02143859
ایران ، تهران

دانشگاه‌های کانادا

آیا تاکنون به مهاجرت فکر کرده اید؟ آیا راه های مهاجرت به خارج از کشور را می شناسید؟ بهترین مقصد برای مهاجرت کدام کشور است؟ شاید پاسخگویی به تمامی این سوالات کار دشواری باشد. راه های مهاجرت و کشورهایی که افراد مهاجر را به خود می پذیرند، بسیار زیاد هستند. مهاجرت تحصیلی یکی از روش های مهاجرت به خارج از کشور است. شما باید قبل از هرچیز هدف و کشور مقصد را انتخاب کنید. بسیاری از مردم دنیا کانادا را به خاطر داشتن بهترین دانشگاه های جهان ستایش می کنند. تحصیل در دانشگاه های کانادا یکی از بهترین فرصت ها برای مهاجرت به کانادا است. اما چرا باید دانشگاه های این کشور را برای تحصیل انتخاب کنیم؟ امروز قصد داریم در این مطلب از وبسایت موسسه مهاجرتی بالدانو، در خصوص دانشگاه های برتر کانادا با شما صحبت کنیم. آشنایی با بهترین دانشگاه های کانادا می تواند کمک زیادی برای مهاجرت به این کشور به شما کند. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل است. کانادا را می توان سرزمین فرصت ها و رویاها نام گذاری کرد. این کشور از هر نظر جزء بهترین کشورهای دنیا برای زندگی و تحصیل است. رویای تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان شاید کمی غیر قابل دسترس باشد اما می توان این رویا را با یک انتخاب درست تبدیل به واقعیت کرد. شما می توانید با تحصیل در کانادا، رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید. کانادا به خاطر اقداماتی که دولت این کشور انجام داده، در چند سال اخیر نسبت به گذشته، پیشرفت های چشمگیری در زمینه های علمی داشته است.

دولت این کشور در چند سال گذشته با هدف قرار دادن بعد تحصیلی و آموزشی کشور خود، سعی کرده رنکینگ دانشگاه های کانادا را در فهرست بهترین دانشگاه های جهان بهبود ببخشد. شاید برخی گمان کنند که کانادا تنها در پایتخت خود دانشگاه های بزرگ و معتبری دارد اما واقعیت خلاف این ادعا است. شما می توانید با مهاجرت به این کشور در بهترین دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوید. مزایایی که تحصیل در دانشگاه های این کشور برایتان دارد را نمی توان با تحصیل در کشورهای دیگر مقایسه کرد. دانشگاه ها در کانادا همگی از یک قانون و شرایط برای جذب افراد متقاضی پیروی می کنند. شما می توانید با تحقیق و تفحص برای تحصیل در دانشگاه های کانادا خود را آماده کنید. اما قبل از هر اقدامی، لازم است تا بهترین و برترین دانشگاه های کانادا را بشناسید و بدانید که قصد تحصیل در کدام یک از آن ها را دارید.

تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا

تقسیم بندی رنکینگ دانشگاه های کانادا

در همه دنیا دانشگاه ها بر اساس ظرفیت و کیفیت آموزشی تقسیم بندی می شوند، این موضوع در کشور خودمان نیز وجود دارد. در سایر دانشگاه های دنیا و در کشور کانادا نیز رنکینگ دانشگاهی وجود دارد، طبق نظر سازمان کیو اس، 26 مورد از دانشگاه های کانادا در لیست برترین دانشگاه های جهان اند. البته این به این معنا نیست که دانشگاه های دیگر از استانداردهای آموزشی برخوردار نیستند، بلکه تمامی دانشگاه های این کشور از استانداردهای آموزشی برخوردار هستند اما دانشگاه های تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا جزء ۵۰ دانشگاه برتر قرار گرفته اند. این که چه چیزی باعث می شود که برخی دانشگاه ها در کشورهای مختلف به عنوان برترین دانشگاه شناخته می شوند، فاکتورهایی است که برای برتر بودن لحاظ شده است. برای اینکه در بهترین دانشگاه کانادا تحصیل کنید باید فاکتورهای برتر بودن را بشناسید.

بهترین دانشگاه های کانادا

برای اینکه بتوانید در بهترین دانشگاه کانادا تحصیل کنید، باید بدانید چه چیزی سبب شده برخی از بهترین دانشگاه ها به عنوان بهترین دانشگاه های کانادا مطرح شوند. در قسمت بالا نام چند دانشگاه از دانشگاه های کانادا همچون مک گیل را برایتان آوردیم. به نظر شما دلایل برتری این دانشگاه ها چیست؟

به طور مثال دانشگاه مک گیل که در یکی از شهرهای کانادا به اسم مونترال واقع شده است، حدود ۴۰ هزار دانشجو را در خود جای داده است. این دانشگاه با استفاده از ساعت آموزشی بسیار بالا توانسته با پرورش دانشجویان نخبه، تاکنون بیشترین جایزه نوبل را کسب کند. در سراسر دنیا با بهره گیری از سطح آموزشی و دانش بالا و به روز توانسته اند، دانشجویانی با سطح علمی بالا به دنیا تحویل دهند. در لیست بعدی برترین دانشگاه های این کشور، دانشگاه تورنتو است که در رنکینگ دانشگاه های کانادا قرار می گیرد. این دانشگاه در لیست ۳۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است، که هر ساله با بهره گیری از دانشجویان خارجی سطح کیفی خود را بالا می برند. دانشگاه علاوه بر سودرسانی علمی می تواند به اقتصاد کشورها کمک کند. این دانشگاه به تنهایی ۱۶ میلیون دلار به اقتصاد کانادا کمک کرده است. وجود این دلایل است که سبب تشکیل بهترین دانشگاه های کانادا شده است. البته هر یک از این دانشگاه ها ویژگی خاص خود را دارند که در این مطلب به طور اختصار برایتان معرفی خواهیم کرد.

بهترین دانشگاه های کانادا

مزیت های تحصیل در دانشگاه های کانادا

همان طور که گفته شود کشور کانادا یکی از بهترین سیستم های آموزشی جهان را دارد. برای اینکه در دانشگاه های کانادا تحصیل کنید، باید بدانید که تحصیل در این دانشگاه ها چه مزیت هایی برایتان به همراه دارد. شما باید قبل از مهاجرت به کانادا، چرایی انتخاب این کشور برای تحصیل را بدانید. کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو در این قسمت با معرفی مهم ترین مزایای تحصیل در دانشگاه های کانادا به شما کمک می کنند تا از انتخاب خود مطمئن شوید.

یکی از مزیت های تحصیل در این کشور، تحصیل به زبان انگلیسی است. همین امر باعث شده است که دانشجویان تقریباً در تمامی رشته های تحصیلی انتخاب رشته کنند، چرا که هیچ محدودیتی در این قضیه وجود ندارد. کانادا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه کمتری برای تحصیل از شما خواهد گرفت. شهریه تحصیل در دانشگاه های کانادا به نسبت سایر کشورهای انگلیسی زبان کمتر است. این کشور یک کشور چند فرهنگی است و شما می توانید با هر ملیتی در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل شوید. کانادا را می توان امن ترین کشور دنیا نام گذاری کرد. وقوع کمترین میزان جرم در این کشور سبب شده هر کسی برای مهاجرت به کانادا و تحصیل در آن مشتاق باشد.

تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا این امکان را به شما می دهد تا همراه خانواده خود در این سرزمین اقامت کنید. طبق قوانین این کشور، هیچ مانعی برای تحصیل کنندگان وجود ندارد که همزمان همسر و فرزندان خود را این کشور با خود داشته باشند. دانشجویانی که در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند می توانند به صورت پاره وقت نیز در این کشور مشغول به کار شوند. طبق قوانین موجود دانشجویان به توجه به مقطع تحصیلی خود می توانند بیست ساعت در هفته به صورت پاره وقت برای خود کار کنند و کسب درآمد کنند تا بتوانند از پس هزینه های تحصیل در دانشگاه های کانادا بر بیایند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا

برای پذیرش در دانشگاه های این کشور شرایط آسانی وجود ندارد، این شرایط در دانشگاه تورنتو به چشم می خورد و تنها ۴۳ درصد از افراد متقاضی تاکنون توانسته اند در این دانشگاه پذیرش شوند. کسانی که رزومه تحصیلی قوی تری داشته باشند شانس بیشتری برای پذیرش از این دانشگاه را دارند. اگر شما دانشجوی رشته پزشکی هستید و قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های برتر کانادا را دارید، باید بدانید که نمی توانید مستقیم وارد دانشگاه پزشکی شوید، شما ابتدا باید یک لیسانس در رشته های علوم مثل زیست شناسی، بیولوژی و … داشته باشید. شما برای ورود به دانشگاه این کشور اول باید در آزمون های ورودی دانشگاه پزشکی شرکت نمایید و اگر نمرات لازم برای رشته تحصیلی موردنظر خود را به دست آوردید، می توانید در این دانشگاه ها تحصیل کنید. اما اگر بعد از گرفتن مدرک قصد برگشت به ایران برای کار را دارید، بهتر است دانشگاه هایی را انتخاب کنید که مورد تایید وزارت علوم یا وزارت بهداشت ایران هستند.

در کشور کانادا دانشگاه های سطح بالایی در رشته های اقتصاد و تجارت نیز وجود دارد. حتی بعد از اخذ مدارک تحصیلی معتبر از دانشگاه های این کشور می توانید برای کار در این کشور بمانید، چون کانادا از افرادی که در این زمینه از تجربه و تخصص برخوردار باشند، استفاده می نماید. اگر در رشته های فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتری تحصیل کرده اید می توانید دانشگاه های این کشور را به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی انتخاب کنید. در این کشور دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه برای تحصیل دانش آموختگان این رشته است. این کشور از نظر تعداد رشته های تحصیلی مشکلی برای انتخاب رشته دانشجویان به وجود نمی آورد. علاوه بر تمامی رشته هایی که ذکر شد، رشته های مهندسی، معماری نیز در این کشور وجود دارند. رشته مهندسی در تمامی کشورها از جمله کانادا متقاضیان زیادی دارد، که این کشور برترین دانشگاه جهان را در این رشته دارد. افرادی که علاقه مند به تحصیل در این رشته هستند می توانند کشور کانادا را به عنوان مقصد خود انتخاب کند. شما پس از اخذ مدرک خود می توانید در کمپانی های بزرگ دنیا برای کار مشغول شوید. خوشبختانه تمامی شرکت های بزرگ دنیا در زمینه مهندسی به افراد ماهر و باتجربه نیازمند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا

تحصیل در دانشگاه تورنتو

در این قسمت قصد داریم برخی از دانشگاه های برتر کانادا را به صورت جزئی به شما معرفی کنیم تا بدانید برای تحصیل در هر کدام باید چه شرایطی را دارا باشید. دانشگاه تورنتو نه تنها جزء بهترین دانشگاه های کانادا بلکه جزء بهترین دانشگاه های دنیا است. همان طور که در قسمت قبل گفته شد، برای تحصیل در این دانشگاه به شرایط خاصی نیازمند هستید چرا که دانشگاه تورنتو هر دانشجویی را پذیرش نمی کند. برخی از شرایط مورد نظر این دانشگاه عبارتند از معدل حداقل 15، ترجمه تمامی مدارک تحصیلی، ارائه مدرک زبان به همراه نمره قابل قبول، انگیزه نامه، پر کردن فرم پذیرش، ترجمه ریز نمرات و ارائه رزومه از مهم ترین شرایط یا همان مدارکی اند که باید برای تحصیل در این دانشگاه داشته باشید.

تحصیل در دانشگاه امیلی کار

دانشگاه امیلی کار از جمله قدیمی ترین دانشگاه ها است. این دانشگاه در شهر ونکوور قرار دارد. دانشگاه امیلی کار در سال 1925 تاسیس شده است. برای اینکه در هر مقطعی در این دانشگاه تحصیل کنید، باید مدارک خاص خود را داشته باشید. برای مثال برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه امیلی کار، داشتن دیپلم دبیرستان، کسب حداقل 67 درصد نمرات درسی مقطع دبیرستان، داشتن حداقل نمره زبان و به اتمام رساندن تمامی مقاطع دبیرستان الزامی است.

تحصیل در دانشگاه امیلی کار

تحصیل در دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است. این دانشگاه در رتبه پنجم در میان دانشگاه های برتر کانادا قرار گرفته است. دانشگاه مونترال از نظر قدمت، از دانشگاه امیلی کار قدیمی تر است. این دانشگاه در سال 1878 تاسیس شده است. امروزه حدود 70 هزار دانشجو از سراسر دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل اند. دانشگاه مونترال در شهر مونترال و استان کبک کانادا قرار دارد.  شما حتی می توانید در این دانشگاه با دو زبان فرانسوی و انگلیسی نیز تحصیل کنید. شرایط پذیرش در هر رشته ای در این دانشگاه متفاوت است. شما باید ابتدا رشته تحصیلی خود را مشخص کنید. از آن جایی که بیش از 50 درصد مردم این شهر به زبان فرانسوی صحبت می کنند، شما باید برای تحصیل در دانشگاه مونترال زبان فرانسه را نیز بلد باشید.

تحصیل در دانشگاه مونترال

نتیجه گیری

در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو سعی کردیم در خصوص یکی از بهترین کشورهای دنیا و شرایط تحصیل در آن با شما صحبت کنیم. دانشگاه های کانادا برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند بهترین انتخاب است. دانشگاه های این کشور در فهرست برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. شرایط ایده آل زندگی در این کشور و امکانات تحصیلی که در شهرهای آن وجود دارد باعث شده، اکثر دانشجوهای دنیا برای تحصیل در آن علاقه مند باشند. بهتر است قبل از اینکه به فکر تحصیل در دانشگاه های برتر کانادا باشید، مشاوره مهاجرت تحصیلی به این کشور را دریافت کنید و با یک شخص یا یک موسسه مهاجرتی با سابقه صحبت کنید. شما می توانید برای این کار به مجموعه مهاجرتی بالدانو مراجعه کنید. گروه مهاجرتی بالدانو با داشتن کارشناسان زبده و توانا می تواند بهترین راهنمایی ها را در این زمینه به شما کند.

سوالات متداول

بهترین دانشگاه های کانادا برای اپلای کدام‌اند؟

دانشگاه مک گیل، دالهاوزی، مک مستر، تورنتو از بهترین دانشگاه های کانادا برای اپلای هستند. شما با توجه به شرایط خود می‌توانید از میان بهترین‌ها با مشاوره کارشناسان بالدانو یکی را انتخاب کنید.

احتمال پذیرش از دانشگاه های کانادا چقدر است؟

اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا کار راحتی نیست. شما به زرومه تحصیلی قوی نیاز دارید. ولی کانادا دانشگاه‌های زیادی دارد با توجه به شرایط خود می‌توانید با مشاوره از کارشناسان دانشگاهی را انتخاب کنید که احتمال پذیرش بالاتری برای شما داشته باشد.

منبع

4/5 - (4 امتیاز)
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت