02143859
ایران ، تهران

ویزای اسپانیا

اخذ ویزای مناسب، برای ورود به اسپانیا ضرورت دارد. دریافت ویزای اسپانیا ممکن است کار سختی به نظر برسد؛ اما با آماده‌سازی و راهنمایی مناسب، فرآیند درخواست می‌تواند به مرور تکمیل شود و تجربه سفری بدون استرس را تضمین کند.

آنچه در این مقاله می‌خوانیم
خدمات بالدانو در کشور اسپانیا

اسپانیا یک مقصد محبوب برای گردشگران و مهاجران از سراسر جهان است. اما افراد قبل از عزیمت به این کشور باید اسناد لازم را تهیه کنند. ویزای اسپانیا مهم‌ترین این اسناد محسوب می‌شود که اخذ آن برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا الزامی است. نوع ویزای مورد نیاز بستگی به هدف اقامت فرد در اسپانیا دارد. به عنوان مثال، کسانی که برای کار به این کشور سفر می‌کنند، به ویزای کاری اسپانیا نیاز دارند. اما مسافران باید ویزای توریستی اسپانیا را اخذ کنند. روند درخواست می‌تواند چند هفته طول بکشد؛ بنابراین بازدیدکنندگان باید درخواست‌های خود را در اسرع وقت ارسال کنند.

دریافت مشاوره رایگان
با تکمیل فرم زیر کارشناسان مهاجرتی بالدانو با شما تماس خواهد گرفت

ویزای اسپانیا

برای کسانی که مایل به سفر به اسپانیا هستند، انواع مختلفی از ویزاها وجود دارند که هر کدام دارای دوره‌های اعتبار متفاوتی هستند.

  • ویزای کوتاه مدت که به عنوان ویزای شینگن نیز شناخته می‌شود، امکان سفر در محدوده شینگن را تا 90 روز در یک دوره 6 ماهه فراهم می‌کند.
  • ویزای بلند مدت برای کسانی صادر می‌شود که مایل به زندگی و کار در اسپانیا هستند. این ویزا عموما تا یک سال اعتبار دارد و پس از آن، متقاضیان می‌توانند برای اقامت طولانی مدت اقدام کنند.

متقاضی باید بداند که کدام نوع ویزا برای نیازهای او مناسب‌تر است و قبل از درخواست، تمام شرایط لازم را بشناسد و برآورده کند.

ویزای کوتاه مدت اسپانیا

ویزای کوتاه مدت اسپانیا که به عنوان ویزای شینگن نیز شناخته می‌شود، به افراد اجازه می‌دهد برای مدت کمتر از 90 روز وارد اسپانیا شوند. این ویزا برای مقاصد گردشگری، تجاری و سایر اهداف کوتاه‌مدت صادر می‌شود. متقاضیان باید مدارک معتبری مانند رزرو پرواز، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و مدرک توان مالی را برای اثبات هدف سفر خود ارائه دهند.

ویزای کوتاه مدت اسپانیا یک الزام اجباری برای اتباع کشورهایی مانند ایران است که با اسپانیا توافقنامه سفر بدون ویزا ندارند. هند، روسیه، چین و بسیاری از کشورهای آفریقایی در این دسته قرار می‌گیرند.

فرآیند درخواست ویزای کوتاه مدت اسپانیا ساده است؛ اما نیاز به توجه دقیق به جزییات دارد. زیرا ارائه هرگونه اطلاعات ناقص یا نادرست می‌تواند به رد شدن درخواست شما منجر شود. روند درخواست معمولا دو تا سه هفته طول می‌کشد و متقاضیان باید درخواست‌های خود را شخصا به سفارت اسپانیا در کشور خود ارسال کنند.

دریافت ویزای اسپانیا کوتاه مدت برای مسافران، ضروری است تا سفری آرام و بدون دردسر داشته باشند. با برنامه‌ریزی مناسب و ارائه مستندات صحیح، بازدیدکنندگان می‌توانند از سفر به اسپانیا لذت ببرند و در عین حال، به مقررات این کشور پایبند باشند.

ویزای بلند مدت اسپانیا

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در اسپانیا بمانید، باید یک ویزای بلند مدت دریافت کنید که به عنوان ویزای غیر سودآور نیز شناخته می‌شود. این نوع ویزا برای کسانی است که می‌خواهند در اسپانیا بازنشسته شوند، دورکاری کنند یا در این کشور به تحصیل بپردازند. ویزای بلند مدت به افراد اجازه می‌دهد بیش از 90 روز، بدون مجوز کار در اسپانیا بمانند.

برای دریافت ویزای بلند مدت اسپانیا، باید شرایط خاص و تعیین شده توسط دولت این کشور را رعایت کنید. مثلا باید از تمکن مالی کافی برای مدت اقامت خود در اسپانیا برخوردار باشید. شما باید مدرکی دال بر داشتن میزان درآمد کافی ارائه دهید که حداقل آن به مناطق مختلف اسپانیا بستگی دارد. سایر الزامات عبارت از پوشش بیمه درمانی جامع و سابقه کیفری پاک هستند.

اسپانیا به دلیل آب‌وهوای گرم، سبک زندگی آرام و هزینه کم زندگی خود به یکی از بهترین مکان‌ها برای بازنشستگان پولدار تبدیل شده است. اگر شرایط اخذ ویزای اسپانیا از نوع بلند مدت را برآورده کردید، از تمام مزایای زندگی در اسپانیا مانند دسترسی آسان به اتحادیه اروپا و مراقبت‌های بهداشتی عالی بهره‌مند می‌شوید. همچنین فرصت شناخت فرهنگ اسپانیا و لذت بردن از تمام مزایای این کشور را خواهید داشت.

انواع ویزای اسپانیا

رایج‌ترین انواع ویزای اسپانیا عبارت از ویزای تحصیلی، توریستی، کاری و گلدن ویزا هستند. زمان پردازش درخواست و صدور هر نوع ویزا ممکن است متفاوت باشد. بنابراین اگر زودتر برای ویزا درخواست دهید، از تاخیر برنامه سفر جلوگیری می‌شود.

  • ویزای تحصیلی برای افرادی صادر می‌شود که در دوره‌های تحصیلی یا تحقیقاتی در اسپانیا ثبت نام کرده‌اند. مدت اعتبار ویزای دانشجویی اسپانیا برای پوشش کل دوره دانشگاهی با حداکثر اعتبار 12 ماه اعطا می‌شود. اگر تحصیل بیش از 12 ماه طول بکشد، دانشجو باید ویزای خود را قبل از انقضای آن تمدید کند.
  • ویزای توریستی برای افرادی صادر می‌شود که قصد گذراندن تعطیلات کوتاه مدت در اسپانیا را دارند. این ویزا به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا حداکثر 90 روز در بازه زمانی 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.
  • ویزای کاری برای افرادی صادر می‌شود که شغل ثابتی را در این کشور به دست آورده‌اند. ویزای کاری اسپانیا معمولا به مدت یک سال اعتبار دارد و از امکان تمدید برخوردار است.
  • ویزای طلایی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا صادر می‌شود که قصد سرمایه‌گذاری در اسپانیا را دارند. این ویزا به افراد اجازه می‌دهد تا پنج سال در اسپانیا زندگی و کار کنند.

ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویان مایل به تحصیل در اسپانیا ملزم به دریافت ویزای تحصیلی این کشور خواهند بود. ویزای تحصیلی اسپانیا یک مجوز قانونی است که اجازه ورود به کشور و تحصیل در یک موسسه یا دانشگاه معتبر را به دانشجویان می‌دهد. همچنین این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌سازد که در حین تحصیل به صورت پاره‌وقت کار کنند.

ویزای تحصیلی اسپانیا شرایط متعددی دارد که باید رعایت شوند. در وهله اول، دانشجو باید نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی در اسپانیا داشته باشد. این نامه نشان می‌دهد که فرد برای تحصیل در یک  رشته دانشگاهی در اسپانیا پذیرفته شده است.

دانشجو باید مدرکی دال بر توان مالی کافی برای حمایت از اقامت خود در اسپانیا نیز ارائه دهد. حداقل دارایی مورد نیاز، به مدت زمان تحصیل فرد بستگی دارد و عموما برای دانشجویان خواهان  اقامت در شهرهای گران‌قیمت مانند مادرید و بارسلون، بیشتر است. همچنین دانشجو باید قبل از ترک کشور خود یک بیمه درمانی در اسپانیا بخرد.

مدت زمان اعتبار ویزای اسپانیا به طول دوره تحصیلی بستگی دارد. ویزای اکثر دانشجویان تا پایان دوره تحصیلی آن‌ها ادامه خواهد داشت و در صورت داشتن پیشنهاد کارآموزی یا شغلی از یک شرکت اسپانیایی، امکان تمدید ویزا تا دو سال دیگر وجود دارد.

ویزای توریستی اسپانیا

اسپانیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در اروپا است و به خاطر تاریخ غنی، فرهنگ متنوع و مناظر خیره‌کننده‌اش شناخته شده است. با این حال، قبل از سفر به اسپانیا، اکثر اتباع خارجی نیاز به دریافت ویزای توریستی دارند. ویزای توریستی اسپانیا به افراد اجازه می‌دهد برای مقاصد گردشگری به اسپانیا سفر کنند و تا 90 روز اقامت داشته باشند.

برای دریافت ویزای توریستی اسپانیا، متقاضیان ابتدا باید به سفارت یا کنسولگری اسپانیا مراجعه کنند. سپس فرم درخواست ویزا را همراه با مدارک پشتیبان مانند پاسپورت معتبر، مدرکی مبنی بر تمکن مالی و بلیت رفت‌وبرگشت خود را ارائه دهند. زمان رسیدگی به ویزا معمولا تا 15 روز طول می‌کشد و هزینه ویزا نیز به ملیت متقاضی بستگی دارد.

ذکر این نکته ضروری است که ویزای توریستی اسپانیا اجازه هیچ نوع کار یا تحصیل در این کشور را نمی‌دهد. کسانی که مایل به کار یا تحصیل رسمی هستند، باید فرم درخواست ویزای اسپانیا آن‌ها از نوع بلند مدت باشد. علاوه بر این، بازدیدکنندگان باید الزامات ورود و خروج اسپانیا، آدرس محل اقامت، پیروی از پروتکل‌های بهداشتی و ایمنی و پیروی از درخواست‌های افسران مهاجرت این کشور را رعایت کنند.

ویزای اسپانیا از نوع توریستی

ویزای کاری اسپانیا

اخذ ویزای کاری اسپانیا می‌تواند فرآیند پیچیده‌ای باشد؛ اما با دنبال کردن تمام مراحل لازم و پیروی از تمام الزامات ذکر شده توسط دولت اسپانیا قابل دستیابی خواهد بود. به طور کلی، فرآیند اخذ ویزای کار در اسپانیا می‌تواند زمان‌بر باشد. اما اگر می‌خواهید وارد بازار کار قوی و پویای این کشور شوید، ارزش تلاش شما را دارد.

قبل از اینکه بتوانید برای ویزای کار در اسپانیا درخواست دهید، باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور دریافت کنید. کارفرما باید از درخواست ویزای شما حمایت مالی کند. همچنین مدارکی را ارائه دهد که ثابت کنند شما تمام شرایط لازم را دارید. شما باید معیارهای قانونی مانند ارائه سابقه کیفری پاک، پوشش بیمه درمانی کافی و مدرک تحصیلی داشته باشید.

شرایط ویزای اسپانیا برای کار و اعتبار آن، به نوع شغل و مدت قرارداد شما با کارفرما بستگی دارد. اکثر ویزاها برای دوره اولیه به صورت یک ساله اعطا می‌شوند و تا پنج سال قابل تمدید هستند. ویزای کار اسپانیا همچنین فرصتی را برای اقامت همسر و افراد تحت تکفل شما در این کشور فراهم می‌کند.

ویزای اسپانیا از نوع کاری

گلدن ویزای اسپانیا

برنامه ویزای طلایی اسپانیا که در سال 2013 راه‌اندازی شد، راهی برای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات است. این برنامه ویزا برای آن دسته از شهروندان غیراروپایی در دسترس است که حداقل 500 هزار یورو در املاک اسپانیا سرمایه‌گذاری کنند.

متقاضیان موفق گلدن ویزا می‌توانند یک مجوز اقامت تجدیدپذیر دریافت کنند و امکان سفر آزادانه در منطقه شینگن را داشته باشند. منطقه‌ای که 26 کشور اروپایی ازجمله خود اسپانیا را شامل می‌شود. ویزای طلایی برای سرمایه‌گذاران مزایای زیادی دارد و درنهایت فرصت درخواست شهروندی اسپانیا را برای آنان فراهم می‌سازد.

طرح گلدن ویزای اسپانیا از زمان شروع به کار خود سهم عمده‌ای در رونق بخش املاک و مستغلات اسپانیا داشته است. همچنین بازار ملک را در برخی از محبوب‌ترین مناطق اسپانیا مانند بارسلونا، مادرید، والنسیا و سواحل جنوبی اندلس تقویت کرده است. از زمان راه‌اندازی این برنامه، اسپانیا هزاران سرمایه‌گذار و خانواده‌هایشان را از سراسر جهان جذب کرده است که اغلب چینی، روس و آمریکایی هستند.

گلدن ویزای اسپانیا

مراحل اخذ ویزای اسپانیا

اسپانیا با معماری باشکوه، سواحل زیبا، غذاهای لذیذ و میراث فرهنگی غنی خود سالانه میلیون‌ها بازدیدکننده و هزاران مهاجر را از سرتاسر جهان به خود جذب می‌کند. با این حال، قبل از اینکه بتوانید از همه جاذبه‌های اسپانیا لذت ببرید، باید ویزای این کشور را دریافت کنید. در ادامه، به تشریح مراحل اخذ ویزای اسپانیا می‌پردازیم.

مراحل اخذ ویزای اسپانیا

مرحله 1: تعیین نوع ویزای مورد نیاز

اولین قدم برای اخذ ویزای اسپانیا این است که نوع ویزای مورد نیاز خود را تعیین کنید. چرا که انواع مختلفی از ویزاها مانند ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای دانشجویی و ویزای کاری وجود دارند. هر نوع ویزا نیز دارای شرایط و مراحل درخواست مخصوص به خود است.

مرحله 2: بررسی واجد شرایط بودن

پس از تعیین نوع ویزا، باید به بررسی واجد شرایط بودن خود بپردازید. معیارهای واجد شرایط بودن به ملیت و هدف سفر فرد به اسپانیا بستگی دارند. برای مثال، ممکن است لازم باشد مدرکی مبنی بر توان مالی کافی، بیمه مسافرتی و بلیت پرواز برگشت ارائه دهید.

مرحله 3: جمع‌آوری مدارک لازم

پس از تایید واجد شرایط بودن، باید به جمع‌آوری مدارک مورد نیاز اقدام کنید. مدارک مورد نیاز به نوع ویزای اسپانیا بستگی دارند و ممکن است شامل گذرنامه، فرم درخواست ویزا، عکس، مدرک اقامت و برنامه سفر شما باشند.

مرحله 4: تعیین یک قرار ملاقات

در مرحله بعد باید یک وقت ملاقات از سفارت یا کنسولگری اسپانیا در کشور مبدا درخواست کنید. شما می‌توانید این کار را به صورت آنلاین یا با تماس مستقیم با سفارت یا کنسولگری انجام دهید. توصیه می‌کنیم وقت ملاقات را هر چه زودتر تعیین کنید، زیرا زمان انتظار ممکن است طولانی باشد.

مرحله 5: شرکت در قرار ملاقات

در روز تعیین شده باید شخصا به سفارت یا کنسولگری اسپانیا مراجعه کنید. شما باید تمام مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشید و هزینه ویزا را هم بپردازید. افسر کنسولگری درخواست و مدارک شما را ثبت می‌کند. در عین حال، ممکن است از شما بخواهد به برخی از سوالات در مورد دلایل سفر خود به اسپانیا پاسخ دهید.

مرحله 6: پردازش درخواست ویزا

پس از قرار ملاقات، درخواست شما بررسی می‌شود و در مورد ویزای شما تصمیم‌گیری خواهد شد. این فرآیند با توجه به نوع ویزای مورد نظر و حجم کاری سفارت اسپانیا می‌تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد.

مرحله 7: صدور ویزا

پس از تایید درخواست و صدور ویزای اسپانیا برای شما، باید آن را از سفارت یا کنسولگری دریافت کنید. همچنین ممکن است داده‌های بیومتریک مانند اثرانگشت یا عکس نیز از شما درخواست شود. یادتان نرود که تاییدیه قرار ملاقات خود و هر مدرک دیگری که ممکن است از شما خواسته شود را به همراه داشته باشید.

مرحله 8: برنامه‌ریزی سفر

حالا و با در دست داشتن ویزای خود می‌توانید برنامه‌ریزی سفر به اسپانیا را آغاز کنید. حتما از قبل محل اقامت و حمل و نقل خود را رزرو کنید و با فرهنگ و آداب و رسوم محلی اسپانیا آشنا شوید. به یاد داشته باشید که از تمام محدودیت‌های ورود و پروتکل‌های ممکن پیروی کنید.

اخذ ویزای کشور اسپانیا ممکن است پیچیده و سخت به نظر برسد، اما با دنبال کردن مراحل فوق می‌توانید روند درخواستی روان و موفقی داشته باشید. همیشه پروسه اخذ ویزا را زودتر از برنامه سفر خود شروع کنید. همچنین تمام مدارک لازم را جمع‌آوری کنید تا با خیال راحت در قرار ملاقات خود حضور یابید.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اسپانیا

برای دریافت ویزای کشور اسپانیا، باید مجموعه‌ای از مدارک را ارائه دهید که شامل پاسپورت معتبر و سایر اسناد لازم است. مدارک مورد نیاز برای ویزای اسپانیا به شرح زیر هستند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای اسپانیا

1. پاسپورت

اولین مدرک مورد نیاز برای اخذ ویزای اسپانیا، پاسپورت معتبر است. گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه پس از تاریخ برنامه‌ریزی‌شده برای بازگشت از اسپانیا اعتبار داشته باشد. همچنین به حداقل دو صفحه خالی برای قرار دادن ویزا و هر مهر دیگری نیاز است. پاسپورت نباید مخدوش باشد، زیرا ممکن است به رد درخواست ویزا منجر شود.

2. فرم درخواست ویزا

مدرک بعدی مورد نیاز در هنگام درخواست ویزای اسپانیا، فرم درخواست تکمیل‌شده است. فرم را می‌توان به صورت آنلاین یا در نزدیک‌ترین سفارت یا کنسولگری اسپانیا دریافت کرد. این فرم باید به زبان انگلیسی یا اسپانیایی تکمیل و توسط متقاضی امضا شود. درخواست را باید با دقت تکمیل کنید؛ زیرا هرگونه اشتباه ممکن است منجر به تاخیر در پردازش یا رد درخواست ویزا منجر شود.

3. عکس

علاوه بر گذرنامه و فرم درخواست ویزا، متقاضیان باید دو عکس جدید در اندازه پاسپورت نیز ارائه دهند. عکس‌ها باید رنگی باشند و چهره متقاضی را به‌وضوح نشان دهند. همچنین باید در پس‌زمینه سفید گرفته شده و دارای اندازه و کیفیت مناسب باشند.

4. بیمه درمانی مسافرتی

یکی دیگر از مدارک ویزای اسپانیا بیمه درمانی مسافرتی است. این بیمه باید کل مدت اقامت متقاضی را در اسپانیا با حداقل پرداخت خسارت 30 هزار یورو پوشش دهد. بیمه‌نامه باید پوشش درمان اورژانسی، حوادث حمل و نقل و هزینه بازگشت به کشور را در صورت بروز مشکلات پزشکی، شامل شود.

5. رزرو پرواز رفت‌وبرگشت و هتل

متقاضیان همچنین باید مدارکی از برنامه سفر خود نظیر بلیط رزرو پرواز رفت‌وبرگشت و تاییدیه رزرو هتل را ارائه دهند. این مدارک باید برای تاریخ دقیق سفر متقاضی به اسپانیا رزرو شده باشند. اگر متقاضی هنوز پرواز برگشت و هتل خود را رزرو نکرده باشد، باید مدارکی مبنی بر توان مالی کافی ارائه کند.

6. رسید پرداخت هزینه ویزا

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز، رسید پرداخت هزینه پردازش و صدور ویزا است. این هزینه باید قبل از ارسال درخواست ویزا پرداخت شود.

7. مدارک نشان‌دهنده دلایل سفر به اسپانیا

درنهایت، متقاضیان باید مدارک پشتیبان برای توجیه دلایل سفر خود به اسپانیا ارائه دهند. این مدارک ممکن است شامل دعوت‌نامه از یک شرکت یا کارفرمای اسپانیایی، نامه هدف از بازدید، مدرک شغلی یا وضعیت دانشجویی باشد. همچنین ارائه صورت‌حساب بانکی برای نشان دادن توان مالی و پوشش هزینه‌ها در طول اقامت اسپانیا لازم است.

هزینه ویزای اسپانیا

هزینه ویزای اسپانیا بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند نوع ویزای درخواستی، ملیت متقاضی، هدف سفر و زمان رسیدگی تعیین می‌شود. در حال حاضر، قیمت ویزای اسپانیا برای بزرگسالان 80 یورو است. در حالی که کودکان 6 تا 12 ساله باید 40 یورو بپردازند. متقاضیان زیر 6 سال نیز از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند.

با این حال، ممکن است هزینه‌های اضافی برای سایر خدمات مانند پیک یا اعلان‌های پیامکی اعمال شوند. متقاضیانی هم که می‌خواهند زمان رسیدگی به درخواست ویزای خود را تسریع بخشند، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی باشند.

علاوه بر هزینه ویزا، متقاضیان مجبور به پرداخت هزینه‌های جانبی مانند خرید بیمه مسافرتی، بلیت هواپیما و اقامت نیز هستند. همچنین ممکن است هزینه‌های دیگری برای دریافت گواهی سلامت پزشکی، گواهی سابقه کیفری و دعوت‌نامه کارفرما اعمال شوند. توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از هرگونه غافلگیری مالی، بودجه کافی برای پوشش تمام این هزینه‌ها در نظر بگیرید.

مزایای اخذ ویزای اسپانیا

اخذ ویزا اسپانیا می‌تواند مزایای بی‌شماری را برای دارندگان آن به همراه داشته باشد. در وهله اول، امکان بازدید از تمام جاذبه‌های فوق‌العاده این کشور را ارائه می‌دهد. سواحل زیبا، معماری خیره‌کننده، موزه‌های جذاب، زندگی شبانه پرجنب‌وجوش و غذاهای لذیذ از جمله این جاذبه‌ها هستند.

همچنین به مسافران این امکان را می‌دهد که در فعالیت‌های تجاری اسپانیا شرکت کنند. اسپانیا اقتصاد قوی دارد و قطب بسیاری از صنایع مانند مد، فناوری، گردشگری و تولید به شمار می‌رود. افراد با اخذ ویزای اسپانیا این امکان را دارند که در جلسات، کنفرانس‌ها و سایر رویدادهای تجاری این کشور شرکت کنند. این امر، هم برای صاحبان مشاغل کوچک که به دنبال گسترش تجارت خود هستند و هم برای شرکت‌های بزرگ‌تر مفید است.

اسپانیا در منطقه شینگن واقع شده است؛ گروهی متشکل از 26 کشور اروپایی که به مسافران اجازه می‌دهند آزادانه و بدون نیاز به ویزای اضافه در داخل مرزهای آن‌ها تردد کنند. بنابراین ویزای اسپانیا می‌تواند به عنوان دروازه‌ای برای همه کشورهای دیگر در منطقه شینگن باشد.

دلایل ریجکت شدن ویزای اسپانیا

ریجکت شدن یا رد ویزا می‌تواند بسیار ویرانگر باشد؛ به خصوص زمانی که وقت و پول زیادی را در فرآیند درخواست خود صرف کرده باشید. برای کسانی که قصد سفر به اسپانیا را دارند، دلایل مختلفی برای ریجکت شدن ویزا وجود دارد. متاسفانه، اعتراض به رد ویزا بسیار دشوار و حتی ناممکن است و قبل از درخواست مجدد نیز باید دلایل ریجکت شدن را بررسی کنید. در اینجا، برخی از دلایل ریجکت شدن ویزای اسپانیا آورده شده‌اند.

1. ناقص بودن درخواست

یکی از رایج‌ترین دلایل رد ویزا، ناقص بودن درخواست است. به این معنا  که فرم درخواست به درستی پر نشده است یا اطلاعات ضروری مانند مشخصات شخصی، تاریخ سفر، اطلاعات تماس و سایر اسناد پشتیبانی را ندارد. عدم ارائه این اطلاعات می‌تواند منجر به رد ویزا شود؛ زیرا این نگرانی را ایجاد می‌کند که متقاضی واقعی نباشید و قصد دارید بیش از زمان انقضای ویزا در اسپانیا باقی بمانید. بنابراین، بسیار مهم است که فرم درخواست خود را دوباره بررسی و آن را به طور دقیق تکمیل کنید.

2. ارائه مدارک جعلی

یکی دیگر از دلایل رد ویزای اسپانیا را باید در ارائه مدارک جعلی جستجو کرد. این کار به معنای ارائه صورت‌حساب‌های بانکی، نامه‌های استخدامی یا برنامه سفر جعلی است.

ارائه مدارک جعلی ممکن است راهی آسان برای گذراندن مراحل درخواست ویزا به نظر برسد. اما در صورت شناسایی جعلی بودن اسناد که احتمال آن بسیار زیاد است، عواقبی مانند رد ویزا، ممنوعیت دائمی ورود به اسپانیا یا حتی جرایم کیفری را در پی دارد. بنابراین، تمام اسنادی که به سفارت ارائه می‌کنید، باید واقعی و اصل باشند.

3. منابع مالی و نیت متقاضی

مهم‌ترین عاملی که افسران صدور ویزا در نظر می‌گیرند، منابع مالی و نیت متقاضی از سفر به اسپانیا هستند. متقاضی باید نشان دهد که می‌تواند در طول اقامت خود در اسپانیا، بدون ایجاد خطر امنیتی، از خود حمایت کند.

اگر افسر صدور ویزا شک کند که توان مالی شما به حد کافی نیست یا در مورد قصد شما برای بازگشت به کشور خود پس از پایان مدت اقامت تردید داشته باشد، درخواست ویزای شما را رد خواهد کرد. برای جلوگیری از این امر باید تمام اسناد لازم را که کل توان مالی شما را منعکس می‌کنند، به درخواست ویزا ضمیمه کنید. بنابراین پرینت تمام حساب‌های بانکی، صورت‌حساب کارت‌های اعتباری و اظهارنامه مالیات بر درآمد خود را ارسال کنید.

4. ارائه برنامه سفر ضعیف

ارائه یک برنامه سفر ضعیف یا ناتوانی در نشان دادن قصد واضح برای سفر به اسپانیا نیز می‌تواند منجر به ریجکت شدن ویزای اسپانیا شود. نشان ندادن یک برنامه جامع برای سفر، نداشتن دلایل مهم مانند جلسات کاری یا عدم برخورداری از قصد روشن برای بازگشت به کشور مبدا از جمله این موارد هستند.

بنابراین، حتما باید نشان دهید که دلیل موجهی مانند اهداف گردشگری، تجاری یا تحصیلی برای سفر به اسپانیا دارید. همچنین یک برنامه سفر قانع‌کننده ارائه دهید که مدت زمان و فعالیت‌های مورد نظر شما را در اسپانیا برجسته کند.

5. سابقه نقض ویزا یا جرائم جنایی

متقاضیانی که سابقه نقض ویزا یا جرائم جنایی دارند، مطمئنا با رد درخواست ویزای اسپانیا روبه‌رو خواهند شد. افسران ویزا سابقه مهاجرت قبلی فرد را به دقت بررسی می‌کنند. اگر آنها احتمال دهند متقاضی ممکن است تهدید امنیتی برای اسپانیا باشد، درخواست ویزای او را بدون هیچ تردیدی ریجکت می‌کنند. همچنین درخواست ویزا از طرف افراد دارای سابقه کیفری، به ویژه جرایم مربوط به مواد مخدر، قاچاق انسان یا سایر جرایم جدی را رد خواهند کرد. برای جلوگیری از این امر، باید با قوانین مهاجرت اسپانیا آشنا باشید و سابقه کیفری شما پاک باشد.

6. عدم رعایت الزامات بهداشتی اسپانیا

درنهایت، عدم رعایت الزامات بهداشتی اسپانیا نیز می‌تواند به رد ویزای اسپانیا منجر شود. در قانون مهاجرت اسپانیا، بررسی‌های بهداشتی و آزمایش‌های پزشکی برای صدور ویزا اجباری هستند. بنابراین متقاضیان باید یک گزارش پزشکی کامل و دقیق، ازجمله گواهی هرگونه واکسیناسیون لازم را ارائه دهند.

اگر شرایط بهداشت و سلامت لازم را نداشته باشید، ممکن است از دریافت ویزا منع شوید. بنابراین، از شرایط بهداشتی لازم برای ورود به اسپانیا آگاه شوید و یک گزارش پزشکی مطابق با استانداردهای مقامات مهاجرت اسپانیا ارائه دهید.

ویزای سایر کشورها

سوالات متداول

بیشترین سوالات کاربران درباره کاریابی در خارج

اگر دلیل ریجکتی ویزای اسپانیا یک اشتباه جزیی مانند ناقص بودن مدارک باشد، می‌توان آن را با تصحیح اطلاعات مجددا ارسال کرد. اما رفع ریجکتی ویزا به دلیل سابقه کیفری یا نقض قوانین مهاجرتی، بسیار مشکل است.

زمان صدور ویزای اسپانیا به نوع ویزا و شرایط متقاضی بستگی دارد. اما به طور کلی، حدود 10 تا 15 روز کاری طول می کشد. با این حال، اگر حجم کار کنسولگری بالا باشد، ممکن است بیشتر هم طول بکشد.

ویزای کوتاه مدت اسپانیا که به عنوان ویزای شینگن نیز شناخته می‌شود، معمولا تا 90 روز در یک دوره 6 ماهه معتبر است. اعتبار ویزا از تاریخ ورود به اسپانیا شروع می‌شود و مدت اقامت معمولا در خود ویزا درج خواهد شد.

بله ویزای توریستی اسپانیا را می‌توان پس از 90 روز تمدید کرد. ویزای دانشجویی یا کاری هم در صورت نیاز، قابل تمدید هستند. اما تمدید ویزای اسپانیا منوط به تشخیص و تایید مقامات مهاجرت این کشور خواهد بود.

3.2/5 - (18 امتیاز)

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت