02143859
ایران ، تهران

مهاجرت به چین

یکی از مهم‌ترین مسائل در خصوص مهاجرت، انتخاب کشور است. شما باید قبل از هر چیز کشور محل زندگی خود را انتخاب کنید. چین یکی از قدرتمندترین کشورها در دنیا است. مهاجرت به چین نیز طرفداران بسیار زیادی دارد. شرایط زندگی در چین بسیار مناسب است هر چند باید به هدف خود از مهاجرت نیز توجه داشته باشید. در این مطلب از موسسه مهاجرتی بالدانو قصد داریم با یکدیگر شرایط و راه‌های مهاجرت به چین را بررسی کنیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانیم
خدمات بالدانو در کشور چین

 

مهاجرت به چین

کشور چین با داشتن مساحت 9597960 کیلومتر مربعی توانسته خود را به عنوان یکی از پهناورترین کشورهای دنیا معرفی کند. از نظر وسعت این کشور به عنوان چهارمین کشور پهناور در دنیا شناخته می‌شود.

اما از نظر جمعیت، کشور چین پرجمعیت‌ترین کشور در جهان است.چین حدود 1 میلیارد و 410 میلیون نفر جمعیت دارد بنابراین شما با انتخاب مهاجرت به چین فرصت زندگی در پرجمعیت‌ترین کشور جهان را خواهید داشت.

دریافت مشاوره رایگان
با تکمیل فرم زیر کارشناسان مهاجرتی بالدانو با شما تماس خواهد گرفت

چین جزء کشورهایی است که تاریخ بسیار غنی دارد. پکن پایتخت چین است. نکته جالب در خصوص کشور چین، جمعیت آن است. حدود یک هشتم از جمعیتی که در چین زندگی می‌کنند را مهاجران تشکیل داده‌اند. این مسئله می‌تواند اهمیت مهاجرت به این کشور را برای مهاجرانی که در انتخاب کشور مردد هستند بهتر نشان دهد.

از نظر آب و هوایی می‌توان شرایط زندگی در چین را مناسب ارزیابی کرد. در نقاط جنوبی این کشور، آب و هوای گرم و مرطوب وجود دارد اما هر چه به نقاط شمالی چین نزدیک‌تر شوید، آب و هوا سردتر و خشک‌تر می‌شود.

سعی کنید قبل از آشنایی با راه‌های مهاجرت به چین، به دنبال ویزای این کشور باشید. افراد و اتباع خارجی که ویزای چین را در اختیار نداشته باشند نمی‌توانند وارد این سرزمین شوند.

بنابراین قبل از بررسی روش های مهاجرت به این کشور باید حتما ویزای این کشور را داشته باشید. برای مثال افرادی که قصد مهاجرت کاری به چین را دارند، باید به فکر اخذ ویزای کار چین باشند. یا حتی افرادی که به فکر تحصیل در این سرزمین پهناور هستند باید ویزای تحصیلی چین را اخذ کنند.

این را نیز اضافه کنیم که واحد پول این کشور، یوان است. بنابراین اگر قصد مهاجرت به چین را دارید، حتما به محض ورود به این کشور واحد پول ویژه آن‌ها را اخذ کنید تا در معاملات خود با مشکل مواجه نشوید.

کشور چین

راه های مهاجرت به چین

راه های مهاجرت به چین به چند دسته مختلف تقسیم می‌شود؛ اما به نظر شما بهترین راه مهاجرت به چین کدام راه است؟ هر کس باید با توجه به اهداف خود، برای مهاجرت به این کشور تصمیم‌گیری کند. برخی قصد تحصیل در چین را دارند و برخی دیگر به فکر سرمایه گذاری در چین هستند. بنابراین باید ابتدا تمامی راه های مهاجرت به چین را بشناسید و از میان راه‌های مختلف، بهترین راه را انتخاب کنید.

 1. مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل
 2. مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 3. مهاجرت کاری
 4. مهاجرت از طریق تولد فرزند
 5. مهاجرت با پناهندگی
 6. مهاجرت از طریق ازدواج

این موارد، برخی از مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به چین هستند. در ادامه این مطلب، کارشناسان ما قصد دارند در مورد برخی از بهترین راه‌های مهاجرت به این کشور با شما صحبت کنند.

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

علم حد و مرز نمی‌شناسند. این تعریف می‌تواند به خوبی واژه علم را توصیف کند. بسیاری از افراد هستند که تحصیل خود را حتی در دورترین کشورهای دنیا ادامه می‌دهند. مهم‌ترین مسئله برای بسیاری از افراد، تحصیل در یک کشور ممتاز و دانشگاه برتر است.

بدون شک چین یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا در خصوص آموزش و داشتن دانشگاه‌های معتبر است. کشور چین سعی کرده با اختصاص دادن بودجه‌های کلان به بحث آموزش، آینده کشور را تضمین کند. آن‌ها به خوبی می‌دانند که نقش دانشجویان و حتی دانش آموزان در آینده این سرزمین تا چه میزان خواهد بود.

دانشگاه‌های چین دارای آزمایشگاه‌های بسیار مدرن و سیستم آموزشی نوین می‌باشند. افرادی که قصد تحصیل در چین را دارند، باید بدانند که تحصیل در این کشور به زبان رسمی چینی خواهد بود. البته بسیاری از دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند به شرطی که مدرک زبان انگلیسی مورد قبول آن‌ها را ارائه کنید. بد نیست حال که قصد تحصیل در چین را دارید، برخی از معتبرترین دانشگاه‌های این کشور را بشناسید.

 • دانشگاه علوم و فناوری چین
 • دانشگاه پکن
 • دانشگاه فودان
 • دانشگاه جیائو تونگ شانگهای
 • دانشگاه نانجینگ
 • دانشگاه ژجیانگ
 • دانشگاه شیان جیائوتونگ

این موارد ذکر شده برخی از مهم‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های چین هستند. افرادی که قصد تحصیل در چین را دارند، می‌توانند با مهاجرت به این کشور، فرصت تحصیل در این دانشگاه‌های معتبر را داشته باشند. مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل امروزه به یکی از پرتقاضاترین روش‌های مهاجرت به چین تبدیل شده است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم هرچه سریع‌تر تصمیم خود را جهت مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل بگیرید چرا که متقاضی برای ورود به دانشگاه‌های این کشور بسیار زیاد است.

هزینه تحصیل در چین

بهتر است برای مهاجرت تحصیلی به چین، هزینه‌های تحصیلی در مقاطع مختلف و رشته‌های گوناگون را بررسی کنید. هزینه‌های شما برای تحصیل در چین به مقطع تحصیلی و رشته‌ای که انتخاب می‌کنید، بستگی خواهد داشت. هزینه تحصیل در هر رشته نیز با رشته دیگر متفاوت است. ابتدا جدول هزینه‌ها بر اساس مقطع تحصیلی را برای شما ارائه می‌کنیم و سپس در خصوص هزینه تحصیل در هر رشته تحصیلی با شما صحبت می‌کنیم.

مقطع تحصیلی هزینه تحصیل مدت زمان برنامه تحصیلی
مقطع کارشناسی 1.293 تا 6.186 یورو 4 الی 5 سال
مقطع کارشناسی ارشد 1.423 تا 5.880 یورو 2 الی 3 سال
مقطع دکتری 1.293 تا 4.963 یورو 2 الی 4 سال
MBA 4.116 تا 9.938 یورو 1 الی 2 سال

همان طور که مشاهده کردید، هزینه تحصیل در هر مقطع تحصیلی با مقطعی دیگر متفاوت است. همان طور که اشاره کردیم، این تفاوت هزینه ها در هر رشته تحصیلی نیز وجود دارد. در ادامه شهریه مربوط به هر رشته تحصیلی را برایتان خواهیم آورد.

رشته تحصیلی هزینه تحصیل در سال
مهندسی 2000 الی 5000 دلار
پرستاری 2500 الی 7000 دلار
داروسازی 2100 الی 6900 دلار
مدیریت 5600 الی 20750 دلار
فیزیوتراپی 4000 الی 8000 دلار
پزشکی 4000 الی 7000 دلار
هنرهای زیبا 2500 الی 5500 دلار
حقوق 2000 الی 6000 دلار

مهاجرت به چین از طریق کار

مهاجرت کاری یکی دیگر از شایع‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. اگر نگاهی به آمار متقاضیان مهاجرت کاری به چین بیندازید، متوجه خواهید شد که چرا این کشور به یک انتخاب محبوب برای مهاجران کاری تبدیل شده است.

طبق آخرین آماری که کارشناسان ما از نرخ بیکاری این کشور به دست آورده‌اند، در سال 2020 میلادی نرخ بیکاری چین زیر 5 درصد گزارش شده است. با اینکه چین بیش از 1 و نیم میلیارد نفر جمعیت دارد اما شرایط کاری در آن بسیار ایده‌آل است. البته نباید از این نکته بسیار مهم غافل شوید که تنها افراد خارجی که تصمیم به کار در چین می‌گیرند می‌توانند طبق قوانین مشخص شده برای مهاجران مشغول به کار شوند. شما باید برای مهاجرت به چین از طریق کار ابتدا به دنبال ویزای کار چین باشید.

شما باید برای مهاجرت به این کشور از طریق کار، مراحلی را پشت سر بگذارید. شرایط مهاجرت به این کشور آسیایی از طریق کار برای مهاجران بدین ترتیب است.

آن‌ها باید ابتدا درخواست خود را برای اجازه کار در این کشور بیان کنند تا بتوانند ویزای کار چین را بگیرند. به ویزای کار چین ویزای R نیز گفته‌ می‌شود. بعد از اینکه موفق به اخذ ویزای کار شدید از اداره مدیریتی و در آخر از اداره امنیت این کشور مجوز کار را دریافت خواهید کرد.

آیا مهاجرت به چین از طریق کار به همین راحتی است؟ خیر. هر کسی نمی‌تواند به راحتی در چین مشغول به کار شود. متقاضی که قصد مهاجرت کاری به چین را دارد، باید شرایط لازم را برای اخذ ویزای کار چین داشته باشد. چه شرایطی برای دریافت مجوز کار لازم است؟

 • داشتن حداقل 18 سال تمام
 • عدم داشتن سوء پیشینه
 • داشتن مهارت های لازم و ضروری
 • پذیرش قوانین و مقررات کاری در کشور چین
 • سوددهی زمینه کاری متقاضی برای کشور چین
 • برخورداری از سلامت روحی و جسمانی

بد نیست حال که قصد مهاجرت به چین از طریق کار را دارید، برخی از مشاغل برتر در این کشور را بشناسید. مهندسی، بازاریابی، تجارت، معلمی، هتل داری، مشاغل هنری، نویسندگی، فناوری اطلاعات و رستوران داری، برخی از مشاغل برتر در کشور چین هستند.

مهاجرت به چین از طریق کار

مهاجرت به چین از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به این کشور با سرمایه‌گذاری یکی دیگر از شایع‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است. شاید برای شما سوال باشد که چرا سرمایه‌گذاری در چین انتخاب مناسبی برای مهاجرت خواهد بود؟ مسلما کشورهایی که شرایط اقتصادی ایده‌آلی در آن‌ها حکمفرما است، جزء بهترین مقاصد دنیا برای سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند. به این دلیل که چین یکی از قطب‌های اقتصاد جهان به شمار می‌رود پیشنهاد می‌کنیم مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در چین را انتخاب کنید.

وجود سرمایه گذاران خارجی در چین از چند نظر برای آن‌ها ‌ائز اهمیت است به همین دلیل اگر از بین روش‌های مهاجرت به چین، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید، راحت‌تر می‌توانید ویزای کشور چین را اخذ کنید. همچنین دولت این کشور، خدمات ویژه‌ای را برای سرمایه‌گذاران خارجی در نظر گرفته است.

آن‌ها مانند یک شهروند چینی دارای حق و حقوق قانونی می‌شوند. با جذب بی‌شمار سرمایه‌گذاران خارجی در چند سال گذشته، چین یکی از بزرگترین کشورهای مهاجرتی در دنیا به حساب می‌آید. برای مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری راه‌های متنوعی وجود دارد.

شما نباید بدون برنامه برای مهاجرت به این کشور آسیایی از طریق سرمایه‌گذاری تصمیم‌گیری کنید. پیش روی شما برای مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری، روش‌هایی مثل خرید ملک، کارآفرینی، خرده‌ فروشی، عمده‌ فروشی، خرید سهام چینی و ثبت شرکت در چین وجود دارد. مهم‌ترین مسئله، هزینه بالای انتخاب این روش است. شما مهاجران برای سرمایه‌گذاری در چین در کمترین حالت ممکن به سرمایه‌ای حدود 500 هزار دلاری نیاز خواهید داشت. البته هزینه برآورده شده به جهت مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری، بین 500 هزار دلار تا 2 و نیم میلیون دلار است.

مهاجرت به چین با ازدواج

ازدواج نیز می‌تواند یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به این کشور باشد. البته این روش در مقایسه با 3 روش ذکر شده در قسمت‌های قبلی طرفداران کمتری دارد. شما برای این روش باید با یک شخص چینی ازدواج کنید. متاسفانه برخی از افراد سعی می‌کنند به خاطر دریافت اقامت چین، با چینی‌ها به صورت صوری ازدواج کنند.

ازدواج باید به صورت رسمی باشد. شما برای مهاجرت به چین و اخذ اقامت از طریق ازدواج باید مدارکی که واقعی بودن ازدواج را ثابت کند، ارائه کنید. یکی از مهم‌ترین شرایط مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج، سکونت داشتن به صورت 5 سال مداوم در کشور چین است. شما باید یا 5 سال به صورت مداوم یا حداقل 1 سال در خاک این کشور سکونت کرده باشید.

برای اینکه این روش را انتخاب کنید، باید هزینه‌های مربوط به آن را بپردازید. هزینه‌های آن شامل هزینه درخواست اقامت و هزینه صدور گواهی خواهد بود که به ترتیب 1500 و 3 هزار یوان خواهد بود. برای اینکه ویزای شما برای زندگی در چین صادر شود باید 6 ماه صبر کنید. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید در این خصوص به آن توجه کنید، نداشتن همسر است.

در قانون چین وجود دارد که چند همسری یک امر غیر‌قانونی است و با متخلف برخورد خواهد شد. بنابراین شما نباید هیچ همسری داشته باشید. دیگر شرط مهم به جهت مهاجرت به چین از طریق ازدواج، شرط سنی است.

داشتن شرط سنی بسیار مهم است. خانم‌ها و آقایان باید برای ازدواج به ترتیب دارای حداقل سن 20 و 22 سال باشند. به این موارد باید ارائه مدارکی جهت داشتن یک درآمد ثابت و پایدار و اقامتگاه ثابت را اضافه کنید. در غیر این صورت استفاده از این روش به جهت مهاجرت به این کشور آسیایی غیرممکن است.

مهاجرت به چین با ازدواج

شرایط مهاجرت به چین

افرادی که به دنبال اخذ اقامت دائم چین یا همان گرین کارت چین هستند باید شرایط لازم را داشته باشند. شرایط اخذ اقامت دائم چین دقیقا همان موارد ذکر شده در دستورالعمل‌های این کشور است که داشتن گواهینامه سلامت و عدم سوء‌پیشینه تنها 2 مورد از آن‌ها است. در ادامه قصد داریم برخی دیگر از مهم‌ترین شرایط مهاجران را برای دریافت گرین کارت چین معرفی کنیم.

 • متقاضی باید به شکل مستقیم در خاک کشور چین به مدت 3 سال سرمایه‌گذاری کند و در این مدت نیز بتواند علاوه بر کسب درآمد خوب، درآمد ثابتی را داشته باشد که به کشور چین نیز سود برساند.
 • متقاضی باید با یک شهروند چینی ازدواج کند و 5 سال نیز از تاریخ ازدواج آن‌ها بگذرد.
 • داشتن مشارکت عالی با کشور چین و برآورده کردن نیازهای خاص دولت این کشور توسط فرد متقاضی
 • متقاضیانی که به دنبال گرین کارت چین هستند باید والدینشان اقامت دائم این کشور را داشته باشند و خود فرد نیز مجرد باشد.
 • متقاضی باید به عنوان مدیر شرکت، دستیار و یا مدیر کارخانه در طول 4 سال در خاک چین فعالیت کند و در این مدت این نیز حداقل 3 سال سابقه زندگی در این کشور و کسب درآمد بالا را داشته باشد.

تحت یکی از این 5 شرایط می‌توانید موفق به اخذ گرین کارت چین و یا همان اقامت دائم این کشور شوید. بنابراین اگر قصد مهاجرت به چین و زندگی دائمی در این کشور را دارید، بعد از فراهم کردن شرایط مهاجرت به چین به دنبال شرایط اخذ گرین کارت این کشور باشید. این را فراموش نکنید که علاوه بر داشتن شرایط، باید مدارکی را جهت دریافت گرین کارت چین ارائه کنید که بهتر است در این خصوص از یک فرد با‌تجربه مشاوره بگیرید.

شرایط مهاجرت به چین

هزینه‌های زندگی در چین

سعی کردیم در خصوص صفر تا صد مهاجرت به چین با شما صحبت کنیم اما اکنون قصد داریم به نکته‌ای بپردازیم که مسلما برای بسیاری از شما حائز اهمیت است. هزینه‌ها همواره یکی از دغدغه‌های مهاجران بوده است. آیا زندگی در چین، انتخاب مقرون به صرفه‌ای خواهد بود. شما در هر شهر و کشوری که زندگی کنید، یک سری از هزینه‌ها را پیش رو خواهید داشت. هزینه حمل و نقل، تهیه مواد غذایی و هزینه مسکن، مهم‌ترین هزینه‌های پیش روی شما برای زندگی در چین هستند که باید قبل از مهاجرت به این کشور آسیایی آن‌ها را بررسی کنید. در واقع هزینه‌های زندگی در چین به شکل قابل توجهی ارزان است.

اما برای این که بتوانید کمی بهتر این موضوع را درک کنید، قصد داریم به معرفی هر یک از این دسته بندی‌های ذکر شده بپردازیم. هزینه مواد غذایی اولین موضوعی است که قصد بررسی آن را داریم. هزینه مواد غذایی در هر شهر و کشوری با توجه به سبک زندگی هر شخص مشخص خواهد شد. بنابراین چه انتخاب شما مهاجرت به چین باشد و چه زندگی در ایران باید برای تخمین هزینه مواد غذایی به سبک زندگی خود توجه داشته باشید. هرچند قیمت اقلام نیز در بالا و پایین شدن هزینه‌ها بسیار تاثیر گذارند. در ادامه قیمت پرمصرف‌ترین مواد غذایی ایرانیان علاقه‌مند برای مهاجرت به این کشور را معرفی خواهیم کرد.

اقلام غذایی قمیت
1 لیتر شیر 13.08 یوان
12 عدد تخم مرغ 12.23 یوان
1 کیلوگرم گوشت گاو 81.70 یوان
1 کیلوگرم سینه مرغ 25.76 یوان
1 کیلوگرم پنیر محلی 112.60 یوان
1 کیلوگرم سیب زمینی 6.17 یوان
1 کیلوگرم پیاز 8.05 یوان
1 کیلوگرم پرتقال 10.15 یوان
1 کیلوگرم سیب 12.04 یوان
هزینه های زندگی در چین

هزینه حمل و نقل

از نظر هزینه‌های حمل و نقل نیز افرادی که قصد مهاجرت به چین را دارند، از انتخاب خود به هیچ وجه پشیمان نخواهند شد. چین جزء پیشرفته‌ترین کشورهای جهان در ساخت قطارهای تندرو است. سیستم حمل و نقل چین بسیار باکیفیت و به‌صرفه است. افرادی که مهاجرت به چین را انتخاب کرده‌اند، از نظر هزینه‌های حمل و نقل در این کشور به هیچ وجه تحت فشار نخواهید بود.

حمل و نقل هزینه
بلیط یک طرفه برای حمل و نقل‌های داخلی 2.10 یوان
تاکسی به ازای هر 1 ساعت 30.55 یوان
بلیط عبور ماهانه 150.00 یوان
تاکسی به ازای هر 1 کیلومتر 2.35 یوان
تعرفه عادی تاکسی 9.00 یوان
هر 1 لیتر بنزین 6.45 یوان

هزینه مسکن

کسانی که مهاجرت به چین را انتخاب می‌کنند، مسلما قبل از هر چیزی به هزینه‌های مسکن در این کشور فکر می‌کنند. مهاجرت به این کشور آسیایی تنها پرداخت هزینه حمل و نقل و مواد غذایی نیست بلکه بخش عمده‌ای از هزینه‌های شما شامل هزینه مسکن می‌شود. هزینه مسکن در چین بر اساس نوع آپارتمانی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. شما باید به موقعیت آپارتمان برای اجاره نیز توجه کنید. در ادامه کارشناسان ما فهرست هزینه‌های مسکن در چین را برای افرادی که قصد مهاجرت به چین را دارند، معرفی خواهند کرد.

آپارتمان اجاره بهای ماهانه
اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 4.460.20 یوان
اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 2.519.25 یوان
اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 10.100.00 یوان
اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 5.112.75 یوان
هزینه مسکن

مشاوره مهاجرت به چین در موسسه مهاجرتی بالدانو

بهترین راه مهاجرت به چین کدام راه است؟ برای مهاجرت به این کشور باید چه اقداماتی انجام داد؟ این سوالات و سوالات مشابه این سوال برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند به وجود می‌آید.

حال که با کشور چین آشنا شدید و روش‌های مهاجرت به این کشور را شناختید، باید به فکر تصمیم‌گیری باشید. قصد استفاده از کدام راه برای مهاجرت به این کشور را دارید؟ مسلما دریافت ویزای کار چین، ویزای تحصیل و حتی ویزای سرمایه‌گذاری این کشور کار سختی خواهد بود.

افرادی که تجربه و مهارت لازم را نداشته باشند، نمی‌توانند در اخذ ویزای چین موفق ظاهر شوند پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد مهاجرت به چین را دارید، بدون هدر دادن وقت خود به دنبال کمک گرفتن از یک موسسه مهاجرتی معتبر باشید.

موسسه مهاجرتی بالدانو می‌تواند در صفر تا صد مهاجرت به چین و کارها و مراحل قانونی مهاجرت به این کشور به شما کمک کند. چنانچه قصد مهاجرت به این کشور از هر یک از راه‌های مهاجرت به این کشور را دارید، روی کمک موسسه مهاجرتی بالدانو و کارشناسان باتجربه آن حساب کنید. موسسه مهاجرتی بالدانو از ابتدای مراحل مهاجرت به این کشور تا اخذ گرین کارت این کشور در کنار شما خواهد بود.

اولین نفری باشید که به مطلب ما امتیاز می دهید.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

فرم دریافت مشاوره رایگان
با پر کردن فرم زیر کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت