02143859
ایران ، تهران

ویزای تحصیلی مجارستان

مجارستان کشوری زیبا و سبز در دل قاره‌‌ی اروپا ویکی از اعضای اتحادیه‌ی اروپا است. این کشور، نسبتا کشور کوچکی است ولی به نسبت وسعتی آن تعداد بسیار زیادی دانشگاه را در دل خود جای داده است. کشور مجارستان جزو اعضای معاهده‌ی بولونیا بوده و مدارک دانشگاه‌های این کشور مطابق با استانداردهای بین‌المللی است. تعدادی از دانشگاه های مجارستان جزو دانشگاه‌های برتر دنیا بوده و مدارکی که به دانشجویان اعطا می‌کند در سطح جهان دارای اعتبار است.در این نوشته از موسسه مهاجرتی بالدانو قصد داریم شما را با کشور مجارستان، دانشگاه‌ها و نحوه‌ی دریافت ویزای تحصیلی مجارستان آشنا کنیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید. 

نگاهی کلی به ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی مجارستان یکی از پرطرفدارترین ویزاها است. برای دریافت این ویزا حتما باید از سمت یک دانشگاه، موسسه آموزش عالی و یا یک مدرسه اقدام کنید. ویزای تحصیلی مجارستان نیز مثل ویزا‌های دیگر دارای اعتبار است، اما نگران نباشید! چرا که شما می‌توانید پس از پایان مدت زمان ویزای تحصیلی خود، آن را تمدید کنید.  یکی از راحت‌ترین راه‌های اخذ ویزای شنگن برای مهاجرت و زندگی در اروپا گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان است. دریافت این نوع ویزا برای دانش‌آموزان با توجه به الزام به آموختن زبان مجاری و همچنین کمبود مدارس دوزبانه رایج نیست ولی در صورت تصمیم به تحصیل در مجارستان برای سنین مدرسه می‌‌توانید روی مدارس دولتی و شبانه روزی که اغلب کیفیت آموزشی عالی نیز دارند حساب کنید. برای تحصیل در دوره کارشناسی می‌توانید روی مجارستان حساب کنید و با توجه به برخی شرایط، ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کنید. دانشگاه‌های این کشور اکثر رشته‌های پرتقاضا را دارند و بعد از دوره دیپلم می‌توانید در رشته‌هایی مانند پزشکی، داروسازی، دامپزشکی و یا علوم مهندسی تحصیل کنید. رشته‌های ذکر شده جزو رشته‌های محبوب خارجی‌ها بوده و پس از پایان تحصیل می‌توانند در تمام کشورهای اروپایی ادامه تحصیل بدهند. برای تحصیل در دوره‌ی پزشکی شما باید در دوره‌ی پیش پزشکی شرکت کنید و پس از گذراندن آزمون ورودی می‌توانید در رشته‌های فوق تحصیل کنید و ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کنید. 

شرایط دریافت ویزای تحصیلی مجارستان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دریافت ویزای تحصیلی مجارستان در ابتدا باید یک‌سری مدارک جهت ارائه به دانشگاه را تهیه کنید، اطلاعاتی مثل مدارک هویتی، مدارک تحصیلی در پایه‌های قبلی، اطلاعات مالی، مدارکی مبنی بر توانایی مالی جهت ادامه تحصیل،مدارک زبان انگلیسی و … .  شرایط دریافت ویزای تحصیلی مجارستان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بعلاوه نکاتی  نیز پیرامون بحث زبان انگلیسی وجود دارد که برای دریافت ویزای تحصیلی مجارستان باید به آن حتما توجه کنید؛ مانند این که مدرک زبان باید در دو سال اخیر گرفته شده باشد و یا این که اگر مهارت کافی در زبن انگلیسی ندارید می‌توانید در کلاس‌های اموزش زبان انگلیسی شرکت کنید. اما اگر قصد ادامه تحصیل برای مقطع دکتری را دارید، باید به شما بگوییم که ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های مجارستان دارای شرایطی هستند. برای پذیرش در این مقطع الزاما باید مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید و بر خلاف دیگر نقاط جهان نمی‌توانید مستقیما برای مقطع دکتری تخصصی از کارشناسی اقدام کنید، هیچ سرویس متمرکزی برای پذیرش درخواست شما وجود ندارد و شما باید درخواست خود را به دانشگاه بدهید و الزاما یک استاد راهنما بگیرید و دانشگاه‌ها نیز با ظوابط و شرایط خود اقدام به پذیرش و جذب دانشجو می‌کنند. سطح زبان شما برای تحصیل در دانشگاه‌های مجارستان خیلی سخت گیرانه نیست اما با توجه به مقطع تحصیلی باید یک‌سری حداقل‌ها را به شرح زیر داشته باشید: 
 • در مقطع لیسانس:
  • نمره آیلتس 5 تا 6
  • نمره تافل 60 تا 80
 • در مقطع فوق لیسانس:
  • نمره آیلتس 5.5 تا 6.5
  • نمره تافل 70 تا 90

مزایای تحصیل در کشور مجارستان 

تحصیل در کشور مجارستان چه ویژگی‌هایی دارد؟ با توجه به کشورهای متعدد در اروپا چرا باید ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت کنیم؟ اگر شما هم هنوز با ویژگی‌های و مزایای تحصیل در دانشگاه‌های کشور مجارستان آشنا نشدید، همراه ما باشید. مزایای تحصیل در کشور مجارستان
 • کشور مجارستان در اتحادیه اروپا قرار دارد
قرار گرفتن مجارستان در اتحادیه اروپا و شینگن به شما قدرت آزادی برای سفر به کشورهای دیگر این حوزه از جمله ایتالیا، فرانسه، آلمان و… را می‌دهد و شما با داشتن ویزای تحصیلی کشور مجارستان می‌توانید از این کشورها نیز دیدن کنید. 
 • تحصیل به زبان انگلیسی برای تمامی دانشجویان بین الملل
یکی از مزایای بسیار جالب و البته بی‌نظیر کشور مجارستان، تحصیل کردن به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌ الملل است؛ البته لازم به ذکر است که زبان رسمی این کشور غیر انگلیسی است.
 • دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر 
شما پس از تحصیل در دانشگاه‌ها، مدارس و موسسات آموزشی این کشور مدارک معتبری را دریافت خواهید کرد، چرا که مدارک دانشگاه‌های مجارستان غالبا بسیار معتبر هستند. 
 • تنوع رشته‌ها و گرایشات
یکی دیگر از ویژگی‌های دانشگاه‌های مجارستان، تنوع رشته‌ها و گرایشات است و شما می‌توانید ویزای تحصیلی مجارستان را برای بیشتر رشته‌های دریافت کنید. همچنین طرفیت برخی رشته‌های پرطرفدار مثل پزشکی؛ دندانپزشکی و داروسازی ظرفیتی قابل توجه است. 

تمکن مالی برای هزینه‌های زندگی و دریافت ویزای تحصیلی در کشور مجارستان

از نظر داشتن تمکن مالی کشور مجارستان بر خلاف اکثر کشور‍‌های اروپایی سخت گیری چندانی ندارد، افرادی که خواهان دریافت ویزای تحصیلی مجارستان هستند و می‌خواهند در این کشور تحصیل کنند، در ابتدا باید از هزینه‌های زندگی در مجارستان و شهریه‌ی دانشگاه خود آگاه شوند و سپس مبلغی بین 8 تا 12 هزار یورو در سه ماه اخیر در حساب خود داشته باشند تا هنگام مراجعه به سفارت مجارستان در تهران مدارک آن را ارائه دهند.

تمکن مالی برای هزینه های زندگی

هزینه ‌های زندگی در مجارستان مانند تمام نقاط جهان بسته به سبک زندگی افراد متغیر است. در جدول ذیل به برخی از هزینه‌های زندگی در این کشور اشاره خواهیم کرد:
شهریه دانشگاه حدود 2000 یورو در سال
خوابگاه 80 تا 110 یورو در ماه
آپارتمان شخصی 240 تا 400 یورو در ماه
آپارتمان اشتراکی 100 تا 180 یورو در ماه
غذا 125 یورو در ماه
تفریحات 40 یورو در ماه
دوچرخه سواری رایگان
حمل و نقل با دستگاه های عمومی 13 یورو در ماه

مدارک لازم برای اخذ ویزای مجارستان

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان مانند اکثر کشورهای دنیا شما نیاز به داشتن یک سری از مدارک برای طی مراحل بروکراسی اداری در آن کشور دارید، در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم. نکته قابل توجه این است که این مدارک مدارکی عمومی هستند و شما با توجه به محل پذیرش باید مدارک مورد نیاز انجا را نیز همراه خود داشته باشید. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
 • رسید پرداخت هزینه تحصیل
 • نامه پذیرش از دانشگاه مورد پذیرش شما
 • گذرنامه که حداقل 6 ماه پس از تاریخ ورود شما معتبر است.
 • کپی صفحه عکس پاسپورت شما برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان الزامی است. 
 • عکس گذرنامه کمتر از 6 ماه قبل
 • بیمه درمانی
 • آدرس محل سکونت در مجارستان
 • اثبات بودجه کافی برای پوشش هزینه زندگی در قالب تضمین یا بیانیه بانک
 • فرم درخواست ویزا ( ویزای تحصیلی مجارستان)   
 • پاکت مهر شده که به متقاضی ارسال شده است.
 • نام سازمان میزبان (دانشگاه)
 • دفتر مرکزی سازمان میزبان
اگر شما کمک هزینه یا بورسیه تحصیلی دریافت کرده‌اید، لازم است جزئیات مربوط به سازمان تخصیص کمک هزینه تحصیلی را ارائه دهی را بدانید.  همانطور که گفته شد مدارک ذکر شده تنها بخشی از و شما می‌توانید جهت کسب اطلاع بیشتر با دانشگاه مقصد و یا سفارت مجارستان در تهران ارتباط برقرار کنید و برای کسب ویزای تحصیلی مجارستان بهتر راهنمایی شوید. 

پرده آخر

وجود دانشگاه‌های متعدد، رشته‌های پرمتقاضی و متنوع، شرایط نسبتا راحت و … تنها چند دلیل است که بیشتر دانشجویان در سراسر دنیا علی‌الخصوص ایران تصمیم گرفته‌اند تا برای مهاجرت به مجارستان اقدام کنند و به دنبال راهی برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان باشند. در این نوشته از گروه مهاجرتی بالدانو قصد داشتیم تا شما را با شرایط، مراحل و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی مجارستان صحبت کنیم. اگر شما قصد دارید که بیشتر با این کشور و شرایط اخذ اقامت تحصیلی در آن آشنا شوید، می‌توانید با استفاده از راه‌های ارتباطی با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل نمایید.  موسسه مهاجرتی بالدانو یکی از بهترین و نام آشنا‌ترین موسسات مهاجرتی کشور است که سابقه موفقی در زمینه‌های مختلف مهاجرت را دارد؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت، ادامه تحصیل و زندگی در هر کشوری را دارید، می‌توانید از هرکجای کشور و تنها با استفاده از راه‌های ارتباطی با کارشناسان خبره و مجرب ما تماس حاصل کنید، تا کامل‌ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند، همچنین برای آشنایی بیشتر با تمام مسائل مهاجرتی و رفع سوالات خود می‌توانید بالدانو را در شبکه‌های اجتماعی مختلف نیز دنبال کنید؛ پس همراه ما باشید. 
5/5 - (1 امتیاز)
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!