02143859
ایران ، تهران

اقامت ایتالیا

آیا به زندگی کردن در اروپا و کشورهای اروپایی علاقه دارید؟ برای اقامت در اروپا کدام کشور را انتخاب می‌کنید؟ کشور مورد نظر شما چه ویژگی‌هایی دارد؟ ایتالیا یکی از کشورهای معروف اروپا است که تاریخی گسترده و تمدنی تاریخی دارد. این کشور یکی از برترین کشورهای دنیا در صنعت و اقتصاد است. با توجه به شرایط فرهنگی، تمدن، شرایط ایده‌آل زندگی، شرایط مناسب اقتصاد و … این کشور به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت تبدیل شده است.

با توجه به شرایط بسیار مناسب اقتصادی در این کشور در سال‌های گذشته مهاجران زیادی این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده‌‌اند. در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو سعی داریم تا شما را به صورت جامع با اقامت ایتالیا آشنا کنیم. بنابراین اگر دوست دارید با شرایط اقامت در کشور ایتالیا آشنا شوید، این مطلب را از دست ندهید. 

معرفی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از مهم‌ترین کشورهای اروپا است که به دلیل شکل جغرافیایی خاصی که دارد، به آن کشور چکمه‌ای نیز می‌گویند. پایتخت این کشور شهر رم است، اما علاوه بر شهر رم، شهرهای معروف و توریستی مثل ونیز، تورین، ناپل، فلورانس، میلان در این کشور وجود دارد. 

با توجه به شرایط مناسب در این کشور و راه‌های متعددی که برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد، بسیاری از افراد در پی تا بررسی شرایط اقامت ایتالیا و زندگی در این کشور هستند. این کشور یکی از کشورهای پرجمعیت در اروپا است و حدود 8 تا 9 درصد جمعیت این کشور را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند. 

ایتالیا از جهت صنعت، اقتصاد و تحصیل یکی از بهترین کشورهای دنیا است و به همین دلیل موفق بوده تا نظر بسیاری از مهاجران را برای اقامت ایتالیا جذب کند. علاوه بر این‌ها وضعیت درمانی و رفاهی، وضعیت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در این کشور از وضعیت مناسبی به سر می‌برد. 

بررسی شرایط و روش‌های اخذ اقامت ایتالیا

شرایط اقامت ایتالیا

حتما تا این بخش و با توجه به توضیح مفید و مختصری که در بخش قبل درباره ویژگی‌ها و شرایط زندگی در ایتالیا گفتیم، متوجه شدید که چرا مهاجران به فکر کسب اقامت ایتالیا هستند. برای مهاجرت و اخذ اقامت این کشور روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که در این بخش به بررسی شرایط اقامت در کشور ایتالیا می‌پردازیم. 

اخذ اقامت در کشور ایتالیا از راه کار

بسیاری از مهاجران برای کسب اقامت ایتالیا از راه اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت می‌کنند. برای اخذ ویزای کاری شما می‌توانید با بررسی شرایط و دریافت پیشنهاد کاری از سمت کارفرما خود، ویزای کار ایتالیا را دریافت کنید و برای اقامت در این کشور اقدام کنید. 

دریافت پیشنهاد کاری از سمت کارفرما یک عمل قانونی است، اما پیچیدگی‌ها و سختی‌های خودش را نیز دارد. در این روش ابتدا کارفرما به مدت سه ماه در روزنامه‌ها و آگهی‌های این کشور پیشنهاد کاری برای ایتالیایی‌ها را آگهی می‌کند. اما اگر پس از سه ماه آگهی دادن نیروی کاری جذب نشد، کارفرما باید آگهی کاری خود را در بین کشورهای اتحادیه اروپا گسترش دهد تا یک شخص اروپایی پیشنهاد کاری را قبول کند. مجددا اگر هیچ نیروی کاری پیدا نشد، کارفرما می‌تواند اقدام به ارسال پیشنهاد کاری برای افراد غیر اروپایی و اتباع خارجی را انجام دهد. 

با توجه به شرایط و گسترده بودن صنعت و جایگاه اقتصادی مهم ایتالیا در بین کشورهای خارجی کسب اقامت ایتالیا از راه کار و ویزای کار یکی از بهترین روش‌ها است. 

اخذ اقامت در کشور ایتالیا از راه سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت ایتالیا، سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در این کشور نیاز به پول هنگفتی دارد و علاوه بر هزینه‌هایی که مجبورید برای ثبت شرکت متحمل شوید، نیاز به یک وکیل و حقوق‌دان کاربلد و خبره نیز دارید. علاوه بر ثبت شرکت در ایتالیا، خرید ملک نیز می‌تواند یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت ایتالیا باشد و علاوه بر ایتالیا شما می‌توانید با خرید ملک و سرمایه گذاری در سایر کشورها نیز اقامت را دریافت کنید.

اخذ اقامت ایتالیا از راه ازدواج

در سال 2009 قانونی تصویب شد که در آن بدون توجه به جنسیت خاصی اگر فردی ایتالیایی با اتباع خارجی این کشور ازدواج کند، پس از دو سال اقامت می‌تواند اقامت ایتالیا و تابعیت این کشور را دریافت کند. علاوه بر این اگر در این ازدواج فرزندی نیز وجود داشته باشد (اعم از فرزند خوانده یا فرزند اصلی) این مدت زمان یکسال و نیم می‌شود. علاوه بر ایتالیا در بسیاری از کشورهای دیگر نیز این قانون پابرجا است و تنها ممکن است مدت زمان لازم برای دریافت اقامت تفاوت کند. 

برای دریافت اقامت ایتالیا از طریق ازدواج لازم است تا تبعه خارجی مدارکی داشته باشد تا بتواند تابعیت این کشور را کسب کند: 

  • مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر. 
  • گواهی که ثابت کند منعی برای ازدواج برای فرد وجود ندارد. 
  • مدرک‌هایی که مربوط به تولد فرد است و باید به زبان ایتالیایی ترجمه شود. 

مدارک و گواهی‌‌های فوق باید به ایتالیایی ترجمه و به آفیس محلی و افسر دولت ارائه شود تا ازدواج در کلیسا به ثبت برسد و در نهایت مورد پذیرش دولت قرار بگیرد. 

اخذ اقامت کشور ایتالیا از راه تحصیل

اقامت ایتالیا

اگر قصد ادامه تحصیل در شهرهای مختلف ایتالیا را دارید و دوست دارید با استفاده از مهاجرت تحصیلی اقامت ایتالیا را کسب کنید، کشور ایتالیا می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما باشد. شما می‌توانید برای مقطع کارشناسی و یا تحصیلات تکمیلی در بیشتر دانشگاه‌های ایتالیا مشغول به تحصیل شوید. کسب اقامت کشور ایتالیا با استفاده از مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت به این کشور است و شما می‌توانید با حداقل سن و هزینه یک زندگی مستقل و خوب را در این کشور داشته باشید. 

اخذ اقامت ایتالیا از راه پناهندگی

پناهندگی یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای مهاجرت کردن است. در این روش سختی‌ها و مشقت‌های زیادی را باید تحمل کنید با این تفاوت که حتی ممکن است در نهایت دوباره به کشور خود ریجکت شوید و نتوانید به کشور مقصد راهی پیدا کنید. پناهندگی ممکن است تمام زحمات شما را هدر دهد و شما هیچوقت موفق به اخذ اقامت ایتالیا به این روش نشوید. 

اخذ اقامت ایتالیا از راه تولد فرزند

یکی از روش‌های کسب اقامت ایتالیا، تولد است. اگر فردی در محدوده جغرافیایی این کشور به دنیا بیاید و والدین بدون تابعیت باشند، فرزندشان موفق به اخذ اقامت ایتالیا می‌شود. بعلاوه اگر فرزندی از مادر و پدر ایتالیایی در هر کشوری متولد شود، فرزندشان اقامت این کشور را اخذ می‌کند.

مهاجرت تحصیلی و دریافت اقامت ایتالیا

در بین روش‌ها و شرایطی که برای اخذ اقامت ایتالیا معرفی شد، مهاجرت تحصیلی و کسب اقامت با استفاده از تحصیل یکی از پرطرفدارترین روش‌هایی است که در سال‌های اخیر مورد استقبال بخش عمده‌ای از مهاجران علی‌الخصوص دانش‌آموزان و دانشجویان قرار گرفته است. 

با توجه به تعداد دانشگاه‌های فراوانی که در این کشور وجود دارد، شرایط ایده‌آل اقتصادی، شرایط مناسب زندگی و … این کشور یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای دانشجویان در سراسر جهان به خصوص ایران به شمار می‌رود. شما می‌توانید با بودجه‌ای اندک و با استفاده از بورسیه استانی به صورت رایگان در این کشور به تحصیل بپردازید و علاوه بر دریافت بورسیه تحصیلی در ایتالیا از تحصیل در دانشگاه‌های با کیفیت و سطح بالای این کشور استفاده کنید. همچنین همانطور که گفته شد با تحصیل در این کشور می‌توانید اقامت ایتالیا را نیز کسب کنید. 

با دریافت بورسیه استانی ایتالیا می‌توانید بخش قابل توجهی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهید و در باقیمانده ساعات به انجام کار دانشجویی یا کارهای دیگر بپردازید. شرایط اخذ بورسیه استانی ایتالیا خیلی ساده است، کافیست ثابت کنید بودجه مالی کافی ندارید، مدرک زبان آیلتس با نمره بیشتر از 6.5 و یا مدرک زبان ایتالیایی B2 داشته باشید و از دانشگاه‌های ایتالیا پذیرش دریافت کنید. 

شما با مهاجرت تحصیلی و دریافت اقامت این کشور علاوه بر تحصیل در بهترین دانشگاه های ایتالیا و اروپا می‌توانید از شرایط زندگی بسیار ایده‌آل این کشور استفاده کنید و در دوران دانشجویی خود از شهرها و کشورهای زیادی دیدن کنید و دوران بی‌همتایی را تجربه کنید. 

پرده آخر

انتخاب کشور مورد نظر برای دریافت اقامت و مهاجرت به آن منوط به یکسری شرایط است. اگر شما از افرادی هستید که دوست دارید به کشور ایتالیا مهاجرت کنید و اقامت این کشور را دریافت کنید، بهتر است با شرایط کسب اقامت و زندگی در این کشور بیشتر آشنا شوید تا دچار اشتباه نشوید. 

گروه مهاجرتی بالدانو یکی از خوش‌ سابقه‌ترین موسسات مهاجرتی ایران است که در سال‌های گذشته با توجه به کارشناسان و گروه حقوقی بسیار خوبی که داشته است، موفق شده تا بسیاری از مهاجران را به کشور مقصدشان برساند. اگر شما نیز مثل دیگر مهاجران علاقه دارید که اقامت ایتالیا و یا هر کشور دیگری را کسب کنید، می‌توانید با استفاده از راه‌های ارتباطی اطلاعات بیشتری کسب کنید. علاوه بر این‌ها با دنبال کردن موسسه مهاجرتی بالدانو در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید با سرعت بیشتری به چیزی که دنبال آن هستید، برسید.

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.
30 دیدگاه
seo_arPn

сео раскрутка сайта [url=http://www.seo-dmitrov.ru/]http://www.seo-dmitrov.ru/[/url].

narkologic_btel

наркологическая клиника телефон [url=https://nonarko1.ru]https://nonarko1.ru[/url].

suhum_bykr

дом под ключ сухум [url=http://otdyh-v-suhumi.ru/sukhum/doma-pod-klyuch/]http://otdyh-v-suhumi.ru/sukhum/doma-pod-klyuch/[/url].

suhum_xkkr

снять квартиру в сухуми [url=https://otdyh-v-suhumi.ru/sukhum/kvartiry/]https://otdyh-v-suhumi.ru/sukhum/kvartiry/[/url].

landshaftn_fumi

ландшафтный дизайн фирма москвы [url=http://studiya-landshaftnogo-dizajna.ru/]http://studiya-landshaftnogo-dizajna.ru/[/url].

intim_vmOn

секс игрушки купить [url=http://www.seks-igrushki24.ru/]http://www.seks-igrushki24.ru/[/url].

tahografa_ffor

карта водителя для тахографа скзи мфц [url=skzicard3.ru]skzicard3.ru[/url].

Yoga_bjka

Интегральная йога [url=svetyoga.ru]svetyoga.ru[/url].

bele_tePl

женские нижнее белье [url=http://www.bele-zhenskoe24.ru]http://www.bele-zhenskoe24.ru[/url].

karkasnye_bsKa

дома каркасные спб [url=https://karkasnye-doma-pod-klyuch-nedorogo.ru/]https://karkasnye-doma-pod-klyuch-nedorogo.ru/[/url].

tvh_khPi

tvh запчасти для погрузчиков [url=http://www.запчасти-на-китайскую-спецтехнику.рф/]http://www.запчасти-на-китайскую-спецтехнику.рф/[/url].

shuba_umOt

шубы из норки купить [url=shubainorka.ru]shubainorka.ru[/url].

cleaning_qpmt

MOVE IN AND MOVE OUT CLEANING [url=https://www.kidzart.ae]https://www.kidzart.ae[/url].

parka_lzot

парки на натуральном меху женские купить москва [url=https://parki-mehovie.ru/]https://parki-mehovie.ru/[/url].

viza_qvmi

получить итальянскую визу в спб [url=http://www.visa-v-italiyu.ru/]http://www.visa-v-italiyu.ru/[/url].

mehovoy_ceOl

магазины меха в москве [url=http://mex-moskva.ru/]http://mex-moskva.ru/[/url].

pechat_itsl

генератор печатей [url=https://www.doc-pechati.ru/]https://www.doc-pechati.ru/[/url].

viza_ddOt

виза во францию в спб [url=http://visa-france-spb.ru/]http://visa-france-spb.ru/[/url].

abhaziya_idKn

отдых абхазия [url=https://www.otdyh-abhazia1.ru]https://www.otdyh-abhazia1.ru[/url].

pansionat_abKr

пансионат для пожилых людей в москве [url=https://doma-dlja-prestarelyh.ru/]https://doma-dlja-prestarelyh.ru/[/url].

zakazat_plSi

сделать печать на заказ [url=https://www.googlecardboard.ru]https://www.googlecardboard.ru[/url].

bolezni_uekt

картинки болезни винограда [url=http://ekosad-vsem-1.ru/]http://ekosad-vsem-1.ru/[/url].

karkasnye_cjPt

каркасные дома под ключ [url=http://karkasnyi-dom-pod-klyuch-moskva.ru/]http://karkasnyi-dom-pod-klyuch-moskva.ru/[/url].

viza_dvmt

получить шенгенскую визу в спб [url=https://visa-v-spb.ru/]https://visa-v-spb.ru/[/url].

viza_qymt

шенгенская виза в спб [url=https://www.visa-v-spb.ru]https://www.visa-v-spb.ru[/url].

bankrotstv_xmmt

банкротство физ лиц в москве [url=http://www.bankrotstvo-fiz-lic-moscow.ru]http://www.bankrotstvo-fiz-lic-moscow.ru[/url].

poliuretan_rrpt

полиуретановая пленка для авто купить в москве [url=profilmppf1.ru]profilmppf1.ru[/url].

tehpomosch_wbel

техпомощь на дороге вызвать [url=techpomoch1.ru]techpomoch1.ru[/url].

سارا مدبر

من فارغالتحصیل سال۹۸ کارشناس ارشد آزمایشگاه هستم ودارای سابقه کار بالای ۱۵ سال ولی سنم بالای ۴۵ سال است وبهم نمیخوره . زبانم انگلیسیم هم بد نیست ولی مدرک ایلس ندارم آیا امکانش هست که بتونم ویزای کار استرالیا یاکانادا رو بگیرم.

شبنم نصیری

با سلام
در صورت درخواست جاب آفر کانادا امکان تحصیل برای شما وجود دارد. برای بررسی دقیق شرایط شما با شماره 02143859 تماس حاصل فرمایید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!