02143859
ایران ، تهران

تحصیل در ترکیه

امروزه سفر به کشورهای خارجی و اقامت در آن‌ها یک تصمیم بسیار شایع است. در کشور ما نیز این امر وجود دارد. ترکیه یکی از کشورهای بسیار زیبای دنیا است که در همسایگی ایران قرار دارد. حتما امروزه از سفر به این کشور اطلاعات کافی را در اختیار دارید. اما چگونه می‌توان اقامت این کشور توریستی و زیبا را به دست آورد؟ تحصیل در ترکیه یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است. کسانی که برای تحصیل در این کشور به این کشور سفر می‌کنند، این فرصت را دارند تا آینده خود را به گونه دیگری رقم بزنند. در این مطلب از مجموعه مهاجرتی بالدانو قصد داریم به صفر تا صد تحصیل در این کشور اروپایی بپردازیم و سوالاتی که در این زمینه مطرح است را با یکدیگر مورد بحث و بررسی قرار دهیم.

تحصیل در ترکیه

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

ترکیه جزء کشورهای بسیار خوب دنیا برای زندگی کردن است. در سال تعداد زیادی از افراد برای تحصیل به این کشور زیبا مهاجرت می‌کنند. اما چگونه می‌توان اقامت این کشور را به دست آورد؟ برای مهاجرت به ترکیه راه‌های گوناگونی پیش رویتان است. شما می‌توانید از چندین روش، تحصیل در ترکیه، کار در ترکیه و یا سرمایه‌گذاری، اقامت این کشور را به دست بیاورید. اگر از مهاجرت خود اهداف تحصیلی را در نظر دارید، باید روش مهاجرت تحصیلی در ترکیه را انتخاب کنید.

تحصیل در ترکیه از هر نظر برایتان به صرفه خواهد بود. شما برای اینکه به این کشور سفر کنید، نیازی به ویزا نخواهید داشت. شرایط ایده‌آل اقتصادی در این کشور سبب شده، اغلب کسانی که برای اقامت موقت به ترکیه می‌روند، علاقه‌مند به دریافت اقامت دائم باشند اما در این مطلب قصد داریم مهاجرت تحصیلی به ترکیه و شرایط تحصیل در این کشور را با یکدیگر مورد بحث و بررسی قرار دهیم تا ببینیم انتخاب این کشور برای تحصیل تا چه میزان انتخاب درستی است.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مزایا و شرایط تحصیل در ترکیه

گفتیم که باید قبل از هرچیز، شرایط مهاجرت به ترکیه و مزایای آن را مورد بحث و بررسی قرار دهید. در قسمت بالا گفتیم که برای اینکه از کشور ما به ترکیه بروید، نیازی به ویزا نخواهید داشت. ایرانیان برای ورود به این کشور نیازی به ویزا ندارند. اما انتخاب تحصیل در ترکیه علاوه بر عدم نیاز به ویزا، مزایای دیگری را نیز با خود به همراه دارد. تحصیل در این کشور به خاطر نزدیکی به کشور ما، هزینه بالایی را برایتان به همراه نخواهد داشت. از ابتدایی‌ترین مواردی که نشان دهنده کم هزینه بودن انتخاب این مقصد است، کوتاهی مسیر و کاهش هزینه‌های رفت و آمد است.

به لطف شرایط اقتصادی بسیار خوبی که در این کشور حکمفرما است، شما دغدغه‌ای برای زندگی در این کشور و مواجه با هزینه‌ها نخواهید داشت. هزینه‌های زندگی و تحصیل در ترکیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین‌تر است. امکانات تحصیلی موجود در این کشور بسیار پیشرفته است. شرایط تحصیل در این کشور اروپایی به گونه ای است که شما می‌توانید با اخذ مدرک از دانشگاه‌های این کشور به راحتی در دانشگاه‌های سراسر دنیا ادامه تحصیل دهید زیرا مدرک معتبر و بین‌المللی به شما اعطا می‌شود.

مزایا و شرایط تحصیل در ترکیه

ترکیه در رشته‌های مختلف دانشگاهی نسبت به پذیرش دانشجو اقدام می‌کند. در ضمن باید بدانید که شما برای تحصیل در ترکیه با هیچ محدودیت سنی مواجه نیستید. همین مسئله و داشتن عدم محدودیت سنی برای پذیرش در دانشگاه، سبب شده آمار مهاجرت تحصیلی در ترکیه به طرز چشمگیری افزایش یابد.

اطلاع از وضعیت سیستم آموزشی برای تحصیل در ترکیه

وضعیت سیستم آموزشی ترکیه، تا حدودی شبیه به سیستم آموزشی کشور ایران است. دوره‌های تحصیلی در کشور ترکیه در نیمه‌های ماه سپتامبر( شهریور) شروع می‌شود. مدارس کشور ترکیه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر دایر هستند. سیستم آموزش عالی در ترکیه نیز چندان پیچیده نیست. دانشکده‌ها، موسسات، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و کاربردی، هنرستان‌ها، مراکز تحقیقی و پژوهشی و کالج‌های افسری از مهم‌ترین موسسات آموزشی در این کشور به حساب می‌آیند. تحصیل در دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها در این کشور در دوره‌های 4 ساله و موسسات علمی و کاربردی 2 ساله می‌باشند. برای تحصیل در ترکیه لازم است تا با وضعیت سیستم آموزشی این کشور آشنا شوید.

هزینه تحصیل در ترکیه

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که باید در خصوص تحصیل در این کشور بدانید، کسب اطلاعات لازم در خصوص هزینه‌های تحصیل در ترکیه است. میزان هزینه برای بسیاری از افراد در اولویت تصمیم‌گیری قرار دارد. نرخ بالای ارز سبب شده بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل در خارج از کشور، قید تصمیم خود را بزنند. اما گروه مهاجرتی بالدانو این مشکل را برای شما برطرف کرده است. شما می‌توانید خیلی راحت از پس هزینه‌های مهاجرت تحصیلی در ترکیه بر بیایید. شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه بسیار آسان است.

تحصیل در ترکیه، بار مالی چندان زیادی برایتان نخواهد داشت. هزینه‌های تحصیل در این کشور در اکثر شهرهای مهم این کشور بسیار مقرون به صرفه است. شما برای اینکه در ترکیه تحصیل کنید، لازم نیست هزینه‌های چندان زیادی را متحمل شوید. برای انتخاب به صرفه ترین روش برای اقامت در این کشور، می‌توانید اقامت در خوابگاه را انتخاب کنید. هزینه اقامت در خوابگاه کشور ترکیه چندان بالا نیست. اکثر دانشگاه‌ها، هزینه اندکی جهت ارائه خوابگاه از شما اخذ می‌کنند. در بین شهرهای ترکیه، آنکارا به صرفه‌ترین شهر برای تحصیل در ترکیه است زیرا هزینه اقامت در خوابگاه‌ها را کاهش داده است.

هزینه تحصیل در ترکیه

بد نیست بدانید در خوابگاه به شما یک وعده غذایی رایگان اعطا می‌شود. این مسئله می‌تواند کمک بسیار خوبی جهت پایین آوردن خرج و مخارج زندگی‌تان باشد. شاید برایتان سوال باشد که هزینه‌های تحصیل در ترکیه در رشته‌های خاص بسیار بالا است. اما لازم است بگوییم شما برای تحصیل در این کشور در رشته‌های خاص مانند دندان پزشکی، نیاز به بودجه چندانی ندارید. در مقایسه با دیگر کشورهای دنیا، ترکیه هزینه کمی برای تحصیل از شما خواهد گرفت. با این اوصاف می‌توانید با خیالی راحت، مهاجرت از طریق تحصیل در این کشور را انتخاب کنید.

بورسیه شدن در ترکیه چه مزیتی دارد؟

یکی از خدماتی که می‌توانید با تحصیل در ترکیه از آن بهره‌مند شوید، بورسیه است. شما با بورسیه شدن در دانشگاه‌های این کشور مزایای زیادی خواهید داشت. برای مثال تحصیل در این کشور از روش بورسیه به شما در کاهش هزینه‌هایتان کمک می‌کند. در این قسمت کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو، برخی از مهم‌ترین مزایای بورسیه شدن در این کشور را برایتان آورده‌اند. به ادامه مطلب توجه کنید تا با این مزایا آشنا شوید.

بورسیه شدن در ترکیه چه مزیتی دارد

کمک هزینه تحصیلی و خوابگاه

در این قسمت قصد داریم مزایای بورسیه شدن و تحصیل در ترکیه را به شما معرفی کنیم. در این قسمت از مزایایی همچون خوابگاه و کمک هزینه تحصیلی با بورسیه شدن در ترکیه صحبت می‌کنیم. یکی از مزایایی که به محض بورسیه شدن در ترکیه از آن بهره‌مند می‌شوید، بهره‌مندی از خوابگاه رایگان است. با بورسیه شدن در دانشگاه‌های دولتی این کشور، شما از خوابگاه‌های رایگان دانشگاه‌های دولتی ترکیه بهره‌مند خواهید شد.

بورسیه شدن در ترکیه، آینده شما را تضمین می‌کند. یکی دیگر از مزایای بسیار خوبی که تحصیل در ترکیه دارد، بهره‌مندی از کمک هزینه تحصیلی به صورت ماهیانه است. شما با بورسیه شدن در ترکیه می‌توانید با توجه به رشته خود، کمک هزینه ماهیانه دریافت کنید. برای مثال اگر در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنید، کمک هزینه ماهیانه این مقطع حدود 700 لیر برایتان واریز خواهد شد. این مبلغ با توجه به مقطع تحصیلی شما بالاتر خواهد رفت. برای مثال بورسیه در ترکیه و تحصیل در مقطع دکتری باعث می‌شود، ماهیانه چیزی حدود 1400 لیر ترکیه، دریافت کنید.

شهریه دانشگاه و بهره‌مندی از بیمه درمانی

بهره‌مندی از بیمه درمانی یکی دیگر از مزایای بورسیه شدن در این کشور است. برای تمام دانشجویانی که تحصیل در ترکیه را انتخاب کرده‌اند و به نوعی در دانشگاه‌های این کشور بورسیه شدند، بیمه درمانی رایگان در نظر گرفته می‌شود. بهره‌مندی از بیمه درمانی کاملا رایگان، مزیت بزرگی است که تحصیل در این کشور برایتان به همراه خواهد داشت.

تمامی دانشجویانی که توانسته‌اند بورسیه تحصیلی ترکیه را به دست آورند، هزینه‌ای برای پرداخت شهریه بر آن‌ها متحمل نخواهد شد. شهریه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی برای این دسته از افراد به صورت رایگان است. شاید برایتان سوال باشد بدانید که این هزینه‌ها توسط چه ارگانی پرداخته می‌شود. هزینه‌های شهریه و سایر هزینه‌های تحصیل در ترکیه برای افراد بورسیه شده، توسط دولت این کشور پرداخت خواهد شد. پس فرصت را از دست ندهید و به دنبال کسب بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های بزرگ ترکیه باشید.

شهرهای دانشگاهی ترکیه

مهاجرت به ترکیه و تحصیل در دانشگاه‌های آن، بدون آگاهی و دریافت اطلاعات کامل ممکن نیست. شما باید سعی کنید ابتدا شهرهای مهم این کشور یا همان شهرهای دانشگاهی ترکیه را بشناسید و سپس برای مهاجرت به این کشور برنامه‌ریزی کنید. برای تحصیل در ترکیه می‌توانید به سه شهر استانبول، آنکارا و ازمیر مراجعه کنید. این 3 شهر جزء  بهترین مقاصد افراد متقاضی برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه هستند.

3 شهر استانبول، آنکارا و ازمیر نه تنها به عنوان بهترین شهرهای اقتصادی ترکیه هستند بلکه جزء شهرهای مهم دانشگاهی این سرزمین نیز می‌باشند. اگر قصد دارید در معتبرترین دانشگاه‌های ترکیه تحصیل کنید، بهتر است که یکی از این 3 شهر زیبای ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

دریافت ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی ترکیه به چندین صورت می‌باشد. ویزای تحصیلی این کشور را می‌توان در مقاطع مختلف دریافت کرد. ویزای تحصیلی ترکیه جهت تحصیل در مقاطع ابتدایی، مقاطع متوسطه و مقطع کارشناسی ارائه می‌شود. شما می‌توانید با ویزای تحصیلی ترکیه شانس خود را برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا بالا ببرید.

ترکیه از هر نظر بهترین انتخاب برای دانشجویان ایرانی است. شما می‌توانید با دریافت ویزای تحصیلی این کشور در هر یک از دانشگاه‌های ترکیه که بخواهید به تحصیل بپردازید. تحصیل در ترکیه با داشتن ویزای تحصیلی این کشور برای شما مزیت‌های بسیار زیادی خواهد داشت. شما با داشتن ویزای تحصیلی فرصت این را دارید تا اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید. کسب اقامت ترکیه به شما اجازه می‌دهد تا همانند یک شهروند از مزیت‌های بسیاری برخوردار شوید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه

پذیرش دانشجویان متقاضی برای تحصیل در ترکیه، بر عهده دانشگاه‌های این کشور است. شما باید مدارک مورد نیاز را پس از جمع‌آوری به دفتر امور دانشجویی دانشگاه مورد نظر خود در ترکیه ارسال کنید. از آن جایی که مدارک شما با دقت بررسی می‌شوند، باید سعی کنید در زمان جمع‌آوری مدارک، خیلی دقیق و هوشیار عمل کنید تا هیچ مدرکی را از قلم نیندازید. در این قسمت کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو، لیستی از تمامی مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه برایتان ارائه کرده‌اند.

  • ارائه مدرک زبان ترکی یا مدرک انگلیسی
  • ارائه تمامی مدارک هویتی
  • ارائه اصل پاسپورت شخص متقاضی
  • اصل مدرک پیش دانشگاهی به همراه ترجمه این مدارک
  • کسب نمره مد نظر در آزمون YOS که در کشور ترکیه برگزار می‌شود.
  • ارائه اصل مدرک تحصیلی دیپلم به همراه ریزنمرات آن و ترجمه دقیق آن

مدارک مذکور از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه هستند. پس از اینکه مدارک خود را تکمیل کردید، هیئت مدیره دانشگاه مربوطه درخواست شما را بررسی خواهد کرد و در صورت تایید و سپری کردن جلسات مصاحبه، به شما اجازه ثبت نام را می‌دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه

مشاوره مهاجرت تحصیل در ترکیه

افرادی که مهاجرت تحصیلی به ترکیه را انتخاب می‌کنند، باید حتما از یک راهنما برای طی کردن مراحل آن استفاده کنند. مشاوره تحصیل در این کشور می‌تواند بهترین تصمیم برای شما باشد. شما می‌توانید با استفاده از جلسات مشاوره تحصیل در ترکیه، مراحل آن را خیلی راحت‌تر پشت سر بگذارید و اقامت این کشور را به دست آورید. تحصیل در ترکیه و اخذ ویزای تحصیلی این کشور فرآیند نسبتا پیچیده‌ای را دنبال می‌کند که به غیر از افراد متخصص شخص دیگری نمی‌تواند از پس آن برآید.

بهتر است قبل از اینکه تصمیم برای تحصیل در این کشور اروپایی بگیرید، ابتدا از مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه استفاده کنید. مشاور با تسلطی که به این مسئله دارد، می‌تواند با ارائه بهترین راهکار، در مدت زمان کوتاه شرایط تحصیل در این کشور اروپایی را برایتان مهیا کند. برای مشاوره تحصیل در این کشور می‌توانید روی کمک مشاوران گروه مهاجرتی بالدانو حساب کنید. مشاوران ما با روابطی که بین ایران و ترکیه دارند می‌توانند باعث سهولت تحصیل در این کشور برای شما متقاضیان شوند.

حرف آخر پیرامون موضوع تحصیل در ترکیه

مجموعه مهاجرتی بالدانو در این مطلب به یکی از موضوعات رایج در کشورمان، یعنی مهاجرت به ترکیه و معرفی بهترین راه آن پرداخت. در این مطلب شما با موضوع تحصیل در این کشور ، شرایط و مراحل و مزایای آن آشنا شدید. تحصیل در ترکیه انتخاب بسیار خوبی برای رقم زدن یک زندگی ایده‌آل برای شما است. شما در این مطلب با صفر تا صد تحصیل در ترکیه آشنا شدید و هر آنچه که لازم بود را کسب کردید. اگر قصد دارید با خیالی آسوده مراحل تحصیل در این کشور را پشت سر بگذارید، پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره تحصیل در این کشور که کارشناسان و مشاوران گروه مهاجرتی بالدانو برایتان مهیا کرده‌اند، استفاده کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!