02143859
ایران ، تهران

بورسیه تحصیلی آلمان

یکی از سخت‌ترین شرایط تحصیل مربوط به کشور آلمان است. این کشور سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای در خصوص پذیرش دانشجو در کشورش دارد. با این حال تحصیل در آلمان رایگان است. قطعا تحصیل در یکی از بزرگترین قطب‌های اقتصادی دنیا و قدرتمندترین کشور اروپایی خالی از مزیت نخواهد بود. بورسیه آلمان و شرایط بورسیه تحصیلی آلمان در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. تنها افرادی حاضر به شرکت در آن هستند که رزومه قوی و همچنین نمرات عالی و بار علمی بالایی هم برای دریافت بورسیه داشته باشند. پس اگر دنبال این سوال هستید که چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم، بهتر است ابتدا با شرایط آن آشنا شوید و سپس به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور باشید. در این مطلب از مجموعه مهاجرتی بالدانو قصد داریم در خصوص شرایط بورسیه تحصیلی در کشور آلمان با شما صحبت کنیم.

بورسیه تحصیلی آلمان و بررسی شرایط آن

کشور آلمان، کشور کوچک اما با جمعیتی ثروتمند است. نرخ بیکاری پایین آن و همچنین امکانات رفاهی بسیاری که دارد، سبب شده تا افراد بیشتری به سمت مهاجرت به کشور آلمان روی بیاورند. یکی از بهترین راه‌ های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است. اگر بتوانید در حین تحصیل بورسیه تحصیلی آلمان را دریافت کنید، هزینه‌های زندگی و تحصیل شما پرداخت خواهد شد. این کشور در 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به شما امکان تحصیل خواهد داد. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در هر مقطعی متفاوت است و شما باید شرایط لازمه برای هر مقطعی را که قصد تحصیل در آن دارید، مهیا کنید.

بیش از 95 درصد جمعیت 85 میلیونی این کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. بنابراین حتما باید این زبان را در سطح خوبی بلد باشید تا بتوانید به کار و تحصیل در این کشور بپردازید. یکی از مشکلاتی که در حین مهاجرت تحصیلی دارید، صف طولانی پذیرش و دیگری شرایط سخت‌گیرانه دادن ویزا است. اما بدون شک تحصیل در آلمان دارای مزیت‌های زیادی برای شما خواهد بود. نمی توان به سادگی از کنار بورسیه تحصیلی آلمان گذشت. دریافت بورسیه تحصیلی آلمان مزیت های بسیار زیادی برای شما خواهد داشت. در این مطلب کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو به صورت مفصل در خصوص شرایط بورسیه آلمان با شما صحبت خواهند کرد.

بورسیه تحصیلی آلمان و بررسی شرایط آن

انواع بورسیه تحصیلی در آلمان

بورسیه تحصیلی در آلمان به هر 3 مقطع تعلق می‌گیرد. اما با توجه به این که آلمان دارای موسسات علمی مستقل و خصوصی زیادی است، در کنار دولت آلمان، آن‌ها نیز بورسیه‌های خود را برای حمایت از دانشجویان سخت کوش و توانا ارائه می‌کنند. به طور کلی بورسیه‌های کشور آلمان به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. تحصیل در آلمان رایگان است. بنابراین شانس کمی وجود دارد که بتوانید در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی بورسیه از دولت دریافت کنید. اما در مقطع دکتری این شانس افزایش می‌یابد. بورسیه‌های دولتی آلمان شامل دو مورد بورسیه تحصیلی DAAD و بورسیه تحصیلی اراسموس هستند.

اما بورسیه‌های بخش خصوصی که از دانشجویان حمایت می‌کنند، تعداد بیشتری دارند. مهم‌ترین آن‌ها شامل بورسیه تحصیلی هنریش بل، بورسیه تحصیلی مادام ماری کوری، بورسیه تحصیلی کارت هانسن، بورسیه تحصیلی دویچلند و بورسیه تحصیلی konder adenauer stiftung می‌باشند. شما باید برای دریافت بورسیه تحصیلی آلمان باید با شرایط هر کدام از آن ها آشنا باشید. اخذ بورسیه آلمان کار چندان سختی نیست اما نیاز به پیگیری های فراوان دارد.

چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم؟

یکی از مهم ترین و پرتکرارترین سوال هایی که پیرامون بحث بورسیه تحصیلی آلمان مطرح می شود، چگونگی دریافت این بورسیه است. به راستی چگونه از بورسیه تحصیلی در کشور آلمان بهره‌مند شویم؟ همان طور که در بخش‌های بالاتر کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو برایتان توضیح دادند، تحصیل در آلمان و دریافت بورسیه تحصیلی آلمان در 3 مقطع امکان پذیر است. هر کدام از این مقاطع بورسیه تحصیلی جداگانه خود را دارند. در ادامه به معرفی و توضیح هرکدام از این موارد خواهیم پرداخت. پس به ادامه مطلب توجه کنید.

چگونه بورسیه تحصیلی آلمان بگیریم

شرایط بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی

یکی از سخت‌ترین شرایط بورسیه آلمان این است که بخواهید در مقطع کارشناسی از دولت بورسیه دریافت کنید. زیرا کشور آلمان بیشتر بودجه خود را که برای بورسیه در نظر گرفته است را به دانشجویان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد اختصاص داده است. بنابراین شانس کمی برای دریافت این بورسیه وجود دارد.

با این وجود اگر رزومه عالی داشته باشید و نمرات شما در سطح بسیار بالایی باشد، می‌توانید شانس خود را امتحان کنید. تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان 4 سال زمان لازم دارد. با دریافت بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی می توانید در رشته های اعلام شده زیر مشغول به تحصیل شوید.

  •       مهندسی
  •       علوم کامپیوتر
  •       مدیریت
  •       شیمی
  •       اقتصاد
  •       پزشکی
  •       حقوق

بورسیه‌هایی که آلمان برای دوره کارشناسی در نظر گرفته است، شامل چند مورد می باشند که در ادامه به معرفی هر کدام خواهیم پرداخت.

شرایط بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی Hach&rose و LPP

Hach & Rose، LLP یک شرکت برتر حقوقی در شهر نیویورک است. این شرکت در زمینه کمک به افراد آسیب دیده فعالیت می‌کند. هر ساله شرکت تعهد دارد که به دانش آموزانی که به تازگی دبیرستان خود را تمام کرده‌اند و یا در حال تحصیل در کالج هستند، 5000 یورو یا 5000 دلار آمریکا کمک مالی اعطا کند. این کمک در اتحادیه اروپا به یورو و در آمریکا به دلار پرداخت می‌شود. کمک هزینه به کسانی اعطا می‌شود که بالای 18 سال سن دارند و توسط یک اتفاق و یا سهل انگاری دیگران دچار آسیب شده‌اند. همچنین تنها زمانی این بورسیه به آن‌ها تعلق می‌گیرد که حتما در کشور آلمان زندگی کرده و در حال تحصیل یا حداقل ثبت نام برای دانشگاه های کشور آلمان یا کالج های این کشور باشند.

 بورسیه تحصیلی  TRENDHIMو بورسیه MAilcheck 1500 usd

آیا شما هم جزء کسانی هستید که رویای کار در بازاریابی، مد، تجارت، خرید و فروش و مدیریت دارند؟ این بورسیه تحصیلی برای شما است. اگر در هر کدام از این رشته ها در آلمان به تحصیل بپردازید، می‌توانید درخواست بورس شرکت تریندیم را داشته باشید. این شرکت هر ساله به یک نفر حدود 2000 یورو بورسیه تحصیلی آلمان اعطا می‌کند. ملیت و جنسیت در این بورسیه ملاک نیست.

هر ساله مسابقه نویسندگی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می‌شود. یک موضوع به همه شرکت کنندگان داده می شود. به برنده کمک هزینه تحصیلی 1500 دلار آمریکا اعطا می‌شود. ملیت و جنسیت نیز در این مسابقه ملاک نخواهد بود. می‌توانید از موسسه مهاجرتی خبره‌ای که در این زمینه‌ها تجربه کافی دارد سوال کنید.

بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاه‌های مختلفی در سراسر آلمان در رشته‌های متفاوتی پذیرای دانشجویان هستند. در دوره کارشناسی ارشد امکان تحصیل شما به دو زبان آلمانی و انگلیسی فراهم شده است. شما امکان تحصیل در مدت زمان 2 سال را در این مقطع دارید. به عنوان دانشجو می‌توانید در هفته به صورت کار نیمه وقت 15 الی 20 ساعت نیز کار کنید. به عنوان پایان نامه نیز باید یک پژوهش علمی را به دانشگاه ارائه کنید. اما می‌توانید برای بورسیه‌های زیر که بیشتر مخصوص مقطع فوق لیسانس است درخواست دهید. بورسیه تحصیلی آلمان در این مقطع به دسته های مختلفی تقسیم می شود.

بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

 بورسیه تحصیلی DAAD

این بورسیه توسط سازمان مالی جهانی تامین می‌شود. همچنین این بورسیه به دانشجویانی اعطا می‌شود که از کشورهای در حال توسعه جهت تحصیل به آلمان مراجعه کرده‌اند.

 بورسیه تحصیلی موسسه فردریش ایبرت

این موسسه از افرادی که سطح علمی بالایی دارند، حمایت می‌کند. دانشجویان خارجی و یا آلمانی که سطح علمی بسیار خوبی دارند می‌توانند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند. این موسسه به آن‌ها ماهیانه 1000 یورو کمک مالی اعطا می‌کند.

 بورسیه تحصیلی Konrad stiftung

این بورسیه توسط بخش خصوصی به همین نام به دانشجویان خارجی اعطا می‌شود که از خارج قاره اروپا برای تحصیل به آلمان سفر کرده‌اند. در واقع آن‌ها باید در حال تحصیل باشند و همچنین نمرات خوبی نیز دریافت کنند. تنها دانشجویان با استعداد می‌توانند از این بورسیه استفاده کنند. این بورسیه به مدت یک سال به دانشجویان مورد نظر اهدا می‌شود.

بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع دکتری

مقطع دکتری برای کشورهای اروپایی به خصوص آلمان بسیار مهم است. در این دوره تحصیلی هم شرایط بهتری فراهم است و هم این که بورسیه‌هایی که تعلق می‌گیرند مبلغ بالاتری دارند. اما برای ورود به کشور آلمان و درخواست بورسیه تحصیلی آلمان در این مقطع باید از یک استاد بخواهید که راهنمای شما در تحصیل باشد. به این استاد که سوپروایزر می‌گویند، باید گرایش شغلی و تحصیلی متناسب با خود شما داشته باشد. پس از تاییدیه از جانب وی می‌توانید مدارک خود را جهت اخذ اقامت و سپس درخواست بورسیه به آلمان ارسال کنید. البته در نظر داشته باشید که باید مقالات بین‌المللی و آیلتس 7 و 7 به بالا را در رزومه کاری خود داشته باشید.

بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع دکتری به دو نوع تقسیم می‌شود. دوره فردی و دوره ساختاری. در دوره فردی شما 3 تا 5 سال باید با استاد خود به تحقیق و پژوهش پرداخته و اجازه دهید او به شما کمک کند. اما در دوره ساختاری مطالب درسی به شما ارائه شده و باید آن‌ها را مطالعه کرده و پاس کنید. دانشجویان خارجی که از خارج قاره اروپا به آلمان سفر می‌کنند، مورد اول را انتخاب می‌کنند. معروف‌ترین بورسیه‌های این مقطع شامل موارد زیر می‌باشند.

1. بورسیه تحصیلی آلمان در موسسه ملی علوم آلمان: این بورسیه مخصوص دانشجویان خارجی است و موسسه هر ماه به دانشجویان واجد شرایط مبلغ 1250 یورو اعطا می کند.

2. بورسیه موسسه Konrad stiftung: این بورسیه از جانب 13 سازمان وابسته به هم جمع آوری شده و به دانشجویان مقطع دکتری پرداخت می‌شود. مبلغ آن نیز به صورت ماهانه بوده و بالغ بر 1350 یورو خواهد بود.

بورسیه تحصیلی آلمان در مقطع دکتری

گروه مهاجرتی بالدانو

برای اینکه بتوانید بورسیه تحصیلی آلمان را اخذ کنید، باید شرایط بورسیه آلمان و چگونگی اخذ بورسیه تحصیلی آلمان را بلد باشید. اینکه در مسیر گرفتن بورسیه تحصیلی در این کشور چگونه گام برخواهید داشت بسته به خودتان است اما شما می توانید با یک انتخاب درست، فرآیند اخذ بورسیه تحصیلی در کشور آلمان را خیلی ساده تر طی کنید. برای این کار کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو آماده کمک به شما هستند.

شما می توانید راهنمایی های لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی آلمان را از مشاوران و کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو دریافت کنید. عدم ارائه مدارک درست می تواند باعث منتفی شدن بورسیه تحصیلی آلمان برایتان شود. با وجود کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو این اتفاقات برایتان نخواهد افتاد.

نتیجه گیری

در این مطلب سعی کردیم در خصوص یکی از بهترین فرصت های تحصیلی در خارج از کشور با شما صحبت کنیم. بورسیه تحصیلی آلمان در بین دیگر کشورهای اروپایی از اعتبار خارق العاده ای برخوردار است. شما با گرفتن بورسیه تحصیلی آلمان می توانید آینده تحصیلی تان را دگرگون کنید. پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی، با کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو ارتباط برقرار کنید.

منبع

5/5 - (1 امتیاز)
10 دیدگاه
ناشناس

سلام وقت بخیر ممنون از اطلاعات خوبتون
میخواستم بدونم دانشگاه های آلمان برای رشته طراحی و دوخت لباس شب هم بورسیه تحصیلی میدن یانه؟

محمدحسین آقایی

با سلام و وقت بخیر؛
این رشته جزو شاخه‌های مد و فشن بوده، و با توجه به خاص بودن این رشته، شما بایستی از طریق سایت دانشگاه‌های مرتبط آلمان پیگیری کنید.
موفق باشید.

سمیه خداپرست

یا سلام من دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه آزاد ترم دوم هستم و دارای مدرک آیلتس ۷. میخواستم‌ بدونم امکان اخذ بورسیه برای دانشگاه آلمان وجود دارد یا خیر؟

کارشناس

سلام خدمت شما. برای تحصیل در آلمان باید مسلط به زبان آلمانی باشید حتی اگر دانشگاه شما تدریس به زبان انگلیسی داشته باشد، مهارت اولیه زبان آلمانی نیاز است. برای اخذ بورسیه با توجه به شرایط و معدل مدارک تحصیلی شما می توان اقدام کرد.

شیدا حقی

کدوم کشور ها میشه قبل از 18 سال بورس گرفت؟(آلمان میشه؟)

کارشناس

سلام کشور آلمان بورسیه تحصیلی را از مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد. برخی کشورهای دیگر هم از کارشناسی که شرایط ویژه ای نیاز دارند. حتما مشاوره مجموعه را استفاده کنین.

فاطمه عبودانی

سلام خسته نباشید با تشکر از سایت خوبتون … من دانشجوی مکانیک دانشگاه شهرکرد هستم می خواستم بدونم من شانسی برای گرفتن بورسیه تحصیلی در آلمان در رشته هوافضا دارم ؟! کی اقدام کنم بهتره ؟!

کارشناس

سلام با توجه به مقطع تحصیلی و شرایط شما دریافت بورس امکان پذیر است. باید شرایط شما بررسی دقیق شود تا اعلام نظر قطعی داد. پیشنهاد می کنم مشاوره ما را حتما استفاده کنید.

نریمان

سلام بنده فارغ التحصیل رشته فقه وحقوق از دانشگاه رازی کرمانشاه با معدل 18.37 و دارای مدرک ایلتس6.5 می باشم ایا امکان گرفتن بورس تحصیلی در مقطع ارشد المان وجود دارد یا خیر؟ باتشکر

کارشناس

سلام خدمت شما آلمان در مقطع ارشد بورسیه ارائه می دهد. در صورت داشتن مهارت زبان آلمانی می توانید واجد شرایط اولیه برای اخذ بورسیه باشید. بنابراین باید شرایط کامل بررسی شود حتما پیشنهاد میشود از مشاوره تخصصی ما بهرمند شوید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!