02143859
ایران ، تهران

بورسیه تحصیلی فرانسه

اغلب افرادی که به دنبال تحصیل در اروپا هستند، به این فکر می‌کنند که شرایط بورسیه تحصیلی فرانسه چیست و بارها شاید به این فکر کرده باشند و این عبارت را جستجو کرده باشند که چگونه بورسیه تحصیلی فرانسه بگیریم؟

اخذ بورسیه در کشور فرانسه آرزویی است که شاید همه ما دوست داشته باشیم به آن دست پیدا کنیم. اما بدون شک برای آن نیاز به طی مراحل قانونی است و اصول خاص خود را دارد. همین سبب شده تا بخواهیم بیشتر علاقه‌مندان به این موضوع را راهنمایی کنیم. در این مطلب بیشتر در مورد صفر تا صد بورسیه تحصیلی کشور فرانسه صحبت خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله می‌خوانیم

 

دریافت مشاوره رایگان
با تکمیل فرم زیر کارشناسان مهاجرتی بالدانو با شما تماس خواهد گرفت

چرا بورسیه تحصیلی فرانسه؟

مهم‌ ترین نکته ای که در مورد گرفتن یک بورسیه به آن توجه می‌کنند، سطح کیفیت آموزش کشور مقصد است. کشورهای اروپایی مانند فرانسه بودجه زیادی را به این کار اختصاص می‌دهند. هر ساله 23 درصد از بودجه‌ای که به امور کشوری اختصاص داده می‌شود، مربوط به بخش آموزش و پرورش کشور فرانسه است. این مورد نشان دهنده سطح بالای کیفیت آموزش و پرورش در این کشور است. به همین دلیل افراد زیادی سالیانه در سراسر دنیا به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه هستند. علاوه بر این شرایط زندگی در فرانسه مطلوب بوده و هزینه‌ای که دولت فرانسه برای بورسیه دانشجویان در کشورش در نظر گرفته است، کاملا کفاف زندگی آن‌ها را خواهد داد.

در برخی از رشته‌ها کشور فرانسه امکان تحصیل رایگان برای افراد کشورهای مختلف را فراهم کرده‌ است. این کشور دانشگاه‌های دولتی زیادی دارد که در هر ترم تنها 200 الی 250 یورو به عنوان هزینه ثبت نام دریافت می‌کند. این هزینه اصلا بابت پرداخت شهریه نبوده و مبلغ بسیار ناچیزی به حساب می‌آید. دلیل دیگری که متقاضیان، فرانسه را برای دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه انتخاب می‌کنند، این است که می‌توانند ویزای همراه برای نزدیکان خود دریافت کنند. این آفر برای افراد متاهلی که دارای همسر و فرزند هستند بسیار مناسب است زیرا می‌توانند به صورت خانوادگی درخواست اقامت تا پایان تحصیل داشته باشند. کشور فرانسه به شما اجازه می‌دهد در 3 مقطع ، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به تحصیل در این کشور بپردازید.

اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه چه مزایایی دارد؟

بدون شک کشور فرانسه مزایای خاصی را برای کسانی که در این کشور به تحصیل پرداخته‌اند در نظر گرفته است. کار و تحصیل در یک کشور اروپایی موفق رویایی است که این کشور آن را تحقق بخشیده است. مهم‌ ترین مزایایی که اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه دارد، شامل موارد ذیل است. آشنایی با مزایای دریافت این بورسیه تحصیلی به شما کمک می کند تا بیشتر با اهمیت بورسیه تحصیلی فرانسه آشنا شوید و بدانید که انجام آن چه اهمیتی دارد.

 1. تحصیل در کشور فرانسه برای شما رایگان خواهد بود.
 2. هزینه‌های زندگی برای شما بسیار کم و یا رایگان خواهد بود.
 3. دانشگاه‌ها تعهدهای سنگینی جهت تحصیل از شما نمی‌گیرند.
 4. بلافاصله می‌توانید برای مقاطع بالاتر درخواست ادامه تحصیل کنید.
 5. امکان تحصیل به زبان انگلیسی.
 6. می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.
 7. شرکت یا سازمان بورسیه دهنده به شما پیشنهاد کاری خواهد داد.
 8. می‌توانید با یک شرکت فرانسوی قرارداد کاری بسته و ویزای کار دریافت کنید.

اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه چه مزایایی دارد

بورسیه تحصیلی فرانسه را چطور می‌توان دریافت کرد؟

تحصیل در اروپا تنها مخصوص دانشجویان ساکن اتحادیه اروپا نیست؛ بلکه شما به عنوان فردی که در خارج از اتحادیه اروپا هم زندگی می‌کند، می‌توانید برای تحصیل در فرانسه درخواست بورسیه کنید. برای دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه می‌توانید از 2 روش اقدام کنید.

از طریق وب سایت

33 کشور از جمله ایران در دنیا می‌توانند از طریق وب سایت مخصوص خود، کار دریافت بورسیه تحصیل فرانسه را انجام دهند. آدرس این وب سایت برای ایرانیان iran.campusfrance.org است.

از طریق کنسولگری

اگر مایل به ثبت نام از طریق وب سایت نیستید، می‌توانید از طریق کنسولگری نیز کارهای اخذ اقامت را انجام دهید. کنسولگری به شما برای مقاطع مختلف اجازه تردد و زندگی در فرانسه را به مدت معلوم صادر می‌کند. شما به مدت 3 سال برای تحصیل در دوره کارشناسی، به مدت 2 سال در دوره کارشناسی ارشد و به مدت 3 الی 5 سال در دوره دکتری اجازه زندگی در فرانسه را خواهید داشت. اما موردی که کمتر کسی به آن می‌پردازد، امکان درخواست بورسیه تحصیلی فرانسه از طریق موسسه مهاجرتی است. موسسه‌های مهاجرتی متشکل از وکلای حقوقی و وکلای مهاجرتی خبره‌ای هستند، که بهترین روش را به شما معرفی خواهند کرد. شما می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه و پیگیری تمام کارهای آن به موسسه مهاجرتی بالدانو مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی فرانسه را چطور می توان دریافت کرد

بهترین بورسیه های تحصیلی فرانسه

این کشور هر ساله از دانشجویان مختلف کشورهای متفاوت جهت دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه حمایت می‌کند. این کشور هزینه‌های تحصیل را پرداخت کرده و کمک هزینه‌ای برای زندگی دانشجویان خود نیز در نظر می‌گیرد. اما بهترین شرایط بورسیه تحصیلی فرانسه از نوع رایگان است که توسط خود دولت ارائه می‌ شود. با این روش تحصیل در فرانسه را برای علاقه‌مندان بسیار ساده‌تر می‌کند. اما این بورسیه‌ها عبارت‌اند از:

 •  بورسیه تحصیلی ایفل
 •  بورسیه تحصیلی اراسموس
 •  بورسیه تحصیلی ENS لیون
 •  بورسیه تحصیلی امیل بوتمی
 •  بورسیه تحصیلی بنیاد فناوری گرنوبل
 •  بورسیه تحصیلی Insead MBA
 •  بورسیه تحصیلی HEC  پاریس
 •  بورسیه تحصیلی اکول نرمال سوپریور
 •  بورسیه تحصیلی دانشگاه لیون فرانسه
 •  بورسیه تحصیلی دانشگاه ساک لای
 •  بورسیه تحصیلی ایل_دو_فرنس
 •  بورسیه تحصیلی اکول پلی تکنیک

شاید اکنون از خود بپرسید چطور بورسیه تحصیلی فرانسه بگیریم و بتوانیم در این کشور به تحصیل بپردازیم. شما به کمک این بورسیه‌ها می‌توانید مدارک تحصیلی خود را دریافت کرده و حتی در این کشور به کار و زندگی نیز بپردازید.

بهترین بورسیه های تحصیلی در فرانسه

شرایط بورسیه تحصیلی فرانسه در مقاطع مختلف تحصیلی

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه برای مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. بنابراین اگر بخواهید در هر کدام از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری تحصیل کنید، شرایط متفاوتی خواهید داشت. معمولا افرادی که به فکر دریافت بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه هستند گمان نمی کنند که شرایط دریافت بورسیه در هر مقطعی با مقطع دیگر متفاوت باشد. این شرایط به شرح زیر هستند.

شرایط

 تحصیل در دوره کارشناسی

برخلاف کشورهای دنیا، دوره کارشناسی در کشور فرانسه در طی 3 سال ارائه شده و تنها تدریس به زبان فرانسوی خواهد بود. شما باید یا مدرک دیپلم داشته باشید یا یک معادل برای آن به دانشگاه ارائه کنید. برای شرکت در این دوره باید حتما زبان فرانسوی بلد باشید و همچنین سفارت فرانسه حضور شما را تایید کند. اگر این موارد را پشت سر بگذارید، می‌‌توانید از ماه سپتامبر برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود اقدام کنید.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد یکی از بهترین بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان در کشور فرانسه به همراه دارد. اگر می‌خواهید در این دوره تحصیل کنید، حتما به این مورد توجه کنید که تحصیل در این مقطع به دو دسته مستر 1 و 2 تقسیم می‌شود.

مستر 1: در این نوع از تحصیل دانشجو باید 120 واحد درسی را طی مدت زمان 2 سال پشت سر بگذارد.

مستر 2: این نوع از تحصیل نیز شامل دو گرایش مختلف است. گرایش پژوهشی و حرفه‌ای. اگر می‌خواهید بلافاصله در دوره دکتری به تحصیل بپردازید، باید گرایش پژوهشی را انتخاب کنید. زیرا طبق قوانین فرانسه تنها دانشجویانی اجازه تحصیل در مقطع دکتری را دارند که در گرایش پژوهشی به تحصیل پرداخته باشند.

تحصیل در دوره دکتری

اگر بخواهید دوره دکتری خود را در کشور فرانسه بگذرانید، باید حتما 3 الی 5 سال مشغول تحصیل باشید. علت طولانی بودن این دوره نیز به دلیل پژوهشی بودن این دوره است. گرایش پژوهشی اجباری بوده و برای تحصیل و دریافت بورسیه به خصوص از طریق روش مستقیم و بعد از کارشناسی ارشد، الزامی می باشد. پژوهش شما در زمینه تحصیلی خود شما بوده و باید در نهایت یک پایان نامه ارائه کنید و در صورت کسب نمره خوب مدرک خود را دریافت خواهید کرد. اگر می‌خواهید در این مقطع تحصیلی در فرانسه شرکت کنید، باید سطح زبان شما عالی باشد. این مقطع هم به زبان فرانسوی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود. همچنین لازم است نمره آیلتس شما حتما بالای 6 و یا 6.5 باشد.

نکته مهم در خصوص شرایط اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه این است که شما در هر مقطعی که بخواهید به تحصیل بپردازد، باید حتما زبان فرانسوی بلد باشید. حتی اگر دانشگاه شما اعلام کرده باشد که زبان تحصیل انگلیسی است، باید علاوه بر ارائه مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل، مدرک زبان فرانسه نیز داشته باشید. داشتن یکی از مدرک TCF یا DELF ضروری خواهد بود. اگر دانش شما در زبان فرانسه کافی نباشد، باید حتما کلاس‌های زبان فرانسه را در این کشور بگذرانید.

برای دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه چه مدارکی لازم است؟

یکی از مشکلاتی که اغلب با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، عدم آگاهی از مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه یا هر کشور دیگری است. اگر می‌خواهید مراحل اخذ پذیرش خود را سریع و بدون دردسر طی کنید، بهتر است مدارکتان کامل باشد. آماده کردن مدارک زیر کاملا لازم خواهد بود. تاکنون در موارد بسیار زیادی مشاهده شده که افراد متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه، به علت وجود نقض در مدارکشان با مشکلات گوناگونی مواجه شده اند. یکی از بدترین مشکلات، ریجکت شدن درخواست شما برای اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه است. در ادامه مطلب کارشناسان ما مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی را به شما معرفی کرده اند.

 •  ترجمه همه مدارک تحصیلی که
 •  ریز نمرات
 •  آماده کردن مدارک زبان انگلیسی و فرانسوی
 •  مدارک کامل هویتی و متن ترجمه شده آن
 •  عکس پرسنلی یا پاسپورتی
 •  پاسپورت
 •  انگیزه نامه
 •  توصیه نامه اساتید ارائه رزومه علمی و تحقیقاتی

مشاوره اخذ بورسیه تحصیلی فرانسه

شاید برای شما سوال باشد که چگونه بورسیه تحصیلی فرانسه بگیریم. شما باید با شرایط بورسیه تحصیلی در این کشور آشنا باشید و در وهله بعدی از یک گروه مهاجرتی مطمئن و معتبر استفاده کنید. بورسیه تحصیلی فرانسه یکی از بهترین موقعیت ها برای افرادی است که قصد تحصیل در فرانسه را دارند. دریافت بورسیه تحصیلی کشور فرانسه می تواند به شما کمک کند تا آینده تحصیلی خود را دگرگون کنید. با استفاده از بورسیه تحصیلی در این کشور قادر خواهید بود خیلی راحت در فرانسه اقامت کنید و حتی پاسپورت این کشور را نیز بگیرید. دریافت پاسپورت فرانسه شما را از مزایای زیادی بهره مند خواهد کرد.

فراموش نکنید که باید در این راه از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید. موسسه مهاجرتی بالدانو از صفر تا صد مراحل بورسیه تحصیلی فرانسه با شما خواهد بود. شما می توانید روی کمک کارشناسان ماهر و توانای بالدانو حساب باز کنید. وجود یک مشاور ماهر می تواند برای شما نقش چراغ راهنما را داشته باشد.

کشور هدف خود را انتخاب کنید
5/5 - (1 امتیاز)
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت