02143859
ایران ، تهران

بورسیه تحصیلی ترکیه

بورسیه تحصیلی به معنی قبول هزینه زندگی و تحصیل فرد متقاضی تحصیل توسط دانشگاه مورد پذیرش می باشد. از آن جایی که مهاجرت و هزینه های تحصیل در خارج از کشور بسیار بالاست، افراد متقاضی سعی بر گرفتن بورسیه تحصیلی دارند. اما این کار چندان راحت نیست. چرا که فرد متقاضی حتما باید در رشته تحصیلی خود درجه یک باشد تا بتواند نظر مدیران و مسئولان دانشگاه مورد نظر را جلب کند. دانشگاه های مختلفی در سراسر جهان وجود دارند که اقدام به پرداخت بورسیه تحصیلی می کنند. مجموعه مهاجرتی بالدانو در این مقاله قصد دارد، شما را با بورسیه تحصیلی ترکیه آشنا کند. پس اگر شما هم متقاضی دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه هستید، ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید تا در خصوص بورسیه تحصیلی، شناخت کافی را کسب کنید.

معرفی و بررسی انواع بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی ترکیه بهترین فرصت برای رقم زدن یک زندگی و آینده درخشان است. شما با گرفتن بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه می توانید زندگی خود را دگرگون کنید. ابتدا باید سعی کنید خود را با شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه وقف دهید و ببینید برای دریافت مجوز تحصیل در ترکیه باید چه اقداماتی را انجام دهید و چند نوع بورسیه تحصیلی در این کشور وجود دارد. بورسیه تحصیلی انواع مختلفی دارد که در این بخش کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو به معرفی تک تک آن ها خواهند پرداخت.

بورسیه تحصیلی بدون انجام فعالیت جانبی: همان طور که از اسم این نوع بورس پیداست این بورسیه به این صورت است که فرد متقاضی بدون نیاز به انجام فعالیت خاصی بورسیه می شود. یکی از مهم ترین انواع این نوع بورسیه Full Fund  است. فول فوند به این صورت است که دانشگاه یا موسسه مورد نظر تمام هزینه های تحصیلی و زندگی فرد را به طور کامل تقبل می کند. قابل ذکر است که این بورسیه طرفداران و متقاضیان زیادی دارد.

بورسیه تحصیلی با انجام فعالیت های جانبی: این بورسیه تحصیلی ترکیه برعکس مورد قبلی فرد متقاضی در قبال انجام فعالیت خاصی بورسیه دریافت می کند. به طور مثال دانشجو می پذیرد به صورت پاره وقت در شرکتی خارج از دانشگاه کار کند به این نوع بورسیه، بورسیه کارآموزی می گویند.

بورسیه تشویقی: این نوع بورسیه تحصیلی ترکیه به دانشجویانی تعلق می گیرد که از استعداد بالایی برخوردارند. این بورسیه تحصیلی معمولا بخشی از هزینه های تحصیل دانشجو را به صورت وام، پاداش و یا به صورت حذف شهریه تامین می کند.

معرفی و بررسی انواع بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی ترکیه، بله یا خیر؟

ترکیه به دلیل نزدیکی و همسایگی با کشور ایران و همچنین قرابت های فرهنگی بهترین مقصد برای دانشجویانی است که تمایل به تحصیل در خارج از کشور را دارند. علاوه بر این مدارک دانشگاهی این کشور مورد تاکید اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی است. شما با دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه متحمل هزینه های سنگینی نخواهید شد. جا به جایی از ترکیه تا ایران یا بالعکس برایتان هزینه های چندان زیادی در پی ندارد و این مسئله به خوبی مزیت اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه را نشان می دهد.

بورسیه ترکیه مانند سایر بورسیه ها انواع مختلفی دارد و از آن جایی که هزینه تحصیل و زندگی در این کشور پایین است رقابت بر سر دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه بسیار بالا است. این کشور برای تمام دانشجویانی که از سراسر دنیا بورسیه تحصیلی این کشور را می گیرند، اقامت رایگان، بیمه درمانی ترکیه، هزینه یادگیری زبان ترکیه رایگان، سفر داخلی رایگان و مزایای دیگری را در نظر گرفته است. با این اوصاف نمی توان به راحتی دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه را رد کرد. حال با آشنایی با این موضوعات می توانید خیلی راحت در خصوص بورسیه تحصیلی ترکیه، تصمیم گیری کنید. این خودتان هستید که شرایط تحصیل در ترکیه را می سنجید و در آخر برای تحصیل در ترکیه یا عدم تحصیل در آن تصمیم گیری می کنید.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه

قبل از بیان توضیح در مورد شرایط تحصیل در ترکیه می خواهیم به بررسی انواع بورسیه تحصیلی ترکیه بپردازیم. بیشتر از 400 نوع بورسیه تحصیلی در ترکیه وجود دارد که هر کدام شرایط، ویژگی ها و قوانین مختص به خود را دارند. بورسیه تمام وقت، پاره وقت و تحقیقاتی از انواع مختلف بورسیه تحصیلی کشور ترکیه است که از این بین بورسیه ترکیه بورسلاری، بورسیه دانشگاه خاورمیانه، بورسیه دانشگاه سابانجی، بورسیه تحصیلی Tubitakو  بورسیه تحصیلی اراسموس مهم ترین بورسیه های این کشور هستند. در ادامه توجه شما را جلب می کنیم تا توضیحاتی که کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو در خصوص انواع بورسیه تحصیلی در این کشور داده اند را بشناسید.

بورسیه ترکیه بورسلاری از طرف دولت این کشور با هدف ایجاد روابط دوستانه با دیگر کشورها جهت همکاری های متقابل تامین می شود. این بورسیه انواع مختلفی دارد که هم به صورت کوتاه مدت و هم به صورت بلند مدت ارائه می شود. از مهم ترین مزایای این بورسیه این است که هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری را پوشش می دهد. بورسیه دانشگاه خاورمیانه، بورسیه یکی از دانشگاه های معتبر کشور ترکیه است که هرساله با هدف فراهم نمودن شرایط آسان ادامه تحصیل برای دانشجویان خارجی این بورسیه را ارائه می دهد. بورسیه تحصیلی دانشگاه سابانجی براساس سوابق تحصیلی و فقط برای تحصیلات تکمیلی ارائه می شود. بورسیه تحصیلی Tubitak مخصوص متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری و پسا دکتری دارند. بورسیه تحصیلی اراسموس مختص دانشجویان ترک است. آن ها می توانند براساس این قانون که توسط اتحادیه اروپا وضع شده است یک یا دو ترم از تحصیل خود را به صورت رایگان در یک کشور دیگر بگذرانند.

انواع بورسیه تحصیلی ترکیه

چگونه بورسیه تحصیلی ترکیه بگیریم؟

دریافت بورسیه و تحصیل در دانشگاه های ترکیه مستلزم شرایطی است که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم کرد. اما نکته مهم در دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه این است که فرد متقاضی حتما باید از یک موسسه مهاجرتی با سابقه کمک بگیرد تا بتواند با راهنمایی های درست بهترین انتخاب را انجام دهد. قطعا اخذ بورسیه ترکیه بسیار آسان تر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است اما باید بدانیم دانشگاه ها و موسسات عالی این کشور نیز دارای قوانین سختگیرانه ای هستند که گذشتن از سد آن راحت نخواهد بود. پس توضیحاتی که کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو در پاسخ به سوال، چگونه بورسیه تحصیلی کشور ترکیه بگیریم، داده اند را خوب بخوانید.

کشور ترکیه به تقاضای دریافت بورسیه دانشجویان از سراسر دنیا جواب مثبت می دهد. تمامی متقاضیان دریافت بورسیه باید مدرک معتبر زبان خارجه مثل آیلتس و تافل داشته باشند. در بحث زبان های خارجه متقاضیان اگر تنها مدرک زبان ترکی تومر را داشته باشند نیز قابل قبول است. افرادی که از قبل درحال تحصیل در ترکیه هستند، شامل دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه نمی شوند. افراد دارای اقامت نیز شامل بورسیه تحصیلی نمی شوند.

شانس قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه

متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه به خصوص آن دسته از بورسیه هایی که به صورت کامل رایگان هستند، بالا هستند بنابراین شانس قبولی پایین خواهد بود. اما اگر شما دارای معدل بالاتری نسبت به دیگران هستید، شانس بالاتری نیز خواهید داشت. هرچقدر شرایط شما به استانداردهای آن ها نزدیک تر باشد شانس شما در پذیرفته شدن بالاتر است.

بنابراین بهترین کار برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور، کمک گرفتن از یک مشاور است. یک موسسه مهاجرتی معتبر می تواند بهترین کمک برای شما باشد اگر قصد دارید تا شانس قبولی خود را برای بورسیه تحصیلی کشور ترکیه بالا ببرید، بهتر است همین حالا به دنبال معتبرترین موسسه مهاجرتی بگردید. یک موسسه مهاجرتی معتبر همچون بالدانو، می تواند با سنجیدن شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه، راه شما را برای تحصیل در ترکیه و اخذ بورسیه ترکیه هموارتر کند.

شانس قبولی در بورسیه تحصیلی ترکیه

مدارک لازم برای ارسال درخواست بورسیه تحصیلی ترکیه

پر کردن فرم درخواست و پیوست کردن مدارک مورد نیاز جزء اولین اقدامات برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه است. اینکه بدانید باید برای ارسال درخواست خود جهت گرفتن بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه چه مدارکی را جمع آوری کنید، اهمیت زیادی دارد. شما باید سعی کنید، نهایت دقت و توجه خود را جهت جمع آوری مدارک مورد نیاز برای بورسیه تحصیلی در این کشور داشته باشید. اگر به هر دلیلی در مدارک ارسالی شما هر گونه نقض و کم و کاستی مشاهده شود، با درخواست شما برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه مخالفت خواهد شد. سعی کنید تمام مدارک مورد نیاز را با دقت جمع کنید. مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست شما به شرح زیر است:

  •  ریز نمرات تحصیلی فرد متقاضی از مقطع دیپلم تا کارشناسی
  •  کپی مدارک هویتی و پاسپورت
  •  مدرک قبولی در آزمون های زبان خارجه
  •  مدرک زبان ترکی تومر
  •  رزومه تحصیلی قابل قبول
  •  عکس
  •  مدرک آیلتس یا تافل فرد متقاضی

پروسه درخواست و مصاحبه

بعد از ثبت درخواست و ارائه مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه فرد متقاضی باید برای انجام مراحل بعدی کمی صبور باشد. بعد از بررسی مدارک توسط دانشگاه و موسسه مورد نظر و اعلام نتیجه از طریق ایمیل، فرد متقاضی می بایست برای کامل کردن مدارک و اخذ ویزای دانشجویی به سفارت این کشور مراجعه کند که البته دانشجویان ایرانی متقاضی دریافت بورسیه تحصیلیدر کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزای دانشجویی ندارند. پروسه درخواست و مصاحبه بورسیه تحصیلی ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی آسان تر است. وجود تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در دانشگاه های ترکیه به خوبی نشان می دهد که شما پروسه سختی را برای گرفتن بورسیه تحصیلی در ترکیه در صورت داشتن شرایط لازم طی نخواهید کرد.

پروسه درخواست و مصاحبه

در نهایت

به عنوان آخرین توصیه برای اینکه شانس خودتان را در دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه از کشورهای دیگر بالا ببرید، باید به یک سری موارد توجه کافی داشته باشید. یکی از این موارد داشتن یک رزومه چشمگیر است که شامل معدل بالا، مقالات ارائه شده، نمره زبان بالا و موارد دیگر است.

راه رسیدن به این رویا کمی دشوار است و نیازمند صبر و تلاش فراوان می باشد. بنابراین بهتر است کمی با دشواری های این مسیر آشنا شوید و بعد قدم در این راه بگذارید. مشورت و کمک گرفتن از افرادی که دانش کافی در این زمینه را دارند میتواند برای شما بسیار کمک کننده باشد تا راحت تر بورسیه تحصیلی ترکیه را بگیرید.

در نهایت

مجموعه مهاجرتی بالدانو

گفتیم که دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه نیاز به آگاهی و مهارت بالا دارد. هر کسی نمی تواند پروسه دریافت بورسیه تحصیلی کشور ترکیه را به خوبی پشت سر بگذارد. شما باید حتما از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید. برای گرفتن بورسیه تحصیلی در این کشور می توانید روی کمک کارشناسان و مشاوران مجموعه مهاجرتی بالدانو حساب باز کنید. مشاوران ما از با تجربه ترین و متخصص ترین نیروهای کشور هستند. کارشناسان ما با تجربه و علمی که دارند به خوبی می توانند شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه راهنمایی کنند.

اگر قصد دارید تا بدون معطلی و اتلاف وقت، به دنبال بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه باشید، باید از گروه مهاجرتی معتبر بالدانو کمک بگیرید. مشاوران ما با راهنمایی هایی که به شما خواهند کرد، راه های مخالفت با درخواست شما را خواهند بست و به شما کمک می کنند تا خیلی سریع و بدون مشکل بتوانید بورسیه تحصیلی ترکیه را بگیرید.

نتیجه گیری

در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو به معرفی یکی از بهترین فرصت های تحصیل در ترکیه پرداختیم. تحصیل در ترکیه با اخذ بورسیه ترکیه می تواند مزیت های خارق العادی را برایتان به همراه داشته باشد. در این مطلب، همه آنچه را که لازم بود در خصوص بورسیه تحصیلی ترکیه دانستید و متوجه شدید که شرایط بورسیه تحصیلی در این کشور چگونه است. همچنین در طول این مطلب، توانستید که پاسخ اکثر سوالات خود در مورد بورسیه تحصیلی در این کشور را نیز دریافت کنید.

در آخر لازم است بگوییم که نباید از اهمیت وجود مشاور برای گرفتن بورسیه تحصیلی درکشور ترکیه غافل شوید. مشاور می تواند تاثیر زیادی در اهداف شما داشته باشد. اگر نیاز به دریافت کمک از یک مشاوره بورسیه تحصیلی  در ترکیه را داشتید، می توانید روی کمک ما حساب کنید.

منبع

5/5 - (1 امتیاز)
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!