02143859
ایران ، تهران

کشور مجارستان

کشور مجارستان کشوری شاد و دارای سطح رفاه بالا است. این کشور جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد. در مجارستان دانشگاه‌های نسبتا سطح بالایی وجود دارد و فرصت‌های شغلی نیز در این کشور زیاد است.

کشور مجارستان

آنچه در این مقاله می‌خوانیم
خدمات بالدانو در کشور مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای نسبتا سطح بالا در اروپا است، این کشور تقریباً در وسط اروپا قرار دارد و عضو حوزه شینگن است. کشور مجارستان چیزی در حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد و مساحت آن حدود ۹۳ هزار کیلومتر مربع است. زبان رسمی در این کشور (مجاری) است.

ما در این مقاله، قصد داریم تا به بررسی موضوعات مختلف در مورد مجارستان و همچنین راه‌های دریافت ویزا و اقامت این کشور بپردازیم. پس اگر شما می‌خواهید در رابطه با این موضوعات اطلاعاتی به دست آورید، پیشنهاد می‌شود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دریافت مشاوره رایگان
با تکمیل فرم زیر کارشناسان مهاجرتی بالدانو با شما تماس خواهد گرفت

اطلاعات کلی درباره کشور مجارستان

پایتختبوداپست
مهم ترین شهرهابوداپست، دبرسن، میسکولک
قارهاروپا
زبان رسمیمجاری
نوع حکومتجمهوری پارلمانی
مساحت93 هزار کیلومتر مربع
جمعیت9،700،000 نفر
تعداد استان19 استان
واحد پولیفورینت
دینمسیحیت
منطقه زمانیGMT +2
پیش شماره تلفنی+36
دامنه اینترنتی.hu

شهرهای بزرگ و مهم مجارستان

کشور مجارستان به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی شناخته می‌شود. این کشور شهر‌های بسیار زیادی دارد که هر کدام از این شهرها از ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فردی برخوردار هستند. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین شهر‌های مجارستان پرداخته‌ایم.

شهر بوداپست

یکی از شهرهای بسیار مهم این کشور شهر بوداپست است که به عنوان پایتخت کشور مجارستان شناخته می‌شود. شهر بوداپست جمعیتی در حدود ۱۷۰۰۰۰۰ نفر دارد. موضوع بسیار مهمی که شهر بوداپست را به یکی از مقاصد مهاجرت دانشجویان در اروپا تبدیل کرده است، دانشگاه‌های این شهر است.

از مهم‌ترین دانشگاه‌های شهر بوداپست می‌توان به دانشگاه سملویز، دانشگاه Szent Istvan و دانشگاه Eotvos Lorand اشاره کرد که همه این دانشگاه‌ها در بین ۱۰۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

شهر بوداپست جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی نیز دارد که از مهمترین آنها می‌توان به ساختمان پارلمان مجارستان، کلیسای سنت استفان و همچنین قلعه بودا و کستل هیل اشاره کرد.

شهر بوداپست مجارستان

شهر دپرسن

یکی دیگر از شهرهای مهم کشور مجارستان که به عنوان دومین شهر بزرگ این کشور نیز شناخته می‌شود، شهر دبرسن است. شهر دبرسن حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر از جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی دارد که از جمله مهمترین آنها می‌توان به حمام مدیترانه‌ای آکواتیکوم، کلیسای بزرگ دبرسن و همچنین موزه دری اشاره کرد.

شهر ایگر

شهر ایگر یکی دیگر از شهرهای کشور مجارستان است که به رستوران‌ها و کافه‌های خود بسیار مشهور است. این شهر چیزی در حدود ۵۶ هزار نفر جمعیت دارد. نکته‌ای که در رابطه با این شهر وجود دارد، این است که هزینه‌ها در شهر ایگر بسیار پایین است و شما برای تامین هزینه‌های خود مشکل چندانی نخواهید داشت.

اگر بخواهیم مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر را بیان کنیم، می‌توانیم به کلیسای جامع سنت جان، قلعه ایگر، دره the beautiful woman و موزه بیتلز اشاره کنیم.

اقتصاد کشور مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که اقتصاد قوی دارد. اقتصاد این کشور روز به روز در حال پیشرفت و توسعه است. واحد پول مجارستان فورینت است.

طبق آماری که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، تولید ناخالص داخلی این کشور چیزی در حدود ۲۶۵ میلیارد دلار بود. سهم بخش‌های کشاورزی، صنعت و خدمات در تولید ناخالص داخلی به ترتیب ۳٫۴ درصد، ۳۱٫۱ درصد و ۶۵٫۵ درصد است.

یکی دیگر از مواردی که به خوبی قدرت اقتصادی این کشور را ثابت می‌کند نرخ تورم این کشور است. طبق آماری که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، کشور مجارستان نرخ تورم ۰٫۰۷ درصد دارد.

سرمایه گذاری توسط افراد خارجی و همچنین صنعت گردشگری از مهمترین مواردی هستند که به اقتصاد کشور مجارستان کمک می‌کنند.

نرخ بیکاری در کشور مجارستان ۶ درصد است. این موضوع به این معنی است که تقریباً بیشتر افراد در این کشور، دارای شغل هستند و فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد. همین موضوع باعث شده‌است تا اقتصاد مجارستان روز به روز پیشرفت کند.

اقتصاد کشور مجارستان

فرهنگ مردم کشور مجارستان

نکته‌ای که در رابطه با فرهنگ مردم کشور مجارستان وجود دارد این است که مردم این کشور بر خلاف برخی از کشورهای اروپایی از یک فرهنگ واحد برخوردار نیستند. در این کشور انواع فرهنگ‌ها وجود دارد و شما در برخورد با افراد مختلف می‌توانید چند نوع فرهنگ را مشاهده کنید.

به طور کلی مردم کشور مجارستان مردم شاد و شوخ طبعی هستند. در حالت کلی اگر بخواهیم به مواردی که مردم مجارستان با آنها شناخته می‌شوند، اشاره کنیم می‌توانیم به آداب و رسوم مذهبی، شعر، لباس‌های سنتی و همچنین موسیقی این کشور اشاره کنیم. یکی از مهمترین موضوعات در رابطه با فرهنگ مردم مجارستان احترام آنها به افراد سالمند و همچنین خانم‌ها است.

از علاقه‌های مردم مجارستان می‌توان به شعر و ادبیات، تئاتر و موسیقی و همچنین ریاضیات اشاره کرد. غذاهای این کشور نیز در بین مردم اروپا بسیار معروف است. در اکثر غذاهای مجارستان شما انواع گوشت‌ها را مشاهده خواهید کرد. از مهم‌ترین غذا‌های این کشور می‌توان به گویاش، خورشت پورکولت، سوپ ماهیگیر تند و کیک دوبوش اشاره کرد.

قوانین جالب کشور مجارستان

کشور مجارستان همانند بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار قانونمدار است. در ادامه همراه ما باشید تا به برخی از مهم‌ترین قوانین این کشور بپردازیم.

یکی از جرائمی که کشور مجارستان در رابطه با آن بسیار سخت‌گیر است، جرایم مربوط به مواد مخدر است. در حالت کلی در این کشور حمل مواد مخدر و استعمال آن‌ها مجازات‌های بسیار سختی را در پیش دارد. نکته‌ای که در رابطه با این کشور وجود دارد، این است که مجارستان با کشور ایران تبادل زندانی ندارد، به همین دلیل اگر فردی در این کشور دستگیر شود مجبور خواهد شد تا دوران حبس خود را در زندان‌های همین کشور بگذراند.

یکی از قوانین بسیار جالب کشور مجارستان این است که هیچکس از ساعت ۱۰ شب به بعد حق ایجاد سر و صدا و مزاحمت برای سایر همسایه‌ها را ندارد. در صورتی که فردی این کار را انجام دهد، جریمه سختی برای او در نظر گرفته خواهد شد.

یکی دیگر از قوانین بسیار مهم کشور مجارستان این است که اگر شما قصد داشته باشید تا از خانه خود، به خانه جدید نقل مکان کنید، باید آدرس خانه جدیدتان را در اداره پلیس ثبت کنید. در غیر این صورت اگر پلیس محلی متوجه شود، جریمه برای شما اعمال خواهد شد.

خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور مجارستان

موسسه بالدانو یکی از بهترین موسسه‌های مهاجرتی در ایران است که برای مهاجرت به تعداد زیادی از کشورهای اروپایی و آمریکایی، خدمات ارائه می‌دهد. اگر شما قصد مهاجرت به کشور مجارستان و یا انواع کشور‌های اروپایی و آمریکایی را دارید و از نحوه مهاجرت اطلاعی ندارید، می‌توانید به این موسسه مراجعه کنید.

علاوه بر آن اگر شما به کشوری مهاجرت کرده‌اید و اکنون به دنبال دریافت اقامت دائم آن کشور هستید، می‌توانید برای این موضوع نیز به موسسه مهاجرتی بالدانو مراجعه کنید. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی برخی از مهمترین خدمات این موسسه برای کشور مجارستان بپردازیم.

مشاوره اخذ ویزای مجارستان

مجارستان یکی از بهترین کشورهای اروپایی است که هر ساله افراد بسیار زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند. کشور مجارستان عضو حوزه شینگن است و این موضوع بدین معنی است که هنگامی که شما ویزای این کشور را دریافت کنید، می‌توانید به سایر کشورهای عضو حوزه شینگن نیز سفر کنید.

مجارستان به افراد خارجی ۶ نوع ویزا ارائه می‌دهد که شامل ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای درمانی، ویزای توریستی، ویزای کاری و ویزای تمکن مالی است.

برای دریافت هر کدام از این ویزا‌ها که توسط این کشور به افراد خارجی ارائه می‌شود، نیاز به طی کردن فرایند‌های مشخصی است. هر شخص باید با توجه به نوع ویزایی که قصد دریافت آن را دارد، مدارک خود را به سفارت مجارستان ارائه دهد.

اگر شما می‌خواهید در رابطه با دریافت انواع ویزاهای کشور مجارستان و همچنین مدارک لازم برای دریافت آن‌ها اطلاعاتی به دست آورید، می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو ارتباط برقرار کنید.

مشاوره کاریابی در مجارستان

یکی از روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن به کشور مجارستان مهاجرت کرد، پیدا کردن کار در این کشور است.

در این حالت به شما ویزای کاری تعلق می‌گیرد و به این صورت، می‌توانید به مجارستان مهاجرت کنید. نکته‌ای که در رابطه با کشور مجارستان وجود دارد این است که فرصت‌های شغلی در این کشور بسیار زیاد است.

از این رو شما با توجه به تخصصی که دارید می‌توانید به راحتی برای خود در این کشور شغل پیدا کنید. در رابطه با ویزای کاری مجارستان باید بگوییم که این ویزا دارای انواع مختلفی است که دریافت هر کدام از آنها شرایط خاصی را دارد.

انواع ویزای کاری کشور مجارستان شامل ویزای کاری فردی، ویزای کاری مشترک، ویزای کاری دائم و همچنین کارت آبی اتحادیه اروپا است.

  • اگر شما قصد داشته باشید تا برای کمتر از ۹۰ روز در این کشور مشغول به کار شوید، به شما ویزای کاری فردی تعلق می‌گیرد.
  • اگر بخواهید که بین ۹۰ تا ۱۸۰ روز در این کشور مشغول به کار شوید، ویزای کاری مشترک به شما تعلق خواهد گرفت.
  • اگر شما قصد دارید تا به صورت طولانی مدت در این کشور فعالیت داشته باشید، می‌توانید برای ویزای دائم اقدام کنید.
  • در صورتی که شما بیش از ۱۸ ماه به صورت قانونی در کشور مجارستان مشغول به کار شوید، می‌توانید برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کنید. در این حالت به شما اقامت دائم تعلق خواهد گرفت.

مشاوره سرمایه گذاری در مجارستان

همانطور که در بخش‌های قبل گفتیم کشور مجارستان از اقتصاد قدرتمندی برخوردار است. از این رو سرمایه گذاری در این کشور تا حد بسیار زیادی مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است.

در حالت کلی چهار روش برای سرمایه‌گذاری در کشور مجارستان وجود دارد. این روش‌ها شامل مهاجرت از طریق خرید اوراق قرضه، از طریق کارآفرینی، از طریق خرید ملک و همچنین ثبت شرکت است.

شما می‌توانید با بهره گرفتن از هر کدام از این چهار روش ویزای کشور مجارستان را دریافت کنید.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط دریافت ویزای مجارستان از طریق سرمایه گذاری، می‌توانید به موسسه مهاجرتی بالدانو مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در مجارستان

مشاوره مهاجرت و اقامت در مجارستان

سطح رفاه در کشور لهستان بالا است. همین موضوع باعث شده است تا هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند.

برای مهاجرت به کشور مجارستان و دریافت اقامت این کشور راه‌های مختلفی وجود دارد که این راه‌ها شامل مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد فرزند، اثبات تمکن مالی، ازدواج و همچنین پناهندگی است.

در بین روش‌های مهاجرت و اخذ اقامت کشور مجارستان روش پناهندگی به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود، چراکه این روش بسیار خطرناک است.

مشاوره تحصیل در مجارستان

کشور مجارستان دانشگاه‌های نسبتاً سطح بالایی دارد و به همین دلیل کشوری مناسب برای مهاجرت تحصیلی به حساب می‌آید. بیش از ۱۰ دانشگاه این کشور رتبه کمتر از 1000 در بین برترین دانشگاه‌های دنیا دارند.

برای مهاجرت تحصیلی به این کشور شما باید حداقل ۱۸ سال داشته باشید. همچنین اگر قصد تحصیل در دوره کارشناسی را دارید، باید سن شما کمتر از ۲۶ سال باشد. همچنین حداکثر سن برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب ۳۳ و ۳۸ سال است.

در حالت کلی با توجه به دانشگاهی که انتخاب می‌کنید مدارکی که باید ارائه دهید، متفاوت است. برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان حداقل نمره ۵٫۵ آیلتس نیاز است؛ اما ممکن است برای برخی از دانشگاه حداقل نمره مدرک زبان بیشتر باشد.

مردم کشور مجارستان

مشاوره اخذ تابعیت مجارستان

برای دریافت تابعیت مجارستان ابتدا شما باید از طریق یکی از راه‌های توضیح داده شده در بخش‌های قبلی به کشور مجارستان مهاجرت کنید. سپس شما باید به مدت پنج سال در این کشور زندگی کنید. البته نکته‌ای که وجود دارد این است که شما تنها باید ۶ ماه از هر سال را در این کشور زندگی کنید و حضور شما در مجارستان، در شش ماه دیگر سال اجباری نیست.

پس از گذشت این پنج سال به شما اقامت دائم داده می‌شود. پس از اینکه اقامت دائم را دریافت کردید، باید به مدت سه سال دیگر در این کشور زندگی کنید. پس از گذشت این سه سال شما باید در آزمون‌های زبانی و همچنین تاریخ مجارستان شرکت کنید. پس از کسب موفقیت در این آزمون‌ها می‌توانید پاسپورت مجارستان را دریافت کنید.

سوالات متداول

بیشترین سوالات کاربران درباره کاریابی در خارج

بله، کشور مجارستان با توجه به اقتصاد قدرتمند و سطح رفاه بالایی که دارد به عنوان یکی بهترین مقاصد برای مهاجرت به حساب می‌آید.

فورینت، واحد پول مجارستان است.

مسافت ایران تا مجارستان ۳۷۰۰ کیلومتر است، از این رو می‌توان گفت که این دو کشور به یکدیگر نزدیک نیستند.

زبان کشور مجارستان، مجاری است.

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت