02143859
ایران ، تهران

کشور اسپانیا

کشور اسپانیا یک کشور اروپایی مدرن و امن است که جزء اتحادیه اروپا نیز هست. اسپانیا کشوری زیبا با آب و هوای ملایم، سواحل طولانی فوق العاده و همچنین هنر و معماری خیره کننده است.

کشور اسپانیا

آنچه در این مقاله می‌خوانیم
خدمات بالدانو در کشور اسپانیا
بدون شک کشوراسپانیا یکی از کشورهای رویایی برای زندگی است. زیرا اسپانیا دارای مردمی شاد و سرزنده است که عاشق موسیقی و رقص هستند، همچنین کشور اسپانیا دارای آب و هوای معتدل، مناظر طبیعی فراوان و سواحل آفتابی است. در کنار این‌ها، شهر‌های اسپانیا با معماری منحصر به‌فرد و فوق‌العاده زیبا خود‌نمایی می‌کنند. در اکثر ماه‌های سال فستیوال‌های گوناگونی در شهر‌های اسپانیا برگزار می‌شود که حتما نام برخی از آن‌ها برایتان آشنا است مانند: فستیوال گاو‌بازی، هفته مقدس، جشن گوجه فرنگی، آتش‌بازی، جشنواره موسیقی. اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید می‌توانید از طریق تحصیل، سرمایه‌گذاری، کاری، تمکن مالی و ازدواج اقامت کشور اسپانیا را اخذ کنید.
دریافت مشاوره رایگان
با تکمیل فرم زیر کارشناسان مهاجرتی بالدانو با شما تماس خواهد گرفت

جدول اطلاعات کلی درباره کشور اسپانیا

کشور اسپانیا ( SPAIN )
حکومت پادشاهی
پایتخت مادرید
زبان اسپانیایی
واحد پول یورو
جمعیت 47.500 میلیون نفر
مساحت 505.990 کیلومتر مربع
طول خط ساحلی 4964 کیلومتر
تعداد شهر 8131
دین مسیحیت
امید به زندگی 83

شهرهای مهم و بزرگ اسپانیا

مادرید: پایتخت اسپانیا شهر مادرید است. یکی از بزگ‌ترین شهرها در قاره اروپا محسوب می‌شود و بعد از لندن و برلین در رتبه سوم قرار دارد. می‌توان گفت شهر مادرید هم مدرن است هم تاریخی. شهر مادرید به علت تیم های محبوب فوتبال و رستوران‌های معروفش مورد توجه است.

بارسلون

شهر بارسلون یکی از شهرهای مهم توریستی اسپانیا محسوب می‌شود. بارسلون یک شهر بندری است که بخاطر استادیوم‌های گاوبازی و ورزشگاه‌های فوتبالش گردشگر زیادی را به خودش جذب می‌کند.

سویا

شهر سویا مقصد گردشگران زیادی است. این شهر در ساحل رود گوادالکووییر واقع شده است. سویا یک شهر بندری استراتژیک از نظر اقتصادی است. همچنین بناهای تاریخی مهم مانند کلیسای جامع، برج لا گیرالدا و کاخ آلکازار، آنرا به یک شهر توریستی تبدیل کرده است.

والنسیا

سومین شهر بزرگ اسپانیا، والنسیا است. یک شهر ساحلی مدیترانه‌ای با تفریحات آبی جذاب و بزرگترین آکواریوم اروپا که مورد توجه توریست‌ها قرار گرفته است.

گرادانا

یک شهر کوهستانی توریستی و مهم اسپانیا است و یکی از علت های آن، وجود ماجرای حضور مسلمانان در اندلوس است. میتوان گفت گرادانا ترکیبی از فرهنگ اسپانیایی و عربی است. بناهای تاریخی مهمی در این شهر قرار گرفته است مانند کاخ الحمرا، کلیسای جامع و کاخ ساکرومونته.

اقتصاد کشور اسپانیا

کشور اسپانیا اقتصاد قوی و پویایی دارد و در رتبه چهاردهم دنیا و پنجم اروپا می‌باشد. اقتصاد اسپانیا یکی از بزرگترین اقتصادهای اروپا و جهان است که دارای یک ساختار گسترده و متنوع است. کشور اسپانیا به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ منطقه یورو و یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان شناخته می‌شود. بخش خدماتی در اقتصاد اسپانیا نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و حدود ۷۷ درصد از اقتصاد کل کشور را به خود اختصاص داده است. این بخش شامل خدمات گردشگری، مالی، حمل و نقل، خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات و خدمات حقوقی می‌شود. صنعت هم در اقتصاد کشور اسپانیا نقش قابل توجهی دارد که حدود ۱۶ درصد می‌باشد. بخش‌های مهم صنعتی عبارتند از صنعت خودروسازی، الکترونیک، نفت و گاز، ماشین‌آلات، فولاد و مواد غذایی. اما بخش کشاورزی در اقتصاد اسپانیا، کمترین سهم را دارد و تقریباً ۳ درصد از اقتصاد را تشکیل می‌دهد. کشور اسپانیا در تولید برخی محصولات کشاورزی مانند انگور، زیتون، پرتقال، لیمو، خیار، سیب‌زمینی و خرما به‌عنوان یکی از کشورهای برتر جهان شناخته می‌شود. اقتصاد اسوانیا

فرهنگ مردم کشور اسپانیا

اگر بخواهیم موضوع کشور اسپانیا برای مهاجرت را بررسی کنیم، یکی از مهمترین موارد، بحث فرهنگ مردم اسپانیا است. اسپانیایی‌ها فرهنگ غنی و خاصی دارند. از قدیم کشور اسپانیا را سرزمین ماتادورها می‌دانستند که لقب گاوبازهای حرفه‌ای بود. مردم اسپانیا بسیار شاد و سرزنده و خونگرم هستند. آن‌ها خیلی خوش‌گذران و اهل دورهمی‌های شبانه هستند به همین دلیل شب‌های اسپانیا زنده و شلوغ است. کسانی که تجربه سفر و زندگی در اسپانیا را داشتند، آن‌را یک زندگی رویایی می‌دانند. مردم اسپانیا خیلی هنر‌دوست هستند و همینطور اهل آواز، رقص و خوشگذرانی، به همین دلیل امید زندگی در اسپانیا 83 سال است که نسبت به کشورهای اروپایی بالاتر است و این بخاطر سبک غذای مدیترانه‌ای در کنار زندگی آرام و آب و هوای ملایم و معتدل است. مردم اسپانیا خیلی صمیمی هستند و در دنیا به افرادی خوشگذران و مهمان‌پذیر معروف هستند. یکی از خصوصیت‌های فرهنگی مردم اسپانیا توجه و وابستگی به خانواده است. مسئله نژاد پرستی در کشور اسپانیا دیده نمی شود.

قوانین جالب کشور اسپانیا

اگر قصد سفر به شهر‌‌های اسپانیا را دارید باید بدانید در برخی از شهر‌ها قوانین عجیبی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. کشور اسپانیا واقعا عجیب و جذاب است از راه رفتن در شهر هیچگاه خسته نمی‌شوید اما بهتراست قوانین جالب و عجیب آنها را هم بدانید. در اسپانیا نمی‌توانید با صندل رانندگی کنید و حتما باید با کفش رانندگی کرد. در سطح شهر نمی‌توان بدون پیراهن یا به عبارتی با لباس زیر حضور داشت، این کار جرم است و شامل جریمه می‌شود. البته این مواردی که به عنوان قانون مطرح می‌شود گاهاً فقط در برخی شهرها اجرا میشود و یک قانون کلی برای کل اسپانیا نیست. یکی دیگر از قوانین عجیب اسپانیا این است که با تعداد زیادی سگ نمیتوانید به پیاده روی بروید و همچنین در مکان های عمومی نمی‌توانید به حیوانات غذا بدهید. در ساعاتی از روز بهتر است ساعت و زمان را از کسی نپرسید مثلا ساعت 3:39 دقیقه تا 6:47 دقیقه بعد از ظهر، واقعا به چه دلیلی این محدوده ساعت را انتخاب کردند معلوم نیست و همین باعث شده این قانون برای گردشگران جالب توجه باشد. آویزان و خشک کردن لباس زیر در محل قابل رویت عابرین غیر قانونی است حتی در سویا تکان دادن لباس، فرش و زیر‌انداز در بالکن نیز جرم محسوب میشود. در مراسم عروسی نباید برنج بر روی عروس و داماد پاشید، این کار غیر قانونی است. یکی دیگر قوانین کشور اسپانیا این است که در رستوران ها و محل هایی که مختص غذا خوردن است حق بازی تخته نرد و یا دومینو را ندارید. فستیوال گاوبازی سن فرمین

خدمات موسسه مهاجرتی بالدانو برای کشور اسپانیا

موسسه مهاجرتی بالدانو بر پایه تجربه چندین ساله و پرونده های موفق مهاجرتی در کنار شما عزیزان است تا بهترین و مناسب ترین روش مهاجرت به اسپانیا را بررسی کند و تا آخرین مرحله شما را همراهی کند. موسسه بالدانو میتواند از طریق موارد زیر، اجازه اقامت کشور اسپانیا را بگیرید.
  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت سرمایه‌گذاری
  • مهاجرت با ازدواج
  • مهاجرت کاری
  • مهاجرت با تولد فرزند
  • مهاجرت از طریق همراه
  • مهاجرت پناهندگی

مشاوره اخذ ویزای اسپانیا

اولین قدم برای شروع فرایند مهاجرت به اسپانیا، اخذ ویزا می باشد. صدور ویزا به منزله مجوز ورود به یک کشور دیگر است که انواع مختلفی دارد و با توجه به هدف مهاجرتی شما و همچنین مدارک و شرایط شما بررسی و پیشنهاد می‌شود. موسسه مهاجرتی بالدانو می‌تواند با توجه به پرونده شما ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا را اخذ کند.

مشاوره کاریابی در اسپانیا

یکی از راه‌های مهاجرت به اسپانیا گرفتن ویزای کاری اسپانیا است. کسانی که تمایل دارند در کشور اسپانیا زندگی کنند و درآمد داشته باشند باید از طریق ویزای کار اقدام به اخذ اقامت کنند. اگر چه کار آسانی نیست اما کارشناسان موسسه بالدانو مدارک و شرایط شما را کامل بررسی خواهند کرد و درصد موفقیت پرونده ویزای کاری شما را ارزیابی خواهند کرد. برای گرفتن ویزای کاری اسپانیا باید کارفرمای اسپانیایی متقاضی استخدام نیروی خارجی باشد. بنابراین کیفیت رزومه شما یکی از مهمترین عوامل تایید شدن ویزای شما می‌باشد. اگر به مدت 10 سال در کشور اسپانیا مشغول به کار باشید می‌توانید حق شهروندی این کشور را به ‌دست بیاورید. در شروع، اقامت کاری به مدت یک سال است که باید هر سال تمدید شود. دانستن زبان انگلیسی لازم است و اگر زبان اسپانیایی را نیز بلد باشید شانس شما برای اخذ اقامت کاری بیشتر می‌شود.

مشاوره سرمایه گذاری در اسپانیا

اگر وضع مالی خوبی دارید یکی از بی درد‌سرترین و راحت ترین روش‌های اقامت کشور اسپانیا، از طریق سرمایه گذاری است. کشور اسپانیا نیز برای بهبود وضع اقتصادی کشور تمایل بیشتری به صدور اقامت سرمایه گذاری است. برای سرمایه‌گذاری در اسپانیا، 2 مسیر پیش پای شماست یکی ثبت شرکت و دیگری خرید ملک است. موسسه مهاجرتی بالدانو روش خرید ملک را در ابتدا پیشنهاد می‌کند که مسیر راحت تری برای گرفتن اقامت کشور اسپانیا است. یکی از مطمئن‌ترین روش‌های اخذ اقامت کشور اسپانیا، خرید ملک است. با توجه به اینکه قیمت مسکن در کشور اسپانیا تقریباً ثابت است، خرید ملک درشهر‌های مهم در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی به صرفه‌تر است.

مشاوره مهاجرت و اقامت در اسپانیا

یکی از سخت‌ترین ومهم‌ترین تصمیم‌ها در زندگی، تصمیم به مهاجرت و زندگی در خارج از ایران است. برای اینکه مهاجرین بهترین روش اقامتی را انتخاب کنند نیازمند مشاوره تخصصی هستند. کارشناسان خبره و متعهد ما در موسسه بالدانو شرایط و جزییات پرونده شما را بررسی می‌کنند و به شما بهترین و مناسب‌ترین روش اقامتی را پیشنهاد می‌دهند. امروزه تقاضا برای اخذ اقامت در کشور اسپانیا افزایش یافته است. اگر شما هم به کشور اسپانیا برای زندگی فکر می‌کنید می‌توانید از مشاوره مهاجرت موسسه بالدانو استفاده کنید. کافی است از طریق وب سایت بالدانو یا تماس تلفنی با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

مشاوره تحصیل در اسپانیا

یکی از جذاب ترین روش‌های اخذ اقامت کشور اسپانیا، تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا است. وجود دانشگاه‌های با رنکینگ جهانی نیز یکی از عوامل مهاجرت جوانان به این کشور زیبا شده است. در مجموع تعداد 76 دانشگاه دولتی و خصوصی در اسپانیا وجود دارد. تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اسپانیا رایگان است اما خارجی ها باید در بورسیه پذیرفته شوند. همچنین هزینه تحصیل دانشگاه‌های خصوصی اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی پایین‌تر است. بهترین دانشگاه اسپانیا، دانشگاه دولتی بارسلونا می‌باشد. تحصیل در دانشگاه‌های کشور اسپانیا هزینه ای معادل 3 هزار تا 20 هزار یورو با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر دارد. دانشگاه‌های اسپانیا

مشاوره اخذ تابعیت اسپانیا

یکی از اصطلاحاتی که در روش های مهاجرتی به آن برخورد می‌کنید کلمه تابعیت است که معنی آن با شهروندی متفاوت است. تابعیت در اصل یک فرایندی است که به بدنبال آن، فرد مستحق دریافت تابعیت آن کشور می‌شود. اما در شهروندی شما باید یک‌سری مدارک و شرایط را کسب کنید تا پرونده شما مناسب اخذ شهروندی شود. وقتی فردی تابعیت کشوری را دارد، تابعیت او تحت شرایط خاص مانند ارتکاب جرم تغییر نمی‌کند که این نکته در مورد شهروندی صدق نمی‌کند و شهروندی شما تحت شرایط خاصی ممکن است سلب شود. اخذ تابعیت در اکثر کشورها از طریق تولد، ازدواج و یا ارث اتفاق می‌افتد.

سوالات متداول

بیشترین سوالات کاربران درباره کشور اسپانیا

در مجموع، موقعیت جغرافیایی اسپانیا، آن را به یک کشور با مناظر طبیعی خیره‌کننده، دسترسی به دریاها، اقیانوس‌ها و موقعیت استراتژیک در قاره اروپا تبدیل کرده است. کشور اسپانیا به خاطر غذا، موسیقی و رقص فلامنکو، استراحت، گاوبازی، هنر و ادبیات، معماری، جزایر، سواحل طولانی مدیترانه، میوه و سبزیجات و فوتبال معروف شده است. از نظر تعداد مهاجر، کشور اسپانیا رتبه چهارم در اروپا و رتبه دهم در دنیا را دارد.

در قدیم واحد پول اسپانیا پزتا ( peseta ) بوده است. سال 2002 واحد پول کشور اسپانیا از پزتا به یورو تغییر کرد و با نماد EUR در سیستم اقتصادی و تجاری اسپانیا وارد شد و به‌طور رسمی واحد پول کشور اسپانیا شد. واحد پول بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یورو است.

اسپانیا در روی نقشه، جنوب غربی قاره اروپا قرار گرفته است. فاصله جغرافیایی بین اسپانیا و ایران تقریباً ۳٬۴۵۰ کیلومتر است. این فاصله می‌تواند با توجه به مسیر پرواز و مقصد نهایی دقیق تر، تغییر کند، اما به طور کلی می‌توان گفت که دو کشور در فاصلهٔ زمینی بسیار دور از هم قرار دارند.

به‌طور مثال فاصله تهران تا مادرید با هواپیما 4786 کیلومتر است. مدت زمان پرواز تهران به مادرید به طور متوسط 8 ساعت و 55 دقیقه است اما مدت زمان پرواز تهران بارسلونا  5 ساعت و 45 دقیقه است.

زبان رسمی کشور اسپانیا، زبان اسپانیایی است که محلی‌ها به آن “کاستیلیایی” نیز می‌گویند. زبان اسپانیایی توسط بیش از ۴۸۰ میلیون نفر به عنوان زبان اول صحبت می‌شود و تعداد زیادی از مردم در سراسر دنیا از آن به عنوان زبان دوم و یا خارجی استفاده می‌کنند.

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت