02143859
ایران ، تهران

دانشگاه‌ های مجارستان

مجارستان یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای تحصیل در خارج از کشور در چند سال گذشته بوده است و افراد زیادی برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور به این کشور زیبا آمده‌اند و از طرفداران تحصیل در کشور مجارستان می‌باشند. تحصیل در مجارستان به دلیل ویژگی‌های مثبت بسیار زیادی که دانشگاه های مجارستان دارند، امروزه آرزوی بسیاری از جوانان می‌باشد. طبق آمار به دست آمده، در بیست سال گذشته، تعداد دانشجویان خارجی مهاجرت کننده به مجارستان با گذراندن دوره‌های آموزش عالی و بهترین دانشگاه‌های این کشور به بیش از 20 هزار نفر رسیده است. پس در ادامه با این مقاله از موسسه مهاجرتی  بالدانو با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های بهترین دانشگاه های جهان که در مجارستان قرار دارند، آشنا شوید.

ویژگی‌های بهترین دانشگاه های مجارستان

اکنون که از اهمیت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور آشنا شدید وقت آن فرا رسیده که با ویژگی‌های بی‌شمار این دانشگاه‌ها آشنا شوید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا لیست کاملی از این مزایا را به شما معرفی نماییم:

 • اعتبار این دانشگاه‌ها نسبت به دانشگاه‌های دیگر کشورها بسیار زیاد است و جزء بهترین دانشگاه‌های جهان می‌باشند
 • همچنین علوم مختلفی را تحت پوشش قرار می‌دهند.
 • مدرک به دست آمده در این کشور توسط وزارت علوم ایران مورد تایید می‌باشد.
 • مدرک دیپلم اخذ شده در ایران در دانشگاه‌های معتبر کشور مجارستان مورد تایید است.
 • سطح دروس تدریسی در دانشگاه ها بالا می‌باشد.
 • پایین بودن هزینه‌های تحصیل که حتی در شرایطی می‌تواند رایگان شود.
 • هزینه‌های زندگی در مجارستان کمتر از دیگر کشورهای غربی می‌باشد.
 • مدرک بهترین دانشگاه‌های مجارستان در بیش از 25 کشور تایید می‌شود.
 • امکان تحصیل در رشته‌های پزشکی وجود دارد.
 • این امکان وجود دارد که در همان دانشگاه، دوره زبان انگلیسی را بگذرانید.
 • در صورتی که در مجارستان تحصیل کرده باشید برای سفر به کشورهای اروپایی نیازی به ویزا نیست.
 • افراد از تمامی کشورهای جهان در دانشگاه های مجارستان تحصیل ‌می‌کنند و این امکان وجود دارد که با فرهنگ تمامی کشورها آشنایی پیدا کنید.
 • تدریس تمامی رشته‌های مهم دانشگاهی در این کشور انجام می‌شود.
 • در طول تحصیل شما از بیمه اجباری برای درمان بیماری‌ها برخوردارید.
 • می‌توانید به کشورهای دیگر انتقالی بگیرید و در آن جا ادامه تحصیل دهید.
 • پس از پایان تحصیل می‌توانید اقامت دانشجویی خود را اخذ کنید و به زندگی و سرمایه گذاری در مجارستان بپردازید.

همه موارد مذکور تنها بخش کوچکی از مزایای بی‌شمار تحصیل در مجارستان می‌باشد زیرا Hungary Universities از بهترین دانشگاه‌های جهان می باشد.

ویژگی های بهترین دانشگاه های ایتالیا

رشته‌های تحصیلی دانشگاه های مجارستان

تحصیل در مجارستان برای بسیاری از علوم شناخته شده ممکن است به ویژه در زمینه‌هایی مانند دندانپزشکی، پزشکی و دامپزشکی. در اکثر کشورها مانند آلمان، نروژ، فرانسه، سوئد و … دستیابی به این دوره‌های آموزشی با این سطح از کیفیت دشوار است. در مجارستان، برنامه‌های آموزشی باکیفیت با کمترین دردسر ممکن، در دسترس است.

یکی از اقداماتی که موسسات آموزش عالی مجارستان برای جذب بیشتر دانشجویان خارجی انجام داده‌اند، ارائه مدارک پزشکی به زبان های مختلف دنیا مانند انگلیسی و آلمانی است. از کشورهای آلمان، ایران، چین، نروژ و کانادا سالیانه تعداد زیادی از افراد جهت تحصیل به مجارستان سفر می‌کنند.

تحصیل در رشته‌های ندانپزشکی، پزشکی و دامپزشکی در کشور مجارستان نسبت به سایر کشورهای ارروپایی در دسترس‌تر است.

هزینه‌های زندگی در مجارستان

هزینه زندگی در مجارستان کمتر از سایر کشورهای اروپایی است اما زندگی در شهرهای بزرگتر مجارستان مانند بوداپست دارای هزینه‌های بیشتری است. هر دانشجو در مجارستان می‌تواند تنها با داشتن ماهانه 750 یورو درآمد، زندگی راحتی را داشته باشد. این مبلغ نه تنها برای اجاره، بلکه برای منابع آموزشی، حمل و نقل، رفت و آمد، هزینه‌های درمانی و چندین شب زندگی در شهر کافی است.

به نظر می‌رسد که هزینه زندگی برای هر فرد در مجارستان با سطح زندگی آن فرد ارتباط مستقیم دارد. با توجه به تنوع قیمت‌ها و گستره وسیع آن‌ها، هزینه زندگی در مجارستان برای افراد مختلف وابسته به سبک زندگی آن‌ها می‌باشد. بنابراین اگر شما همیشه خرج کمی را انجام می‌دهید، قطعا برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان کار سختی را در پیش ندارید. در جدول زیر برخی از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی در مجارستان را برایتان معرفی خواهیم کرد.

موردمیزان هزینه
یک وعده غذا در رستوران ارزان قیمت برای یک نفر6.74 دلار
یک لیتر شیر0.85 دلار
یک کیلوگرم برنج1.31 دلار
12 عدد تخم مرغ1.92 دلار
بلیط یک طرفه برای حمل و نقل عمومی1.18 دلار
هزینه ورودی تاکسی2.36 دلار
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر532.94 دلار
اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر405.65 دلار
یک دست لباس تابستانه30.65 دلار
هزینه های زندگی در مجارستان

هزینه تحصیل در دانشگاه های مجارستان

می توان گفت هزینه آموزش در مجارستان بسیار مقرون به صرفه تر از سایر کشورهای اروپای غربی است. هزینه‌های تحصیل بسته به دانشگاه و برنامه درسی دانشگاه شما متفاوت است و مقدار معینی را نمی‌توان مشخص کرد. معمولاً پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی حدودا 20000 یورو هزینه لازم دارد و نسبت به دیگر رشته‌های دانشگاه های مجارستان هزینه بالاتری دارد که ممکن است این هزینه‌ها برای یک فرد ایرانی سنگین باشد اما قطعا ارزشش را دارد زیرا شما در بهترین دانشگاه‌های این کشور تحصیل خواهید کرد. همچنین لازم است بدانید که شهریه برخی از رشته‌های درسی مجارستان می‌تواند تا 4500 یورو برسد که هزینه مناسبی است. در ادامه با شهریه حدودی برخی رشته‌های تحصیلی مجارستان آشنا خواهید شد.

رشته تحصیلی و دانشگاه مربوطهمیزان شهریه
فیزیوتراپی در مجارستان در دانشگاه Pecs  5000 یورو در سال (مدت دوره: 4 سال)  
حسابداری در دانشگاه بوداپست مجارستان4750 یورو در سال (مدت 3 و 5 سال)
داروسازی در مجارستان در دانشگاه پچ8500 یورو در سال (مدت دوره: 5 سال)  
آموزش مدیریت کسب و کار در مجارستان در دانشگاه پچ7000 یورو در سال (مدت دوره: 3 سال)  
مهندسی کشاورزی در مجارستان در دانشگاه سگد4000 یورو در سال (مدت دوره: 3.5 سال)
پرستاری در مجارستان در دانشگاه پچحدود 5000 یورو در سال (مدت دوره: 4 سال)

همان‌طور که پیش‌تر عنوان شد، تحت شرایط خاصی می‌توان در مجارستان به طور رایگان تحصیل کرد که در ادامه بررسی می‌کنیم.

شرایط تحصیل رایگان در مجارستان

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، دانشگاه های مجارستان امروزه سعی بر بین‌المللی کردن خود دارند و به همین منظور برنامه‌های آموزشی باکیفیتی را ارائه می‌دهند تا جذب دانشجوی بیشتری داشته باشند. سیستم آموزشی کشور مجارستان این گونه عمل می‌کند که برای تحصیل در این دانشگاه‌ها باید مقداری شهریه را بپردازید، اما معمولا این هزینه‌ها برای افرادی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند زیاد نیست زیرا در مقایسه با دیگر کشورها هزینه مناسبی است و با حدود 3 تا 5 هزار یورو می‌توانید در دانشگاه های مجارستان تحصیل کنید. شما در صورت کسب نمرات عالی، دانشجوی ممتاز بودن و یا در صورت استفاده از بورسیه‌های تحصیلی، این امکان را دارید که در مجارستان به صورت رایگان تحصیل کنید.

شرایط سنی دانشگاه های مجارستان

لازم است بدانید که کشور مجارستان شرط سنی خاصی برای آموزش در این کشور تعیین نکرده است. با این حال، بر اساس تجربه، می‌توان گفت که برای افزایش شانس و ایجاد شرایط راحت‌تر برای اخذ ویزای مجارستان، بهتر است شرایط سنی متقاضیان به شرح زیر باشد.

 • شرایط سنی برای پذیرش در دوره های مقدماتی دانشگاه: متقاضیان تا 23 سالگی در محدوده مناسبی هستند.
 • شرایط سنی برای مدرک کارشناسی در مجارستان: متقاضیان در محدوده معتبر حداکثر 24 سال دارند.
 • شرایط سنی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان: متقاضیان تا 28 سالگی امکان حضور در این مقطع را دارند.
شرایط سنی دانشگاه های مجارستان

بهترین دانشگاه های مجارستان کدام اند؟

پیش از این که با بهترین دانشگاه های مجارستان آشنا شوید، لازم است بدانید که اکثر دانشگاه‌های این کشور در جهان شناخته شده‌اند و از اعتبار بسیار خوبی برخوردارند. ما لیستی از بهترین‌ها برای شما تهیه نموده‌ایم که مدرک این دانشگاه‌ها دارای اعتبار بیشتری نسبت به سایر دانشگاه های ایتالیا می باشد.

نام دانشگاهرتبه کشوریرتبه جهانی
دانشگاه سگد1560-551
دانشگاه دبرسن2600-591
دانشگاه EOTVOS LORAND مجارستان3700-651
دانشگاه پچ4700-651
دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست51000-801
دانشگاه کوروینوس61000-801
دانشگاه سنت ایستون71000-801

دانشگاه سگد

دانشگاه سگد یکی از معتبرترین دانشگاه های مجارستان است که در شهر سگد واقع شده است. این دانشگاه در قرن 16 میلادی ساخته شده است و می‌توان آن را به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های مجارستان معرفی کرد. با توجه به استفاده از اساتید باتجربه و امکانات آموزشی متنوع می‌توان دانشگاه سگد را به عنوان یکی از چندین دانشگاه برجسته مجارستان در اروپا معرفی کرد. امکان تدریس به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه سگد وجود دارد. این دانشگاه تدریس به زبان انگلیسی را از سال 1985 میلادی آغاز کرد و اکنون بیشتر از هزار دانشجو در دانشگاه سگد به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند.

مزایای تحصیل در دانشگاه سگد

 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • پوشش طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی

معایب تحصیل در دانشگاه سگد

 • هزینه بالای زندگی در شهر سگد
دانشگاه سگد

دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن یکی دیگر از دانشگاه‌های مهم کشور مجارستان است که در شهر تاریخی دبرسن قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1912 ساخته شده است. در واقع دانشگاه دبرسن یک دانشگاه پزشکی است که شما می‌توانید در آن رشته‌های تحصیلی مختلفی از جمله طب داخلی، جراحی، روان پزشکی، اطفال و شیمی بالینی را انتخاب کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه دبرسن

 • وجود اساتید با‌تجربه
 • کسب مدرک معتبر و بین‌المللی

معایب تحصیل در دانشگاه دبرسن

 • عدم پوشش طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی
 • شهریه به شدت بالا برای دانشجویان بین‌المللی
دانشگاه دبرسن

دانشگاه پچ

نوبت به معرفی قدیمی‌ترین دانشگاه مجارستان رسیده است. دانشگاه پچ در واقع قدیمی‌ترین دانشگاهی است که در تمام کشور مجارستان قرار دارد. این دانشگاه در سال 1367 میلادی تاسیس شده است و توانسته خود را به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه ها در سراسر دنیا معرفی کند. این دانشگاه با داشتن امکانات بسیار گسترده و پر تعداد آموزشی و اساتید باتجربه و مشهور توانسته دانشجویان زیادی را در سال‌های گذشته پذیرش کند.

مزایای تحصیل در دانشگاه پچ

 • محیط بسیار بزرگ ‌آموزشی
 • استفاده از بهترین اساتید در هر گروه آموزشی
 • تهیه خوابگاه در بهترین نقاط شهر
 • هزینه‌های پایین زندگی در پچ مجارستان

معایب تحصیل در دانشگاه پچ

 • شهریه بالا در برخی از رشته‌های تحصیلی
دانشگاه پچ

شرایط اشتغال به کار در مجارستان

دانشجویان بین‌المللی در مجارستان 9 ماه فرصت دارند تا شغل خود را در مجارستان و در سراسر اتحادیه اروپا جستجو کنند و ویزای دانشجویی خود را با ویزای کار مجارستان تغییر دهند و در این کشور مشغول به کار شوند.

لازم است بدانید که مجارستان از جمله کشورهایی می‌باشد که نرخ بیکاری در آن پایین است و جمعیت مهاجران در حال افزایش است. مشاغل بین‌المللی که نیاز به متخصصان انگلیسی زبان دارند نیز در حال افزایش است. با توجه به موارد فوق، پیدا کردن شغل خوب، پس از فارغ‌التحصیلی در مجارستان کار دشواری نخواهد بود.

دانشجویان بین المللی به مدت 9 ماه فرصت دارند تا جهت پیدا کردن شغل در سراسر اتحادیه اروپا اقدام کنند.

شرط معدل تحصیل در مجارستان

برای تحصیل در کشور مجارستان، شرط معدل خاصی مشخص نشده است و شما برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان فقط لازم است که مدرک تحصیلی خود را به همراه داشته باشید و برای پرداخت شهریه نیز آماده باشید. اما همان‌طور که پیشتر عنوان شد، به منظور بهره‌مندی از شرایط تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه های مجارستان لازم است که معدل تحصیلی مناسبی داشته باشید.

تفاوت دانشگاه های خصوصی و دولتی مجارستان

برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان باید به دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه توجه کنید. از آن جایی که اولین قدم برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان انتخاب دانشگاه مناسب است باید شرایط و تفاوت‌های دانشگاه‌های دولتی و خصوصی را بسنجید و سپس با دیدی باز انتخاب کنید. اولین تفاوت این دانشگاه‌ها با یکدیگر، هزینه‌های تحصیلی آن است.

دانشگاه‌های خصوصی شهریه بسیار بالایی از دانشجویان به خصوص دانشجویان بین‌المللی دریافت می‌کنند. در حالی که دانشگاه‌های دولتی، شهریه بسیار پایینی دارند. در دانشگاه‌های دولتی، شهریه‌ای از دانشجویانی که به زبان مجاری تحصیل می‌کنند دریافت نخواهد شد اما در دانشگاه‌های خصوصی این چنین نیست. تفاوت دیگری که می‌توان میان این دانشگاه‌ها مثال زد، امکانات، توجه به دانشجویان و ارائه خدمات به آن‌ها است. در دانشگاه‌های خصوصی توجه بیشتری به دانشجویان خواهد شد.

مشاوره تحصیل در مجارستان

حال که با دانشگاه های مجارستان آشنا شدید و دانستید که انتخاب مهاجرت به مجارستان تا چه میزان می‌تواند در آینده تحصیلی و کاری شما تاثیر گذار باشد، وقت آن است تا برای مهاجرت به این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. اما بهترین کار پیش از مهاجرت به مجارستان، دریافت مشاوره است. مشاور می‌تواند راه شما را برای رفتن به بهترین دانشگاه مجارستان هموار کند. با وجود یک مشاور دیگر نگران سوالات پیش آمده در این مسیر نخواهید بود. شما می‌توانید با کمک مشاوره به بهترین دانشگاه های مجارستان برسید. رسیدن به دانشگاه های مجارستان فرآیند دشوار و پیچیده‌ای را طی می‌کند که با وجود مشاور در این مسیر کارتان بسیار راحت خواهد شد.

شما می‌توانید برای مشاوره مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های مجارستان روی کمک کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو حساب باز کنید. کارشناسان ما از طریق ارتباطی که با کشور مجارستان دارند، می‌توانند در ورود شما به بهترین دانشگاه های مجارستان تاثیر بسزایی داشته باشند. شما می‌توانید تمامی سوالات خود در خصوص دانشگاه های مجارستان را از کارشناسان ما بپرسید تا بهترین پاسخ‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

آیا دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت علوم کشورمان هستند؟

بله. اکثر دانشگاه های برتر مجارستان مورد تایید وزارت علوم می باشند. مانند دانشگاه سگد، دبرسن و پچ مجارستان.

آیا می توان در دانشگاه های مجارستان به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه های معتبر مجارستان وجود دارد.

تحصیل در بهترین دانشگاه های مجارستان چقدر هزینه دارد؟

هزینه تحصیل به رشته تحصیلی و مقطع آن بستگی دارد. رشته هایی مانند داروسازی، دندان پزشکی و پزشکی، با شهریه ای 20 هزار یورویی، گران ترین رشته ها هستند.

منبع

5/5 - (1 امتیاز)
2 دیدگاه
سامان علی یاری

سلام.
ریز نمرات حتما باید به صورت سند رسمی تهیه بشه؟ یا غیر رسمی هم قبوله؟

کارشناس

سلام ریزنمرات باید ترجمه رسمی همراه با تاییدیه لازم باشد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!