02143859
ایران ، تهران

تحصیل در چین

کشورهای زیادی هستند که به عنوان کشورهای مهاجرپذیر دنیا شناخته می شوند. روسیه، آمریکا و کانادا برخی از این کشورها می باشند. اما اغلب مرم علاقمند به زندگی در کشورهای اروپایی هستند و تعداد کمتری از آن ها به زندگی در کشور ای آسیا توجه می کنند. چرا کشور چین را برای زندگی انتخاب نمی کنید؟ چین یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا است. شما می توانید برای تحصیل در معتبرترین دانشگاه های دنیا، کشور چین را انتخاب کنید. مهاجرت به چین برای تحصیل مسلما یکی از بهترین انتخاب های شما خواهد بود. تحصیل در چین از چند منظر برای شما حائز اهمیت است اما نمی توان به همین یک جمله اکتفا کرد بلکه باید شرایط تحصیل در چین را به خوبی بررسی کنید. با توجه به برقراری روابط دوستانه بین کشور ما با کشور چین، دانشجویان زیادی خواستار مهاجرت به چین شده اند. به همین جهت در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو قصد داریم، صفر تا صد تحصیل در چین را با یکدیگر بررسی کنیم.

تحصیل در چین

کشور چین

افرادی که به فکر تحصیل در چین هستند باید ضمن بررسی شرایط تحصیلی در این کشور، از نظر جمعیت، وسعت، شرایط آب و هوایی، واحد پول و موقعیت جغرافیایی شرایط کشور چین را بررسی کنند. چین یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورهای جهان است. این سرزمین بیش تر از 1 و نیم میلیارد نفر جمعیت دارد و از این حیث به عنوان پر جمعیت ترین کشور دنیا شناخته می شود. البته یکی از نکاتی که باید در مورد جمعیت چین بدانید، حضور بیشمار مهاجران در آن است. افراد زیادی در سال های گذشته به قصد تحصیل در چین و یا کار و سرمایه گذاری در چین به آن مهاجرت کرده اند. همین مسئله سبب شده حدود یک هشتم از جمعیت 1 و نیم میلیارد نفری این سرزمین را مهاجران تشکیل دهند. از نظر وسعت می توان چین را یکی از 5 کشور وسیع دنیا نام گذاری کرد. مساحت کشور چین اکنون 9569971 کیلومتر مربع است.

از لحاظ اقتصادی این کشور به عنوان یک ابرقدرت اقتصادی در دنیا شهرت دارد. شرایط اقتصادی در این کشور به قدری مناسب است که اغلب جمعیت 1 و نیم میلیارد نفری چینی ها در رفاه کامل به سر می برند. شرایط اقتصادی ایده آل در این کشور سبب تاثیر گذاری در بخش های دیگر شده است. برای مثال با وجود شرایط اقتصادی مناسب، کار در کشور چین بسیار ایده آل است. نرخ بیکاری این کشور نیز حتی با وجود چنین جمعیتی، زیر 5 درصد گزارش شده است. مسئله تحصیل در چین به واسطه شرایط اقتصادی ایده آل در این کشور، طرفداران زیادی پیدا کرده است. اغلب دانشجویان بین المللی مشتاق تحصیل در چین هستند و سعی می کنند از طریق  راه های مهاجرت تحصیلی به چین، شرایط تحصیل در چین را برای خود فراهم کنند.

چرا تحصیل در چین؟

چرا تحصیل در چین

یکی از مهم ترین سوالاتی که در ذهن شما وجود دارد، چرایی انتخاب کشور چین برای تحصیل است به راستی چرا باید تحصیل در چین را انتخاب کنیم؟ چین یکی از کشورهای معتبر و پیشرفته دنیا است که در آسیای شرقی قرار دارد. همان طور که گفتیم شرایط اقتصادی بسیار مناسبی در چین وجود دارد و همین مسئله سبب شده تا در سایر بخش های این کشور به خصوص بخش آموزشی نیز تاثیر بگذارد. تحصیل در چین را به خاطر سیستم آموزشی پیشرفته چینی ها به شما توصیه می کنیم. آن ها توانسته اند از نظر اقتصادی جایگاه دوم قدرتمندترین کشورهای جهان را از آن خود کنند. توجه آن ها به بخش آموزش و سیستم آموزشی بسیار ویژه است چرا که معتقدند افراد تحصیل کرده آینده کشورشان را خواهند ساخت. داشتن سیستم آموزشی باکیفیت سبب محبوبیت موضوع تحصیل در چین برای مهاجران شده است.

یکی دیگر از مهم ترین دلایلی که تحصیل در چین را توصیه می کنیم، شرایط تحصیل در چین از نظر هزینه ها است. مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل در چین باعث شده، اغلب دانشجویان بین المللی که سطح علمی بالایی دارند، مشتاق به تحصیل در دانشگاه های چین باشند. افرادی که متقاضی مهاجرت تحصیلی به چین هستند، می توانند در اکثر شهرهای معتبر و بزرگ این کشور مشغول به تحصیل شوند. هر چند اغلب افرادی که انتخاب آن ها مهاجرت به چین برای تحصیل است در شهرهای پکن، شنزن و شانگهای ساکن می شوند. از نظر تحصیلی، تحصیل در این شهرها بهتر از دیگر شهرهای چین است چرا که اکثر دانشگاه های معتبر چین در این 3 شهر واقع شده است. حتی از نظر هزینه نیز، با انتخاب این شهرها برای تحصیل در چین، فشار مالی زیادی را متحمل نخواهید شد. با این اوصاف خواهید دانست که چرا باید از میان کشورهای مختلف دنیا، مهاجرت تحصیلی به چین را انتخاب کرد.

شناخت برترین دانشگاه ها برای تحصیل در چین

حال که تصمیم به تحصیل در چین دارید، پیشنهاد می کنیم به دنبال شناخت بهترین و معتبرترین دانشگاه های این کشور باشید. شناخت دانشگاه های چین به افرادی که به دنبال قصد تحصیل در چین را دارند، کمک می کند تا در دانشگاه های بهتری تحصیل کنند و از امکانات آموزشی بهتری برخوردار باشند. هر چند معرفی این دانشگاه ها دلیلی بر عدم وجود کیفیت تحصیلی در دیگر دانشگاه ها نیست. به ادامه مطلب توجه کنید تا برخی از مهم ترین دانشگاه های چین را بشناسید.

 • دانشگاه چینهوا در پکن
 • دانشگاه فودان در شانگهای
 • دانشگاه نانجینگ در شهر نانجینگ
 • دانشگاه پکینگ در شهر پکن
 • دانشگاه علوم و تکنولوژی چین در شهر هفئی

این موراد برخی از معتبررین دانشگاه های کشور چین هستند که می توانید برای تحصیل در چین آن ها را انتخاب کنید. برای اینکه کمی بهتر سطح علمی دانشگاه های چین را بشناسید و به کیفیت آموزش در آن ها پی ببرید، پیشنهاد می کنیم به دنبال شناخت رتبه هر یک از این دانشگاه ها باشید. برای مثال دانشگاه چینهوا توانسته در رتبه بندی QS، که یکی از معتبرترین پایگاه های رتبه بندی در دنیا است، جایگاه 17 دنیا را ازآن خود کند. قرار گرفتن در جایگاه 17 برترین دانشگاه های دنیا، دستاورد بسیار بزرگی است که نشان از بالا بودن کیفیت تحصیل و آموزش در دانشگاه های چین می باشد.

برترین دانشگاه ها

معرفی بورسیه های تحصیلی به جهت تحصیل در چین

یکی از مهم ترین اطلاعاتی که دانشجویان باید به جهت تحصیل در چین به دست بیاورند، شناخت بورسیه های تحصیلی در این کشور است. راه های مهاجرت تحصیلی به چین بسیار گسترده است. یکی از بهترین راه ها دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های این کشور است. افرادی که بورسیه تحصیلی را به جهت تحصیل در چین دریافت می کنند می توانند از مزیت های زیادی برخوردار شوند. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در چین را دارند، می توانند با داشتن معدل مناسب و ارائه رزومه تحصیلی قوی، بورسیه های مختلف تحصیلی چین را دریافت کنند. با دریافت بورسیه های تحصیلی چین می توانید از حمایت های مالی نیز برخوردار شوید. در ادامه برخی از مهم ترین بورسیه های تحصیلی چین را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • طرح بورسیه دولت چین
 • بورسیه دانشگاهی چین
 • بورسیه کنفوسیس چین

این موارد مذکور، برخی از مهم ترین بورسیه های تحصیلی چین است که به افراد متقاضی جهت تحصیل در چین ارائه می شود. در ادامه در خصوص هر یک از این بورسیه های تحصیلی با شما صحبت خواهیم کرد.

معرفی بورسیه های تحصیلی

طرح بورسیه دولت چین

طرح بورسیه دولت چین ویژه دانشجویان بین المللی یا همان خارجی است. این بورسیه به متقاضیانی که قصد تحصیل در چین در مقطع کارشناسی را داشته باشند، ماهیانه 200 دلار اعطا می کند. این مبلغ برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در ماه حدود 250 دلار است. اما دانجشویان مقطع دکتری که از این بورسیه تحصیلی بهره مند می شوند، ماهانه 300 دلار کمک هزینه تحصیلی دریافت خواهند کرد. برنامه این بورسیه تحصیلی نیز از 1 ژانویه تا 30 آوریل باز خواهد بود.

بورسیه کنفوسیس چین

این بورسیه تحصیلی برای دانشجویانی ارائه خواهد شد که برای تحصیل به زبان چینی اقدام می کنند. این بورسیه در واقع با همکاری موسسه کنفوسیس چین و دانشگاه های این کشور ارائه می شود. می توان گفت بورسیه کنفوسیس بهترین بورسیه برای دانشجویان بین المللی است که قصد تحصیل به زبان چینی در این کشور را دارند. میزان کمک هزینه تحصیلی این بورسیه برای دانشجیان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به ترتیب، 2500، 3000 و 3500 یوان است. هم چنین دانشجویانی که موفق به کسب این بورسیه می شوند می توانند از خوابگاه رایگان بهره مند شوند.

بورسیه دانشگاهی چین

بورسیه دانشگاهی چین برای اولین بار به جهت جذب دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد در کشور چین طراحی شد. بورسیه دانشگاهی چین تحت نظرمستقیم وزارت آموزش و پرورش کشور چین می باشد اما آن ها مدیریت این بورسیه را به دانشگاه ها واگذار کرده اند. بورسیه دانشگاهی چین برای تحصیل به دو زبان انگلیسی و چینی می باشد و باید برای دریافت این بورسیه مستقیما با وزارت آموزش و پرورش کشور چین ارتباط برقرار کنید. بورسیه دانشگاهی چین نیز برای دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به میزان کمک هزینه بورسیه تحصیلی کنفوسیس چین، کمک هزینه اعطا خواهد کرد، اما هزینه اقامت را برای آن ها در نظر نگرفته است.

هزینه تحصیل در چین چقدر است؟

هزینه یکی از مهم ترین فاکتور های دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی است. اغلب کسانی که به دنبال مهاجرت به چین برای تحصیل هستند، سعی می کنند این کشور و شرایط تحصیل در آن را از نظر هزینه ها مورد بررسی خود قرار دهند. شرایط تحصیل در چین از منظر هزینه ها بسیار حائز اهمیت است. معمولا دانشگاه های خصوصی از دانشجویان به خصوص دانشجویان بین المللی، هزینه زیادی را دریافت خواهند کرد.

شما علاوه بر توجه به دانشگاه محل تحصیل خود باید به مقطع تحصیلی و رشته ای که قصد تحصیل در آن را دارید توجه کنید. در ادامه هزینه تحصیل در چین در مقاطع مختلف را به صورت حدودی برایتان خواهیم آورد تا به صورت تقریبی بتوانید هزینه تحصیل در چین را به صورت سالیانه محاسبه کنید.

 • کارشناسی: 1000 الی 5250 یورو
 • کارشناسی ارشد:  1230 الی 5000 یورو
 • دکتری:  1000 الی 4210 یورو 
هزینه تحصیل در چین

فرصت های شغلی بعد از تحصیل در چین

مسلما یکی از مهم ترین اهدافی که دانشجویان با تحصیل در چین به دنبال رسیدن به آن هستند، بحث اشتغال به کار پس از پایان تحصیل است. دانشجویان شرایط مهاجرت تحصیلی به چین را بررسی می کنند و سعی می کنند در دانشگاهی تحصیل کنند که بعد پایان تحصیل خود بتوانند به راحتی شغل مورد علاقه خود را پیدا کنند. شاید جالب باشد بدانید، اکثر شرکت های چینی، دانشجویان خارجی که بتوانند مدرک تحصیلی خود را با نمره بالایی از دانشگاه های چین دریافت کنند، استخدام خواهند کرد. اغلب شرکت ها به فارغ التحصیلان دانشگاه های چین حتی دانشجویانی خارجی که به قصد تحصیل در چین به این کشور مهاجرت کرده اند، توجه می کنند. شاید یکی از اصلی ترین دلایل پایین بودن نرخ بیکاری در چین که اکنون زیر 5 درصد است، همین مورد باشد. آن ها به جای جذب نیروی کار خارجی، اولویت را با جذب دانشجویان کاربلد و تحصیل کرده می گذارند و سپس به سراغ نیروی کار می روند.

اگر تجربه کار واقعی را دارید و به دنبال اشتغال به کار پس از پایان تحصیل خود هستید، پیشنهاد می کنیم از همین حالا به دنبال فراهم کردن شرایط مهاجرت تحصیلی به چین باشید. با تحصیل در چین، شانس زیادی برای اشتغال به کار خواهید داشت. شما حتی با اخذ مدرک تحصیلی خود می توانید، در سایر کشورهای دنیا و در بخش های مختلف نیز مشغول به کار شوید چرا که مدرک تحصیلی شما که از دانشگاه های چین اخذ می کنید، اکثرا در کشورهای بزرگ دنیا اعتبار دارد. بنابراین با تحصیل در چین نباید چندان نگران پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیلی باشید. در ادامه جدولی از مشاغل مهم و پرطرفدار چین را به شما ارائه خواهیم کرد تا بدانید بازارکار چه مشاغلی در کشور چین در وضعیت بهترین قرار دارد.

عنوان شغلیمیزان درآمد به دلار
مدیریت73000 الی 370000
معلم114000 الی 170000
مهندس250000 الی 290000
معمار120000 الی 130000
مدیر فروش115000 الی 175000
فناوری اطلاعات و ارتباطات370000 الی 460000
داروسازی130000 الی 365000

خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشجویی

کسانی که به تحصیل در چین فکر می کنند قطعا یکی از اولویت های آن ها برای انتخاب دانشگاه، بررسی شرایط اقامتگاهی خودشان است. شما می توانید به عنوان یک دانشجو برای تحصیل در چین، در خوابگاه هایی که دانشگاه ها دارند زندگی کنید و یا به صورت مجزا به دنبال اجاره مسکنی برای خود باشید. اغلب دانشگاه های چین دارای خوابگاه هایی هستند که شما می توانید با کمترین هزینه در آن ها ساکن شوید. به صورت حدودی می توان گفت هزینه اقامت در خوابگاه برای افرادی که قصد دارند در اتاق های یک نفره زندگی کنند، حدود 22 هزار یوان در سال خواهد شد. البته شما می توانید از اتاق های مشترک نیز برای سکونت استفاده کنید. استفاده از اتاق های مشترک باعث کاهش هزینه های شما خواهد شد. هزینه اجاره بهای اتاق های مشترک در سال حدودا 11 هزار یوان خواهد بود.

به طور کلی می توان گفت اقامتگاه های دانشجویی که در چین وجود دارند به شما کمک می کنند تا زندگی راحتی را در طول تحصیل خود تجربه کنید. اینترنت رایگان برای دانشجویان، داشتن اتاق های مبله، امنیت بسیار بالا، تلویزیون، محوطه پارکینگ برای دانشجویانی که از خودروی شخصی استفاده می کنند، سرویس بهداشتی اختصاصی برای هر اتاق، تهویه هوا، بخاری، آبگرمکن ویژه هر اتاق، آَشپزخانه و وجود اتاق لباسشویی در هر طبقه از جمله مهم ترین امکاناتی است که در اقامتگاه های دانشجویی وجود دارند. وجود این خوابگاه ها و یا اقامتگاه های دانشجویی باعث شده، تحصیل در چین برای دانشجویان خارجی، از نظر رفاهی و حتی اقتصادی، انتخابی به صرفه باشد.

خوابگاه

هزینه های زندگی در چین

حال که تمام اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در چین را کسب کردید، بد نیست شرایط زندگی در کشور چین از نظر هزینه ها را نیز مورد ارزیابی خود قرار دهید. هزینه های زندگی در چین نیز دسته بندی های خاص خود را دارند. در بین تمام هزینه های زندگی، 3 دسته اهمیت بیشتری را نسبت به سایرین دارند. هزینه مسکن، هزینه تهیه مواد غذایی و یا همان اقلام خوراکی و هزینه حمل و نقل، 3 مورد از هزینه های اصلی و حیاتی زندگی هستند. در قسمت های بعد در خصوص هر یک از این دسته هزینه ها با شما صحبت خواهیم کرد.

هزینه های زندگی در چین

هزینه مسکن

اقامت اولین دغدغه ای است که باید به آن بپردازید. در هر شهر و کشوری که قصد زندگی را داشته باشید، به یک سر پناه برای زندگی نیاز خواهید داشت. تهیه مسکن و مشخص کردن هزینه آن بسته به تصمیم شما دارد. شما می توانید در چین برای اقامت خود آپارتمان های مختلفی را به اجاره خود در بیاورید و یا حتی خریداری کنید. اجاره بهای آپارتمان و حتی هزینه خرید آپارتمان در کشور چین بر اساس موقعیتی که آپارتمان دارد و متراژ آن مشخص می شود. جدولی زیر می تواند به خوبی این موضوع را نشان دهد.

نوع آپارتمان برای اجارهاجاره بهای ماهیانه
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر445563 یوان
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر241847 یوان
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر1009608 یوان
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر467775 یوان

هزینه مواد غذایی

نیاز به مصرف مواد غذایی را نمی توان انکار کرد. هزینه شما برای تهیه مواد غذایی در ماه با توجه به سبک زندگی که دارید مشخص می شود. البته تاثیر قیمت مواد غذایی نیز در بالا و پایین شدن هزینه ها بی تاثیر نیست. زمانی می توانید هزینه خرید مواد غذایی را محاسبه کنید که از قیمت اقلام غذایی مختلف با خبر باشید. به همین خاطر در ادامه فهرستی از مهم ترین و پرمصرف ترین مواد غذایی مصرفی در چین برایتان ارائه کرده ایم.

اقلام غذاییقیمت
1 لیتر شیر13.09 یوان
1 کیلوگرم برنج سفید6.64 یوان
1 کیلوگرم گوشت گاو82.62 یوان
1 کیلوگرم سینه مرغ25.80 یوان
1 کیلوگرم پنیر محلی112.64 یوان
12 عدد تخم مرغ12.29 یوان
1 کیلوگرم سیب زمینی6.19 یوان
1 کیلوگرم پیاز8.06 یوان
1 کیلوگرم گوجه فرنگی7.46 یوان
1 کیلوگرم سیب12.07 یوان
1 عدد نان سفید تازه 500 گرمی10.79 یوان

هزینه حمل و نقل

سومین نیاز حیاتی که برای زندگی در چین با آن رو به رو هستید، نیاز به جابه جایی است. شما باید حتما در ماه بودجه ای را به هزینه های حمل و نقل خود اختصاص دهید. هزینه حمل و نقل بدون شک هزینه های اصلی شما را برای زندگی در چین تشکیل می دهد. این کشور از سرویس های مجهز و به روز حمل و نقل استفاده می کند. هزینه حمل و نقل در ماه به میزان استفاده شما از وسایل حمل و نقل بستگی دارد. البته اینکه شما انتخاب می کنید با چه وسیله ای جا به جا شوید، در هزینه ها بی تاثیر نیست.

حمل و نقلهزینه ها
بلیط یک طرفه برای حمل و نقل های داخلی2.00 یوان
قیمت ثابت بلیط عبور ماهانه150.00 یوان
تعرفه عادی برای مبدا تاکسی10.00 یوان
تاکسی به ازای هر 1 کیلومتر2.30 یوان
تاکسی به ازای هر 1 ساعت30.60 یوان
1 لیتر بنزین6.79 یوان

موسسه مهاجرتی

مهاجرت به چین و تحصیل در این کشور، از طریق راه های زیادی امکان پذیر است. حال که با صفر تا صد تحصیل در چین آشنا شدید و دانستید که تحصیل در چین چه فرصت های شگفت انگیزی را برای زندگی به شما ارائه خواهد کرد، باید تصمیم نهایی خود را بگیرید. شرایط تحصیل در چین به گونه ای است که هر دانشجویی نمی تواند موفق به دریافت ویزای تحصیلی این کشور شود. شما باید برای مهاجرت تحصیلی به چین، از میان راه های مهاجرت تحصیلی به چین، بهترین راه را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم در این خصوص از یک موسسه اعزام دانشجو معتبر کمک بگیرید. کمک گرفتن از موسسه های مهاجرتی باعث می شود شما به ساده ترین شکل ممکن کارهای مهاجرت به چین برای تحصیل را انجام دهید. اما چگونه می توان یک موسسه مهاجرتی معتبر و قابل اطمینان را پیدا کرد؟

پیدا کردن یک موسسه مهاجرتی معتبر نیز در نوع خود کار بسیاری دشواری به حساب می آید. اما با وجود موسسه مهاجرتی بالدانو لازم نیست نگران این امر باشید. کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو برای تحصیل در چین تمامی راهنمایی های لازم را به شما ارائه خواهند کرد. لازم است بدانید موسسه مهاجرتی بالدانو برای افرادی که قصد تحصیل در چین را دارند، مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی را در نظر گرفته است تا متقاضیان بتوانند با گفت و گو با کارشناسان با تجربه ما، آمادگی لازم را به جهت تحصیل در چین به دست آورند. شما می توانید پاسخ تمامی سوالات خود را در مورد مهاجرت تحصیلی از کارشناسان خبره گروه مهاجرتی بالدانو دریافت کنید.

منبع

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!