02143859
ایران ، تهران

بورسیه تحصیلی روسیه

یکی از کشورهایی که سالیانه مقدار قابل‌ توجهی از بودجه کشور را برای تحصیل اتباع خارجی در کشور خود در نظر می گیرد، روسیه است. گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه برای افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند، بسیار آسان‌تر از افرادی است که در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند.

افرادی که بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری می‌گیرند، می‌توانند در این کشور بدون پرداخت هیچ ‌گونه شهریه ‌ای تحصیل کنند. اگر شما نیز به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه می‌ باشید و قصد دارید پاسخ سوالات خود را دریافت کنید، تا انتهای این مطلب با کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو همراه باشید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانیم

دانشجویانی که مایل به درخواست بورسیه تحصیلی روسیه هستند، می‌توانند برای همه رشته‌های دانشگاهی اعم از علوم اجتماعی، پزشکی، مهندسی، فنی، سیاسی و همچنین علوم کاربردی اقدام کنند. همچنین 700 دانشگاه دولتی و خصوصی در روسیه در سطح جهان شناخته شده است، اما در بین این لیست تنها 30 دانشگاه وجود دارد که در رتبه بندی جهانی QS قرار گرفته اند و همچنین برآورد شده است که 15 دانشگاه روسیه در رتبه بندی بین المللی 100 دانشگاه برتر قرار دارند. شما می توانید با کسب بورسیه تحصیلی دولت روسیه در یکی از دانشگاه های روسیه تحصیل کنید.

دریافت مشاوره رایگان
با تکمیل فرم زیر کارشناسان مهاجرتی بالدانو با شما تماس خواهد گرفت

شرایط بورسیه تحصیلی روسیه

روسیه، پهناورترین کشور جهان است. این کشور برای تحصیل جزء مناسب ترین کشورها است. افرادی که در صدد تحصیل در روسیه هستند، نباید به انتخاب خود شک کنند. گرفتن بورسیه تحصیلی این کشور شرایط خاص خود را دارد. برای اینکه بتوانید بورسیه تحصیلی را دریافت کنید باید شرایط اخذ آن را داشته باشید. اما چگونه بورسیه تحصیلی روسیه بگیریم؟ در ادامه کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو برخی از مهم ترین شرایط مهاجرت به روسیه را برایتان آورده اند.

 1.  کسب معدل بالای 14
 2.  تسلط کامل بر زبان انگلیسی
 3.  داشتن پاسپورت به مدت اعتبار حداقل 2 سال

معمولاً اقامت در کشور روسیه تنها به مدت یک تا سه ماه می‌باشد و به همین خاطر افرادی که به دنبال تحصیل در این کشور هستند، باید دارای ویزای دانشجویی باشند. برای دریافت بورسیه تحصیلی روسیه باید ابتدا کپی مدارک تحصیلی که در کشور خود اخذ کرده‌اید و به زبان روسی ترجمه شده را به دانشگاه موردنظر تحویل داده و در صورت تایید با در دست‌ داشتن اصل این مدارک به دانشگاه مورد نظر در روسیه مراجعه کنید. یکی دیگر از شرایط مهم گرفتن این بورسیه، شرکت در آزمون بین‌المللی کشور روسیه است که برای جذب دانشجوی خارجی برگزار می‌شود. در صورت کسب نمره قبولی در این آزمون شما می‌توانید در این کشور به تحصیل مشغول شوید.

چگونه بورسیه تحصیلی روسیه را بگیریم؟

شاید امروزه بسیاری از افراد تحصیل‌ کرده و در حال تحصیل به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی در کشورهای خارجی ‌باشند. اما همان گونه که می‌دانید بسیاری از این افراد موفق به دریافت بورسیه نمی‌شوند. این‌گونه از افراد می‌توانند به راحتی برای تحصیل، به روسیه مهاجرت کنند زیرا این کشور یکی از نزدیک ‌ترین کشورها از نظر فاصله جغرافیایی به ایران می‌باشد و همچنین به‌ خاطر وضع اقتصادی مناسب در این کشور هزینه تحصیل در آن نسبت به سایر کشورها بسیار کمتر است. یکی از نکاتی که دریافت بورسیه تحصیلی را برای ما ایرانیان آسان می‌کند، این است که مدرک تحصیلی اخذ شده در بسیاری از دانشگاه ‌های این کشور مورد تایید دانشگاه‌های ایرانی می‌باشد. شما می‌توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی روسیه از دو روش استفاده کنید.

روش اول: برای دریافت بورسیه تحصیلی روسیه دانشجویانی که مایل به اخذ بورسیه این کشور هستند. کافی است تنها دو ترم را در دانشگاه های این کشور به تحصیل مشغول شوند وچنانچه این دانشجویان موفق به کسب معدل بالا شوند، می توانند بورسیه این کشور را دریافت کنند. در صورتی که بتوانند تا پایان دوره تحصیلی خود معدل بالا به دست آورند از مزایای بورسیه در این کشور بهره مند می شوند.

روش دوم: روش دوم دریافت بورسیه تحصیلی روسیه برای کسانی است که به دنبال تحصیل در رشته‌هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی می‌باشند. این افراد می‌توانند به‌ راحتی در کشور روسیه به تحصیل مشغول شوند زیرا این کشور برخلاف سایر کشورها شرایطی را فراهم کرده است که افراد به‌راحتی بتوانند در آن رشته‌ها تحصیل کنند. در این کشور برای اخذ بورسیه نیاز به شرکت در آزمون‌های بسیار دشوار نمی‌باشد و چنانچه دانشجو بتواند معدل بالای خود را حفظ کند می‌تواند برای اخذ بورسیه تحصیلی در این رشته‌ها اقدام کند.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در روسیه

دانشگاه های زیر برترین دانشگاه هایی هستند که می توانید برای بورسیه تحصیلی روسیه به آن ها مراجعه کنید. در ادامه قصد داریم هر کدام از این دانشگاه ها را به صورت مختصر به شما معرفی کنیم.

 1. دانشگاه ملی تحقیقاتی سن‌پترزبورگ
 2. بورس تحصیلی مؤسسه فیزیک مسکو
 3. دانشگاه پلی‌تکنیک سن‌پترزبورگ
 4. دانشگاه ایالتی تومسک
 5. دانشگاه اورال فدرال

 1.  

دانشگاه ملی تحقیقاتی سن‌پترزبورگ: این دانشگاه معمولاً چندین نوع بورسیه تحصیلی را پوشش می‌دهد. بسته به میزان معدل بین 25 تا 100 درصد هزینه تحصیلی دانشجویان خارجی که بتوانند بورسیه تحصیلی این دانشگاه را کسب کنند را پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی روسیه مؤسسه فیزیک مسکو: این دانشگاه از نظر علمی یکی از بهترین دانشگاه‌ های جهان است و می تواند بورسیه تحصیلی برای دانشجویان عالی و نخبه بین المللی را فراهم کند که این خود نشان دهنده سطح علمی فوق العاده بالای این دانشگاه می باشد.

دانشگاه پلی‌تکنیک سن‌پترزبورگ: در این دانشگاه افرادی که برای دوره‌های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی پزیرفته می‌شوند، می‌توانند بورسیه تحصیلی این دانشگاه را دریافت کنند. همچنین همه افرادی که در این دانشگاه بورسیه می‌شوند، می‌توانند برای یک ترم از هزینه اقامت در خوابگاه و هزینه تحصیل معاف شوند.

دانشگاه ایالتی تومسک: در این دانشگاه کمک هزینه تحصیلی برای تمامی دانشجویان بین‌المللی در دسترس بوده و این افراد می‌توانند به‌ راحتی در این دانشگاه به تحصیل مشغول شده و مدرک تحصیلی خود را در این دانشگاه که یکی از معتبرترین دانشگاه‌های روسیه به‌حساب می‌آید دریافت کنند.

دانشگاه اورال فدرال: این دانشگاه معمولاً کمک ‌هزینه تحصیلی مربوط به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد را پوشش می دهد و دانشجویان بین‌المللی می‌توانند تا 65 درصد از هزینه تحصیلی خود را تحت پوشش این دانشگاه قرار دهند. همچنین این دانشگاه معمولاً دو ترم تحصیلی برنامه‌هایی به زبان انگلیسی را تقبل می کند و تمامی هزینه‌های بین‌المللی را برای تمامی دانشجویان بورسیه تا یک سال پوشش می‌دهد.

مزایای بورسیه تحصیلی روسیه

افرادی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی می شوند و تحصیل در روسیه را شروع می کنند، از یک سری مزایای ویژه بهرمند می شوند. که عبارت اند از پوشش هزینه خوابگاه، پوشش هزینه تحصیلی، پوشش هزینه دوره آموزش زبان. علاوه بر این موارد، بورسیه تحصیلی روسیه مزیت های خارق العاده دیگری دارد. به ادامه مطلب توجه کنید تا توضیحاتی که کارشناسان بالدانو در خصوص هر کدام از این مزایا قرار داده اند را ببینید.

پوشش هزینه تحصیلی

طبق قوانین آموزشی کشور روسیه هرگاه اتباع خارجی و بین‌المللی موفق به اخذ بورسیه این کشور می‌شوند، می‌توانند به مدت یک سال از هزینه تحصیلی این کشور معاف شوند. در صورت بالا بودن معدل و حفظ آن تا پایان تحصیل این‌گونه دانشجویان می‌توانند تا مرحله اخذ مدرک را رایگان سپری کنند.

پوشش هزینه خوابگاه

معمولاً بسیاری از دانشگاه‌های دولتی روسیه دارای خوابگاه می‌باشند. چنانچه دانشجویی موفق به کسب بورسیه در کشور روسیه شود و دانشگاه مورد نظر خوابگاه داشته باشد، این دانشجو می‌تواند از تمامی خدمات خوابگاهی به‌صورت رایگان استفاده کند. این مزیت در بورسیه تحصیلی روسیه می تواند در کاهش هزینه هایتان برای زندگی در این کشور به شما کمک کند.

پوشش هزینه دوره آموزش زبان

معمولا یکی از دغدغه های مهم دانشجویانی که به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی روسیه هستند یادگیری زبان است. اما دانشجویانی که بورسیه تحصیلی را دریافت می کنند می توانند به صورت رایگان در این کشور به گذراندن دوره های آموزش زبان بپردازند.

دریافت بورسیه علاوه بر این مزیت ها، مزایای بی شمار دیگری نیز خواهد داشت. برای مثال شما با دریافت بورسیه تحصیل روسیه، فرصت این را دارید تا با کمترین هزینه در روسیه زندگی کنید. زندگی در کشوری که از نظر اقتصادی در بین کشورهای اروپایی حرف اول را می زند، فرصتی استثنایی برای هر شخصی است سعی کنید با مهیا کردن شرایط بورسیه تحصیلی روسیه از مزیت های آن بهره مند شوید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت‌نام برای گرفتن بورسیه تحصیلی

توجه داشته باشد که تمامی مدارک لازم باید ابتدا به زبان انگلیسی و روسی ترجمه شده باشند، سپس برای دانشگاه موردنظر ارسال گردند. جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید در جمع آوری مدارک لازم برای گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه نهایت دقت خود را به کار گیرید. وجود هرگونه نقص در ارائه مدارک باعث بروز مشکلاتی برای شما در مسیر گرفتن بورسیه تحصیلی خواهد شد. اما مدارک مورد نیاز برای گرفتن بورسیه تحصیلی کدامند؟ کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو در ادامه برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه را به شما معرفی خواهند کرد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید در این ‌رابطه رعایت شود این است که، تمامی مدارک باید دارای مهر دادگستری و وزارت امور خارجه باشند.

 1.  کپی و اسکن آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده به زبان انگلیسی و روسی
 2.  ریز نمرات تحصیلی فرد متقاضی
 3.  داشتن پاسپورتی که تاریخ اعتبار آن برای بعد از تاریخ 1/3/2021 باشد.
 4.  داشتن عکس پرسنلی مناسب با ابعاد 3*4
 5.  تهیه انگیزه نامه
 6.  داشتن معرفی‌ نامه معتبر حداقل 3 عدد
 7.   ارائه رزومه (cv)

انواع بورسیه تحصیلی روسیه

بورسیه تحصیلی رایگان روسیه

هر ساله دولت روسیه مبلغی را بابت تحصیل دانشجویان خارجی در این کشور اختصاص می‌دهد که افرادی که موفق به اخذ این نوع از بورسیه می‌شوند. به‌ جز هزینه رفت‌ و آمد از دانشگاه تا محل اقامت، هزینه بیمه درمانی و هزینه زندگی در این کشور می‌توانند از سایر هزینه‌ها معاف شوند.

بورسیه تحصیلی دانشگاهی

این نوع از بورسیه متعلق به یک سری دانشگاه خاص کشور روسیه می‌باشد و چنانچه دانشجویی موفق به اخذ بورسیه تحصیلی از این دانشگاه‌ها شود، می‌تواند باتوجه‌ به دانشگاه انتخابی از مزایای آن بهره مند شود.

بورسیه تحصیلی کارشناسی

معمولاً بورسیه‌های تحصیلی مقطع کارشناسی کشور روسیه به تعداد محدودی می‌باشند و افراد برای اخذ این نوع از بورسیه باید دارای مدرک دیپلم با معدل بالا باشند و به مدت دو ماه در دانشگاه ‌های این کشور به تحصیل بپردازند. در صورت داشتن معدل بالا و شرایط مناسب می‌توانند در این مقطع در کشور روسیه به تحصیل بپردازند.

بورسیه تحصیلی دکتری و کارشناسی ارشد

دریافت بورسیه تحصیلی روسیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به‌ مراتب آسان‌تر از مقطع کارشناسی می‌باشد و دانشجو می‌تواند با گذراندن دو ترم یا یک سال در صورت داشتن معدل بالا و فعالیت‌های علمی خوب نسبت به گرفتن بورسیه اقدام کند و تحصیل در روسیه را ادامه دهد.

بورسیه تحصیلی پزشکی

برای گرفتن بورسیه تحصیلی در رشته‌های پزشکی در کشور روسیه فرد باید دارای مدرک دیپلم تجربی با معدل بالای 16 باشد و همچنین دانشجویان این رشته می‌توانند با گذراندن یک سال تحصیل در دانشگاه‌های روسیه موفق به اخذ بورسیه‌ این کشور شوند.

دانشگاه‌هایی که با بورسیه تحصیلی روسیه پذیرش دارند

در روسیه دانشگاه ها و موسسات زیادی هستند که بورسیه تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می کنند. در ادامه برخی از موسسات و دانشگاه هایی که بورسیه تحصیلی ارائه می کنند را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • دانشگاه دولتی HSE
 • دانشگاه علم و فناوری مسکو MIPT
 • دانشگاه های خصوصی و کالج های روسیه
 • آکادمی ها و دانشگاه های دولتی روسیه
 • موسسه اموزش عالی مدیریت اوراسیا
 • دانشگاه فدرال سیبری
 • دانشگاه های مالی و اقتصاد روسیه
 • دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای مفصل
 • موسسه فیزیک و فناوری مسکو
 • دانشگاه دولتی تومسک
 • دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو
 • دانشگاه ایالتی اورال جنوبی
 • دانشگاه مالی و اقتصاد روسیه

 •  

مشاوره اخذ بورسیه تحصیلی روسیه در بالدانو

حال که دانستید گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه می تواند چه مزیت هایی برایتان به همراه داشته باشد، باید از همین حالا به فکر سنجیدن شرایط بورسیه تحصیلی روسیه باشید. برای گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه باید از یک مجموعه مهاجرتی کمک بگیرید. پیدا کردن یک موسسه مهاجرتی معتبر کار دشواری است. اما با وجود موسسه مهاجرتی بالدانو دیگر لازم نیست نگران این موضوعات باشید. کارشناسان ما می توانند به شما برای گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه و رسیدن شما به اهداف تحصیلی تان کمک کنند.

بورسیه تحصیلی روسیه یکی از بهترین فرصت ها و راه ها برای مهاجرت به این کشور قدرتمند است. اخذ بورسیه تحصیلی روسیه می تواند آینده شما را تضمین کند. با داشتن بورسیه تحصیلی روسیه می توانید با خیالی آسوده به این سرزمین مهاجرت کنید. فراموش نکنید که وجود مشاور در این راه برایتان ضروری است.

کشور هدف خود را انتخاب کنید

سوالات متداول

بیشترین سوالات کاربران درباره کاریابی در خارج

بسته به نوع بوریه تحصیلی روسیه، شرایط تامین هزینه ها متفاوت است.

دانشگاه ها و موسسات زیادی هستند که در روسیه بورسیه تحصیلی ارائه می کنند. دانشگاه های خصوصی و کالج های روسیه، آکادمی ها و دانشگاه های دولتی روسیه، موسسه آموزش عالی مدیریت اوراسیا، دانشگاه فدرال سیبری، دانشگاه های مالی و اقتصاد روسیه، دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای، موسسه فیزیک و فناوری مسکو، دانشگاه دولتی تومسک، دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو، دانشگاه ایالتی اورال جنوبی و دانشگاه مالی و اقتصاد روسیه برخی از این دانشگاه ها و موسسات هستند.

هزینه ارزان نسبت به سایر کشورها، اخذ ویزا و پذیرش راحت تر برای ایرانیان نسبت به کشورهای دیگر و مورد تایید بودن اکثر دانشگاه های روسیه توسط وزارت بهداشت ایران از جمله مهم ترین مزیت هایی است که تحصیل در روسیه خواهد داشت.

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت