02143859
ایران ، تهران

گرفتن ویزا

دریافت ویزا دیگر مثل گذشته سخت نیست بلکه شما می‌توانید با افزایش اطلاعات و انتخاب یک موسسه مهاجرتی مناسب در کمترین زمان موفق به اخذ ویزای مورد نظرتان شوید.

مهاجرت همواره یکی از کلیدهای موفقیت و پیشرفت در زمینه‌های متنوع زندگی است به همین جهت برخی از مردم دنیا برای زندگی در کشوری که بتواند شرایط دلخواه و ایده‌آل  را برایشان به ارمغان بیاورد به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. مهم‌ترین قدمی که نیاز است تا برای مهاجرت به کشور دلخواه خود بردارید، دریافت ویزای آن کشور است؛ اما آیا دریافت ویزا برای مهاجرت به کشورهای مختلف کافیست؟

در این مقاله از شرکت مهاجرتی بالدانو قصد داریم تا به صورت همه جانبه شما را با دریافت ویزا، فاکتورهای تاثیرگذار و شرایط و مراحل مهم آن آشنا کنیم، پس اگر دوست دارید تا همه چیز را درباره اخذ ویزا بدانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آنچه که در این مقاله بررسی میکنیم:

 • ویزا چیست؟
 • انواع مختلف ویزا
 • ویزا بر اساس مدت اقامت و اعتبار
 • راه‌های اخذ ویزا
 • مراحل اخذ ویزا
 • شرایط اخذ ویزا
 • مدارک لازم برای گرفتن ویزا
 • برخی از نکات مهم که در مسیر اخذ ویزا به شما کمک می‌کند!
 • دلایل ریجکت ویزا
 • جمع‌بندی

ویزا چیست؟

برای شروع پروسه مهاجرتی خود ابتدا لازم است تا بطور کامل با ویزا و انواع آن آشنا شوید. به طور کلی ویزا یا روادید به مجوزی گفته می‌شود که به اشخاص خارجی این اجازه را می‌دهد تا وارد کشوری دیگر شوند و بسته به نوع ویزا در مدت زمانی مشخص در آن کشور زندگی کنند. با توجه به سیاست‌های مختلفی که هر کشور دارد بنابراین بسته به کشور مورد نظرتان ویزاهای متنوعی وجود دارد.

خوب است بدانید که دریافت ویزا به این معنی نیست که شما می‌توانید به صورت تمام و کمال حقوقی برابر با یک شهروند یا تبعه را داشته باشید و هر زمانی که دوست داشتید به این کشور وارد شوید یا خاک آن را ترک کنید؛ بلکه اخذ ویزا به این معنی است که شما در زمان مشخص و شرایط محدود بر اساس قانون می‌توانید در کشور مبدا خود زندگی کنید و به فعالیت‌های مختلف بپردازید.

انواع مختلف ویزا

حال که به صورت کامل با مفهوم ویزا آشنا شدید، بهتر است تا انواع ویزا را نیز بشناسید. همانطور که گفتیم بسته به شرایط، سیاست گذاری در کشورهای مختلف و شرایط کشور مورد نظر شما ویزاهای متنوعی وجود دارد و بر این اساس شرایط اخذ ویزا نیز متفاوت خواهد بود. در این بخش سعی می‌کنیم تا شما را با ویزاهای مختلف که از محبوبیت بیشتری برخوردارند، آشنا کنیم.

 • در دسته‌بندی کلی که بین ویزاها وجود دارد، انواع ویزا به دو دسته زیر می‌شوند:
 • ویزای بلند مدت
 • ویزای کوتاه مدت
 • براساس تعداد دفعاتی که قصد دارید تا به کشور های دیگر وارد شوید نیز ویزاهای مختلفی وجود دارد:
 • ویزای یکبار ورود  یا Single Entry Visa
 • ویزای چندبار ورود یا Multi Entry Visa
 • ویزای بدو ورود یا Visa on arrival
 • ویزا بر اساس هدف مهاجرتی

در این دسته بندی بر اساس هدف مهاجرتی شما برای اخذ ویزا و کشور مقصد شما، ویزاهای متنوعی وجود دارد. برای مثال کشور کانادا با توجه به سیاست‌ گذاری‌های مهاجرتی وسیعی که برای جذب مهاجر از کشورهای مختلف داشته است یکی از کشورهایی است که تنوع ویزایی بسیار بالایی را دارد.

ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی یکی از ویزاهای پرطرفدار است که بیشتر به جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور دریافت می‌شود. اخذ ویزا‌های تحصیلی مختلف برای همه افراد به ویژه دانش‌آموزان و دانشجویانی که گپ تحصیلی کوتاهی داشتند، تمکن مالی دارند، سوابق تحصیلی خوبی دارند و علاقه‌مند به پیشرفت در زندگی خود هستند، بهترین راه برای تحصیل در مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های بین‌المللی است.

ویزا کاری

ویزای کاری یکی از راه‌های پرطرفدار برای جذب نیروی کار حرفه‌ای و کاربلد است که امروزه طرفداران زیادی در بین کشورهای جهان اول که از لحاظ اقتصادی و صنعتی پیشرو هستند، پیدا کرده است. البته بهتر است بدانید برای مهاجرت کاری به کشورهای مختلف روش‌های مختلفی وجود دارد. این ویزا می‌تواند بلند مدت یا بلند مدت و براساس شرایط کاری شما صادر شود.

ویزای سرمایه گذاری

اگر وضع مالی بسیار خوبی دارید و دوست دارید تا سریع‌تر ویزای خود را دریافت کنید، بهتر است برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید. این ویزا بخش‌های مختلفی دارد که شما بر اساس شرایط و بودجه خود می‌توانید انتخاب مناسبی را داشته باشید.

ویزای ترانزیت

یک ویزای غیر مهاجرتی و کوتاه مدت است که به جهت حضور چند ساعته فرد در آن کشور اعطا می‌شود. با اخذ ویزای ترانزیت فرد می‌تواند پس از پیاده شدن از هواپیما اول در فرودگاه ثالث منتظر هواپیمای بعدی بماند.

ویزای درمانی

یکی از ویزاهای کوتاه مدت و متداول است که به جهت درمان و معاینات پزشکی در مدت 90 روز صادر می‌شود.

ویزای کار و تعطیلات

ویزای کار و تعطیلات یکی از ویزاهای خاص است که به متقاضیان و جوانان فرصتی می‌دهد تا به کشور مدنظر خود سفر کنند و به صورت موقتی در کشور مقصد خود به کار و فعالیت بپردازند. شما با اخذ ویزای کار و تعطیلات می‌توانید به صورت قانونی در یکی از کشورهای خارجی به سفر کنید، تفریح کنید، تعطیلات خوبی را سپری کنید و همزمان نیز کار کنید. با اخذ ویزای کار و تعطیلات در کشورهای خارجی می‌توانید علاوه بر کسب مهارت و کم کردن هزینه سفر خود، تجربه‌های کاری بی‌نظیری را نیز بدست آورید.

ویزای دیپلماتیک و رسمی

تا حالا فکر کرده‌اید که مقامات رسمی و دیپلمات‌ها برای حضور در کنفرانس‌ها، مجامع بین المللی و نشست‌ها در کشورهای خارجی از چه ویزایی استفاده می‌کنند؟ ویزای دیپلماتیک و رسمی ویزایی است که صرفا برای یک مقام رسمی که دارای دعوتنامه رسمی است صادر می‌شود. برای اخذ ویزای دیپلماتیک و رسمی لازم است تا پاسپورت معتبر، معرفی نامه از سمت مقام رسمی در کشور مبدا، دعوتنامه رسمی کشور مقصد، بیمه و برنامه اقامت داشته باشید. این ویزا 6 ماه اعتبار دارد و قابل تمدید است. خوب است بدانید که صدور آن برای فردی که شرایط ذکر شده را داشته باشد، ضروری است.

ویزای الحاق به خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده شما در یک کشور خارجی اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت داشته باشد و بتواند خانه‌ی مناسبی را برای سکونت شما ایجاد کند، می‌توانید با اخذ ویزای الحاق به خانواده و بر اساس شرایطی مشخصی به کشور مقصد مهاجرت کنید. شرایط اخذ این ویزا برای مهاجر اصلی که شهروندی و اقامت قانونی کشور مبدا را داشته باشند، متفاوت است اما به طور کلی مهاجر اصلی باید بتواند هزینه‌های زندگی فرد متقاضی را تامین کند و مسکن خوبی را برای او تهیه کند تا متقاضی بتواند این ویزا را دریافت کند.

ویزای بازنشستگی

یکی از ویزاهای گران قیمت و هزینه‌بر، ویزای بازنشستگی است چرا که برای اخذ ویزای بازنشستگی باید از راه تمکن مالی برای مهاجرت اقدام کنید. شما با دریافت ویزای بازنشستگی می‌توانید همانند یک شهروند عادی زندگی کنید و به تحصیل بپردازید. برای دریافت ویزای بازنشستگی به مدارک هویتی، پاسپورت معتبر، سند ملک و املاک و گواهی سوء پیشینه نیاز دارید.

ویزای اهداف مذهبی

اگر قصد دارید تا برای مدتی کوتاه و به منظور شرکت در یک اتفاق مذهبی، فرهنگی یا ورزشی به کشورهای خارجی سفر کنید، می‌توانید برای اخذ ویزای اهداف مذهبی اقدام کنید. برای این کار لازم است تا فرم درخواست خود را پر کنید، مدارک هویتی معتبر داشته باشید، نامه پوشش شخصی درمان کنید، سندی برای محل سکونت خود تعیین کنید و از لحاظ مالی خود را مستقل نشان دهید تا بتوانید این ویزا را به جهت گسترش و پیشرفت فرهنگ، مذهب یا دین و دیگر اهداف اقدام کنید.

ویزای شینگن

یکی از ویزاهای کوتاه مدت برای سفر به درون محدوده شینگن و 27 کشور معرفی شده در حوزه اتحادیه اروپا است. فردی که ویزای شینگن دارد می‌تواند با استفاده از روش‌های مختلف به کشورهای منطقه شینگن سفر کند. البته ویزای شینگن خود انواع مختلفی دارد و می‌تواند به صورت بلند مدت نیز صادر شود.

ویزای پناهندگی

احتمالا تا حالا نام ویزای پناهندگی را شنیده‌اید یا کم و بیش درباره پناهنده شدن اطلاعاتی را کسب کرده‌اید! ویزای پناهندگی که به ویزای بشر دوستانه نیز معروف است، یکی از روش‌های دریافت ویزا برای مهاجرت به کشورهای مختلف است. اخذ ویزای پناهندگی بر اساس شرایط و سیاست‌ گذاری‌های موجود در کشورهای مختلف متفاوت است اما به طور کلی اگر فردی به دلایل مختلفی از جمله دلایل سیاسی، اجتماعی، مالی، جنگ و … دچار مشکل شده باشد و این مشکل در حدی باشد که نتواند به زندگی در کشور خودش ادامه دهد می‌تواند این ویزا را دریافت کند.

ویزای گردشگری

یکی دیگر از ویزاهای کوتاه مدت، ویزای گردشگری است. این ویزا بیشتر به جهت سفر و دیدن کشورها و شهرهای خارجی مختلف است. اخذ این ویزا راحت‌تر از دیگر ویزاها است و شما می‌توانید با رعایت چند نکته ساده این ویزا را دریافت کنید و به کشور مورد نظرتان برای تفریح و گردش سفر کنید.

ویزای استارت آپ

اگر ایده یا فکری دارید که ارزش سرمایه گذاری دارد و باعث موفقیت بخشی از یک صنعت بزرگ، خودکفایی، پیشرفت در کشور و … می‌شود، می‌توانید برای دریافت ویزای استارت آپ اقدام کنید. این ویزا هرساله در برخی از کشورها از جمله کشورهای توسعه یافته مثل کانادا به صورت محدود به اشخاص با استعدادی که برنامه جامع و مشخصی برای پیشرفت دارند، اهدا می‌شود.

ویزای گلدن

ویزای گلدن یا ویزای طلایی یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها به جهت دریافت اقامت در اروپا به طور دائمی برای اشخاص خارجی و کسب امتیازات شهروندی است. این ویزا بیشتر در بین کشورهای اروپایی مثل پرتغال و اسپانیا صادر می‌شود.

ویزا بر اساس مدت اقامت و اعتبار

همانطور که گفته‌ شد یکی دیگر از روش‌های دسته بندی ویزاهای مختلف، دسته بندی بر اساس مدت زمان اقامت و اعتبار ویزا است که در این بخش به معرفی کامل این دسته از ویزاهای می‌پردازیم:

ویزای کوتاه مدت

گروهی دیگر از ویزاها، ویزاهای کوتاه مدت نامیده می‌شوند. این ویزاها مدت زمان بسیار محدودی دارند و بیشتر به جهت مسافرت و گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به اینکه این ویزا مدت کوتاه‌تری دارد، شرایط اخذ این ویزا نسبت به ویزای بلند مدت راحت‌تر است. از مهم‌ترین ویزاهای کوتاه مدت می‌توانیم به: ویزای گردشگری، ویزای اختصاصی، ویزای پزشکی و ویزای تجاری اشاره کنیم.

ویزای بلند مدت

اگر قصد دارید تا مدت زمان بیشتری را در مقصد مهاجرتی خود بمانید پس باید برای اخذ ویزای بلند مدت آماده شوید. ویزای بلند مدت در کشورهای مختلف معانی متفاوتی دارد برای مثال ویزای بلند مدت در کشور آلمان به ویزایی گفته می‌شود که فرد برای اقامت بیشتر از سه ماه دریافت می‌کند.

واضح است که بیشتر مهاجران تلاش می‌کنند تا ویزای بلند مدت خود را برای اقامت چند ساله و تبدیل آن به شهروندی دریافت می‌کنند. از مهم‌ترین ویزاهای بلند مدت می‌توانیم به ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و ویزای تحصیلی اشاره کنیم که شرایط اخذ متفاوتی نیز دارند.

ویزای یک بار ورود

اگر ویزای یکبار ورود  یا Single Entry Visa را دریافت کنید، تنها می‌توانید یک بار به کشور مقصد خود وارد شوید و پس از خروج از کشور مقصد دیگر اجازه ورود مجدد را ندارید و باید برای اخذ ویزای جدید مجددا تلاش کنید.

ویزای چند بار ورود

همانطور که از نام این ویزا مشخص است، ویزای چندبار ورود یا Multi Entry Visa به شما کمک می‌کند تا چندین بار به مقصد مهاجرتی خود سفر کنید. مدت زمان اقامت شما در کشور مقصد در این ویزا در پورت ورود شما تصمیم گیری می‌شود.

راه‌ های اخذ ویزا

اگر شما هم به دنبال آشنا شدن با راه‌هایی مختلف برای اخذ ویزای مورد علاقه خود در کشوری خاص هستید بهتر است بدانید که روش‌های مختلفی برای اخذ ویزا وجود دارد و شما می‌توانید با توجه به شرایطی که دارید، ویزای مناسب خود را انتخاب کنید و نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنید. در این بخش به بررسی راه‌های اخذ ویزا می‌پردازیم.

اخذ ویزا در سفارت

روش اخذ ویزا در سفارت متداول‌ترین روش برای دریافت ویزای مورد نظرتان از کشور مقصد است. در این روش با توجه به شرایط و مدارکی که دارید، مدارک و اسناد خود را گردآوری می‌کنید و سپس وقت سفارت دریافت می‌کنید. پس از دریافت کردن وقت سفارت با توجه به شرایط شما تصمیم‌ گیری می‌شود که آیا شما شایستگی دریافت ویزای درخواست شده را دارید یا خیر؟

ویزای الکترونیکی

دریافت ویزای الکترونیکی راحت‌ترین و ساده‌ترین راه برای دریافت ویزا است چرا که در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید ویزاهای کوتاه مدت خود را مثل ویزای گردشگری دریافت کنید. متاسفانه ویزای الکترونیکی یا e-Visa تعریف درستی را برای بیشتر مردم نداشته است و بیشتر متقاضیان فکر می‌کنند که می‌توانند با استفاده از سایت مربوطه، آپلود مدارک و پرداخت هزینه‌ها می‌توانند به کشور مقصد خود حرکت کنند و مثل یک ویزا از این سند استفاده کنند؛ این درحالیست که این تفکر یک تفکر اشتباه است. ویزای الکترونیکی تنها یک مجوز برای ورود و خروج است و مانند یک ویزای سفارت عمل نمی‌کند.

اخذ ویزا بدو ورود

یکی دیگر از این دسته ویزاها ویزای بدو ورود یا Visa on arrival است. این ویزا در هنگام ورود شما به کشور مقصد و در بندر یا فرودگاه به شما اعطا می‌شود؛ البته برای اخذ ویزای بدو ورود باید پیش از مهاجرت اقدام کنید! قوانین مختلفی برای دریافت ویزای بدو ورود در کشورهای مختلف دنیا حاکم است که این قوانین غالبا بر اساس شرایط موجود در کشورها و در برخی موارد بر اساس اتفاقات خاصی است که در طول تاریخ کشور مورد نظر اتفاق افتاده است.

مراحل اخذ ویزا

برای اینکه بتوانید در مدت زمان کوتاهی موفق به اخذ ویزا شوید بهتر است تا در ابتدا اطلاعات کامل و جامعی را در این باره بدست آورید و سپس برای اخذ ویزا براساس شرایط خود اقدام کنید. در این بخش شما را راهنمایی می‌کنیم تا به برای اخذ ویزا آماده شوید.

 • قدم اول: تعیین هدف

در ابتدا باید بدانید که به چه دلیلی دوست دارید تا ویزای کشور مورد نظرتان را دریافت کنید و هدفتان از این کار چیست؟

 • قدم دوم: بررسی شرایط

در مرحله اول بهتر است تا با شرایط اخذ ویزا، شرایط کشور مقصد، شرایط فرد متقاضی، هدف مهاجرت و آیتم‌های مهم دیگر آشنا شوید تا بتوانید بهتر و مصمم‌تر قدم بردارید.

 • قدم سوم: مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را تهیه کنید و چیزی را از قلم نیندازید!

مهمترین بخش در اخذ ویزا تهیه مدارک مورد نیاز است. این مرحله به قدری اهمیت دارد که اگر بخش کوچکی از آن رعایت نشود یا فرم‌های مربوطه بدون دقت کافی پر شود، ویزای شما به راحتی ریجکت می‌خورد و شما متحمل به پرداخت وقت و هزینه مجدد هستید.

 • قدم چهارم: تعیین وقت برای سفارت

قدم بعدی برای دریافت ویزا، تعیین وقت سفارت، مصاحبه و انگشت نگاری است؛ البته بخش بزرگی از این آیتم وابسته به کشور مقصد و شرایط شما است چرا که ممکن است برخی از کشورها نیازی به وقت سفارت نداشته باشند.

 • قدم پنجم: پیگیری وقت برای سفارت

پس از اینکه زمانی را برای دیدار با سفیر تعیین کردید، حال می‌توانید برای دریافت ویزا در زمان مربوط به سفارت خانه مراجعه کنید.

 • قدم آخر: پیگیری‌های مربوطه برای دریافت ویزا

پس از اینکه تمام مراحل اخذ ویزا را پشت سر گذاشتید، حال باید پیگیری‌های لازم را انجام دهید و منتظر بمانید تا نتیجه نهایی به شما ابلاغ شود.

شرایط اخذ ویزا

شرایط دریافت ویزا بر اساس شرایط و مدارک موجود برای هر شخصی متفاوت و متغیر است چرا که مدارکی که شما برای اخذ ویزای کاری نیاز دارید با شرایط اخذ ویزای تحصیلی یکسان نیست؛ بعلاوه سیاست گذاری‌ها، شرایط سیاسی و اجتماعی حاکم بر کشور مقصد، روابط بین کشور مبدا و مقصد، میزان پول شما و مواردی از این دست می‌تواند راه شما را برای اخذ ویزا تغییر دهد به طوری که برخی متقاضیان برخلاف شرایط خوبی که دارند، موفق به دریافت ویزا و مهاجرت نمی‌شوند؛ البته عکس این قضیه هم بسیار رخ داده است.

در این بخش برخی از آیتم‌ها و عوامل بسیار مهم در مسیر اخذ ویزا به شما معرفی می‌کنیم تا شرایط خود را به شرایط اخذ ویزا نزدیک‌تر کنید. این اطمینان را به شما میدهیم که رعایت این آیتم‌ها می‌تواند تا حد زیادی شما را به دریافت ویزا نزدیک کند.

 • تاریخچه سفر

یکی از مهم‌ترین عوامل در دریافت ویزا، تعداد سفرهای خارجی گذشته شما است که بسته به تعداد مهرهای ثبت شده در پاسپورت شما دارد. هر قدر که تعداد سفرهای خارجی شما به کشورهای معتبر بیشتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارید.

 • وضع مالی متقاضی

برای اینکه بتوانید راحت‌تر ویزا مورد نظرتان را دریافت کنید، بهتر است شرایط مالی خوبی داشته باشید. البته اگر وضع مالی خوبی هم ندارید، نگران نباشید زیرا این عامل بیشتر به صورت یک امتیاز مثبت برای متقاضیان است. نکته دیگر وضع تملک شما برای اثبات این تعلق خاطر به کشور مبدا است به همین جهت ارائه سند ملکی که این موضوع را ثابت کند می‌تواند به شما برای اخذ ویزا کمک کند.

 • شرایط متقاضی

سن، تحصیلات، مهارت‌های شغلی و رزومه متقاضی به طور کلی بیان کننده شرایط کلی از متقاضی برای دریافت ویزا است. هر چه متقاضی از شرایط بهتری را داشته باشد، روند کاری سریع‌تر می‌شود و شانس دریافت ویزا نیز بالاتر می‌رود.

 • کامل بودن مدارک

اگر می‌خواهید تا مجبور به پرداخت هزینه مجدد برای دریافت ویزای خود نشوید، باید مدارک و فرم‌های خود را به صورت کامل و با دقت پر کنید تا در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید و در بار اولی که برای اخذ ویزا اقدام می‌کنید، ویزای خود را دریافت کنید.

 • شغل

سابقه کاری و فعالیت در حوزه مربوط به تحصیلات دانشگاهی تاثیر مثبتی بر موفقیت و افزایش شانس دریافت ویزا را برای متقاضی به وجود می‌آورد.

 • وضعیت تاهل

اگر دو متقاضی دارای شرایط یکسانی باشند، فردی که متاهل است شانس بیشتری نسبت به فرد مجرد برای دریافت ویزا دارد.

 • بیمه

اگر کارمند هستید باید برای تایید مدارک خود سابقه بیمه را نیز ارائه کنید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزا

بسته به عوامل مختلفی مثل کشور مقصد، کشور مبدا، نوع ویزا، شرایط سیاسی و غیره مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا متغیر است، اما به طور کلی برای اخذ هر نوع ویزایی باید مدارک زیر را داشته باشید:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی
 • عکس جدید و مناسب
 • مدارک مالی

مهم‌ترین دلیل تفاوت برای اخذ ویزا، تفاوت در نوع ویزا است به طوری که شما برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک متمایزی نسبت به ویزای کاری یا ویزای سرمایه گذاری داشته باشید.

 برخی از نکات مهم که در مسیر اخذ ویزا به شما کمک می‌کند

 • برای شروع جهت دریافت ویزاهای مختلف از کشورهای خارجی بهتر است تا در ابتدا پاسپورت یا گذرنامه معتبر و بر اساس اعتبار مدنظر کشور مقصد تهیه کنید.
 • انتخاب یک موسسه مهاجرتی کاربلد با یک تیم حقوقی حرفه‌ای می‌تواند شانس شما را افزایش دهد به طوری که به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید.
 • در نوشتن اطلاعات، پرکردن فرم‌ها، جمع آوری مدارک و اسناد بسیار دقت کنید تا شانس خود را برای اخذ ویزا افزایش دهید.
 • انگشت نگاری یکی از مراحل مهمی است که متاسفانه برخی متقاضیان تمایلی به این کار ندارند؛ اما باید بدانید که انگشت نگاری برای دریافت ویزا لازم است.
 • مواردی مثل تاهل، سن، داشتن سند ملکی می‌تواند به افزایش شانس شما برای دریافت ویزا کمک کند.
 • بهتر است از افرادی که موفق به اخذ ویزا شدند برای پیشروی در کارهایتان کمک بگیرید.
 • برای اینکه بتوانید مدارک ویزای خود را تکمیل کنید کافیست تا بلیط رفت وبرگشت را رزرو کنید و خرید بلیط لزومی ندارد.

دلایل ریجکت ویزا

بسته به شرایط متقاضی، نوع ویزا و کشور مقصد ممکن است شرایطی ایجاد شود که متقاضی در پروسه دریافت ویزا ناموفق باشد. به همین دلیل برای افزایش شانس اخذ ویزا بهتر است تا این موارد را رعایت کنید. برخی از این موارد عبارتند از:

 • دلیل شما برای دریافت ویزا مبهم است.
 • ضعیف بودن تاریخچه سفر
 • کافی نبودن موجودی بانک
 • سوء سابقه کیفری
 • سابقه بیماری‌های خاص
 • در برخی موارد رابطه سیاسی بین کشورها نیز بر ریجکتی ویزا تاثیرگذار است؛ البته این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد.
 • ناقص بودن مدارک
 • انجام ندادن انگشت نگاری
 • سپردن کار به افراد غیر حرفه‌ای و کارنابلد
 • نداشتن هدف برای دریافت ویزا
 • جعلی بودن مدارک و اسناد به ویژه مدارک هویتی
 • عضویت در گروه‌های خاص
 • شرایط سنی برای اخذ ویزا مناسب نیست؛ به زبان ساده‌تر متقاضی خیلی پیر یا خیلی جوان است.
 • نداشتن مدرک زبان معتبر
 • نمره مدرک زبان شما مناسب نیست
 • وابستگی خانوادگی به کشور مبدا
 • وابستگی خانوادگی به کشور مقصد
 • شرایط تحصیلی و کاری متقاضی ضعیف و ناکارآمد باشد
 • تشخیص آفیسر

جمع‌بندی

با توجه به افزایش شانس برای دریافت ویزا و بیشتر شدن تعداد ویزاهای موفق، دریافت ویزاهای مختلف تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری،گردشگری و … دیگر کار سختی نیست و شما می‌توانید با یک انتخاب درست، رعایت کردن شرایط و طی کردن مراحل به راحتی و در کوتاه‌‌ترین زمان ویزای خود را از کشور مورد نظرتان دریافت کنید.

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با 0 تا 100 اخذ ویزا آشنا کنیم. گروه مهاجرتی بالدانو آماده است تا شما را به صورت کامل با روش‌های مهاجرتی متنوع به این کشور آشنا کند تا شما بتوانید به آسانی و به سرعت کارهای مهاجرتی خود را انجام دهید و ویزای کشورهای مختلف را دریافت کنید. شما می‌توانید با استفاده از راه‌های ارتباطی مختلف با کارشناسان و وکلای مجرب ما تماس حاصل کنید تا شما را برای مهاجرت به کانادا راهنمایی کنند. علاوه بر این شما می‌توانید با دنبال کردن ما در سایت و صفحات اجتماعی به اطلاعات و آخرین اخبار دست پیدا کنید و در صورتی که سوالی داشتید در قسمت نظرات برای ما یادداشت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت به آن پاسخ دهند؛ همراه ما باشید.

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!