02143859
ایران ، تهران

تحصیل در مجارستان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان یکی از چندین و چند راه مهاجرت به این کشور خوش آب و هوا است. امروزه بسیاری از دانشجویان علاقه مند به تحصیل در خارج کشور هستند. اما باید برای تحصیل خود، مقصدی را انتخاب کنند تا بتوانند شاهد پیشرفت خود باشند. تحصیل در مجارستان یکی از چندین انتخاب شما برای مهاجرت به خارج از کشور است. در این مطلب از مجموعه مهاجرتی بالدانو قصد داریم در این خصوص و چرایی انتخاب این کشور به عنوان مقصد با شما صحبت کنیم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با شرایط تحصیل در مجارستان و سایر موضوعات پیرامونی این موضوع آشنا شوید.

تحصیل در مجارستان

آشنایی با مجارستان

مجارستان از جمله کشورهای با تمدن اروپا است که در چند سال گذشته به واسطه تاسیس دانشگاه ها و مراکز علمی شهرت بسیار زیادی در سراسر اروپا کسب کرده است. مردم مجارستان دارای آداب و رسوم خاصی هستند.  فرهنگ و آداب رسوم خاص آن ها باعث شده که گردشگران زیادی در طول سال به این کشور سفر کنند. مجارستان برای مهاجرت نیز یکی از بهترین مقاصد روی زمین است. تحصیل در مجارستان می تواند فرصت خوبی برای دریافت اقامت این کشور باشد. شما می توانید با مهاجرت تحصیلی به مجارستان آینده دلنشینی را برای خود رقم بزنید.

دانشگاه های مجارستان جزء معتبرترین دانشگاه های جهان می باشند. شرایط تحصیل در مجارستان بسیار ایده آل است. کیفیت دانشگاه ها و اساتیدی که در این دانشگاه ها تدریس می کنند، بسیار بالا می باشد. تحصیل در مجارستان مزایای بیشتری نسبت به تحصیل در برخی از کشورهای اروپایی دارد. شرایط زندگی در این کشور نیز به خاطر اقتصاد قدرتمندی که این کشور دارد فوق العاده خوب است. شما به راحتی می توانید با درآمدی که به دست می آورید، از پس هزینه های زندگی در این کشور برآیید.

آشنایی با مجارستان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

زمانی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی می گیرید، باید این کشور و شرایط تحصیلی در آن را در یک نگاه کلی مورد بررسی قرار دهید. در این قسمت کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو، در یک نگاه کلی شرایط تحصیل در مجارستان را برای شما آورده اند.

برای این که شما بتوانید مدرک تحصیلی را در کشور مجارستان اخذ کنید باید با زبان هایی که در این کشور برای تحصیل رایج است آشنا باشید. مهاجرت تحصیلی به مجارستان با استفاده از زبان های: مجاری، آلمانی، انگلیسی و فرانسوی خواهد بود. یادگیری یکی از این زبان ها جزء اولین شرایطی است که باید به آن توجه کرد. مدت زمان تحصیل در هر مقطع با مقطع دیگر متفاوت است. تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 1 تا 2 سال، تحصیل در دوره دکتری 3 الی 4 سال و تحصیل در هر یک از گروه های پزشکی در مجارستان 5 تا 6 سال به طول خواهد انجامید. هزینه های مهاجرت تحصیلی به مجارستان نیز به تناسب مقطع و رشته ای که در آن تحصیل می کنید با یکدیگر متفاوت است.

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

مزایای تحصیل در مجارستان

شاید برای بسیاری از شما این سوال مطرح شده باشد که چرا در بین خیل عظیمی از کشورهای اروپایی باید مجارستان را انتخاب کنیم. مهاجرت تحصیلی به مجارستان، مزایای بسیار زیادی برایتان دارد. در این قسمت کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو، فهرستی از مهم ترین مزایای تحصیل در مجارستان را برایتان تهیه کرده اند.

وجود امکانات پیشرفته آموزشی و کیفیت بالای آن ها، هزینه پایین زندگی در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی، دارا بودن ویزای شینگن، امکان انتقال به ایران، معتبر بودن مدرک تحصیلی، برخورداری از حقوق یکسان با دانشجویان بومی مجارستانی، بهره مندی از بیمه درمانی در زمان تحصیل، دارا بودن رتبه های عالی دانشگاه های مجارستان در بین دانشگاه های برتر دنیا و بهره مندی از اساتید ماهر و با تجربه از مهم ترین مزایایی است که این انتخاب برایتان به همراه خواهد داشت.

مزایای تحصیل در مجارستان

کار در زمان تحصیل

یکی از اصلی ترین دغدغه هایی که مهاجرت تحصیلی به مجارستان برای افراد دارد، اشتغال به کار در زمان تحصیل دانشجویان است. در بیشتر کشورهای اروپایی شما نمی توانید همزمان هم به تحصیل بپردازید و هم مشغول به کار شوید. اما این مسئله در مجارستان به گونه دیگری رقم خورده است. شما می توانید با انجام کار در این کشور به راحتی از پس هزینه تحصیل در مجارستان بر بیایید.

این مسئله را می توان به دسته مهم ترین مزایای مهاجرت تحصیلی به مجارستان نیز اضافه کرد. اما تا چند ساعت دانشجویان مجاز به اشتغال هستند؟ شرایط اشتغال در مجارستان همزمان با تحصیل، به مقطع تحصیلی که در آن تحصیل می کنید بستگی دارد. برای مثال دانشجویانی که در مقطع لیسانس در مجارستان تحصیل می  کنند، قادر خواهند بود حدود 10 ساعت کار پاره وقت در هفته را انجام دهند تا از این طریق کسب درآمد کنند. هر چه مقطع تحصیلی شما بالاتر باشد، مجاز به اشتغال در ساعت های بیشتری خواهید بود. برای مثال شما برای تحصیل در مقطع دکتری، مجاز به انجام کار تا 30 ساعت در هفته خواهید بود.

شرایط تحصیل در مجارستان

هر کسی نمی تواند به صورت خودسر به این کشور مهاجرت کند و در دانشگاه های آن مشغول به تحصیل شود. برای اینکه بتوانید به اهداف خود از مهاجرت تحصیلی به مجارستان برسید، باید از شرایط لازم برای این کار مطلع باشید. در ادامه به معرفی این شرایط پرداخته‌ایم.

شرایط تحصیل در مجارستان برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس کمی خاص است. برای لیسانس افرادی می توانند اقدام به مهاجرت تحصیلی کنند که حداکثر سن آن ها 23 سال باشد. این شرایط برای مقطع فوق لیسانس بیشتر است. محدوده سنی تحصیل در در مقطع فوق لیسانس، حداقل 28 سال می باشد. اجازه کار هفتگی در کنار تحصیل با توجه به مقطع تحصیلی از 10 تا 30 ساعت است. یکی دیگر از شرایط تحصیل در مجارستان به نمره زبان بستگی دارد شما باید حداقل نمره زبان که آیلتس 6 است را داشته باشید.

شرایط تحصیل در مجارستان

مدارک مورد نیاز

مهاجرت تحصیلی به مجارستان چندان کار ساده ای نیست. شما متقاضیان ابتدا باید شرایط خود را با موارد ذکر شده در قسمت بالا مقایسه کنید تا ببینید اصلا شرایط مورد نظر را دارید یا خیر. بعد از این که از تایید صلاحیت خود مطمئن شدید، باید مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان را جمع آوری کنید. فراموش نکنید که جمع آوری مدارک مورد نیاز باید با دقت و توجه بالایی انجام شود تا هیچ گونه کم و کاستی در مدارک ارائه شده وجود نداشته باشد.

ارائه مدارک شناسایی مانند شناسنامه و کارت شناسایی به همراه کپی آن ها، ارائه اصل مدارک تحصیلی، اصل ریز نمرات تمام مقاطع تحصیلی، کپی پاسپورت و ارائه نمره آیلتس البته در صورت نیاز، از جمله مهم ترین مدارکی اند که باید برای تحصیل در مجارستان آن ها را همراه خود داشته باشید. در ضمن نباید فراموش کنید که کپی تمام این مدارک و ترجمه دقیق هر یک از این موارد نیز باید ارائه شود. وجود هرگونه اشتباه در ترجمه مدارک باعث می شود شما با موقعیت بد ریجکت مواجه شوید.

اهمیت مهاجرت تحصیلی به مجارستان

در این مطلب برای شما از مزایای تحصیل در مجارستان صحبت کردیم. در این قسمت قصد داریم در خصوص اهمیت مهاجرت تحصیلی به این کشور با شما صحبت کنیم. به ادامه مطلب که توسط گروه مهاجرتی بالدانو برای شما تهیه شده است توجه کنید.

مجارستان جزء کشورهای عضو شینگن می باشد و این مسئله اهمیت تحصیل در این کشور را چندین برابر می کند چرا که شما بعد از دریافت ویزای تحصیلی این کشور قادر خواهید بود بدون داشتن ویزا به تمامی کشورهای عضو شینگن سفر کنید. تحصیل در این کشور سرسبز اروپایی و دریافت مدرک از دانشگاه های آن به شما نشان می دهد که مدرک تحصیلی شما مورد تایید 25 کشور دنیا است. یکی دیگر از دلایل اهمیت مهاجرت تحصیلی به مجارستان، ورود ایرانیان با مدرک دیپلم است. شما می توانید حتی با مدرک دیپلم نیز به این کشور مهاجرت کنید. به موارد ذکر شده می توان هزینه های پایین زندگی را نیز اضافه کرد. در نتیجه این موارد ذکر شده تنها گوشه ای از اهمیت مهاجرت تحصیلی به مجارستان است.

شهریه دانشگاه های مجارستان

در این قسمت قصد داریم به طور کاملا شفاف، میزان شهریه مورد نیاز برای تحصیل در هر رشته و مقطع در مجارستان را برایتان اعلام کنیم تا بدانید برای تحصیل در هر رشته و مقطعی باید به چه میزان شهریه بپردازید. آشنایی با این بخش می تواند شما را برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان آماده تر کند.

شهریه مشخص شده برای تحصیل در رشته های تئوری بین 5 الی 6 هزار یورو خواهد بود. اما برای اینکه در رشته های کارگاهی و عملی تحصیل کنید باید 6 الی 7 هزار یورو شهریه پرداخت کنید. هزینه تحصیل در مجارستان در رشته های پزشکی بیشتر از سایر رشته ها و مقاطع است. برای تحصیل در رشته های پزشکی باید شهریه ای حدودا 14 تا 16 هزار یورویی را بپردازید.

شهریه دانشگاه های مجارستان

مهم ترین شهرهای مجارستان

یکی از اطلاعات لازم برای مهاجرت تحصیلی، انتخاب بهترین شهر این کشور است. شما باید قبل از مهاجرت به مجارستان، ابتدا با شهرهای دانشگاهی این کشور آشنا شوید تا بهترین شهر را بشناسید. بوداپست، سگد و دبرسن از مهم ترین شهرهای دانشگاهی مجارستان هستند. اگر از مهاجرت خود اهداف تحصیلی را در سر دارید، باید سعی کنید در دانشگاه های این شهرها پذیرش شوید و برای اقامت نیز شهرهای این کشور را انتخاب کنید.

دبرسن در گذشته ای نه چندان دور، پایتخت مجارستان بوده است. در این شهر دانشگاه های بزرگ و قدیمی وجود دارد که می تواند برای تحصیل شما مفید باشند. از جمله دانشگاه های مهم دبرسن، دانشگاه پچ، سنت اشتوان و کاپوشوار هستند. شهر سگد به عنوان شهر آفتاب مجارستان شناخته می شود. اقامت در این شهر باعث می شود شما در پایتخت فرهنگی مجارستان زندگی کنید. دانشگاه های سگد از مهم ترین مراکز تحصیلی دنیا هستند. در این شهر دوره های زبان زیادی برگزار خواهد شد. بوداپست را می توان بهترین مقصد برای تحصیل در مجارستان نام گذاری کرد. دانشگاه های بوداپست از هر نظر بهترین انتخاب هستند. شما با انتخاب بوداپست می توانید در دانشگاه های اتوش لورند، کوروینوس و سملوایز تحصیل کنید.

ویزای تحصیلی مجارستان

اخذ ویزای تحصیلی مجارستان برای اقامت و تحصیل در این کشور یکی از راه های بسیار مهمی است که می تواند شما را برای زندگی در مجارستان آماده کند. شما باید سعی کنید برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان به دنبال اخذ ویزای تحصیلی این سرزمین باشید. اما چگونه می توان ویزای تحصیلی مجارستان را تهیه کرد. اخذ ویزای تحصیلی مجارستان علاوه بر طی کردن یک پروسه خاص به مدارک مهمی نیاز دارد که باید حتما آن ها را محیا کنید. اما این مدارک کدامند؟

مهم ترین مدارک مورد عبارتند از: 2 قطعه عکس پاسپورتی، رسید پرداخت هزینه ادمیشن فی، رزومه و برنامه تحصیلی دانشجو، نامه تمکن مالی از بانک، انگیزه نامه، گواهی عدم سوء پیشینه،بیمه درمانی بین المللی، پرینت وقت سفارت، نامه پذیرش دانشگاه، ترجمه آخرین مدارک تحصیلی، گواهی سلامت پزشکی، رزرو هتل یا خوابگاه دانشجویی، سوابق کاری، ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر و  فرم درخواست تکمیل شده پذیرش ویزای تحصیلی مجارستان.

هزینه زندگی در مجارستان

برای اینکه بتوان مهاجرت تحصیلی به مجارستان را از حد آرزو فراتر برد و به بهترین شکل ممکن راهی این کشور شد، باید به هزینه هایی که در طول مدت اقامت خود در مجارستان دارید نیز فکر کنید. آشنایی با هزینه های زندگی در مجارستان برای مهاجرت به این کشور بسیار مهم است. هزینه زندگی در مجارستان پایین است. شاید همین هزینه های پایین زندگی در این کشور باشد که باعث شده مجارستان به این میزان برای دانشجویان مقصدی محبوب باشد.

همه هزینه های زندگی اعم از، خوراک، پوشاک و مسکن در این کشور، قیمتی معقول و به صرفه دارند. برای مثال شما برای اجاره یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر باید بودجه ای 980 هزار دلاری داشته باشید. این درحالی است که شما برای اجاره همین آپارتمان در کشور های دیگر اروپایی، باید هزینه بیشتری را در نظر بگیرید. در یک بررسی دقیق و نتیجه گیری می توان متوجه شد که هزینه های زندگی و مهاجرت تحصیلی به نسبت سایر کشورها کمتر است. شما می توانید برای یک زندگی کم خرج و مقرون به صرفه، مجارستان را برای زندگی انتخاب کنید.

مشاوره تحصیل در مجارستان

حال وقت آن رسیده است که برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید. آیا با اطلاعاتی که در این مطلب به دست آوردید، باز هم برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان تردید دارید؟ بهترین کار گرفتن مشاوره است. مشاوره تحصیل در مجارستان می تواند به شما کمک کند تا بهترین تصمیم را در خصوص آینده خود بگیرید. شاید شما حتی با خواندن این مطلب نیز دلایل کافی برای مهاجرت را پیدا نکرده باشید. وجود یک شخص با تجربه و یک کارشناس ماهر که اطلاعات بالاتری از شما دارد، می تواند در این زمان بهترین راهنمایی را به شما بکند.

شما می توانید برای مشاوره تحصیل در مجارستان از گروه مهاجرتی بالدانو کمک بخواهید. کارشناسان ما آماده ارائه بهترین راهکارها در این زمینه به شما هستند. سپری کردن جلسه مشاوره به شما کمک می کند با دیدی بازتر و انتخابی مطمئن تر مهاجرت تحصیلی به مجارستان را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

در این مطلب از گروه مهاجرتی بالدانو سعی کردیم بار دیگر یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت تحصیلی را به شما معرفی کنیم. انتخاب مقصد مناسب تاثیر بالایی در آینده شما خواهد داشت. قطعا با تحصیل در مجارستان می توانید به اهداف تحصیلی خود برسید. در این مطلب با صفر تا صد مهاجرت به مجارستان آشنا شدید و دانستید که باید برای تحصیل در این کشور چه اقداماتی را انجام دهید. در ضمن بهتر است از اهمیت مشاوره نیز غافل نشوید. مشاوره می تواند تاثیر بالایی در موفقیت شما داشته باشد.

4.5/5 - (6 امتیاز)
2 دیدگاه
نگین سلطانی

سپاس از همراهی شما.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!