02143859
ایران ، تهران

دانشگاه‌ های ایتالیا

سودای تحصیل در خارج از کشور فکری است که نمی توان از ذهن بسیاری از دانشجویان پاک کرد. قطعا در هر جامعه بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاهی غیر از دانشگاه‌های کشور خود هستند. کشورهای مختلف سالانه دانشجویان غیر بومی را جذب می‌کنند. دانشجویانی که در سطح بالای علمی قرار دارند. شما نیز می‌توانید یکی از کسانی باشید که در خارج از کشور ادامه تحصیل می‌دهید. ایتالیا یکی از کشورهای قدرتمند دنیا است که دانشگاه‌های معتبری در خود دارد. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان کشورمان برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های کشور ایتالیا را انتخاب می‌کنند. دانشگاه های ایتالیا شاید بهترین دانشگاه‌های جهان نباشند اما قطعا جزء بهترین دانشگاه های جهان هستند. اگر قصد مهاجرت به ایتالیا و تحصیل در این کشور را دارید، باید دانشگاه‌های این کشور را بشناسید.

چرا باید دانشگاه های ایتالیا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

پیش از آنکه به معرفی دانشگاه‌های این کشور بپردازیم باید به یک سوال پاسخ دهیم. قطعا این سوال برای اکثر شما وجود دارد که چرا باید در میان خیل عظیمی از کشورهای دنیا و دانشگاه‌های آن، دانشگاه های ایتالیا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟ مگر انتخاب دانشگاه‌های این کشور و تحصیل در آن‌ها چه مزیت‌هایی نسبت به انتخاب‌های دیگر دارد؟ پاسخگویی به این سوال می‌تواند هر دانشجویی را برای تحصیل در ایتالیا متقاعد کند. برای انتخاب دانشگاه‌ های ایتالیا جهت ادامه تحصیل، دلایل زیادی وجود دارد. در این قسمت در خصوص چرایی انتخاب دانشگاه‌های این کشور برای تحصیل با شما صحبت خواهیم کرد.

امکان استفاده از بورسیه تحصیلی، تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های دنیا، تحصیل در دانشگاه‌های قدیمی و معروف دنیا، هزینه‌های پایین زندگی و تحصیل در ایتالیا، بازار کار مناسب برای افرادی که فارغ‌التحصیل می‌شوند و پوشش طیف وسیعی از رشته ها و دانشکده ها از جمله مهم ترین دلایل انتخاب دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل است. دانشجویان خارجی فرصت طلایی برای ساخت یک زندگی رویایی دارند. زمانی که شما از بهترین دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیل می‌شوید، برای ادامه تحصیل و یا کار هیچ مشکلی نخواهید داشت. به محض فارغ‌التحصیل شدن می‌توانید در کشورهای قاره اروپا و یا حتی در تمامی کشورهای جهان، شغل مناسب خود را پیدا کنید. ایتالیا دارای موسسات آموزشی عالی در دنیا است.

لیست دانشگاه های ایتالیا

اصلی‌ترین موضوعی که باید برای مهاجرت به ایتالیا در مورد آن اطلاعات کسب کنید، چرایی انتخاب این کشور و دانشگاه‌های آن برای تحصیل است. حال که توانستید بدانید چرا باید دانشگاه‌های این کشور را برای تحصیل انتخاب کنید، وقت آن است تا لیست دانشگاه‌ های ایتالیا را برایتان قرار دهیم. در این قسمت کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی بالدانو، لیست دانشگاه های ایتالیا را برایتان خواهند داد تا با یک نگاه کلی شناخت نسبی در خصوص دانشگاه‌های این کشور داشته باشید.

نام دانشگاهرتبه در پایگاه رتبه بندی QS
دانشگاه پادوا249
دانشگاه ناپل490-481
دانشگاه فلورانس470-461
دانشگاه پلی تکنیک میلان156
دانشگاه باری1000-801
دانشگاه برشا705-701
دانشگاه بولونیا180
دانشگاه ترنتو426
دانشگاه پلی تکنیک میلان156
دانشگاه تریسته750-701
دانشگاه ورونا1000-801

دانشگاه های ایتالیا جزء بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند. اکثر این دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی معتبرترین دانشگاه‌های جهان در رتبه خوبی قرار دارند. برای مثال دانشگاه بولونیا قدیمی‌ترین و کهن‌ترین دانشگاه موجود در جهان است. از نظر علمی دانشگاه‌های این کشور را می‌توان جزء معتبرترین دانشگاه‌های دنیا نام‌گذاری کرد. اما حال که لیست دانشگاه‌های این کشور را مشاهده کردید، باید بهترین دانشگاه‌های ایتالیا برای تحصیل دانشجویان خارجی را بشناسید.

لیست دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه ساپینزا رم

گفتیم که برای تحصیل در ایتالیا باید بهترین دانشگاه های ایتالیا را بشناسید. دانشگاه ساپینزا یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور است که در پایتخت این کشور یعنی شهر رم واقع شده است. این دانشگاه دقیقا در مرکز رم قرار گرفته است و شما با تحصیل در آن به نقاط مهم شهر رم دسترسی خواهید داشت. دانشگاه ساپینزا از حیث قدمت جزء آن دسته از قدیمی‌ترین دانشگاه‌ های ایتالیا است چرا که این دانشگاه در سال 1303 تاسیس شده است.

دانشگاه ساپینزا 11 دانشکده و 16 دپارتمان دارد. این دانشگاه می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما برای تحصیل در ایتالیا لقب بگیرد. اگر بخواهیم معیار برترین بودن را رنکینگ دانشگاه‌های این کشور در نظر بگیریم، باز هم دانشگاه ساپینزا یکی از اولین‌ها است. معمولا اکثر شما می‌دانید که رتبه بندی دانشگاه های بین‌المللی بر اساس وبسایت‌های مختلفی انجام می‌شود اما بدون شک رتبه‌بندی QS یکی از معتبرترین‌ها است. طبق رتبه‌بندی QS  دانشگاه ساپینزا شهر رم در رده 203 دانشگاه‌های معتبر جهان قرار گرفته است. در بین بهترین دانشگاه های ایتالیا نیز دانشگاه ساپینزا در جایگاه سوم قرار دارد. همه این توضیحات می‌تواند دلیلی برای انتخاب دانشگاه ساپینزا رم برای تحصیل شما دانشجویان باشد. اما بهتر است مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه ساپینزا رم را به صورت موردی با یکدیگر بررسی کنیم.

مزایا:

 • قرار گرفتن در مرکز شهر رم
 • دسترسی آسان به دانشگاه
 • سطح بالای اساتید

معایب:

 • شرایط سخت ورود و پذیرش برای دانشجویان خارجی
 • داشتن آزمون ورودی
 • دریافت شهریه‌ای بین 2 تا 4 هزار یورو در سال
دانشگاه ساپینزا رم

دانشگاه تورین

اگر بخواهیم 5 شهر زیبای ایتالیا را برای زندگی معرفی کنیم، قطعا تورین یکی از آن‌ها است. شهر تورین یکی از شهرهای زیبای کشور ایتالیا است. این شهر در خود جاذبه‌های گردشگری و تاریخی متنوعی دارد به همین دلیل مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند شرایط اقتصادی مناسبی دارند. اقتصاد مناسب این شهر باعث شده اغلب مهاجران که برای تحصیل در ایتالیا به این کشور مهاجرت می‌کنند، دانشگاه تورین را از بین دانشگاه‌های ایتالیا برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

دانشگاه تورین یکی از دانشگاه های ایتالیا است که جزء دانشگاه‌های دولتی این کشور می‌باشد. طبق رتبه‌بندی‌های انجام شده، دانشگاه تورین جزء 10 دانشگاه برتر ایتالیا شناخته می‌شود. این دانشگاه در بین دانشگاه‌های معتبر جهان نیز در رتبه 521 قرار گرفته است. انتخاب دانشگاه تورین برای تحصیل در ایتالیا چندین مزیت خواهد داشت. یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در این دانشگاه، ارائه دوره‌های مختلف به زبان انگلیسی است. بنابر این توضیحات می‌توان نتیجه‌گیری کرد که دانشگاه تورین از جمله بهترین دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل مهاجران است زیرا هم هزینه‌های تحصیل در این شهر پایین است و هم هزینه‌های زندگی.

مزایای تحصیل در دانشگاه تورین:

 • ارائه رشته‌های تحصیلی مختلف
 • ارائه امکانات آموزشی
 • استفاده از بهترین و با‌‌‌سوادترین اساتید
 • ارائه رشته‌های مختلف به زبان انگلیسی

معایب تحصیل در دانشگاه تورین:

 • هزینه بالای تحصیل
 • تعداد بسیار بالای دانشجویان
 • داشتن خوابگاه‌های محدود
دانشگاه تورین

دانشگاه بولونیا

اگر به یاد داشته باشید در قسمت‌های قبلی گفتیم که دانشگاه بولونیا به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه جهان شناخته می‌شود که در کشور ایتالیا قرار دارد. دانشگاه بولونیا جزء دانشگاه‌های دولتی این کشور است. این دانشگاه حدودا 30 سال زودتر از دانشگاه ساپینزا رم ساخته شده است. تاسیس در سال 1088 میلادی سبب شده، دانشگاه بولونیا در دنیا به عنوان کهن‌ترین دانشگاه جهان شهرت یابد. دانشگاه بولونیا در شهر بولونیا قرار دارد و شما باید برای تحصیل در آن زندگی در بولونیا را انتخاب کنید. این دانشگاه بین المللی واحدهای معتبری در سایر شهرهای ایتالیا مانند راونا و فورلی دارد.

اگر بخواهیم دانشگاه بولونیا را با سایر دانشگاه های ایتالیا از حیث رتبه‌بندی مقایسه کنیم، باید بگوییم طبق رتبه‌بندی‌های معتبر انجام شده، دانشگاه بولونیا در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد. رتبه‌بندی که پایگاه تایمز انجام می‌دهد، از معتبرترین سیستم‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های دنیا است. براساس رتبه‌بندی تایمز این دانشگاه در رده 167 برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. در حال حاضر در این دانشگاه نزدیک به 70 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند. شاید‌ برایتان جالب باشد بدانید، دانشگاه بولونیا در بین بهترین دانشگاه‌های این کشور، در رتبه اول قرار دارد و معتبرترین دانشگاه در سراسر ایتالیا شناخته می‌شود. بنابراین اگر قصد مهاجرت به ایتالیا را دارید، بهتر است در بهترین دانشگاه این کشور که دانشگاه بولونیا است، تحصیل کنید.

مزایای تحصیلی در دانشگاه بولونیا:

 • مورد تایید بودن اکثر دانشگاه‌های معتبر دنیا
 • استفاده از به‌روزترین امکانات آموزشی
 • توجه ویژه به خوابگاه برای دانشجویان بین‌المللی

معایب تحصیل در دانشگاه بولونیا:

 • هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان بومی و غیربومی بالا است.
 • موجود نبودن دربین 100 رتبه برتردانشگاهی

دانشگاه پلی تکنیک میلان

در معرفی بهترین دانشگاه های ایتالیا نوبت به معرفی یکی دیگر از بهترین‌ها رسیده است. قطعا اکثر کسانی که علاقه‌مند به ورزش فوتبال هستند، شهر میلان را به خوبی می‌شناسند. میلان یکی از شهرهای مشهور اروپا است. این شهر یک دانشگاه مهندسی معتبر به نام دانشگاه پلی‌تکنیک دارد که اکثر دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های مهندسی، این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. دانشگاه پلی تکنیک برای کسانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های معتبر اروپا هستند یک فرصت فوق العاده طلایی به حساب می‌آید چرا که اگر رنکینگ دانشگاه های ایتالیا را مشاهده کنید، می‌بینید که این دانشگاه در بین دانشگاه‌های مهندسی، بارها و بارها به عنوان بهترین دانشگاه ایتالیا معرفی شده است.

طبق رتبه بندی QS این دانشگاه در بین تمام دانشگاه‌های معتبر دنیا توانسته رتبه 173 را از آن خود کند. این موسسه تاکنون چندین بار دانشگاه پلی‌تکنیک‌میلان را به عنوان معتبرترین دانشگاه ایتالیا معرفی کرده است. از آن جایی که میلان یکی از شهرهای قشنگ و پر‌‌‌آوازه ایتالیا است، می‌توان شرایط تحصیل در آن را مناسب ارزیابی کرد.

مزایای تحصیلی در دانشگاه پلی تکنیک میلان:

 • مدرک تحصیلی معتبر در سطح بین‌المللی
 • پیشینه تاریخی بسیار قوی
 • امکان تحصیل در رشته‌های مهندسی

معایب تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان:

 • محدودیت در انتخاب رشته
دانشگاه پلی تکنیک میلان

بورسیه دانشگاه های ایتالیا

برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا می‌توانید از بورسیه‌هایی که هر دانشگاه ارائه می‌کند، استفاده کنید. با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی، هزینه‌های شما به شدت کاهش خواهد یافت. دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند، یک فرصت استثنایی خواهد بود. در ادامه برخی از مهم‌ترین بورسیه های تحصیلی دانشگاه‌های این کشور را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • بورسیه دانشگاه پلی‌تکنیک‌تورین
 • بورسیه دانشگاه پلی‌تکنیک‌میلان
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین‌المللی
 • بورسیه جهان سوم ایتالیا DSU
 • بورسیه تحصیلی وزارت امور خارجه ایتالیا

هر یک از این بورسیه‌های تحصیلی ذکر شده، شرایط خاص خود را دارند. برای مثال بورسیه تحصیلی دانشگاه پلی‌تکنیک‌تورین برای رشته‌هایی همچون معماری و مهندسی خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت راهنمایی‌های تکمیلی در خصوص هر یک از بورسیه‌های تحصیلی، با کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو تماس بگیرید.

مزایای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

اکثر دانشگاه‌هایی که در این مطلب برای شما معرفی کردیم، دانشگاه‌های دولتی ایتالیا بودند. حال شاید برایتان سوال باشد که تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا چه مزیت‌هایی نسبت به انتخاب دانشگاه‌های خصوصی ایتالیا برای تحصیل دارد. پاسخ این سوال را زمانی می‌توانید دریافت کنید که مزیت‌های تحصیل در دانشگاه های ایتالیا را بشناسید. در ادامه کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو در خصوص مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌ های ایتالیا که در این مطلب برایتان معرفی کردیم، خواهند پرداخت.

در صورتی که موفق به اخذ پذیرش دانشگاه‌های این کشور شوید، امکان استفاده از بورسیه‌های دولتی را خواهید داشت. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور فراهم است. شهریه اکثر دانشگاه‌های این کشور پایین است. برای پذیرش نیاز نیست شرایط سختی را پشت سر بگذارید. در دانشگاه‌ های ایتالیا برای تحصیل از پیشرفته‌ترین و به روزترین امکانات استفاده می‌شود. تمامی موارد ذکر شده، جزء مزیت‌های تحصیل در دانشگاه های ایتالیا هستند که شما دانشجویان با انتخاب هر یک از آن‌ها از این مزیت‌ها بهره‌مند خواهید شد. چنانچه به فکر تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان هستید، پیشنهاد می‌کنیم کشور ایتالیا و دانشگاه‌های آن را انتخاب کنید.

مزایای تحصیل

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

شناخت دانشگاه‌های این کشور برای تحصیل بهترین انتخاب برای شما دانشجویان هستند. اما همان‌طور که لیست دانشگاه های ایتالیا را برایتان قرار دادیم، مشاهده کردید که در این کشور چند دانشگاه وجود دارد. لازم است بدانید شما باید برای انتخاب هر دانشگاه، شرایط لازم را فراهم کنید تا بتوانید پذیرش آن‌ها را به دست آورید. هر چند برای اخذ پذیرش در دانشگاه های ایتالیا شرایط پیچیده ای وجود ندارد اما به هر حال باید فرآیندی را سپری کنید.

در این راه و برای اخذ پذیرش دانشگاه های ایتالیا بهتر است از یک موسسه مهاجرتی معتبر مانند موسسه مهاجرتی بالدانو کمک بگیرید. موسسه مهاجرتی بالدانو با در اختیار داشتن کارشناسان و مشاوران زبده می‌تواند روند اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور را برایتان هموار کند. بنابراین بهتر است برای کسب آگاهی کامل حتما از مشاوران ما در مجموعه مهاجرتی بالدانو کمک بگیرید. مجموعه مهاجرتی بالدانو هم مشاوره‌های تلفنی و هم مشاوره‌های حضوری را برای شما علاقه‌مندان مهاجرت به ایتالیا قرار داده است تا با آمادگی بالا برای این کار اقدام کنید.

بهترین دانشگاه ایتالیا از نظر رتبه کدام دانشگاه است؟

دانشگاه بولونیا

چه هنگامی می توان برای اخذ اقامت دائم ایتالیا اقدام کرد؟

بعد از 5 سال اقامت در این کشور می توان برای دریافت اقامت دائم اقدام کرد.

بهترین راه برای دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های ایتالیا چیست؟

بهترین راه برای دریافت پذیرش از دانشگاه های ایتالیا مشاوره گرفتن از کارشناسان ماهر و باتجربه است.

منبع

5/5 - (1 امتیاز)
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!