو
معمار 4870 یورو
پرستار 3000 یورو
وکیل 7890 یورو
داروساز 5260 یورو

وضعیت آب و هوایی برای زندگی در فرانسه

کشور فرانسه در حالت کلی آب و هوای معتدل و مرطوب دارد، که سازگاری ما ایرانی ها با این آب و هوا خوب است، چون به آب و هوای کشورمان نزدیک است. شما باید جهت زندگی در فرانسه به خوبی آب و هوای این کشور و شهرهای مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید تا برای زندگی در فرانسه بهترین مقصد را انتخاب کنید. اگر بخواهید در مورد طبیعت فرانسه بیشتر بدانید، باید بگوییم که 80 درصد خاک فرانسه پوشیده از جنگل و زمین های کشاورزی و دارای طبیعت سرسبز می باشد، که از این مساحت 30 درصد کل خاک فرانسه جنگل است، به همین خاطر باید بگوییم که فرانسه دارای طبیعت و منابع غنی طبیعی است.

آب و هوای فرانسه مانند کشور عزیزمان ایران دارای چهار فصل است، که در معتدل بودن هوا بسیار اهمیت دارد و زمستان خیلی سرد و تابستان گرم در این آب و هوا به ندرت اتفاق می افتد. در نیمه اول بهار دمای هوا در نقاط مختلف فرانسه کمی سرد است،که به تدریج که هوا گرم می شود، از سرمای آن نیز کاسته می شود. بهترین آب و هوا برای زندگی در فرانسه در شهر پاریس وجود دارد. شما می توانید برای انتخاب کشور فرانسه برای زندگی، این شهر بزرگ و بین المللی را انتخاب کنید.

وضعیت آب و هوایی

وضعیت تحصیلی برای زندگی در فرانسه

یکی از مهم ترین مسائلی که باید برای زندگی در فرانسه در خصوص آن اطلاعات جمع آوری کنید، شرایط تحصیلی این کشور است. فرانسه از روزگاران گذشته مقصد خوبی برای دوستداران علم و دانش بوده است، گذشته غنی تاریخی باعث شده تا مردم و دولت فرانسه توجه زیادی به هنر و دانش داشته باشند و در نتیجه کیفیت آموزشی بالایی در سیستم آموزشی فرانسه حاکم شود.

البته با توجه به کیفیت بالای سیستم آموزشی این کشور همچنان شهریه های مقاطع تحصیلی ارزان است و وجود دانشگاه های مطرح و سبک زندگی آزاد باعث شده است، تا دانشجویان خارجی برای تحصیل در فرانسه بیشتر تلاش کنند. ناگفته نماند که سیستم آموزشی فرانسه در سال 2021 از نظر بررسی شرایط و مدارک و هزینه تحصیل با کیفیت ترین سیستم شناخته شد، که همین کیفیت تحصیل باعث شد تا دانشجویان بیشتری به سمت فرانسه سرازیر شوند. بنابراین اگر از زندگی در فرانسه اهداف تحصیلی را دنبال می کنید، باید بگوییم که کشور فرانسه، بهترین کشور برای مهاجرت شما است. مهاجرت تحصیلی به فرانسه می تواند کمک بزرگی به شما برای زندگی در این کشور کند.

وضعیت تحصیلی

هزینه های زندگی در فرانسه

قبل از هر برآوردی باید بدانیم که کشور فرانسه شرایطی را برای مهاجران بوجود آورده، تا از روش های مختلفی بتوانند به فرانسه مهاجرت کنند. راه های مهاجرت به فرانسه عبارتند از مهاجرت به واسطه تحصیل، مهاجرت با تمکن مالی یا خود حمایتی. اما در مورد هزینه های زندگی در کشور فرانسه لازم است، تا بدانیم که برای ایرانیان تلفن بین فرانسه و اتریش رایگان است. آشنایی با هزینه های زندگی در فرانسه اهمیت بالایی در خصوص بحث پیرامون مهاجرت به این کشور دارد. سعی کنید توضیحاتی را که کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو در خصوص هزینه های زندگی در این کشور با شما به اشتراک گذاشته اند را به خوبی به خاطر داشته باشید.

اگر شما بتوانید به زبان شیرین فرانسه صحبت کنید، می توانید از تحصیل رایگان در خاک فرانسه برخوردار شوید . در نهایت اینکه هزینه زندگی دانشجویی در کشور فرانسه مقرون به صرفه است و دانشجویان می توانند بدون دغدغه مالی به تحصیل در دانشگاه های فرانسه ادامه دهند. شما برای اجاره یا خرید ملک نیز باید هزینه زیادی را متحمل شوید. در نتیجه باید گفت که زندگی در فرانسه و مهاجرت به این کشور نه تنها یک انتخاب هزینه بردار نیست بلکه انتخابی مقرون به صرفه خواهد بود. در ادامه برخی از مهم ترین بخش های هزینه زندگی در فرانسه که شامل هزینه مسکن، هزینه تهیه مواد غذایی می شوند را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه مسکن

چه برای کار و چه برای تحصیل به فرانسه مهاجرت می کنید نیاز به اجاره مسکن دارید. البته برخی افراد هستند که خرید مسکن را به اجاره آن ترجیح خواهند داد. شما باید قبل از هر اقدامی به دنبال تهیه یک سرپناه برای خود باشید. قطعا هزینه مسکن برای بسیاری از شما یکی از معیارهای مهم تصمیم گیری است. لازم است بدانید هزینه مسکن با توجه به شهری که انتخاب می کنید، تغییر خواهد کرد. برای مثال اجاره بهای ماهانه یک آپارتمان 1 خوابه در شهر پاریس حداقل 1200 و حداکثر 1800 یورو خواهد بود.

اما اگر شما به جای شهر پاریس، شهرهایی همچون نانت، نیس و یا حتی لیون را انتخاب کنید می توانید با پرداخت 1200 یورو در ماه، بهترین آپارتمان را اجاره کنید. هزینه اجاره بهای آپارتمان در این شهرها بین 800 تا 1200 یورو خواهد بود. در مجموع می توان گفت هزینه اجاره بهای ماهانه در کشور فرانسه برای اجاره آپارتمان به صورت حدودی بین 900 تا 110 یورو خواهد بود. فراموش نکنید که باید هزینه پرداخت قبوض را به اجاره بها اضافه کنید. برای مثال هزینه پرداخت قبض گاز برای یک آپارتمان 80 متری حدود 60 یورو خواهد بود. هر چه متراژ آپارتمان بیشتر و مصرف شما بالاتر باشد، هزینه های شما برای پرداخت قبوض نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

هزینه حمل و نقل در فرانسه

کسانی که در فرانسه زندگی می کنند برای انجام کارها و امورات روزانه به جا به جایی نیاز خواهند داشت. شما بر اساس وسیله ای که برای حمل و نقل انتخاب می کنید، هزینه های متفاوتی را پرداخت خواهید کرد. هر چه نیاز شما به جابه جایی بیشتر باشد، بودجه اختصاص داده شما برای هزینه های حمل و نقل، بالاتر می رود. در ادامه با معرفی برخی از تعرفه های وسایل حمل و نقل به تخمین هزینه های شما کمک خواهیم کرد.

نوع حمل و نقل هزینه
تهیه بلیط یک طرفه 1.70 یورو
کارت بلیط یک ماهه 54 یورو
تاکسی با تعرفه عادی 3.50 یورو
تاکسی به ازای هر 1 کیلومتر 1.72 یورو
بنزین به ازای هر 1 لیتر 1.47 یورو

هزینه تهیه مواد غذایی

نیاز به مواد غذایی را نمی توان انکار کرد. هزینه هایی تهیه مواد غذایی مصرفی در زمره مهم ترین و حیاتی ترین هزینه ها قرار دارد. هر کس با توجه به شهر محل اقامت خود و میزان مصرفی که دارد، باید بودجه ای برای خرید مواد غذایی اختصاص دهد. به صورت حدودی می توان گفت هر کس برای زندگی در فرانسه باید بودجه ای بین 250 تا 300 یورو اختصاص دهد. در ادامه قیمت برخی از مهم ترین مواد غذایی را به شما معرفی خواهیم کرد.

اقلام غذایی هزینه ها
1 لیتر شیر 0.98 یورو
500 گرم نان تازه 1.40 یورو
12 عدد تخم مرغ 2.98 یورو
1 کیلوگرم گوشت گاو 19.25 یورو
1 کیلوگرم مرغ 9.97 یورو
1 کیلوگرم سیب زمینی 1.78 یورو
1 کیلوگرم پنیرمحلی 15.22 یورو

وضعیت بیمه و سلامت برای مهاجران در فرانسه

سلامت و درمان یکی از مهم ترین عوامل برای مهاجرانی است که قصد زندگی در فرانسه را دارند. اغلب نگران هزینه های درمان خود هستند. اما با وجود بیمه هایی که کشور و دولت فرانسه برای مهاجران در نظر گرفته، لازم نیست نگرانی از این بابت داشته باشید. بیش از 260 شرکت بیمه در کشور فرانسه وجود دارد. شما می توانید برای قرار گرفتن تحت پوشش بیمه های درمانی مختلف کشور فرانسه اقدام کنید. این بیمه ها نه تنها برای افراد بومی بلکه برای افراد مهاجر نیز قابل استفاده است.

از طریق یک نماینده محلی یا یک کارگزار به صورت آنلاین با بیمه گر تماس بگیرید. بانک ها و شرکت های بیمه گر نیز به شما بیمه نامه ارائه می کنند. در ادامه چند مورد از شرکت های بیمه در فرانسه را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • لیموناد
 • لوگو
 • هومبرلا
 • AXA
 • آلیانز
بیمه

صنایع در کشور فرانسه

فرانسه با توجه به قدمت و فرهنگ و سنتی که در خود نهفته دارد و از طرفی معماری خاص که مختص فرانسه است، به مهد صنعت تبدیل شده است. بزرگترین صنعت این کشور عطر سازی است، که در صنعت عطر سازی نیز در بین کشورها مشهور قرار دارد. در کنار صنعت عطر و ادکلن فرانسه در صنعت کشتی، هواپیما و همین طور خودرو سازی بسیار پر رونق می باشد همچنین در صنعت تولید خوراکی ها فرانسه حرف اول را می زند.

جهت زندگی و مهاجرت به این کشور، آشنایی با این موارد ضروری است. فراموش نکنید که شما باید حتما برای زندگی در فرانسه به خوبی همه موضوعات زندگی در فرانسه را بشناسید. تا این قسمت، کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو به خوبی شرایط زندگی در فرانسه و تمامی موضوعات پیرامونی آن را برایتان توضیح داده اند.

وضعیت تسهیلات بانکی برای خارجی ها

کشور فرانسه دارای یک سیستم بانکی بسیار پیشرفته است. این کشور دارای 266 بانک خصوصی و بیش از 300 بانک دولتی است. بخش سیستم بانکداری این کشور توسط یک بانک ملی متمرکز اداره می شود. زندگی در فرانسه بدون داشتن حساب بانکی این کشور امکان پذیر خواهد بود چون هیچ شرطی برای داشتن آن در هیچ ارگانی وجود ندارد اما با این حال برای اداره امور مالی خود در یک کشور بیگانه به یک حساب بانکی نیازمند خواهید بود.

برای مثال در زمان پرداخت قبوض منزل خود باید از حساب بانکی استفاده کنید. افراد خارجی می توانند در بانک های فرانسه به راحتی افتتاح حساب کنند. برای افتتاح حساب بانکی در برخی از بانک ها باید حداقل سپرده مورد نیاز بانک را داشته باشید. اغلب محدودیت هایی را برای مهاجران به جهت افتتاح حساب قرار داده اند. اگر شما بتوانید به عنوان یک مهاجر نشان دهید که قصد اقامت طولانی را دارید می توانید با استفاده از افتتاح حساب غیر مقیم، حساب بانکی خود را افتتاح کنید.

مهاجرت کاری برای زندگی در فرانسه

مهاجرت به فرانسه از جمله کارهایی است، که شما نیاز دارید تا در مورد آن با یک فرد یا موسسه مهاجرتی خبره مشورت کنید. یکی از راه هایی که گروه مهاجرتی بالدانو می تواند به شما پیشنهاد کند، مهاجرت کاری است. شما برای زندگی در فرانسه می توانید راه های دیگری همچون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت سرمایه گذاری و دیگر روش ها را انتخاب کنید. اما در این بین بهترین انتخاب، مهاجرت کاری برای زندگی دراین کشور است.

کار در فرانسه در اولویت به اتباع کشور فرانسه تعلق می گیرد، اما با توجه به کمبود نیروی کار در بخش های مختلف فرانسه کارفرما تصمیم می گیرد، تا از خارج از اروپا نیروی کار استخدام کند یا نه. Job Offer از گزینه هایی است که کارفرمای فرانسوی در مواقع کمبود نیروی کار در داخل کشور برای  به کار گرفتن نیروی خارجی به کار می برد. به این ترتیب کارفرما قرارداد استخدامی با نیروی کار خارجی منعقد می کند، البته نیروی کار موظف است، ابتدا نیروی کار فرانسوی در خاک فرانسه را دعوت به کار نماید، و اگر بعد از 3 ماه موفق به پیدا کردن نیروی مورد نظر نشد، می بایست از گزینه Job Offer  استفاده کند. پس اگر تصمیم زندگی در فرانسه را داشتید، می توانید این روش را برای مهاجرت انتخاب کنید.

مهاجرت

مزایا و معایب زندگی در فرانسه

برای تصمیم گیری بهتر در خصوص مهاجرت به خارج از کشور و انتخاب نهایی کشور فرانسه باید مزایا و معایب زندگی در این کشور را بررسی کنید. در این قسمت قصد داریم برخی از مزایای و معایب مهم زندگی دراین کشور را با یکدیگر بررسی کنیم تا بدانید انتخاب کشور فرانسه برای زندگی چه مزیت ها و چه معایبی برای شما به همراه خواهد داشت.

مزایای زندگی در فرانسه

 • خرید آسان ملک در کشور فرانسه
 • ایجاد مسیر های حمل و نقل راحت
 • شرایط اب و هوایی عالی در کشور فرانسه
 • ارائه امکانات برای ایجاد کسب و کار

معایب زندگی در فرانسه

 • وجود موانع برای یادگیری زبان
 • گران قیمت بودن شهر های کشور فرانسه

مشاوره در خصوص زندگی درفرانسه

در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو تلاش کردیم کشور فرانسه برای زندگی را با شما مورد بررسی قرار دهیم. دانستید که زندگی در کشور فرانسه چگونه است و برای محیا کردن شرایط زندگی در فرانسه باید چه اقداماتی انجام دهید. کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو، همه آنچه که لازم بود را در خصوص زندگی در این کشور در اختیارتان قرار دادند. بهتر است قبل از فکر کردن راجب زندگی در کشور فرانسه ، از یک مشاور برای انتخاب شیوه مهاجرت و زندگی در فرانسه کمک بگیرید.

4.3/5 - (10 امتیاز)
2 دیدگاه
محمد کریم ظفری

آیا به کسانی که در گویان فرانسه ویزای موقت ده ساله داده شده است اجازه سفر به خاک فرانسه در اروپا داده میشود؟
اگر بله بعد از چه مدتی؟
تشکر از توضیحات دقیق و کاملتان

شبنم نصیری

با سلام
متاسفانه اطلاعاتی در این مورد نداریم. برای مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!