02143859
ایران ، تهران

مهاجرت به فرانسه

آیا تا به حال به فکر مهاجرت افتاده‌اید؟ چه کشورهایی را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده‌اید؟ آیا شرایط و امکانات خاصی مد‌نظرتان است؟ ما در این مقاله با بررسی یکی از کشورهای مهم اروپایی به شما کمک می‌کنیم تا مقصد مناسبی را برای مهاجرت انتخاب کنید. یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی هر فرد مهاجرت به کشور دیگری است. فرانسه از جمله کشورهای پیشرفته و مدرن است که از نظر اقتصادی، سیاسی، آموزشی، در جایگاه مناسبی در جهان قرار دارد. طبیعی است که هر کشوری که دارای این امکانات باشد، به قطب اصلی مهاجرت تبدیل می‌شود. قبل از هر اقدامی جهت اخذ ویزا و اقامت در این کشور باید آگاهی‌های لازم جهت انتخاب راه‌های مناسب را بررسی کنید. مهاجرت به فرانسه مسئله‌ای است که امروزه در میان کشورهای مختلف باب شده است.

فرانسه

فرانسه یکی از بهترین کشورهای دنیا از نظر داشتن اقتصادی پویا و فعال است. برای اینکه بتوانید مهاجرت به فرانسه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، باید شرایط مهاجرت به این کشور را بسنجید و ببینید آیا انتخاب درستی برای مقصد خود کرده‌اید یا نه. فرانسه از نظر اقتصادی، ششمین کشور برتر جهان است. قرار گرفتن در این رتبه سبب شده اکثر مردم دنیا با موضوع مهاجرت به این کشور به راحتی کنار بیایند و تصمیم به مهاجرت به این کشور را کار آسانی تلقی کنند. سیستم اقتصاد فرانسه از دو بخش دولتی و عمومی تشکیل شده است. این مسئله سبب شده شکوفایی اقتصادی در این کشور تا حد زیادی روند رو به رشد داشته باشد.

مهاجرت به فرانسه

اقتصاد فرانسه در رده سوم بهترین کشورهای اقتصادی اروپا نیز جای گرفته است. شرایط ایده‌آل اقتصادی در این کشور، نوید یک زندگی آسان را می‌دهد. زمانی که یک کشور اقتصاد پویا و فعال داشته باشد شما دیگر نگران پیدا کردن کار و خرج و مخارج زندگی نخواهید بود. مهاجرت به فرانسه جزء بهترین تصمیم‌هایی است که می‌توانید برای زندگی خود بگیرید. با انتخاب این کشور می‌توانید آینده خود را تضمین کنید. اما قبل از اینکه به فکر مهاجرت به این کشور اروپایی باشید، باید شرایط مهاجرت به این کشور را بشناسید و برای ایجاد این شرایط اقدامات لازم را انجام دهید.

شرایط مهاجرت به فرانسه

برای اینکه بتوانید به فرانسه مهاجرت کنید، باید با یک سری از شرایط و مدارک لازم را آماده کنید. هر کسی نمی‌تواند به راحتی به این کشور مهاجرت کند و ویزای آن را بگیرد. شرایط زندگی در فرانسه با کشورهای دیگر متفاوت است. حال قصد داریم در این قسمت، شرایط زندگی در فرانسه را به شما معرفی کنیم تا بدانید چگونه و با داشتن چه شرایطی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید.

برای مهاجرت به فرانسه شرایط و راه‌های زیادی وجود دارد. شما زمانی می‌توانید از شرایط مهاجرت به این کشور مطلع شوید که راه‌های مهاجرت به این کشور را بشناسید. مهاجرت به این کشور اروپایی از هر راهی، نیاز به داشتن یک سری از شرایط دارد. برای مثال شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق کار بسته به سن، تمکن مالی، سابقه شغلی و داشتن دعوت‌نامه است. پس برای اینکه بتوانید از شرایط مهاجرت به این کشور مطلع شوید، باید راه‌های مهاجرت به این کشور را بشناسید. در ادامه کارشناسان ما به صورت مجزا هر یک از راه‌های مهاجرت به این کشور را برایتان شرح خواهند داد.

شرایط مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

یکی از راه‌های اقامت و مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای تحصیلی است. از کشور ما می‌توانید در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و مقطع دکتری برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید، البته شرایط پذیرش دانشجو در کشور فرانسه با شرایط متفاوتی صورت می‌گیرد. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های فرانسه را دارند، می‌توانند با ارسال رزومه تحصیلی خود، سطح علمی بالا، دارا بودن اختراعات علمی باکیفیت و همچنین یادگیری زبان فرانسوی قبل از ورود به این کشور کار خود را برای مهاجرت به فرانسه راحت‌تر کنند.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، مزایا و شرایط خاص خود را دارد. فرانسه در اکثر شهرهای خود دانشگاه‌ها ودانشکده‌های بسیار بزرگی را احداث کرده است. سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان برتر سایر کشورهای جهان برای بورسیه تحصیلی به فرانسه مهاجرت می‌کنند. فرانسه از نظر رشد علمی مردمانش در چند سال اخیر پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است. شما با انتخاب این روش برای مهاجرت به این کشور می‌توانید شانس تحصیل در بهترین دانشگاه‌های دنیا را داشته باشید. پس اگر اهداف تحصیلی و تا حدی شغلی را در نظر دارید، بهتر است از این روش به فرانسه مهاجرت کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل

 آیا مهاجرت به فرانسه از طریق کار امکان‌پذیر است؟

در جواب این سوال باید بگوییم بله. با دریافت دعوت‌نامه از سوی کارفرمای فرانسوی این امکان برای شما وجود دارد که از طریق کار به فرانسه مهاجرت کنید. این کار دارای شرایط خاصی است. کارفرمایان باید به مدت 3 ماه کار خود را در روزنامه آگهی کنند و اگر فردی برای استخدام پیدا نشد، باید سه ماه دیگر آن را در اتحادیه اروپا آگهی کند. باز هم اگر فرد مناسب برای این کار پیدا نشد، کارفرما می‌تواند به خارج از اروپا دعوت ارسال کند. مهاجرت کاری به فرانسه یکی از ارزان‌ترین روش‌های مهاجرتی به این کشور است.

اگر شخصی دعوت نامه کاری دریافت کند، با ارائه مدارک خود می‌تواند ویزای کار فرانسه بگیرد. همچنین پس از مهاجرت می‌تواند اقامت موقت خودت را به ۵ سال تمدید کند. پس از گذراندن این چند سال فرد می‌تواند برای درخواست اقامت دائم فرانسه درخواست بدهد. پس مهاجرت به فرانسه از طریق اشتغال در این کشور می‌تواند شما را به اهداف خود برساند. بهتر است قبل از اینکه به فکر مهاجرت به فرانسه از طریق کار باشید، سعی کنید اطلاعات کافی در خصوص بازار کار این کشور را به دست آورید. لازم است بگوییم انتخاب روش مهاجرت به فرانسه از طریق کار، به دلیل دارا بودن بازار کار فوق العاده، انتخابی مقرون‌به‌صرفه و مناسب است.

آیا مهاجرت به فرانسه از طریق کار امکان پذیر است

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به فرانسه

بسیاری از افرادی که سرمایه‌های زیادی در کشور دارند متقاضی سرمایه گذاری در فرانسه هستند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا بتوانند از طریق سرمایه‌گذاری به فرانسه مهاجرت کرده و اقامت دائم آن را بگیرند. اما قبل از هر چیزی باید از قوانین سرمایه‌گذاری در کشور آگاهی داشته باشند. در غیر این صورت خسارت‌های جبران‌ناپذیری به سرمایه خود وارد می‌کنند. به همین علت باید از یک وکیل مهاجرتی کمک بگیرند تا از طریق قوانین و مقررات سرمایه‌گذاری از ضرر و زیان مالی جلوگیری کنند. افرادی که این روش از مهاجرت به فرانسه را اتخاذ می‌کنند باید اطلاعات دقیقی در خصوص راه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور کسب کنند.

آن ها می‌توانند با استفاده از دو روش در این کشور سرمایه‌گذاری کنند. روش اول از طریق ثبت شرکت و روش دوم از طریق تمکن مالی فرد است. ثبت شرکت در فرانسه دارای قوانین خاصی است که باید از طریق افسران سفارت طرح تجاری شما مورد بررسی قرار بگیرد. کشور فرانسه در تایید طرح‌های تجاری قوانین خاص و سختگیرانه‌ای دارد به همین دلیل شما باید برای ارائه طرح خود، وضعیت اقتصادی و بازار کار در فرانسه را در نظر داشته باشید. اگر دولت فرانسه طرح تجاری شما را تایید کرد، می‌توانید با گرفتن ویزا به این کشور مهاجرت کنید. در این صورت اقامت شما 1 ساله است اما تا ۵ سال نیز می‌توانید آن را تمدید کنید. پس از پایان ۵ سال می‌توانید اقامت دائم فرانسه را درخواست کنید.

 تمکن مالی، دومین طرحی است که می‌توانند از طریق آن به فرانسه مهاجرت کنند. طرح تمکن این امکان را به متقاضیان می‌دهد تا در کشور فرانسه وام بگیرند و حق رانندگی نیز داشته باشند. در این طرح شما باید به دولت فرانسه اثبات کنید که تمکن مالی دارید و بدون کار کردن در این کشور، می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی خود و خانواده برآیید. تمکن مالی شما در فرانسه باید ۴۰ هزار یورو باشد و برای همسر خود ۲۰ هزار و به ازای هر فرزند ۱۰ هزار یورو باید داشته باشید. همه این موارد را باید از طریق مدارک موثق به دولت فرانسه ارائه نمایید. این روش مهاجرت به فرانسه نسبت به سایر راه های مهاجرت به فرانسه، مزایای بیشتری برایتان به همراه خواهد داشت.

ازدواج، تولد و پناهندگی در فرانسه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید از طریق ازدواج با شهروندان این کشور می‌توانید برای اخذ اقامت فرانسه اقدام نمایید. البته این در شرایطی است که چند سال از ازدواج شما با شهروند فرانسوی گذشته باشد. این مسئله زندگی چند ساله جزء قوانین فرانسه برای ازدواج با شهروندان فرانسوی و مهاجرت به این کشور است و هیچ راهی برای دور زدن قانون نخواهید داشت. متاسفانه برخی از افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج را دارند، سعی می‌کنند اقامت فرانسه از طریق ازدواج را با روش‌های غیرقانونی و صوری کسب کنند. اگر قصد ازدواج با فردی از تبعه فرانسه را دارید، بهتر است قید روش‌های صوری و غیرقانونی را بزنید چرا که تبعات سنگینی برایتان به همراه خواهد داشت.

یکی دیگر از راه‌های اقامت در فرانسه از طریق تولد است. البته سیستم تولد در کشورهای مختلف به صورت خاک و خون تقسیم می‌شود. کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو در این قسمت توضیحات تکمیلی در این خصوص را به شما ارائه خواهند کرد. در واقع در این قانون کشورهایی که از سیستم خون پیروی می‌کنند، به این صورت است. در صورتی به کودک تازه متولد شده تابعیت اعطا می‌کنند که حداقل یکی از والدین وی شهروند آن کشور باشد. اما کشورهایی که از سیستم خاک تبعیت می‌کنند، هر کودکی که در خاک آن کشور متولد شود تابعیت آن کشور را بدست خواهد آورد. در کشور فرانسه طبق قانون خون، تابعیت صورت می‌گیرد.

 در پایان اقامت از طریق پناهندگی یکی از راه‌های پرخطر و ریسک‌پذیر در گرفتن اقامت و روش‌های مهاجرتی است. این راه، راه بسیار دشواری است که می‌تواند جان و مال شما را به خطر بیندازد. این روش از مهاجرت به این کشور به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه

حال که اطلاعات لازم در خصوص راه‌های مهاجرت به فرانسه را به دست آوردید، وقت آن است تا بدانید برای مهاجرت به این کشور باید چه مدارکی را همراه خود داشته باشید. کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو در این قسمت به معرفی مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه خواهند پرداخت. مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور اروپایی عبارتند از:

  • پاسپورت معتبر
  • بیمه سلامت با پوشش 30 هزار یورو
  • مدارک هویتی معتبر مثل کارت شناسایی
  • فرم درخواست تکمیلی
  • رسید پرداخت هزینه‌های دولتی رسیدگی
  • ارائه مدارک اثبات تمکن مالی
مدارک لازم برای مهاجرت به فرانسه

هزینه‌های زندگی در فرانسه

هزینه‌های زندگی در فرانسه جزء موارد مهمی است که مهاجران به آن توجه می‌کنند. هزینه‌های زندگی برای هر فردی به هزینه مسکن، هزینه خرید مواد غذایی و هزینه حمل و نقل تقسیم می‌شود. در این قسمت جدولی از 3 هزینه مهم زندگی در فرانسه برایتان ارائه خواهیم کرد.

هزینه مواد غذایی

اقلام غذاییقیمت
1 لیتر شیر0.90 یورو
1 کیلوگرم گوشت گاو17 یورو
1 کیلوگرم مرغ9.45 یورو
12 عدد تخم مرغ3.50 یورو
1 کیلوگرم برنج2 یورو
1 کیلوگرم سیب زمینی1.50 یورو
1 کیلوگرم پیاز1.35 یورو

هزینه مسکن

آپارتمان اجاره بها
آپارتمان 1 خوابه در مزکز شهر رن500 یورو
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر390 یورو
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر920 یورو
اپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر750 یورو
هزینه های زندگی در فرانسه

نتیجه‌گیری

در این مطلب از گروه مهاجرتی بالدانو تلاش کردیم تا تمامی توضیحات لازم در خصوص مهاجرت به فرانسه را در اختیارتان قرار دهیم. مهاجرت به این کشور اروپایی یکی از بهترین تصمیم‌هایی است که شما می‌توانید برای آینده خود بگیرید. از آن جایی که شرایط مهاجرت به فرانسه کمی پیچیده است، بهتر است از یک شخص ماهر برای انجام این کار کمک بگیرید شما می‌توانید تمامی اطلاعات لازم در خصوص راه‌های مهاجرت به این کشور و چگونگی انجام آن را از کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو دریافت کنید. کارشناسان ما به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

آیا از نظر هزینه ها فرانسه برای زندگی انتخاب مناسبی است؟

بله به شرط اینکه برای زندگی شهرهای ارزان تر را انتخاب کنید.

اولین قدم برای مهاجرت به فرانسه چیست؟

اولین قدم برای مهاجرت به فرانسه گفت و گو با یک فرد باتجربه و کارشناس امور مهاجرتی می باشد.

4.5/5 - (8 امتیاز)
10 دیدگاه
Hassan Ali Jafari

آری من میخام برم برای کار آنجا

Snuniop

levitra effets secondaires forum In this study we found, a trend toward a significant increase in BMD at the spine of 3

نصرالله احمدی

کرج استان البرز آران بلوار کشاورز لادن 12

علی حصاری

برای کالج زبان هزینش چقدر هست؟

کارشناس

سلام هزینه شهریه کالج بین 1500 الی 6000 یورو.

سمیه انوری

سلام من پسرم فرانسه بدنیا اومده فقط شش ماه اونجا بودیم برای تحصیل از چه طریق میتونه اقدام کنه؟

کارشناس

سلام باید شرایط بررسی بشود ولی گزینه تحصیلی یکی از اصلی ترین روش هاست.

مریم هاشمی

سلام. میخواستم بدونم بیشترین دلیل ریجکتی امسال چی بوده

کارشناس

سلام به دلیل نداشتن آشنایی به زبان فرانسه

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!