02143859
ایران ، تهران

دانشگاه های روسیه

روسیه، بزرگترین و پهناورترین کشور دنیا است که همه به خوبی آن را می‌شناسید. بد نیست برای مهاجرت تحصیلی نیز این کشور را انتخاب کنید. انتخاب روسیه برای تحصیل به چند دلیل است. دانشگاه های روسیه جزء برترین دانشگاه‌های دنیا هستند. روسیه سالانه تعداد زیادی دانشجو جذب می کند. این کشور چه از نظر رفاهی و چه از نظر علمی یکی از بهترین کشورهای اروپا است.  تحصیل در روسیه در واقع تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان است. در این مطلب قصد داریم در خصوص بهترین دانشگاه‌های این کشور اطلاعاتی را با شما به اشتراک بگذاریم.

روسیه

روسیه یکی از بهترین کشورهای دنیا در زمینه های مختلف علمی است. سالانه تعداد زیادی مهاجر به دلایل مختلف و از راه های گوناگون به روسیه می روند تا به طریقی اقامت این کشور پهناور را به دست آورند. مهاجرت تحصیلی همواره یکی از راه های اصلی و پرطرفدار برای مهاجرت بوده است. مهاجرت به روسیه را می توان از روش تحصیلی که ساده ترین راه برای دریافت اقامت این کشور است، انتخاب کرد. شما می توانید با تحصیل در روسیه شانس خود را برای اقامت در بهترین کشور اروپایی امتحان کنید. روسیه از نظر وسعت بزرگترین کشور دنیا است. این کشور همچنین در فهرست 10 کشور پرجمعیت جهان نیز قرار دارد. شما می توانید با مهاجرت به این کشور در بهترین دانشگاه های روسیه تحصیل کنید.

روسیه با مدیریت درستی که در سال‌های گذشته داشته است، توانسته ظرفیت‌های آموزشی خود را به طرز چشمگیری افزایش دهد. استخدام اساتید برجسته دنیا و بهره بردن از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها در آموزش به دانشجو ها تنها بخشی از اقدامات دولت روسیه است. به طور قطع می‌توان گفت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا است.

وضعیت دانشگاه های روسیه

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه را دارند، باید در خصوص وضعیت دانشگاه‌های روسیه اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنند. دانستید که روسیه در گذشته‌ای نه چندان دور اقدامات آموزشی خود را گسترش داده است. این تلاش‌ها سبب شده در فهرست 400 دانشگاه برتر دنیا، 10 مورد از دانشگاه های روسیه به چشم بخورد.

 این رتبه بندی برترین دانشگاه های روسیه در قاره اروپا کمی با موضوع جهانی اش متفاوت است. در بین 300 دانشگاه برتر اروپا شما 95 مورد از دانشگاه های روسیه را مشاهده خواهید کرد. چیزی حدود یک سوم از بهترین دانشگاه‌های جهان در روسیه قرار دارند از این بابت باید خیال خود را راحت کنید که در یکی از بهترین کشورهای دنیا مشغول به تحصیل هستید.

وضعیت دانشگاه های روسیه

دانشگاه لومونوسف مسکو

سال‌های طولانی است که دانشگاه لومونوسف مسکو در فهرست برترین دانشگاه‌های روسیه قرار گرفته است. این دانشگاه توانسته از گذشته‌های دور، رتبه ثابتی را برای خود دست و پا کند و سال به سال رتبه خود را بهبود ببخشد. می‌توان گفت دانشگاه لومونوسف مسکو یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌هایی است که در کشور روسیه وجود دارد. این دانشگاه در سال 1775 تاسیس شده است و از حیث قدمت به عنوان یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های اروپا شناخته می‌شود.

این مرکز آموزشی با قرار گرفتن در پایتخت روسیه توانسته شهرت بسیار زیادی را در میان دانشگاه های روسیه کسب کند. قرار گرفتن بر فراز تپه‌ای موسوم به تپه گنجشکان سبب شده دانشگاه لومونوسف روسیه یکی از زیباترین دانشگاه‌های جهان نیز باشد.

دانشگاه لومونوسف مسکو

مزایای تحصیل در دانشگاه لومونوسف مسکو

تحصیل در دانشگاهی معتبر و قدیمی

هزینه‌های نه چندان بالای تحصیل

تحصیل در دانشگاهی که تاکنون موفق به کسب 13 جایزه نوبل شده

تحصیل در دانشگاهی زیبا و دلباز

معایب تحصیل در دانشگاه لومونوسف مسکو

محدودیت در پذیرش دانشجوی خارجی

اعمال فرآیند طولانی و به شدت حساسانه در جذب دانشجوی خارجی

دانشگاه سن پترزبورگ

دانشگاه سن پترزبورگ یکی از دانشگاه‌های ملی و بسیار مهم کشور روسیه است. همانطور که از نام این دانشگاه پیدا است، در شهر مهم سن پترزبورگ واقع شده است. در واقع دانشگاه ملی سن پترزبورگ از جمله مراکز آموزشی و پژوهشی مهم کشور روسیه است که در طول تاریخ ایرانیان زیادی را در خود جای داده است.

این دانشگاه نیز به خاطر قدمت طولانی که دارد در میان دانشگاه های روسیه مشهور است زیرا در سال 1724 میلادی تاسیس شده است. در حال حاضر دانشگاه سن پترزبورگ دارای 24 دانشکده است و حدود 3 هزار دانشجوی بین المللی در آن تحصیل می کنند.

مزایای تحصیلی در دانشگاه سن پترزبورگ

وجود امکانات آموزشی و تفریحی متعدد برای دانشجویان

محیطی بسیار زیبا

کیفیت بالای بحث آموزش در هر رشته تحصیلی

ارائه مدرک بین‌المللی

شرایط آسان برای ورود دانشجویان ایرانی

همکاری با موسسه‌های خارجی و مجموعه‌های عالی

معایب تحصیل در دانشگاه سن پترزبورگ

هزینه بالای تحصیل

دانشگاه فنی باومان مسکو

دانشگاه باومان مسکو یکی دیگر از دانشگاه‌هایی است که در شهر مسکو، پایتخت روسیه قرار گرفته است. این دانشگاه که یکی از دانشگاه‌های دولتی روسیه است، فرصت خوبی است تا دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در رشته‌های فنی به کشور روسیه مهاجرت کنند. دانشگاه فنی باومان مسکو حدود 190 سال قدمت دارد و توانسته از زمان آغاز فعالیت خود تاکنون، دانشمندان و محققان برجسته‌ای را پرورش دهد.

در زمینه موشک‌سازی، هوانوردی و صنایع سنگین جهان، دانشگاه باومان حرف اول را در تمام دانشگاه‌های روسیه می‌زند. این دانشگاه فنی 19 دانشکده دارد که در آنها می‌توانید در رشته‌های مختلف مهندسی و علمی تحصیل کنید. این را نیز ذکر کنیم که در حال حاضر، دانشگاه فنی باومان مسکو، نزدیک به 20 هزار دانشجو دارد.

دانشگاه فنی باومان مسکو

مزایای تحصیلی در دانشگاه باومان مسکو

تحصیل مقرون به صرفه برای دانشجویان

ارائه برنامه‌های آموزشی مختلف

استفاده از اساتید باتجربه و باسواد

معایب تحصیل در دانشگاه باومان مسکو

عدم امکان تحصیل در همه رشته‌ها

شهریه دانشگاه های روسیه

برای این که در دانشگاه های روسیه مشغول به تحصیل شوید باید به هزینه‌هایی که در این مسیر پیش رویتان است فکر کنید. شهریه یکی از موضوعات جدا نشدنی از دانشگاه‌ها است. شهریه تحصیل در دانشگاه‌های روسیه چقدر است؟ این سوال یکی از اصلی‌ترین سوالاتی است که افراد متقاضی برای مهاجرت به روسیه در ذهن خود می‌پرسند. می توان گفت شهریه دانشگاه‌های روسیه به کیفیت دانشگاه‌ها بستگی دارد.

کیفیت آموزشی دانشگاه‌های این کشور بسیار خارق‌العاده است. کیفیت آموزشی که در دانشگاه‌های روسیه مشاهده می‌کنید را در هیچ کشور اروپایی یا حتی آمریکایی دیگری مشاهده نخواهید کرد. هزینه شهریه دانشگاه‌های این کشور تا حدود زیادی به دو رکن مدت تحصیل و مقطع تحصیلی بستگی دارند. البته اینکه شما در چه دانشگاهی مشغول به تحصیل شوید نیز در تغییر شهریه تاثیرگذار است.

شهریه دانشگاه های روسیه

لیست دانشگاه های برتر روسیه

برای انتخاب یک دانشگاه از میان دانشگاه های روسیه، انتخاب سختی پیش رو خواهید داشت. پیشنهاد می‌کنیم کمی تحقیق خود را بیشتر کنید. دانشگاه‌های برتر روسیه را بشناسید و از رتبه کشوری و بین‌المللی آن ها نیز شناخت لازم را کسب کنید. در این قسمت قصد داریم، برترین دانشگاه‌های این کشور را به همراه رتبه هر یک از آنها به شما معرفی کنیم. جدول زیر می‌تواند کمک شایانی به شما کند.

نام دانشگاهرتبه کشوریرتبه جهانی
دانشگاه نووسیبیرسک3246
دانشگاه ایالتی تومسک4272
دانشگاه پلی‌تکنیک بومن مسکو5281
دانشگاه HSE 7305
دانشگاه لومونوسف مسکو178
دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ2242
لیست دانشگاه های برتر

بررسی اهمیت انتخاب دانشگاه های روسیه برای تحصیل

یکی از مهم ترین سوالاتی که در ذهن متقاضیان علاقه‌مند برای مهاجرت به روسیه وجود دارد، چرایی انتخاب دانشگاه‌های روسیه برای تحصیل است. به نظر شما چرا باید در بین خیل عظیمی از کشورهای اروپایی و آمریکایی، روسیه را برای تحصیل انتخاب کنیم؟ در این قسمت کارشناسان موسسه مهاجرتی بالدانو با تحقیقاتی که انجام داده‌اند خیلی شفاف پاسخ این سوالات را خواهند داد.

تحصیل در دانشگاه های روسیه از هر نظر بهترین انتخاب برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی است. هزینه تحصیل در بهترین دانشگاه روسیه با دانشگاه‌های درجه دوم و سوم کشورهای دیگر برابری می‌کند. این بدان معناست که شما با هزینه تحصیل در دانشگاه‌های درجه دوم و سوم کشورهای دیگر می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های روسیه تحصیل کنید. از طرفی روسیه با اقتصاد شکوفا و قدرتمندی که دارد، توانسته شرایط رفاهی بسیار ایده‌آلی برای مردم ایجاد کند. دانشجویانی که در دانشگاه‌های این کشور مشغول به تحصیل هستند از مزایای بسیار زیادی برخوردار خواهند بود.

البته این مزیت‌ها و تخفیفاتی که بر شهریه شما دانشجویان اعمال می‌شود، مربوط به دانشگاه‌های بین‌المللی روسیه است. هزینه‌های مختلفی که زندگی در روسیه دارد به نسبت کشورهای دیگر کمتر است. شما برای هزینه مسکن، حمل و نقل، بیمه سلامت و غذا، هزینه‌های چندانی را متحمل نخواهید شد.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه

آشنایی با زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور یکی از اطلاعات مهمی است که باید برای مهاجرت به این کشور به دست آورید. به راستی برای تحصیل در دانشگاه های روسیه به چه زبانی نیاز است؟ در دانشگاه‌های این کشور با استفاده از دو زبان می‌توان مشغول به تحصیل شد. شما می‌توانید از دو زبان روسی و انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه اقدام کنید. اما اگر قصد استفاده از هر کدام این زبان‌ها را دارید باید نکات مربوط به آن را نیز بدانید.

اگر قصد استفاده از زبان روسی برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارید، اما در کشور مبدا مدرک زبان روسی را دریافت نکرده‌اید، لازم نیست نگران باشید، چرا که شما می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه به زبان روسی ابتدا دوره‌های مقدماتی فراگیری این زبان را که با نام پادفک برگزار می‌شود، سپری کنید. اما این مسئله در مورد زبان انگلیسی برخلاف زبان روسی است. اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های روسیه با زبان انگلیسی را دارید باید از قبل مدرک زبان بین المللی تافل یا آیلتس را اخذ کرده باشید. برای فراگیری زبان انگلیسی هیچ دوره‌ای برگزار نخواهد شد و شما باید برای ورود به دانشگاه مدرک زبان‌های ذکر شده را ارائه کنید.

زبان مورد نیاز برای تحصیل

دوره پادفک

دوره پادفک با آموزش زبان روسی آغاز خواهد شد و کمی که از جلسات این دوره بگذرد، دروسی مانند ریاضی، شیمی، زیست و فیزیک نیز به دانشجویان آموزش داده خواهد شد تا بتوانند با عملکرد و آمادگی بهتری وارد دانشگاه های روسیه شوند. دوره پادفک به 3 نوع گوناگون تقسیم می‌شود: نوع اول این دوره مربوط به رشته‌های مهندسی است. نوع دوم این دوره مربوط به رشته‌های دندان‌پزشکی و پزشکی است و اما نوع سوم دوره پادفک به رشته‌های زبان روسی مربوط می‌شود. معمولا این دوره در ماه‌های سپتامبر یا اکتبر شروع خواهد شد و در ماه‌های ژوئن و جولای به اتمام خواهد رسید. اگر قصد ورود به دانشگاه های روسیه با زبان روسی را دارید، توصیه می‌کنیم از این دوره مفید و حیاتی استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های روسیه

برای اینکه در دانشگاه های روسیه مشغول به تحصیل شوید باید مدارک کامل خود را جمع‌آوری کنید. بدون داشتن مدارک لازم نمی‌توانید به دانشگاه‌های این کشور ورود کنید. برای اخذ پذیرش دانشگاه های روسیه، حداقل به 5 مدرک اصلی نیاز است. اما این مدارک کدامند؟ مهمترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه عبارتند از:

  • گواهی پزشکی
  • تکمیل فرم درخواست
  • نتیجه آزمایش HIV
  • گذرنامه دارای عکس اصلی گواهی دیپلم یا پیش دانشگاهی
  • ریز نمرات

یکی از نکاتی که اغلب افراد در زمان جمع آوری مدارک لازم آن را فراموش می کنند، ترجمه مدارک است. شما باید تمام این مدارک را به صورت دقیق ترجمه کنید. متاسفانه اغلب کسانی که قصد پذیرش در دانشگاه روسیه را دارند، به این نکته بی توجه اند. شما باید در نظر بگیرید که عدم توجه به این مسئله سبب ریجکت شدن درخواستتان خواهد شد. مواجه با ریجکتی احساس بسیار بدی در شما بوجود خواهد آورد. پس سعی کنید در جمع آوری مدارک مورد نیاز و به خصوص ترجمه آنها نهایت دقت را به خرج دهید.

مدارک

بورسیه تحصیلی روسیه

اغلب افرادی که در ذهن خود به دنبال اهداف بلند تحصیلی هستند، بیشتر به موضوع بورسیه تحصیلی فکر می‌کنند. دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه های روسیه چندان دشوار نیست. دولت روسیه هر ساله به 15 هزار نفر از دانشجویان دارای شرایط از سراسر دنیا، بورسیه دانشگاه‌های روسیه را اهدا می‌کند. بورسیه شدن در دانشگاه‌های این کشور مزایای بیشماری برای شما به همراه خواهد داشت.

برای مثال اگر بخواهیم تنها به چند مورد از مزایای اخذ بورسیه دانشگاه های روسیه اشاره کنیم، می‌توانیم به رایگان شدن تحصیل، اعطای حقوق ماهیانه و ثابت و ارائه خدمات گوناگون دولتی مختلف مانند بیمه اشاره کنیم. دانشجویانی که موفق به دریافت بورسیه می شوند مانند دانشجویان بومی روسیه دارای حق و حقوق شهروندی می شوند. بنابراین نباید از کنار بورسیه تحصیلی روسیه به سادگی گذشت چرا که شانس زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا پیش رویتان است.

هزینه زندگی در روسیه

هزینه زندگی در روسیه برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند به قسمت‌های مختلفی تقسیم خواهد شد. پرداخت هزینه مسکن، هزینه تهیه مواد غذایی، هزینه حمل و نقل و هزینه خرید لباس برای شما دانشجویان ضروری است. البته می‌توانید در خوابگاه‌های هر دانشگاه اقامت کنید و پرداخت این هزینه‌ها برایتان کاهش یابد. در این قسمت چند جدول در خصوص هزینه‌های زندگی در روسیه برایتان ارائه خواهیم کرد تا بتوانید هزینه زندگی در روسیه را تخمین بزنید.

اقلام غذاییقیمت
12 عدد تخم مرغ2.31 دلار
شیر کم چرب 1 و نیم لیتری1.25 دلار
1 کیلوگرم پنیر11.2 دلار
1 کیلوگرم سیب زمینی2.60 دلار
1 کیلوگرم پرتقال3.98 دلار
1 کیلوگرم سیب4.52 دلار
1 قرص نان سفید تازه 500 گرمی2.70 دلار
1 کیلوگرم مرغ9 دلار
هزینه زندگی در روسیه

هزینه آپارتمان

اجاره آپارتماناجاره بهای ماهیانه
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر1347 دلار
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر1100 دلار
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر2200 دلار
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر1780 دلار

گروه مهاجرتی بالدانو در خصوص دانشگاه های روسیه

در این مطلب با چگونگی ورود به بهترین دانشگاه روسیه آشنا شدید و دانستید که باید برای ورود به بهترین دانشگاه های روسیه چه اقداماتی را انجام دهید و چه مدارکی را تهیه کنید. پذیرش در دانشگاه های روسیه باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. دولت این کشور تنها به افراد دارای صلاحیت لازمه اجازه تحصیل در دانشگاه‌ها را می‌دهد. ویزای تحصیلی روسیه را باید با رعایت یک سری از سلسله اقدامات اخذ کنید.

حال که با اهمیت تحصیل در دانشگاه‌های روسیه آشنا شدید وقت آن است تا برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام کنید. شما باید با درنظر داشتن احتمال ریجکت شدن درخواست، این کار را با مشورت و کمک یک مشاور و شخص ماهر در این کار انجام دهید. امروزه موسسه‌های زیادی در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند اما باید موسسه مهاجرتی را انتخاب کنید که بتواند درخواست شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهد و با ارائه جلسات متعدد، آگاهی شما را نسبت به آزمون های مختلف بالا ببرد. شما می‌توانید با دریافت کمک از کارشناسان گروه مهاجرتی بالدانو، فرآیند ورود به دانشگاه های روسیه را برای خود ساده‌تر کنید.

بهترین دانشگاه روسیه از نظر رتبه بندی جهانی کدام دانشگاه است؟

دانشگاه لومونوسف مسکو

آیا مدرک تحصیلی دانشگاه های روسیه مورد تایید دانشگاه های معتبر دنیا است؟

بله. با توجه به اینکه اکثر دانشگاه های روسیه در سیستم رتبه بندی جهانی در وضعیت خوبی قرار دارند، مدارک تحصیلی آن ها اکثرا مورد تایید دانشگاه های برتر جهان هستند.

منبع

5/5 - (1 امتیاز)
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!