02143859
ایران ، تهران

کشور فرانسه

کشور فرانسه یکی از زیباترین و مهم ترین کشور های قاره اروپا به حساب می آید که هر ساله تعداد زیادی از افراد به این کشور سفر می کنند. این کشور به دلیل وضعیت مناسب زندگی و همچنین فرصت های شغلی که دارد به کشوری مناسب برای مهاجرت تبدیل شده است.

شهر پاریس در کشور فرانسه

آنچه در این مقاله می‌خوانیم
خدمات بالدانو در کشور فرانسه

کشور فرانسه به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها در قاره اروپا به حساب می‌آید. به طور سالیانه افراد بسیار زیادی با بهره گیری از راه های مختلف قصد مهاجرت به این کشور را دارند. این کشور دارای شهر های بسیار مهمی است.

جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی در این کشور وجود دارد. نکته دیگری که در رابطه با فرانسه وجود دارد این است که تعداد دانشگاه های معتبر بسیار زیادی در این کشور وجود دارد.

علاوه بر مواردی که به آنها اشاره شد، کشور فرانسه برای رشته های مختلف بازار شغلی مناسبی را فراهم کرده است.

تمامی این موارد دست به دست هم داده اند تا این کشور به یکی از قطب‌های مهاجر پذیر اروپا تبدیل شود. اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید و می خواهید بدانید که از چه راه هایی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید، می‌توانید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا تمامی موضوعات مربوط به مهاجرت به این کشور را به شما توضیح دهیم.

دریافت مشاوره رایگان
با تکمیل فرم زیر کارشناسان مهاجرتی بالدانو با شما تماس خواهد گرفت

جدول اطلاعات کلی درباره کشور فرانسه

پایتختپاریس (Paris)
مهم ترین شهرهاپاریس، لیون، مارسی
قارهاروپا
زبان رسمیفرانسوی (French)
نوع حکومتجمهوری (حکومت نیمه ریاستی)
مساحت548 هزار کیلومتر مربع
جمعیت68 میلیون نفر (طبق آمار سال 2021)
تعداد استان22 استان
واحد پولییورو (پیش از سال 1999 واحد پول فرانسه فرانک بود)
دینمسیحیت
منطقه زمانیGMT +2
جهت رانندگیسمت راست
پیش شماره تلفنی+33
دامنه اینترنتی.fr

شهرهای مهم و بزرگ فرانسه

در حالت کلی کشور فرانسه شهر های بسیار زیادی دارد و هرکدام از این شهرها دارای ویژگی هایی هستند.

اگر شما قصد مهاجرت به این کشور را دارید، حتماً باید به بررسی برخی از شهرهای مهم کشور فرانسه بپردازید تا بتوانید شهر مد نظر خود را بیابید.

پاریس

یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای کشور فرانسه که مطمئناً نام آن را شنیده اید، شهر پاریس است. این شهر پایتخت فرانسه محسوب می‌شود و از آثار باستانی و مکان های تاریخی بسیار زیادی بهره می برد.

همین موارد باعث شده است که هر ساله تعداد بسیار زیادی از افراد از سراسر جهان برای بازدید از این مکان های تاریخی به این کشور سفر کنند. شهر پاریس جمعیتی در حدود ۲ میلیون نفر دارد و به عنوان پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر کشور فرانسه به حساب می آید.

از مکان های تاریخی بسیار مهم این شهر می توان به برج ایفل، خیابان شانزلیزه، موزه لوور، مقبره ناپلئون و همچنین کلیسای نوتردام اشاره کرد.

لیون

یکی دیگر از شهرهای بسیار مهم فرانسه شهر لیون می باشد. این شهر چیزی در حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و یکی از مراکز مهم اقتصادی در کشور فرانسه محسوب می شود.

شهر لیون دارای مکان های باستانی زیادی می باشد که بسیاری از این مکان ها مربوط به تاریخ رنسانس هستند.

از مهم‌ترین این مکان ها می‌توان به کلیسای جامع لیون، موزه هنرهای زیبای لیون و همچنین خیابان سن ژان اشاره کرد.

نکته‌ای که در رابطه با شهر لیون وجود دارد این است که این شهر به دلیل شرایط مناسبی که برای زندگی دارد و همچنین دانشگاه های مهم آن به یکی از مهمترین شهرها برای مهاجرت دانشجویان خارجی تبدیل شده است.

شهر لیون فرانسه

اقتصاد کشور فرانسه

کشور فرانسه به عنوان هفتمین اقتصاد بزرگ دنیا و همچنین سومین اقتصاد بزرگ اروپا پس از کشور آلمان و انگلستان به حساب می‌آید.

این کشور علاوه بر کارخانجات بخشی از اقتصاد خود را مدیون صنعت گردشگری خود می باشد. در حالت کلی کشور فرانسه دارای اقتصاد متنوعی می باشد و این موضوع به این معنی است که در زمینه های مختلف، اقتصاد این کشور رو به رشد است.

به عنوان مثال هر ساله افراد زیادی از خارج از کشور فرانسه به این کشور مهاجرت می‌کنند و تمام سرمایه خود را در این کشور صرف شروع کاری می‌کنند.

فرهنگ مردم کشور فرانسه

مردم کشور فرانسه بسیار با فرهنگ و با ادب هستند و نکته ای که وجود دارد، این است که این افراد به خارجی ها احترام بسیار زیادی می گذارند.

در رابطه با مردم کشور فرانسه، باید بگوییم که این مردم زبان فرانسوی را بسیار دوست دارند و ترجیح می‌دهند تا در هر حالتی به همین زبان صحبت کنند.

این موضوع کمی باعث می‌شود تا افراد خارجی که به این کشور سفر می کنند دچار مشکل شوند. البته نگران نباشید، چرا که امروزه با گسترش تکنولوژی و به وجود آمدن نرم افزارهای مترجم می توانید با مردم این کشور ارتباط برقرار کنید.

همانطور که پیشتر اشاره کردیم مردم این کشور بسیار مودب هستند به گونه‌ای که بدون اینکه شما را بشناسند به شما سلام می کنند و همچنین اگر به طور ناگهانی به شما برخورد کنند از شما بسیار عذرخواهی می کنند.

مردم این کشور بر روی لباس های خود بسیار حساس هستند و سعی می کنند تا همیشه بهترین لباس‌ها و بهترین اکسسوری‌ها را استفاده کنند.

نکته ای دیگری که در رابطه با فرهنگ مردم کشور فرانسه وجود دارد این می باشد که مردمان این کشور در کنار کشورهایی هم چون ایتالیا و اسپانیا به غذا بسیار اهمیت می دهند و این گونه می توان توصیف کرد که هر کدام از فرانسوی‌ها خود یک آشپز هستند.

فرهنگ مردم کشور فرانسه

قوانین جالب کشور فرانسه

همان‌طور که شاید در سطح اینترنت دیده باشید کشور فرانسه دارای قوانین عجیب ولی جالب می‌باشد.

از جمله این قوانین می‌توان به این موضوع اشاره کرد که اگر شما صاحب خوک هستید نمی توانید اسم ناپلئون را بر روی آن بگذارید.

قانون دیگری که در این کشور وجود دارد این است که در هنگام شب شما بدون اجازه نمی توانید از برج ایفل عکس برداری کنید و دلیل این موضوع این باشد که تمامی حقوق عکس برداری از برج ایفل در اختیار دولت کشور فرانسه است.

قانون دیگری که در این کشور وجود دارد این می‌باشد که اگر شما با حیوان خانگی خود قصد استفاده از مترو یا هر وسیله نقلیه ای را داشته باشید باید برای حیوانات خانگی خود نیز تهیه کنید.

یکی از عجیب‌ترین قوانینی که در این کشور وجود دارد این است که شما می‌توانید با افراد مرده ازدواج کنید و این موضوع، از نظر فرانسوی‌ها اصلا بد نیست.

از دیگر قوانین جالبی که در این کشور وجود دارد این است که هیچ شخصی نمی‌تواند در محل کار خود نوشیدنی‌های الکلی استفاده کند.

اگر این موضوع اتفاق بیفتد صاحب کار می‌تواند آن شخص را اخراج کند. یکی دیگر از قوانین مربوط به محل کار در کشور فرانسه این است که هیچ شخصی نمی‌تواند روی میز کار خود غذا بخورد. این موضوع نیز به عنوان یک جرم به حساب آمده و در صورت انجام این کار، شخص کارفرما می تواند فرد را اخراج کند.

خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور فرانسه

موسسه مهاجرتی بالدانو یکی از معتبر ترین و بهترین موسسه های مهاجرتی در کشور ایران به حساب می ‌آید. اگر شما قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارید و از راه و روش آن اطلاع ندارید و می‌خواهید تمام کارهای مربوط به مهاجرت خود را به یک شرکت مطمئن بسپارید می توانید موسسه مهاجرتی بالدانو را انتخاب کنید. این موسسه فعالیت بسیار دقیقی دارد و تمامی کارهای مهاجرتی شما را به صورت تمام و کمال انجام خواهد داد.

مشاوره اخذ ویزای فرانسه

در حالت کلی کشور فرانسه دارای چهار نوع ویزا می باشد که این چهار نوع عبارتند از ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و ویزای ترانزیت.

اگر شما قصد بازدید از این کشور را دارید و فقط برای تفریح می خواهید به این کشور سفر کنید، می توانید از ویزای توریستی استفاده کنید.

اگر شما سن بالای ۱۸ سال دارید و قصد تحصیل در کشور فرانسه را دارید، می توانید از ویزای تحصیلی استفاده کنید. در رابطه با ویزای ترانزیت باید بگوییم که مدت زمان این ویزا، کوتاه می باشد و فقط برای تردد و عبور از کشور فرانسه استفاده می ‌شود.

ویزای کاری در حالت کلی برای فرصت های شغلی استفاده می شود و اگر شما یک دعوتنامه از یک کارفرمای فرانسوی داشته باشید، این ویزا به شما تعلق می‌گیرد. شما می توانید از خدمات موسسه بالدانو در رابطه با اخذ ویزای این کشور استفاده کنید و در راحت ترین و سریع ترین حالت ممکن ویزای مدنظر خود را با کمک این موسسه دریافت کنید.

مشاوره اخذ ویزای فرانسه

مشاوره کاریابی در فرانسه

در حالت کلی در کشور فرانسه فرصت های شغلی بسیار زیادی وجود دارد که شما می توانید با توجه به زمینه تخصص خود، در آنها مشغول به کار شوید.

از جمله مهمترین رشته ها در این کشور می توان به رشته های مربوط به داروسازی، ماشین آلات صنعتی، الکترونیک، پزشکی و همچنین گردشگری اشاره کرد.

اگر شما در هر کدام از این رشته ها تخصص داشته باشید به راحتی می توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

در رابطه با قوانین و دستمزد کار در فرانسه باید بگوییم که ساعت کاری برای افراد چیزی در حدود ۳۵ ساعت در هفته می باشد. علاوه بر آن حداقل حقوق در کشور فرانسه ساعتی ۱۰ یورو می باشد.

مشاوره سرمایه گذاری در فرانسه

در حالت کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کشور فرانسه از روش های مختلفی امکان پذیر است.

از جمله مهمترین این روش ها می توان به خرید ملک، راه اندازی کسب و کار، طرح‌های خود حمایتی و ثبت شرکت اشاره کرد.

در رابطه با بی دردسر ترین راه برای دریافت ویزای کشور فرانسه یعنی خرید ملک باید بگوییم که حداقل شما باید ملکی به ارزش ۹۰ هزار یورو را در این کشور خریداری کنید.

پس از خرید ملک و انجام کارهای بانکی آن، به شما یک ویزای یکساله داده می‌شود که شما می توانید تا ۵ سال این ویزا را تمدید کنید. پس از گذشت این پنج سال می توانید برای دریافت ویزای ده ساله اقدام کنید.

مشاوره سرمایه گذاری در فرانسه

مشاوره مهاجرت و اقامت در فرانسه

در حالت کلی روش های بسیار زیادی برای مهاجرت و دریافت اقامت کشور فرانسه وجود دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به دریافت اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، تولد فرزند، ازدواج، تحصیل، کار و یا خرید ملک اشاره کرد.

برای اطلاع از جزئیات مربوط به دریافت اقامت فرانسه و همچنین مهاجرت به این کشور می توانید با مشاوران موسسه بالدانو ارتباط برقرار کنید.

مشاوره تحصیل در فرانسه

یکی از مهم ترین راه ها برای مهاجرت به کشور فرانسه که امروزه مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است، مهاجرت تحصیلی به این کشور است.

در حالت کلی اگر شما در یکی از رشته های پزشکی، داروسازی، پرستاری، الکترونیک و صنعت خودرو مشغول به تحصیل هستید و معدل بالایی دارید می توانید برای مهاجرت تحصیلی به فرانسه اقدام کنید.

همچنین نکته ای که باید بگوییم این است که مدرک مورد نیاز برای مهاجرت و تحصیل در کشور فرانسه مدرکی به نام TEF می باشد.

مشاوره تحصیل در فرانسه

مشاوره اخذ تابعیت فرانسه

در حالت کلی برای اخذ تابعیت کشور فرانسه، باید با یک فرد فرانسوی ازدواج کنید یا باید به مدت پنج سال در کشور فرانسه زندگی کنید.

شما می‌توانید از طریق تحصیل یا سرمایه گذاری به کشور فرانسه مهاجرت کنید و سپس به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کنید و پس از گذشت این پنج سال برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کنید.

نکته ای که باید بگوییم این می باشد که اگر فرزند شما نیز در این کشور به دنیا بیاید، مشمول اخذ تابعیت این کشور خواهد شد.

سوالات متداول

بیشترین سوالات کاربران درباره کشور فرانسه

بله، با توجه به سطح رفاه این کشور و همچنین شغل های بسیاری که در این کشور وجود دارد این کشور برای اقامت مناسب است.

کمی متناسب است، البته در زمینه های فرهنگ مردم فرانسه بهتر است.

در حالت کلی بسیاری از شهر های فرانسه برای زندگی مناسب هستند، ولی شهرهای لیون و مارسی شرایط بسیار بهتری دارند.

مدرک مورد نیاز برای مهاجرت TEF نام دارد.

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت