02143859
ایران ، تهران

بورسیه تحصیلی مجارستان

امروز با مبحث چگونگی دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان در خدمت شما هستیم. در مفهوم کلی، بورسیه به نوعی کمک هزینه برای دانشجویانی گفته می‌شود که قادر به پرداخت هزینه دانشگاه نیستند و تنها بر اساس شرایط خاصی مشمول دریافت این مبلغ می‌باشند. بورسیه تحصیلی نوعی کمک هزینه است که برخی دانشگاه های مطرح دنیا برای جذب دانشجویان تیزهوش پرداخت می‌کنند. امروز در این مبحث سعی داریم در رابطه با چگونگی تحصیل در مجارستان و دریافت بورسیه در مجارستان در مقاطع تحصیلی مختلف مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بورسیه مجارستان تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

شرایط عمومی دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان بر اساس شرایط خاصی امکان پذیر است و افراد می‌توانند با توجه به شرایط عمومی و تخصصی از این مزیت استفاده نمایند. در این بخش قصد داریم شرایط عمومی دریافت بورسیه را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

مجارستان کشوری بسیار زیبا و پیشرفته است که به عنوان یکی از نمایندگان کنفرانس های جهانی در سال ۲۰۱۹ معرفی شده بود. در این کشور شرایط تحصیلی برای دانشجویان فراهم می باشد و افراد می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری اقدام نمایند. لازم به ذکر است که برای دریافت بورسیه حتماً باید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشت.  موسسه مهاجرتی بالدانو با ارائه کلیه اطلاعات لازم در رابطه با شرایط تحصیل در مجارستان توسط کارشناسان حرفه ای به عنوان یک راهنما عمل می کند. شما باید شرایط بورسیه مجارستان را به طول کامل بشناسید یا باید از یک موسسه مهاجرتی برای انجام این کار کمک بگیرید.

شرایط عمومی دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان در سال جاری

مجارستان با داشتن دانشگاه و کالج های معتبر به همراه اساتید حرفه‌ای سالیانه پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا است. به طوری که در چند سال اخیر سالیانه تقریباً بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دانشجو به دیگر دانشجویان بورسیه این کشور اضافه می‌شود.

شرایط کاری در کشور مجارستان به گونه‌ای است که تقریباً تمامی دانشجویان می‌توانند در کنار تحصیل، شغل پاره وقت را برای سایر هزینه های خود داشته باشند. بر اساس آخرین تحقیقات در سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری مجارستان به حداقل میزان خود رسیده بود.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان در سال جاری

مدارک مورد نظر برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

بر اساس موارد ذکر شده چنانچه مشتاق به تحصیل در مجارستان هستید لازم است که شرایط خاصی را رعایت کنید. شما باید برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان، تمامی مدارک مورد نیاز برای این کار را جمع آوری کنید و در زمان نیاز آن ها را ارائه کنید. فراموش نکنید که وجود هر گونه نقص در مدارک ارائه شده برای دریافت بورسیه تحصیلی این کشور سبب ممانعت از انجام این کار خواهد شد. بنابراین شما باید تمام تلاش و توجه خود را به کار گیرید تا هیچ گونه نقصی در مدارک جمع آوری شده برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان وجود نداشته باشند. کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو در ادامه مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان را به شما معرفی خواهند کرد.

به این منظور لازم است که فرم های درخواست بورسیه تحصیلی خود را در وب سایت های معتبر تکمیل نمایید. تمامی اطلاعات باید به زبان انگلیسی تایپ و ذخیره شوند. برای تکمیل اطلاعات خود و احراز هویت لازم است که یک قطعه عکس همراه با فایل در سایت آپلود شود. عکس ارسالی باید در ماه اخیر گرفته شده باشد.

نامه درخواست بورسیه یا فرم درخواست بورسیه تحصیلی مجارستان:  باید حداقل اندازه آن یک صفحه ورد با فونت و قلم اندازه ۱۲ باشد، متن نامه باید حتماً به زبان انگلیسی یا مجاری ترجمه و سپس بر روی سایت آپلود شود.

مدرک معتبر زبان انگلیسی یا مجاری: از دیگر مدارک مورد نظر برای دریافت بورسیه تحصیلی، داشتن مدرک کپی شده زبان انگلیسی یا مجاری به همراه ترجمه آن است که باید همراه خود داشته باشید.

ارائه مدارک معتبر تحصیلی برای پذیرش دانشگاه: با توجه به این که بورسیه تحصیلی مجارستان تنها در مقاطع کارشناسی،  کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است پس لازم است که تمامی مدارک مربوط به مقاطع تحصیلی به صورت کپی در سایت آپلود شود. این مدارک  باید همراه با گواهی فارغ التحصیلی در مقطع متوسطه و یا معادل آن به صورت ترجمه باشد.

این شرایط برای مقاطع بالاتر همانند کارشناسی ارشد نیز مساوی است و لازم است که اصل گواهینامه کارشناسی به همراه معادل و ترجمه آن نیز کپی شده باشد. در سطح دکتری نیز تمامی مدارک تحصیلی باید به همراه معادل و ترجمه آن ها کپی و آپلود شود.

دریافت نامه سوابق تحصیلی از دانشگاه مبدا: از دیگر مدارک مورد نیاز یک نسخه از سوابق تحصیلی است که این مدرک شامل نسخه اصلی از مدرک تحصیلی به همراه تمامی مدارک کلیه ترم های دانشگاهی یا سال های تحصیلی قبل به همراه ترجمه می باشد.

گواهی پزشک به جهت تایید سلامت: داشتن گواهی سلامت از اصلی‌ترین مدارکی است که باید در زمان بورسیه تحصیلی مجارستان ارائه شود. به همین دلیل لازم است که کپی اسکن شده از گواهی پزشکی سلامتی دانشجو که توسط یک پزشک صادر و امضا شده باشد و بیانگر این باشد که دانشجو و متقاضی به هیچ گونه از بیماری‌های واگیردار،  ایدز، هپاتیت a b c وغیره مبتلا نیست. این گواهی باید در مدارک تکمیلی دانشجو وجود داشته باشد.

کپی پاسپورت: لازم است که کپی پاسپورت نیز بر روی سایت اسکن و آپلود شود.  این کپی شامل کلیه اطلاعات شخصی دانشجو و متقاضی می باشد.

بیانیه معتبر و درست برای دریافت بورسیه: شما باید یک بیانیه معتبر را به همراه مواردی که در قسمت های قبلی ذکر شد به همراه درخواست اصلی متقاضیان، امضا و اسکن شده و در سایت مقصد آپلود کنید.

مدارک مورد نظر برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

شرایط لازم برای بورسیه تحصیلی مجارستان در مقاطع مختلف

تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است البته باید تمامی مدارک مذکور به زبان انگلیسی تهیه و ترجمه شوند. برای اینکه بتوان در مقطع کارشناسی بورسیه تحصیلی مجارستان دریافت کرد، لازم است که مدارک مورد نیاز شامل مدرک دیپلم و به همراه ریز نمرات ۱۲ سال تحصیلی ارائه شود. گفتنی است که کارشناسی بین سه تا چهار سال طول می‌کشد، در این مدت دانشجویان می‌توانند بر اساس قانون کار دانشجویی در مجارستان به مدت ۲۰ ساعت در هفته شغل پاره وقت داشته و به واسطه ویزای تحصیلی اقامت موقت در مجارستان را دریافت نمایند.

برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است به موسسه مهاجرتی معتبر مراجعه کنید، موسسه مهاجرتی بالدانو با داشتن کارشناسان حرفه ای در این زمینه می‌تواند راهنمایی مناسب برای کلیه متقاضیان و دانشجویان باشند.  در ادامه مزایای بورسیه تحصیلی مجارستان چنانچه دانشجویان گواهی پزشکی سلامت خود را ارائه نمایند می توانند از امتیاز کمک هزینه تحصیلی مجارستان برخوردار شوند. از دیگر شرایط بورسیه در این مقطع می‌توان به عدم نیاز به مدرک آیلتس اشاره کرد و متقاضیان می توانند از آزمون های جایگزین نیز استفاده نمایند.

شرایط  بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط فوق برای بورسیه تحصیلی کشور مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد نیز بر همین اساس پابرجاست. البته تفاوت‌های آشکاری در این میان وجود دارد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت. بورسیه تحصیلی مجارستان برای متقاضیان در مقطع کارشناسی ارشد  مزایایی همچون پوشش‌دهی تمامی هزینه های آموزش و بیمه درمانی را در نظر گرفته است،  علاوه بر این متقاضیانی که توانسته اند بورسیه تحصیلی مجارستان را دریافت نمایند می توانند هر ماه مبلغ ۵ هزار فورینت مجارستان را دریافت نمایند که این مبلغ به جهت هزینه خوراک و سایر هزینه‌ها به دانشجویان داده می‌شود .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین دو تا سه سال طول خواهد کشید که تمامی موارد عنوان شده در این مدت زمان پوشش داده خواهد شد. برای تحصیل در این مقطع ارائه مدرک زبان آیلتس 6.5 و تافل با نمره ۷۰ تا ۹۰ الزامی می باشد. همچنین می بایست تمامی مدارک تحصیلی که شامل ریز نمرات دیپلم و مدرک کارشناسی است در مدارک متقاضیان موجود باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط  بورسیه تحصیلی برای مقطع دکتری

این بورسیه شرایط بسیار ایده آلی برای متقاضیان تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری را فراهم می نماید. به واسطه این بورسیه تحصیل در مجارستان بسیار ساده است چرا که تمامی هزینه های تحصیل CEU، کلیه هزینه های بیمه درمانی و حتی هزینه های زندگی نیز پوشش داده می‌شود.

این مدت زمان که تقریباً بین ۳ تا ۶ سال به طول می انجامد، مستلزم ارائه برخی مدارک است که شامل مدرک اصلی فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد، داشتن مدرک  آیلتس 7 ،ارائه یک انگیزه نامه  که نشان دهد متقاضی یا دانشجو علاقه زیادی به تحصیل در مقطع دکتری به واسطه بورسیه تحصیلی مجارستان دارد به علاوه داشتن چند توصیه نامه از اساتید پیشین نیز الزامی است. برای اینکه بتوان تمامی مدارک عنوان شده را به صورت کامل و بدون نقص تهیه کنید لازم است که در مرحله اول یک استاد راهنما داشته باشید.

آشنایی با انواع بورسیه تحصیلی مجارستان برای مقطع کارشناسی

متقاضیان و دانشجویانی که در مقطع کارشناسی تحصیل نموده و خواستار دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد هستند می توانند از بورسیه های مختلف استفاده نمایند. دریافت بورسیه مجارستان در این مقطع از چندین راه امکان پذیر است. به ادامه مطلب توجه کنید تا با انواع بورسیه تحصیلی مجارستان برای مقطع کارشناسی آشنا شوید.

CEU_REF: برخی بورسیه ها برای دانشجویان کشورهای خاص هستند و این بورسیه برای دانشجویان و متقاضیانی است که از شهر رم برای تحصیل در مجارستان اقدام کرده‌اند.

EMPIRICUS: این بورسیه تحصیلی در مجارستان نیز تنها برای دانشجویان کشورهای هنگ کنگ، تایوان، ماکائو و چین در نظر گرفته شده است.

Peter A. NADOSY: برخی بورسیه های تحصیلی در مجارستان برای دانشجویان بومی است. به همین دلیل کشور مجارستان برای برخی دانشجویان مجارستانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد CEU را دارند و قادر به پرداخت هزینه های آن نیستند، این بورسیه را درنظر گرفته است.

گروه مهاجرتی بالدانو

حال که تمامی اطلاعات مورد نیاز در مورد بورسیه تحصیلی مجارستان را به دست آوردید باید ببینید که تحصیل در مجارستان از این طریق به چه صورت امکان پذیر خواهد بود. شما علاقه مندان مهاجرت و تحصیل در مجارستان می توانید روی کمک مجموعه مهاجرتی بالدانو حساب باز کنید. مشاوران و کارشناسان بالدانو آماده اند تا به صورت 24 ساعته به شما برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان مشاوره دهند.

قطعا شما با کمک کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو می توانید خیلی راحت از پس مراحل بورسیه تحصیلی مجارستان برآیید و به راحتی کار مهاجرت به مجارستان را برای خود انجام دهید. مهاجرت به مجارستان و سایر کشور های دنیا با کمک یک موسسه مهاجرتی معتبر که در خود کارشناسان با تجربه و توانمند را دارد خیلی راحت تر است.

نتیجه گیری

بورسیه تحصیلی مجارستان فرصت مناسبی است تا زندگی و آینده خود را دگرگون کنید. رقم زدن یک زندگی جدید با دریافت بورسیه تحصیلی کشور مجارستان می تواند شادی و نشاط را مجددا به زندگی شما برگرداند و آینده خوبی را برایتان بسازد. بهتر است به هیچ انتخاب دیگری به غیر از بورسیه تحصیلی  برای مهاجرت به این کشور فکر نکنید. در این مطلب همه آنچه را که لازم بود در خصوص بورسیه تحصیلی مجارستان دانستید و توانستید با صفر تا صد بورسیه تحصیلی در کشور مجارستان آشنا شوید.

داشتن یک راهنمای مناسب می تواند نقش موثری در دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور داشته باشد، موسسه مهاجرتی معتبر می توانند نقش این راهنما را ایفا کنند. پیشنهاد می کنیم که در زمان تقاضای تحصیل در مجارستان حتما با کارشناسان حرفه ای گروه مهاجرتی بالدانو در تماس باشید تا بهترین مشاوره را برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان در اختیارتان قرار دهند. گروه مهاجرتی بالدانو از ماهرترین افراد تشکیل شده است. افرادی که اشراف کامل به قوانین بورسیه تحصیلی مجارستان دارند.

منبع

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.
6 دیدگاه
شاهین حقشناس

سلام برای بورسیه مجارستان برای مقطع دکترا مدرک زبان لازم است ؟

کارشناس

سلام برای دریافت بورسیه بله مدرک زبان نیاز است.

آتوسا

سلام من دانشجو ترم ۱ مدیریت بازرگانی ام در حال حاضر قصد دارم ادامه تحصیل همین رشته در مجارستان بدم ولی متاسفانه مدرک زبان ندارم و تا زمان 2۵ دی نمیشه مدرک بگیرم ، میشه کاری کرد؟

کارشناس

سلام میتونید دوره های زبان رو در مجارستان اقدام کنین و سپس برای ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل در رشته مورد نظر اقدام کنید. مشاوره رایگان ما رو هم از دست ندید.

مجید اسداللهی

اینکه گفته شده باید سفارت ایران شمارو معرفی کنه یعنی چی؟
یعنی دلبخواه خودشون هست؟ چه ملاکی برای انتخاب دارن؟

کارشناس

سلام خیر چنین موردی در بورسیه تحصیلی مجارستان وجود ندارد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!