02143859
ایران ، تهران

تحصیل در کانادا

اکثر شما در مورد کشور کانادا و شرایط زندگی در آن موضوعاتی را شنیده‌اید. کانادا از جمله کشورهایی است که در سال‌های اخیر توانسته با متمرکز بودن در بخش آموزش پیشرفت‌های بسیاری داشته باشد. این کشور یکی از بهترین کشورهای قاره آمریکا است. امروزه افراد بسیاری از سراسر دنیا به دنبال راهی برای مهاجرت به کانادا هستند.  تحصیل در کانادا یکی از راه‌هایی است که می‌تواند برای اقامت در این کشور به شما کمک کند. مهاجرت تحصیلی به کانادا از جمله روش‌هایی است که شما می‌توانید ویزای این کشور آمریکایی را اخذ کنید. در این مطلب قصد داریم در خصوص صفر تا صد تحصیل در این کشور و شرایط زندگی در آن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهیم.

خدمات بالدانو در کشور کانادا

آنچه در این مقاله می‌خوانیم

 

تحصیل در کانادا

شرایط رفاهی در کانادا زبان زد مردم دنیا است. این کشور با این که در قاره آمریکا قرار دارد باز هم یکی از کشورهای قدرتمند در دنیا است. کانادا به واسطه اقتصاد قدرتمندی که دارد توانسته با مدیریت درست، مهاجران زیادی را در خود بپذیرد. تحصیل در کانادا اهمیت بالایی دارد. شما با تحصیل در این کشور شانس خود را برای رقم زدن یک زندگی توام با آرامش بالا خواهید برد. از آن جایی که کانادا جزء برترین کشورهای اقتصادی دنیا است، شما می‌توانید با کمترین هزینه، دوره‌های تحصیلی خود را در این کشور بگذرانید. شاید جالب باشد بدانید، کانادا به عنوان مهاجرپذیرترین کشور در جهان شناخته می‌شود.

هر ساله مهاجران زیادی به دلایل مختلف به کانادا مهاجرت می‌کنند. اما در بین این روش‌ها، مهاجرت تحصیلی به کانادا بیش از سایر روش‌ها دارای اهمیت است. شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا با سایر کشورهای اروپایی نیز متفاوت است. شما برای تحصیل در کانادا متحمل هزینه‌های سخت زندگی مانند هزینه بالای مسکن و دیگر مخارج زندگی نخواهید شد.

آشنایی با کانادا و شرایط زندگی در آن

روش مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای مهاجرت به کشورهای خارجی روش‌های گوناگونی پیش روی متقاضیان است. مهاجرت تحصیلی به کانادا در بین تمامی روش‌های موجود بیشترین مزیت را برای شما به همراه دارد. شما برای تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی و اخذ مدارک معتبر می‌توانید برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید. پس از پایان تحصیل در این کشور قادر خواهید بود شغل‌های پر درآمدی را به دست آورید. کانادا کشوری زیبا و صنعتی است. امنیت و رفاهی که در این کشور وجود دارد مثال زدنی است. شرایط رفاهی که تحصیل در کانادا برایتان خواهد داشت را در هیچ کشور دیگری مشاهده نخواهید کرد.

همان‌‌طور که در همه کشورها قانون و ضوابطی در رابطه با گرفتن مدرک وجود دارد در کشور کانادا نیز این قوانین و شرایط وجود دارد، اما سهولت در اخذ مدرک در این کشور آن را از دیگر کشورها متمایز کرده است. در این مطلب قصد داریم در خصوص شرایط تحصیل در کانادا نیز با شما صحبت کنیم.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

شما می‌توانید در تمامی مقاطع تحصیلی با وارد شدن به کالج به صورت مشروط وارد کشور کانادا شوید و دوره‌های مورد نظر خود را بگذرانید. مدت زمان اخذ ویزای تحصیلی برای کانادا حدود ۳ تا ۶ ماه است. اگر شما در بدو ورود خود به کشور کانادا مدرک زبان کشور را نداشتید، نگران نباشید زیرا پس از طی کردن مراحل قانونی و اداری برای ثبت در دانشگاه‌های معتبر این کشور در شروع سال تحصیلی دوره‌های پیش نیاز زبان را می‌گذرانید و مدرک مربوطه را دریافت می‌کنید. شرایط تحصیل در کانادا چندان دشوار نیست.

شما می‌توانید با گذراندن دوره‌های لازم، به راحتی در این کشور تحصیل کنید. دانشگاه‌های کانادا اکثرا از شهرت بین‌المللی برخوردارند. شما با گرفتن یک مدرک تحصیلی در کانادا می‌توانید مقاطع بعد را حتی در کشورهای دیگر ادامه دهید. مدرک تحصیلی دانشگاه‌های کانادا به قدری معتبر است که در اکثر کشورهای دنیا به شما و مدرکتان اهمیت می‌دهند و برای شما ارزش قائل‌اند. بد نیست از شرایط تحصیل در کانادا به میزان هزینه‌های آن نیز بپردازیم. شاید برای بسیاری از شما سوال باشد که آیا در دانشگاه نیز برای دانشجویان خوابگاه ساخته شده است یا خیر؟ اگر به یاد داشته باشید، گفتیم که تحصیل در این کشور از هر نظر برایتان به صرفه است. بله دانشگاه‌های کانادا در خود خوابگاه نیز دارند. البته این مربوط به دانشگاه‌های دولتی است.

شرایط تحصیل در کانادا

شرایط مردم و سیستم آموزشی در کانادا

کانادا دارای جامعه چند ملیتی است و نگاه‌های نژادپرستانه در این کشور بسیار محدود می‌باشد. از نظر امنیت می‌توان این کشور را جزء کشورهای امن جهان به شمار آورد. همین امر باعث می‌شود که زندگی در کانادا چه برای مردم این کشور چه برای مهاجرین محیطی مناسب باشد. در کانادا دو زبان انگلیسی و فرانسوی گسترش زیادی در بین مردم پیدا کرده است. اگر می‌خواهید زندگی راحت‌تری با فرهنگ‌های جدید داشته باشید، بهتر است قبل از مراجعه برای تحصیل در کانادا، زبان خود را تقویت کنید.

سیستم آموزشی کانادا از بخش‌های مختلف دبستان و دبیرستان سپس کالج و دانشگاه تشکیل شده است. کار کردن در کشور کانادا کار سختی نیست. دانشجو می‌تواند پس از پایان دوره تحصیلی خود در کانادا، بعد از دریافت مجوز شروع به کار کند. اکثر افرادی که برای تحصیل در کانادا به این کشور مهاجرت کرده‌اند می‌توانند خیلی راحت پس از پایان دوره تحصیل خود در این کشور و در زمینه‌های شغلی مختلف مشغول به کار شوند.

دشواری‌های تحصیل در کانادا

شاید مشاهده این عنوان کمی عجیب باشد زیرا با مزیت‌هایی که از تحصیل در کانادا مشاهده کردید، انتظار نخواهید داشت که تحصیل در این کشور دارای معایب نیز باشد، اما این چنین نیست. یکی از معایب تحصیل در دانشگاه‌های کانادا این است که شما بدون داشتن مدرک زبان و یا سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا نمی‌توانید در این کشور به تحصیل مشغول شوید. اما این دلیل نمی‌شود که از استانداردها و کنترل کیفیت‌های تحصیلی در کانادا کاسته شود.

معایب تحصیل در این کشور به قدری اندک است که به غیر از این یک مورد نمی‌توان دلیل چشم‌گیر دیگری برای آن بیان کرد. شاید بتوان فاصله این کشور با کشور ما را یکی دیگر از معایب تحصیل در کانادا نام گذاری کرد. شما باید برای رفت و آمد از کشور ما تا کانادا، هزینه زیادی را پرداخت کنید، زیرا کانادا در شمالی‌ترین نقطه قاره آمریکا قرار گرفته است. این کشور به غیر از کشور آمریکا، همسایه دیگری ندارد.

هزینه‌های تحصیل در کانادا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید پیرامون تحصیل در این کشور به آن توجه کنید، بحث هزینه‌های تحصیلی است. برای اینکه بتوانید شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا را فراهم کنید باید ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید. اما گرفتن ویزا نیاز به هزینه کردن دارد. شما باید از قبل مبلغی را به عنوان هزینه‌های تحصیل در کانادا در نظر بگیرید. بخش عمده‌ای از این هزینه‌ها مربوط به اخذ ویزا است. دریافت ویزای تحصیلی کانادا نیاز به دو مرحله هزینه کردن دارد. شما باید ابتدا برای مرحله اول، هزینه‌هایی را برای پذیرش مراکز آموزشی همچون هزینه ثبت نام و شهریه پرداخت کنید. این هزینه‌ها جزء هزینه‌های تحصیل در کانادا هستند که باید در مرحله اول آن را بپردازید.

شما باید برای هزینه‌های انگشت نگاری و هزینه‌های سفارت نیز، مبلغی را در نظر بگیرد. لازم است بدانید کل هزینه‌های تحصیل در این کشور بر عهده خود شخص متقاضی است. سعی کنید علاوه بر داشتن هزینه‌های مورد نیاز برای تحصیل در این کشور، مدارک مورد نیاز برای انجام این کار را نیز فراهم کنید. شما برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید، باید مدارک مورد نیاز را به سفارت این کشور بفرستید. اما این مدارک مورد نیاز چه مواردی‌اند؟ تمامی مدارک سوابق تحصیلی، مدارک سوابق شغلی، انگشت نگاری، شناسنامه و کارت شناسایی، انگیزه‌نامه، نامه پذیرش دانشگاه و بیمه سلامت شخص متقاضی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا هستند.

هزینه های تحصیل در کانادا

شهرهای دانشگاهی کانادا

کانادا جزء کشورهایی است که شما می‌توانید برای تحصیل اکثر شهرهای آن را انتخاب کنید. در سراسر شهرهای این کشور، دانشگاه‌های بسیار بزرگ و معتبری وجود دارند. بهترین شهر کانادا برای تحصیل، مونترال است. مونترال خیل عظیمی از دانشجویان خارجی را در خود جای داده است. این شهر یکی از بهترین شهرها برای تحصیل در خارج از کشور است. از بهترین دانشگاه‌های کانادا می‌توان به مک گیل و دانشگاه مونترال اشاره کرد. هر کدام از این دو دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنید، باید مدرک زبان مورد نیاز همان دانشگاه را با خود داشته باشید.

علاوه بر این شهر شما می‌توانید، تورنتو، ونکوور، کبک و اتاوا را نیز برای تحصیل خود انتخاب کنید. از آن‌جایی که دولت کانادا مهاجران و دانشجویان زیادی را در خود می‌پذیرد، شما می‌توانید با انتخاب تحصیل در کانادا، در بهترین دانشگاه‌های دنیا مشغول به تحصیل شوید. هر یک از این دانشگاه‌ها جزء معتبرترین دانشگاه‌های جهان‌اند. نباید فراموش کنید که همان‌گونه که کانادا در اکثر شهرهای خود دانشگاه‌های معتبر دارد، برای ورود به آن نیز شرایط دشواری خواهید داشت.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا یکی از مهم‌ترین مسائلی است که شما باید در خصوص آن اطلاعات کافی کسب کنید. دریافت ویزای تحصیلی این کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه دانشجویان زیادی از سراسر دنیا متقاضی دریافت این ویزا هستند. شما برای دریافت ویزای تحصیل کانادا باید پروسه‌ای را طی کنید تا بتوانید مجوز تحصیل در کانادا را کسب کنید.اخذ ویزای تحصیلی کانادا مراحل مختلفی دارد. در این قسمت قصد داریم پروسه تحصیل در کانادا یا به عبارتی مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا را مرحله به مرحله به شما معرفی کنیم. این مراحل عبارتند از:

 

  1.   اخذ نامه پذیرش

  1.  درخواست ویزای تحصیلی از سفارت کانادا

  1.  بارگذاری مدارک و اسناد

  1.  پرکردن فرم درخواست ویزا

  1. پرداخت هزینه پردازش

  1.  ارسال درخواست ویزا

  1.  ردیابی برنامه مهاجرت به صورت آنلاین

  1.  مصاحبه حضوری در سفارت

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا

برای تحصیل در این کشور بد نیست با هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور آشنا شوید. یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که باید در مورد تحصیل در این کشور کسب کنید، آشنایی با هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور است. اقتصاد قدرتمند کانادا شما را متحمل هزینه‌های بسیار زیادی برای زندگی و تحصیل در این کشور نمی‌کند. هزینه تحصیل در کانادا بستگی به مقطع تحصیل شما دارد. برای مثال نمونه ای از هزینه شهریه در مقاطع مختلفی تحصیلی را مشاهده کنید تا متوجه هزینه تحصیل در این کشور شوید.

مقطع هزینه تحصیل
مدارس شبانه روزی 30 تا 50 هزار دلار
کارشناسی 5500 تا 29 هزار دلار
کارشناسی ارشد 13 تا 20 هزار دلار
دکتری 10 تا 20 هزار دلار

هزینه زندگی در کانادا نیز چندان زیاد نیست. اکثر محصولات غذایی در کانادا قیمت مناسبی دارند. برای اجاره خانه یا حتی خرید خانه نیز نیاز به بودجه هنگفتی نخواهید داشت. هزینه‌های ایده آل زندگی و تحصیل در کانادا به شما کمک می‌کند تا به راحتی در این کشور ادامه تحصیل دهید.

آیا می‌توان زمان تحصیل در کانادا مشغول به کار شد؟

یکی از سوالات مهمی که در ذهن علاقه‌مندان مهاجرت تحصیلی به کانادا وجود دارد، توانایی انجام کار در زمان تحصیل در این کشور است. بله شما می‌توانید در زمان تحصیل در کانادا مشغول به کار شوید. اما زمان تحصیل در این کشور برای کار قواعد و قوانین مشخصی وجود دارد که باید با آن آشنا شوید.

دانشجویانی که مشغول به تحصیل در کانادا هستند، می‌توانند در زمان تحصیل به صورت پاره وقت کار کنند. شما تنها زمانی می‌توانید به صورت تمام وقت کار کنید که بین ترم‌های سال تحصیلی و تعطیلی‌های موجود در آن اقدام به کار کردن کنید. در حالت عادی و زمان تحصیل شما تنها می‌توانید در طول هفته 20 ساعت و در ایام تعطیل 40 ساعت به صورت پاره وقت کار انجام دهید. بهتر است برای کسب درآمد روی بورسیه شدن فکر کنید. افرادی که بورسیه کانادا را به دست می‌آوردند، درآمد ثابت ماهیانه برای آن‌ها اعمال می شود. این درآمد از هر مقطعی با مقطع دیگر متفاوت است.

آیا می توان بدون تحصیل در کانادا مشغول به کار شد

مشاوره تحصیل در کانادا

حال که موضوع تحصیل در این کشور را از زوایای مختلف مورد بررسی و تحلیل قرار دادیم و از شرایط تحصیل در کانادا مطلع شدید، وقت آن است تا اقدام به مهاجرت تحصیلی به کانادا کنید. شما با بررسی و سنجیدن شرایط ذکر شده در این مطلب می‌توانید برای مهاجرت به کانادا تصمیم‌گیری کنید. اما چه خوب است که این کار را با کمک یک مشاور انجام دهید. قطعا فردی که کامل‌ترین اطلاعات را در خصوص تحصیل در کانادا دارد، می تواند تصمیم‌های بهتر و هوشمندانه‌تری بگیرد.

شما می‌توانید موضوع تحصیل در این کشور را با یک مشاور یا کارشناس در میان بگذارید تا او بتواند با بررسی شرایط موجود و در نظر گرفتن اهداف شما از مهاجرت، بهترین راهکار را برایتان ارائه کند. شما می‌توانید برای گذراندن جلسه مشاوره تحصیل در این کشور روی گروه مهاجرتی بالدانو حساب باز کنید. کارشناسان ما به واسطه تجربه ای که در این زمینه دارند، می‌توانند بهترین راهنما برای شما باشند. با گفتگو با کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو می توانید تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت آگاهی از شرایط تحصیل در این کشور دا را بدست آورید. پس فرصت را از دست ندهید و از اهمیت مشاوره تحصیل در کانادا غافل نشوید.

سخن آخر

در این مطلب از صفر تا صد تحصیل در کانادا با شما صحبت کردیم. دانستید که کانادا جزء برترین کشورهای دنیا است و زندگی در آن می‌تواند آینده‌تان را به چه صورت رقم بزند. اگر در زندگی خود به دنبال رسیدن به اهداف تحصیلی بزرگ هستید، می‌توانید مهاجرت تحصیلی به کانادا را در صدر انتخاب‌های خود برای مهاجرت قرار دهید. تحصیل در این کشور می‌تواند زمینه اشتغال شما و دریافت اقامت دائم این کشور را فراهم کند.

تحصیل در سایر کشورها

4.2/5 - (10 امتیاز)
10 دیدگاه
سینا کریمی

برای رشته رباتیک امکان بورسیه برای مقطع دانشجویی(کارشناسی) امکان داره؟

نگین سلطانی

سلام و سپاس از همراهی شما. بورسیه شدن به رزومه شما خیلی بستگی داره
اما به طور کل از ارشد به بعد بورس تعلق میگیره. موفق باشید.

سونا

خیلی موضوعات عالی

نگین سلطانی

سلام. سپاس از توجه شما همراه عزیز.

سارا

رشته‌ی ادبیات فارسی هم بورسیه می‌شود؟

نگین سلطانی

سلام و سپاس. برای چنین رشته ای متاسفانه امکان بورسیه شدن نیست و به طور کل شرایط بورسیه شدن دشواری های خاص خود را دارد.

رلدفر

ممنون خیلی استفاده کردم

نگین سلطانی

سپاس از دیدگاه شما.

احمد مسعود قانع

من در افغانستان بخاطر مشکلات اقتصادی نتوانستم درس بخوانم الان میخایم در کشور کانادا در یکی از دانشگاه ها شامل درس شوم

شبنم نصیری

سلام وقتتون بخیر
در صورتی که پاسپورت و اقامت ایران را داشته باشید امکان مهاجرت تحصیلی برای شما وجود دارد. پیشنهاد میکنیم برای مشاوره رایگان تلفنی با شماره 02143859 تماس بگیرید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!