02143859
ایران ، تهران

تحصیل در روسیه

کشور روسیه از جمله کشورهایی است که شرایط مناسبی را برای تحصیل در کشور خود و صدور ویزای تحصیلی برای افراد دیگر فراهم کرده است. در چند سال اخیر رابطه سیاسی بسیار خوبی بین کشور ما و کشور روسیه برقرار شده است، این موضوع باعث شده است که اخذ ویزا که یکی از مهم‌ترین موضوعات در زمینه پذیرش تحصیلی می‌باشد، بسیار ساده‌تر از قبل انجام شود. مهاجرت تحصیلی به روسیه یکی از روش‌های مهم مهاجرت به این کشور است. تحصیل در روسیه باید با مراحل و شرایط لازم صورت بگیرد. در این مطلب از مجموعه مهاجرتی بالدانو قصد داریم اطلاعات لازم در خصوص تحصیل و شرایط تحصیل در روسیه را در اختیارتان قرار دهیم.

تحصیل در روسیه

به نظر شما تحصیل در روسیه انتخابی مناسب است؟

در جواب باید بگویم بله. کشور روسیه به علت داشتن دانشگاه‌های معتبر و هزینه‌ پایین تحصیل جزء پرمخاطب‌ترین کشورها برای تحصیل است. حق کار در هنگام تحصیل در مقاطع مختلف از جمله مزایای تحصیل در روسیه است.  شما با تحصیل در روسیه می‌توانید آینده زندگی و آینده شغلی خود را تضمین کنید. اقامت در روسیه می‌تواند به شما کمک کند یک زندگی ایده‌آل را برای خود و خانواده‌تان رقم بزنید.

تحصیل در روسیه نسبت به تحصیل در سایر کشورها به صرفه‌تر خواهد بود. روسیه بزرگ‌ترین و پهناورترین کشور دنیا است. شرایط اقتصادی ایده‌آلی که روسیه را فرا گرفته است به شما این اجازه را می‌دهد تا با هزینه نه چندان زیاد در این کشور تحصیل کنید. روسیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی به خاطر اقتصاد شکوفایی که دارد، هزینه کمتری در مخارج زندگی برای شما ایجاد می‌کند . برای مثال شما برای اقامت در فرانسه ناچار خواهید بود بخش عمده‌ای از درآمد خود را به هزینه مسکن اختصاص دهید اما این مسئله در خصوص روسیه صدق نمی‌کند. هزینه‌های گوناگون زندگی مانند هزینه مسکن، خوراک و پوشاک در روسیه چندان زیاد نیست و این مسئله نوید یک زندگی راحت، توام با آرامش را به شما می‌دهد.

به نظر شما تحصیل در روسیه انتخابی مناسب است

شرایط تحصیل در روسیه

برای این که بتوانید در یک کشور اروپایی تحصیل کنید، باید شرایط آن را در نظر بگیرید و بتوانید طبق قوانین مشخص شده پیش بروید. برای اینکه بتوانید تحصیل در کشور روسیه را محقق کنید، لازم است تا شرایط ضروری آن را بشناسید تا با دیدی باز به این کشور سفر کنید. آشنایی با شرایط تحصیل در روسیه به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر به دنبال ویزای تحصیلی این کشور باشید.

همان‌طور که می‌دانید داشتن مدرک زبان جهت تحصیل در هر کشوری برای گرفتن اقامت به شما کمک بسیار زیادی می‌کند. اما داشتن مدرک زبان جهت تحصیل در روسیه به طور کلی لازم نیست و بیشتر یک مزیت بزرگ برای دانشجویان است. کشور روسیه با برگزاری یک دوره یکساله برای دانشجویان خارجی آن‌ها را به آموزش زبان روسی فرا می‌خواند. اگر شما به زبان انگلیسی مسلط باشید، می‌توانید در این کشور تحصیل کنید اما باید به این نکته توجه کنید که کیفیت تحصیل به زبان روسی بالاتر از تحصیل در دانشکده های انگلیسی زبان می‌باشد.

شرایط تحصیل در روسیه

دوره‌های تحصیلی در روسیه

اگر شما در رشته‌های تجربی مشغول به تحصیل باشید و برای ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی وداروسازی بخواهید اقدام کنید، باید دوره پادفک روسیه را بگذرانید. در این دوره آموزشی دروس زیست و شیمی به زبان روسی به شما ارائه خواهد داده شد. این دوره به صورت دو ترم تحصیلی برگزار می‌شود و به شما کمک می‌کند که با لغات تخصصی و دروس مقدماتی زیست، شیمی و فیزیک آشنا شوید. اما دوره پادفک تنها مختص به این رشته نیست و برای سایر رشته‌ها با توجه به نوع دانشگاه برگزار می‌شود. کشور روسیه با توجه به تاییدیه‌های وزارت بهداشت مورد توجه دانشجویان رشته‌های پزشکی است. تحصیل در رشته‌های پزشکی در این کشور۶ سال و تحصیل در دندان پزشکی ۵ سال است که افراد پس از تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های روسیه می‌توانند در کشورهای اروپایی ادامه تحصیل دهند و با توجه به نمرات و مدارک خود مشغول به کار شوند. اگر قصد اخذ پذیرش در دانشگاه های روسیه را دارید، بهتر است در زمانی مناسب که ابتدای ژانویه تا اوایل جولای می‌باشد اقدام نمایید.

بهترین و باکیفیت‌ترین کالج‌های روسیه کدامند؟

کالج دانشگاه پاولوف جزء بهترین و باکیفیت‌ترین کالج‌های روسیه است. ظرفیت محدود نشان‌دهنده دشواری پذیرش در این دانشگاه است. ظرفیت دانشگاه پاولوف در رشته‌های مختلف زبان روسی به دو گروه تقسیم می‌شود. ظرفیت عادی که حدود ۱۰۰ نفر ظرفیت دارد و ظرفیت بورسیه که به معنای تحصیل رایگان برای افراد است. در ظرفیت عادی برای پزشکی ۵۳ نفر و برای دندان پزشکی ۲۳ نفر پذیرش دارند اما در ظرفیت بورسیه ۲۵ نفر در پزشکی و ۷ نفر در دندانپزشکی پذیرش می‌شوند.

برای پذیرش از طریق بورسیه باید به نکاتی توجه کنید. سوابق تحصیلی شما مهم‌ترین مسئله در گرفتن بورسیه است. معدل دیپلم شما و سطح زبانی که در آن تحصیل کرده‌اید در سطح علمی دوره کالج تاثیر گذار است. دانشگاه سماشکو دانشگاه تخصصی دندانپزشکی است و هزینه تحصیل به زبان روسی سالیانه ۵۰۰۰ دلار می‌باشد. در این کالج به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می‌شود. در گذشته بسیاری از افراد روسیه را به عنوان کشوری مناسب برای تحصیل انتخاب نمی‌کردند، اما روسیه با بهره‌گیری از برنامه‌های درست و افزایش سطح کیفی تحصیلات و کیفیت آموزشی، سیستم تحصیلی خود را قوی‌تر از قبل کند، به طوری که امروز روسیه قطب علمی دنیا در نیمکره شرقی است. همچنین هزینه تحصیل و زندگی در روسیه باعث شده است که افراد با خیال راحت تری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، آن را انتخاب کنند و به تحصیل در روسیه بپردازند.

مشاوره تحصیل در روسیه

برای گرفتن ویزای دانشجویی لازم است که از طریق یک مشاوره حقوقی اقدام نمایید. شما باید آدرس دائمی خود، شماره پاسپورت، تلفن آدرس ایمیل و وضعیت شهروندی خود را همراه با گواهی تحصیلات تکمیلی دبیرستان مشخصات کامل خود را برای گرفتن دعوت نامه برای تحصیل در روسیه به وزارت امور داخلی فدراسیون روسیه ارسال نمایید.

برای انجام تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی به روسیه لازم است تا با یک فرد ماهر و آشنا به قوانین مهاجرت به روسیه صحبت کنید. شما می‌توانید برای این کار و طی کردن جلسات مشاوره تخصصی مهاجرت تحصیلی به روسیه، روی کمک ما در گروه مهاجرتی بالدانو حساب باز کنید.

مشاوره تحصیل در روسیه

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

جهت گرفتن ویزای تحصیلی روسیه باید مدارک کامل خود را جهت اخذ ویزا تهیه و ارسال کنید. شما باید تمامی این مدارک را به زبان روسی ترجمه کنید به صورت رسمی با تاییدیه دادگستری و وزارت علوم برای دولت روسیه ارسال کنید.

  • کپی صفحه اول پاسپورت و شناسنامه
  • تاییدیه دیپلم و ریزنمرات
  • آزمایش هپاتیت و ایدز
  • عکس پرسنلی
  • تاییدیه گواهی صحت سلامت از نظام پزشکی

شما می‌توانید از طریق ویزای تحصیلی نسبت به گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنید. بعد از اتمام تحصیل در روسیه در صورت یافتن شغل، جهت دریافت اقامت و تابعیت کشور روسیه اقدام نمایید. سعی کنید در جمع‌آوری مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به روسیه نهایت دقت خود را به کار بگیرید. هرگونه نقص در مدارک ارائه شده باعث ریجکت شدن درخواستتان خواهد شد. سعی کنید در ترجمه مدارک نیز نهایت دقت را داشته باشید. وجود هرگونه نقص در ارائه مدارک برای تحصیل در روسیه، زمینه ریجکت شدن درخواست شما را فراهم می‌کند.

مزایای تحصیل در روسیه

روسیه جزء پرجمعیت ترین کشورهای اروپا است. گفتیم که روسیه به واسطه اقتصاد شکوفایی که دارد، شرایط ایده‌آلی را برای زندگی مردمش فراهم کرده است. یکی از مزایای تحصیل در روسیه حق انتخاب از طیف وسیعی از رشته‌ها است. شما با توجه به علاقه‌مندی و شرایط خود می‌توانید رشته دانشگاهی مدنظرتان را انتخاب کنید.

هزینه خوابگاه در اکثر دانشگاه‌های دولتی این کشور رایگان است. در برخی از دانشگاه‌ها برای خوابگاه از دانشجویان هزینه ناچیزی دریافت می‌کنند. در دانشگاه‌های این کشور، بهترین اساتید دنیا تدریس می‌کنند. شما با مهاجرت تحصیلی به روسیه می‌توانید در دانشگاه‌های معتبر کشورهای دیگر ادامه تحصیل دهید. در اکثر کشورهای دنیا، مدرک دانشگاه‌های روسیه معتبر شناخته می‌شود.

مزایای تحصیل در روسیه

شهرهای دانشگاهی برای تحصیل در روسیه

حال باید به دنبال انتخاب بهترین شهر برای تحصیل در روسیه باشید. در این قسمت کارشناسان ما 2 مورد برای تحصیل در بهترین شهرهای روسیه را به شما معرفی می‌کنند. به ادامه مطلب توجه کنید تا با این 2 شهر آشنا شوید.

مسکو

مسکو، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهر کشور روسیه است. این شهر در کنار رودخانه مسکو واقع شده است و امروزه به مرکز اقتصادی، سیاسی، مذهبی و تاریخی این کشور تبدیل شده است. این شهر از نظر داشتن امکانات و خدمات و دانشگاه‌های متعدد، مجهزترین شهر روسیه است و در خود بالاترین سطح از امکانات ورزشی، آموزشی و موسسات علمی را می‌بیند. در هیچ کجای دنیا به اندازه شهر مسکو، امکانات ورزشی وجود ندارد. این شهر از نظر دارا بودن امکانات ورزشی، پیشرفته‌ترین شهر دنیا می‌باشد. مسکو در بین تمامی شهرهای روسیه، بیشترین تعداد دانشگاه را دارد. اگر قصد تحصیل در بهترین شهر روسیه را دارید، توصیه می‌کنیم مسکو را برای اقامت و تحصیل خود انتخاب کنید.

مسکو

سن پترزبورگ

این شهر بعد از مسکو دومین شهر بزرگ کشور روسیه است. سن پترزبورگ قلب تاریخی کشور روسیه به حساب می‌آید و جزء مهم‌ترین شهرهای دنیا است. معماری که در ساخت این شهر به کار گرفته شده باعث شده سن پترزبورگ در سراسر دنیا زبان زد خاص و عام باشد. داشتن چهره سنتی و مدرن همراه با آمیختگی رنگ‌ها ویژگی بارز این شهر را تشکیل می‌دهد. بخش عمده شهر سن پترزبورگ را آثار فرهنگی و تاریخی روسیه رقم زده است. از نظر مهاجرت تحصیلی به روسیه می‌توانید روی شهر سن پترزبورگ حساب باز کنید.

در این شهر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید برای تحصیل، آن‌ها را انتخاب کنید. هزینه زندگی در سن پترزبورگ چندان بالا نیست. شما برای زندگی در روسیه به تمکن مالی زیادی نیاز نخواهید داشت. هزینه مسکن و سایر هزینه‌های زندگی در سن پترزبورگ چندان بالا نیست و شما می‌توانید با خیالی آسوده در این شهر اقامت کنید.

سن پترزبورگ

پروسه دریافت ویزای تحصیلی روسیه

یکی از بهترین راه های مهاجرت به روسیه، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. برای اینکه از این راه اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کنید باید پروسه دریافت ویزای تحصیلی روسیه را بشناسید. ویزای دانشجویی یا همان ویزای تحصیلی این کشور، مراحلی دارد. در ابتدا شما باید از دانشگاه مد نظر خود در روسیه، دعوت نامه داشته باشید. اخذ ویزای تحصیلی روسیه بدون داشتن دعوت نامه رسمی امکان پذیر نیست. برای دریافت دعوت نامه باید به سفارت مراجعه کنید.

در سفارت شما باید فورا اقدام به پر کردن فرم درخواست ویزای تحصیلی روسیه کنید. در این قسمت از طرف سفارت روسیه برای شما یک ایمیل رمز گذاری شده ارسال خواهد شد. این ایمیل در واقع همان اطلاع رسانی از رسیدن فرم درخواست شما است. بعد از آن باید سعی کنید مدارک خود را به همراه عکس آپلود کنید و سپس منتظر مرحله آخر باشید. در مرحله آخر هم نوبت به صدور ویزا می رسد. شما باید در این مرحله مشخص کنید که چه مکانی برایتان برای صدور ویزا نزدیک تر است.

هزینه های زندگی و تحصیل در روسیه

برای اینکه روسیه را برای تحصیل انتخاب کنید، باید علاوه بر آشنایی با هزینه های تحصیلی در روسیه، با هزینه های زندگی در این کشور نیز آشنا باشید. هزینه زندگی در روسیه با توجه به چند عامل مشخص می شود. زندگی در روسیه در این سال به عوامل مختلفی همچون سبک زندگی مردم و ارزش روبل روسیه بستگی دارد. این 2 عامل هستند که هزینه های زندگی در روسیه را مشخص می کنند. اما جای نگرانی نیست چرا که هزینه های اقامت در روسیه با توجه به اقتصاد قدرتمند این کشور بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. شما برای ایجاد یک زندگی ایده آل در روسیه باید هزینه های خود را بین 450 تا 750 دلار در نظر بگیرید.

اما هزینه های تحصیل در روسیه  با توجه به عوامل دیگری نیز مشخص می شود. شما برای هر مقطع تحصیلی در این کشور باید هزینه های مجزا بپردازید. در این قسمت قصد داریم هزینه برخی از مهم ترین مقاطع تحصیل در روسیه را به شما معرفی کنیم.  هزینه تحصیل در روسیه در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دوره های تخصصی به ترتیب از2650 تا 7450 دلار، 2850 تا 7350 و برای دوره های تخصصی نیز هزینه به همان اندازه دوره فوق لیسانس است.

نتیجه گیری

در این مطلب از مجموعه مهاجرتی بالدانو سعی کردیم یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل را به شما معرفی کنیم. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به روسیه را دارید، باید بگوییم که یکی از بهترین انتخاب های زندگی خود را کرده اید. در این مطلب سعی کردیم تمامی جوانب مهاجرت تحصیلی به روسیه از جمله شرایط آن را به شما معرفی کنیم. اگر قصد تحصیل در روسیه را دارید، باید جلسات مشاوره تخصصی را سپری کنید تا بتوانید با آگاهی کامل برای مهاجرت تحصیلی به روسیه اقدام کنید. کارشناسان مجموعه مهاجرتی بالدانو آماده کمک به شما در این زمینه هستند.

5/5 - (2 امتیاز)
2 دیدگاه
وحید محمدی

شرایط مهاجرت تحصیلی یا کاری

نگین سلطانی

سلام. با توجه به این که این شرایط برای هر کشوری تفاوت هایی دارد و شرایط شما هم تاثیرگذار هست، پیشنهاد میکنیم از مشاوره تلفنی و رایگان ما بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02143859

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره بالدانو

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!